Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

..... i co gorsza - po 2 latach darmowej subskrypcji będą nam kazali za to płacić!

na razie na szczęście nie chcą aby  za to płacić.

Mi jeszcze nawet nie minęły 2 lata jak dostałem komunikat że przedłużyli bezpłatne korzystanie o kolejny rok. (informacje dostałem na 3 miesiące prze upływem 2 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni sami nie wiedzą za co by można było kazać nam płacić - przecież tam nie ma nic co może się przydać w codziennym użytkowaniu - jak zrobią to płatne to od razu mogą to zlikwidować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dzisiaj byłem w Swarzędzu. Po załatwieniu spraw, chciałem powierzyć NC2 doprowadzenie mnie do Castoramy. Wyobraźcie sobie, że najnowsza mapa  KE288-LCNKE15 jeszcze nie wie, że w Swarzędzu już od kilku lat jest Castorama ?? Dobrze, że znam lokalizację i sam doprowadziłem Pulsara :dribble:https://www.google.pl/maps/place/Castorama/@52.4054677,17.0688323,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x698a9be088642de2!8m2!3d52.4054677!4d17.0688323

Jedyną Castoramą na najnowszej mapie jest ta na Murawie - istniejąca od zarania dziejów. NC2 nie pokazał mi również tej przy Galerii Panorama na Góreckiej https://www.google.pl/maps/place/Castorama+G%C3%B3recka/@52.3817734,16.895677,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47045ad26f514951:0x5a48bda0252e9668!8m2!3d52.3817734!4d16.897871.

To zakrawa na kpinę

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Hyundai dają mapy tom tom z pięcio letnią aktualizacją.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ nie mogę narzekać na navi. Wróciłem niedawno z Chorwacji i powiem wam że zero błędnych komunikatów. Przez wszystkie Państwa Cczechy, Austria, Słowenia, Chorwacja i przez ich wszytskie miasta i wiochy prowadziła bezbłędnie. U nas po Polsce nie zdarzyło mi się także zabłądzić kierując się jej wsakazówkami. Zero przeliczeń i zmyłek przy raz wyznaczonym kierunku jazdy. Naprawdę Nissan Conect to nawet nie rejestrowałem się bo od razu widać że to zapchaj dziura nikomu nie potrzebna ale navi jest pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ nie mogę narzekać na navi. Wróciłem niedawno z Chorwacji i powiem wam że zero błędnych komunikatów. Przez wszystkie Państwa Cczechy, Austria, Słowenia, Chorwacja i przez ich wszytskie miasta i wiochy prowadziła bezbłędnie. U nas po Polsce nie zdarzyło mi się także zabłądzić kierując się jej wsakazówkami. Zero przeliczeń i zmyłek przy raz wyznaczonym kierunku jazdy. Naprawdę Nissan Conect to nawet nie rejestrowałem się bo od razu widać że to zapchaj dziura nikomu nie potrzebna ale navi jest pierwsza klasa.

 

Ciesze sie, ze Ci sie udalo. Niestety patrzac statystycznie jestes wyjatkiem od reguly.

Ja ruszam w sobote i juz nie moge sie doczekac jak mnie nawigacja wywiezie w pole jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja ruszam w sobote i juz nie moge sie doczekac jak mnie nawigacja wywiezie w pole jak rok temu.

Ja podobnie jak poprzednicy, nie mam powodów do narzekania w kwestii routingu i prowadzenia po trasie - moim zdaniem NC prowadzi o niebo lepiej niż np. Auto@

Jedynie do czego mogę się przyczepić, to mocno nieaktualna baza POI, a w szczególności nieaktualna baza fotoradarów (mamy na najnowszych kartach jeszcze atrapy, które dawno znikły ze słupów), oraz brak możliwości legalnej ich aktualizacji, nieaktualna baza nawet dużych sieci handlowych, jak np. Castorama ... już nie wspomnę o "pomniejszych". No i aktualizacja sieci drogowej powinna być rzetelna i częsta, a nie jak to ma miejsce obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak poprzednicy, nie mam powodów do narzekania w kwestii routingu i prowadzenia po trasie - moim zdaniem NC prowadzi o niebo lepiej niż np. Auto@

Jedynie do czego mogę się przyczepić, to mocno nieaktualna baza POI, a w szczególności nieaktualna baza fotoradarów (mamy na najnowszych kartach jeszcze atrapy, które dawno znikły ze słupów), oraz brak możliwości legalnej ich aktualizacji, nieaktualna baza nawet dużych sieci handlowych, jak np. Castorama ... już nie wspomnę o "pomniejszych". No i aktualizacja sieci drogowej powinna być rzetelna i częsta, a nie jak to ma miejsce obecnie.

 

Ja w ogole nie mam fotoradarow zaznaczonych. Na POI nawet nie patrze, przelaczam sie wtedy na Google Maps.

W dobie mobilnego internetu aktualizacja nawigacji kartami, za ktorymi trzeba sie do tego "nachodzic" to nie dla mnie. Kazdy nastepny samochod, cokolwiek to bedzie, musi miec albo androida albo przynajmniej mirror link. NCII starzeje sie bardzo szybko patrzac na poczynania konkurencji (tej lepszej konkurencji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem tu nowy, więc przepraszam, jeżeli wpisuję się nie w tym miejscu co trzeba.

Samochód mam od poniedziałku i coś nie tak poszło przy pierwszym podłączeniu smartfona do NC.

Wygląda na to, że Google Search nie zainstalował mi się poprawnie. Czy jest jakaś metoda na wymuszenie ponownej instalacji Google Search?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem tu nowy, więc przepraszam, jeżeli wpisuję się nie w tym miejscu co trzeba.

Samochód mam od poniedziałku i coś nie tak poszło przy pierwszym podłączeniu smartfona do NC.

Wygląda na to, że Google Search nie zainstalował mi się poprawnie. Czy jest jakaś metoda na wymuszenie ponownej instalacji Google Search?

 

A masz wszystko zainstalowanie w aplikacji w telefonie? Jesli tak, to moze odinstaluj i zainstaluj jescze raz. Jak nie pomoze to zrob to samo z cala apka NCII w telefonie i wyczysc cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, w telefonie po przesunięciu suwaka aplikacje w NC znikają lub się pojawiają, w zależności od pozycji przełącznika w aplikacji w telefonie.

Natomiast przycisk od Google Search  NC nie ma nawet ikony. Wciśnięcie przycisku Google Search powoduje pojawienie się ruchomej ikonki kręcących się kółeczek i mogę tak czekać, i czekać. Po takiej próbie przestaja działać pozostałe aplikacje. Muszę się wylogować i zalogować ponownie w aplikacji na telefonie żeby zaczęły działać.

Ok, może odinstalowanie NC z telefonu coś pomoże.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, w telefonie po przesunięciu suwaka aplikacje w NC znikają lub się pojawiają, w zależności od pozycji przełącznika w aplikacji w telefonie.

Natomiast przycisk od Google Search  NC nie ma nawet ikony. Wciśnięcie przycisku Google Search powoduje pojawienie się ruchomej ikonki kręcących się kółeczek i mogę tak czekać, i czekać. Po takiej próbie przestaja działać pozostałe aplikacje. Muszę się wylogować i zalogować ponownie w aplikacji na telefonie żeby zaczęły działać.

Ok, może odinstalowanie NC z telefonu coś pomoże.

Dzięki.

 

Jesli nie ma ikonki to tak jakby nie bylo zasiegu. Sprawdz czy masz zasieg w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikony mam na Facebook, Eurosport, TripAdvisor, a na Google Search tylko napis. Stąd moje podejrzenie o problem z instalacja tego jednego komponentu.

A zasięg jest, ponieważ TripAdvisor wyszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikony mam na Facebook, Eurosport, TripAdvisor, a na Google Search tylko napis. Stąd moje podejrzenie o problem z instalacja tego jednego komponentu.

A zasięg jest, ponieważ TripAdvisor wyszukuje.

 

No to wyglada tak jak mowisz, blad przy instalacji. Sprobuj wszystko od i zainstalowac od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na urlop w Bieszczady i sprawdziłem sobie w jaki sposób nawigacja z NC planuje trasę i patrząc na to jak sobie poradziła to chyba nie jest z nią tak źle.

Przy wyborze trasy najkrótszej zaplanowała dokładnie tak samo jak mapy google i tak jak zawsze jeździłem do tej pory na AM jak jeszcze nie było gotowego odcinka A4 od Tarnowa za Rzeszów - czyli bardzo ładnie

Przy wyborze trasy najszybszej wydaje mi się , że troszkę przesadziła bo prowadzi przez Przemyśl :) no ale możliwe , że tak jest najszybciej - nie jechałem jeszcze nigdy A4 do końca .

Nie próbowałem ustawiać tarsy ECO - czy wiecie może czym w tym przypadku kieruje się nawigacja ?

 

I jeszcze udało mi się wysłać miejsce z google maps do samochodu i musze powiedzieć , że w niektórych przypadkach może to być przydatna funkcja - sprawdzę ją niebawem w Bieszczadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie próbowałem ustawiać tarsy ECO - czy wiecie może czym w tym przypadku kieruje się nawigacja ?

Przecież jak już zaplanowałeś trasę w NC wskazując start i cel, wystarczy tylko w opcjach navi zmienić typ trasy na ECO i Ci wyznaczy na nowo.

Ja dla przykładu na okrągło jeżdżę na ECO, nigdy na krótkiej, a sporadycznie przełączam się na szybką. ECO, to "złoty środek" między prowadzeniem głównymi drogami, a krótkim czasem przejazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak już zaplanowałeś trasę w NC wskazując start i cel, wystarczy tylko w opcjach navi zmienić typ trasy na ECO i Ci wyznaczy na nowo.

Ja dla przykładu na okrągło jeżdżę na ECO, nigdy na krótkiej, a sporadycznie przełączam się na szybką. ECO, to "złoty środek" między prowadzeniem głównymi drogami, a krótkim czasem przejazdu.

 

Uczę się - spróbuję faktycznie tak jak mówisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

W ten sposób, po wyznaczeniu trasy, zmieniając w opcjach kolejno na któtka, eco i szybka, szybciutko zobaczysz co Ci navi zaproponuje na 3 dostępnych typach trasy, wybierzesz typ, który jest najbliższy Twoim oczekiwaniom, a jak jeszcze coś będziesz chciał więcej wydusić w kwestii routingu, to wstawisz dodatkowo jakiś punkt "Przez" i będzie "po Twojemu". :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dodać taki punkt ? Chodzi Ci o jakiś punkt pośredni na trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dokładnie - chodzi o dodanie punktu, lub nawet kilku punktów pośrednich. Masz taką możliwość.

Jak dodać - instrukcji obsługi NC nie dostałeś ?? :dribble:

Najprościej, to po wyznaczeniu trasy, jeżeli przebiega nie po Twojej myśli, wskazać (precyzyjnie) rysikiem punkt na mapie, przez który ma prowadzić. Nawi w kolejnych krokach zapyta, czy ma to być nowy cel, czy punkt pośredni ... zaznaczasz co trzeba. Następnie pokazuje Ci wszystkie punkty trasy - możesz zatwierdzić ostatnio wstawiony punkt, lub zmienić kolejność strzałeczkami góra/dół. Po zatwierdzeniu wszystkiego pokaże Ci na nowo trasę. Jak jeszcze coś Ci nie pasi, wstawiasz kolejny "Przez" ...
Tylko zwróć uwagę, by w przypadku wstawienia kilku punktów "Przez", gdy Ci navi wyświetli listę punktów pośrednich i celu, ręcznie ustawić właściwą kolejność punktów (strzałeczki góra/dół obok każdego punktu)
To tak z grubsza, a szczegóły musisz poćwiczyć, bo z pamięci to nie jestem w stanie precyzyjnie opisać procedury punkt po punkcie

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - dzięki - działa idealnie - i faktycznie trasa ECO daje radę - zobaczymy jak się spisze w trasie ale wierzę , że będzie dobrze - a jak nie to dalej będę utrzymywał , że NC jest do systemu kamer 360 a nawigację będę miała na telefonie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... dalej będę utrzymywał , ... a nawigację będę miała na telefonie  :)

Zdecyduj się w końcu na męskość, lub żeńskość :dribble:

A już poważniej, to dokładnie poustawiaj opcje trasy, wyłącz polne ... itd. wg. potrzeb, by Cię navi nie wpuszczała w jakieś wertepy :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić mojego dealera, który skutecznie (chociaż, może jeszcze za wcześnie, żeby o tym pisać, ale...) interweniował w sprawie mojej reklamacji, dotyczącej aktualności map w aucie, które odebrałem pod koniec zeszłego roku. Podobnie jak wielu forumowiczów tutaj szybko doświadczyłem, że bez względu na prezentowane oznaczenie, zawartość map na karcie pozostawia sporo do życzenia, co też postanowiłem niezwłocznie zgłosić. Po pewnym oczekiwaniu, w tym tygodniu sprawy nabrały, skutecznego mam nadzieję obrotu. Za namową sprzedawcy, napisałem oficjalne pismo do centrali z wyjaśnieniem, co i jak, i... praktycznie z dnia na dzień przyszła elektroniczna korespondencja z Budapesztu, uznająca moją racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić mojego dealera, który skutecznie (chociaż, może jeszcze za wcześnie, żeby o tym pisać, ale...) interweniował w sprawie mojej reklamacji, dotyczącej aktualności map w aucie, które odebrałem pod koniec zeszłego roku. Podobnie jak wielu forumowiczów tutaj szybko doświadczyłem, że bez względu na prezentowane oznaczenie, zawartość map na karcie pozostawia sporo do życzenia, co też postanowiłem niezwłocznie zgłosić. Po pewnym oczekiwaniu, w tym tygodniu sprawy nabrały, skutecznego mam nadzieję obrotu. Za namową sprzedawcy, napisałem oficjalne pismo do centrali z wyjaśnieniem, co i jak, i... praktycznie z dnia na dzień przyszła elektroniczna korespondencja z Budapesztu, uznająca moją racje.

może coś więcej.......ja swojego odebrałem w marcu( ostatki z 2015 r) i mapy też pozostawiają wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...