Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no lepiej jest później płacić za usuwanie parkingowych wgniotek na drzwiach niż pomyśleć o ochronie zawczasu.No ale każdy ma swoje zdanie.Osobiście mnie się to podoba.

post-97510-0-81017500-1457251461_thumb.jpg

Edytowane przez kiego
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądaj się na opinie innych , jeśli Tobie się podoba to zakładaj , bo robisz to dla siebie :) 

Od wgniotek innych drzwi progi nie osłonią !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mnie progi, zwlaszcza w QQ sie nie podobaja. Zwlaszcza jak QQ jest na 19" felgach. To juz troche przerost formy nad trescia.

A juz napewno takie progi nie uchronia przed wgniotami. Sa za nisko i nie wystaja poza linie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założonych progach nie ma fizycznej mozliwosci aby autem osobowym uderzyć w drzwi(sprawdzone na poprzednim aucie),musi to być wyższy suv a to już zmniejsza znacznie ryzyko takowego obicia.Odnośnie opini innych,no cóż jakby to delikatnie ująć są one tak wiazace jak dla PIS ustalenia Komisji Weneckiej.:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne są dwie rzeczy: odległość na jaką wystają progi i profil samych drzwi. Zauważ, że progi w QQ albo w ogóle nie wystają poza obrys samochodu albo bardzo nieznacznie. Natomiast patrząc na profil drzwi, wystają one nie na dole ale mniej więcej w połowie ich wysokości. Proponuje stanąć sobie przy ścianie i zobaczyć sobie którym elementem drzwi uderzamy w sciane i na jakiej to jest wysokości.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te progi które przedstawiłem w linku wystają o okolo 6-7 cm wzgledem rantu plastikowych listew ochronnnych(zreszta jest możliwość regulacji wysuniecia progów) a poza tym mialem okazję organoleptycznie sprawdzać to w praktyce.Kolega z pracy ma zamontowane takie same progi i skutecznie blokują one uderzenie drzwi przednich w przypadku insigni i avensisa(wiec zakladam ze wiekszosc aut osobowych jest podobnej wysokosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie auta stojącego obok to pół biedy, gorzej z tylnymi - profil nie do obrony przez progi i tamte często otwierają dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te progi mogą się oczywiście podobać i każdy stylizuje jak chce swoje auto. Dla mnie to takie tandetne trochę jest.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milady bierzesz miarę z siebie :)

Sprawdzilem w specyfikacji,125 kg obciążenia.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych forumowiczow natknal sie gdzies na ochronne listwy progowe do J11 ale takie, ktore chronia czesc plastikowa? Metalowa juz zabezpieczylem ale do pelni szczescia brakuje mi jeszcze nakladek na plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych forumowiczow natknal sie gdzies na ochronne listwy progowe do J11 ale takie, ktore chronia czesc plastikowa? Metalowa juz zabezpieczylem ale do pelni szczescia brakuje mi jeszcze nakladek na plastik.

Proszę bardzo :) :

http://www.chromowane.com.pl/4670,listwy-progowe-progi-nissan-qashqai-ii-crossover-2014-stal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy ktoś skusił się na taką nakładkę??

wygląda nieźle, ale ciekawe czy w rzeczywistości też jest taka fajna

mój QQ srebrny :mellow: więc myślę o tym karbonie

post-98107-0-27871300-1457980605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad nią....ale dobrze że nie kupiłem,bo już dwa razy miałem zderzak wymieniany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,a nigdzie nie mogę znaleźć informacji,a mianowicie czy dojazdowka z j10 pasuje do j11?Muszę się zaopatrzyc w takie cudo bo butla z klejem do mnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,a nigdzie nie mogę znaleźć informacji,a mianowicie czy dojazdowka z j10 pasuje do j11?Muszę się zaopatrzyc w takie cudo bo butla z klejem do mnie nie przemawia.

 

eeee...to już w salonie nie dają z dojazdówką / lewarkiem ? Mi jak sprzedawali to się chwalili że na wyposażeniu jest a u konkurencji nie ma  - dlatego mam jakby co :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, w standardzie jest butla z klejem i kompresor a zestaw kosztuje 210£.Za to do j10 mozna kupic za 50£ wiec stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...