Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może coś więcej.......ja swojego odebrałem w marcu( ostatki z 2015 r) i mapy też pozostawiają wiele do życzenia

Złożyłem reklamację, ponieważ nabywając auto pod koniec 2015 sprzedawca deklarował, że przynajmniej rocznikowo mapy powinny być jako tako aktualne, i że następnie w cyklu mniej więcej 2-letnim, mogą ukazywać się kolejne uaktualnienia. W praktyce jednak w moim NC nie ma niektórych istotnych dróg oddanych do użytku dobre 2 lata temu, więc uważam, że taka sytuacja nie jest w porządku. Serwis Nissana, który zaprosił mnie juz po odbiór karty w przyszłym tygodniu, gdy udało mi się przekonać centralę, także uważa moje wątpliwości za zasadne. Jak już otrzymam aktualizację to przekonam się, czy faktycznie będzie to "dobra zmiana". Być może będzie to ta sama najnowsza karta, którą inni zdążyli się już tutaj pochwalić. Podsumowując, miło, że salon nie "wypiął" się na klienta, a wręcz otrzymałem wsparcie i sprawa zmierza do pozytywnego finału.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie na 2015r., ponieważ nissan wypuszcza karty raz w roku w miesiącu wrześniu (gdzieś to czytałem tylko w tej chwili nie mogę odszukać), więc na 2016r. trzeba poczekać do września :rolleyes2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem z Opola nad Solinę na nawigacji wysyłając miejsce docelowe z Google maps do auta - WZW Jawor. Wybrałem trasę eko i nawigacja prowadziła bardzo dobrze. W jednym miejscu chciała prowadzić inaczej niż sam chciałem pojechać ale od razu po zmianie trasy szybko przeliczyła i dalej prowadziła już idealnie. Dodam że trasę znam bardzo dobrze.

Zatem na razie nie mogę narzekać na nawigacje - czas pokaże jak bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy
jeden post wyżej zdjęcie mojej karty
czy ktoś może ją rozszyfrować???

ps
auto z 2015 roku kupione w marcu tego roku
sorry za post powyżej ale albo wina mojego kompa lub przeglądarki albo jakieś zachwianie serwera forum

Edytowane przez adam1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kartę, samochód wyprodukowany luty 2015r., odebrany marzec 2015r., karta wyprodukowana 2014r. :thumbsdown:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Drodzy koledzy

jeden post wyżej zdjęcie mojej karty

czy ktoś może ją rozszyfrować???

ps

auto z 2015 roku kupione w marcu tego roku

sorry za post powyżej ale albo wina mojego kompa lub przeglądarki albo jakieś zachwianie serwera forum

W tym temacie wszystko zostało rozszyfrowane już dawno. Wystarczy zerknąć np. tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95294-j11-nissanconnect-2-aplikacje-i-nowo%C5%9Bci/?view=findpost&p=1121769 , a jak cofniesz się jeszcze bardziej, to dowiesz się o wiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do dzwonienia/odbierania wystarczy ze telefon jest sparowany czy musze tez sciagac apke, rejestrowac sie w nissan connect? Jak z jakoscia dzwieku rozmow?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz żadnej apki ściągać żeby kożystac z telefonu. Wystarczy tylko po BT sparować telefon z radiem i jest ok. Jakość dźwięku jak dla mnie dobra. Mam porównanie z poprzednim QQ bez NC i według mnie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frantic, jakie oznaczenie na karcie z mapą masz obecnie?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

 

U mnie wygląda to w tej chwili tak:

 

svgf83.jpg

 

1zpk0ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie karta 4KJ0A. Ponoć to ta sama zawartość co kolega wyżej zdjęcie wkleił.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

6e80d19d78505d84cd00eb550e3709d7.jpg

Edytowane przez dejf86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie... Z wyżej wskazanych - nie mam ani jednej, ani drugiej. O to, co otrzymałem:

 

2rh5qpc.jpg

 

Chociaż, po podglądzie informacji o mapie, mam dokładnie napisane to samo, co kilka stron wcześniej wkleił kubalon, czyli to co odpowiadałoby jednak tej karcie z oznaczeniem: KE288-LCNKE 15

 

W każdym razie mogę potwierdzić, że jest tutaj odcinek A1 oddany do użytku 1 lipca tego roku (czyli nawet we wcześniejszym terminie niż planowano), którym już jechałem, zatem zawartość map wygląda naprawdę obiecująco. Jak ktoś wybierałby się na wakacje nad morze i musiałby jechać przez Łódź, to te mapy prawdopodobnie pokierują właśnie wschodnią obwodnicą miasta, a to spory plus.

 

Co ważniejsze jednak, przy okazji wymiany karty udało mi się załatwić jeszcze jedną rzecz. Okazało się, że Nissan prowadzi właśnie akcję serwisową związaną z przeprogramowaniem sondy lambda - chodzi chyba o tylny czujnik powietrza, czy coś takiego. W każdym razie podobno rozesłane zostały już powiadomienia do konkretnych właścicieli. No cóż, udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Zwróć uwagę, czy pousuwali w końcu te nieaktualne fotoradary i ich atrapy, bo w KE288-LCNKE15 w tej materii to totalna kaszana - ostrzega w miejscach, gdzie po atrapach dawno nie ma nawet słupów

 

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, czy pousuwali w końcu te nieaktualne fotoradary i ich atrapy, bo w KE288-LCNKE15 w tej materii to totalna kaszana - ostrzega w miejscach, gdzie po atrapach dawno nie ma nawet słupów

 

Stare fotopstyrki chyba jednak są, bo wczoraj jadąc mijałem kilka nieistniejących, a nie podejrzewam, aby były to pozostałości po starej karcie tj. wgranych wcześniej plików przez pendrive. Chyba, że to jednak te dograne rzeczy, których aktualizacja nie usunęła. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie wiem z jakiej bazy fotopstryków korzystałeś wrzucając ją z pena do NC. Sama zmiana karty nie ingeruje w Twoje wcześniejsze ustawienia i to co tam dograłeś. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś wyjął pena z gniazda po czym z poziomu urządzenia wszedł do menu i usunął z NC ten Twój, wcześniej dograny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze skad bierze sie komunikat typu "A 4 roboty drogowe" kiedy nawigacja jest wylaczona i jeszcze takie cos, czy nasze nawi maja "trafikinfo", gdyz czasami slysze, "trasa zostala na nowo skalkulowana", a kiedy sie do tego nie stosuje to trafiam na korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System TMC jest mi znany ale nie wiedziałem, że działa jak się jedzie bez navigacji. No i nissan w swojej ubogiej broszurce też się nigdzie nie chwiali :P zostałem mile zaskoczony ;) 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System TMC jest mi znany ale nie wiedziałem, że działa jak się jedzie bez navigacji. No i nissan w swojej ubogiej broszurce też się nigdzie nie chwiali :P zostałem mile zaskoczony ;)

 

nie zauważyłem nic takiego u siebie, można to jakoś "aktywować"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC jest aktywowany zawsze. Możesz co najwyżej w ustawieniach nawigacji, wskazać by uwzględniał komunikaty TMC przy planowaniu/zmianie trasy. Problem w tym, że w Polsce mamy dwa systemy TMC i trzeci testowy. Dwa pierwsze (RMF i Zetki) są wersją premium - płatną a Here nie ma licencji na korzystanie z TMC Premium. Zostaje Ci testowy TMC (PR), który - jak sama nazwa wskazuje - jest testowy i rzadko coś nadaje. W Szczecinie najczęściej odbieram TMC z Niemiec

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...