Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy jesteś zadowolony ze swojej Almery ?


Gość strzelec
 Udostępnij


Rekomendowane odpowiedzi

Almerą N15 1.4 z 1999 roku jeżdżę od początku lutego 2008, czyli 13 miesięcy i 26tyś km.

 

Awarie

Auto raz unieruchomione po zerwaniu linki sprzęgła. Poza tym wymiana akumulatora i wymiany eksploatacyjne. Niestety, teraz właduje w nią trochę kasy: przednia szyba, sprzegło, progi i polerowanie lakieru, nowe opony... 2000-2500 tys. Ale by utrzymać samochód w nalezytym stanie, trzeba ;)

 

Wrażenia z eksploatacji

Auto wygodne, dość przestronne, wozić da się nim i glazurę i klej do glazur :) 4 osoby jeżdżą wygodnie, 5 bez większych problemów (choć to nie ja podróżuję z tyłu, więc... :P ). Świetne hamulce, pedał gazu chodzi delikatnie, silnik cichutki i zrywny (mimo zagazowania), jednak przełożenia skrzyni biegów nieco za krótkie (przy 3tyś obrotów na piątym biegu 110km/h bodajże, gdy w Escorcie 1.8 rodziców miałem ponad 120 km/h). Mi brakuje dynamiki. Poza tym auto nie wyróżnia się z tłumu (5d zielona), typowo rodzinny wóz (a jestem kawalerem), brakuje mu nieco charakteru. Bagaznik z powodu konieczności wożenia koła w pokrowcu nieduży.

 

Podsumowując: jako pierwsze wozidełko sprawuje się doskonale :) Mało awaryjny, pewny, ekonomiczny. Brak mu jednak blasku i nie wyróżnia się z tłumu (dla mnie to wada). Mimo wszystko wszystkim niezdecydowanym polecam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 14. competence jeżdzę równy rok jak na razie wymieniłem olej i klocki póki co jestem zadowolony mogło by być więcej mocy ale nie jest żle zresztą przeżuciłem się z tico więc odmiana ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Almerkę 98r. mam od krótkiego czasu, aczkolwiek ogólnie jestem zadowolony z samochodu. Drażnią mnie popularne mankamenty - lampka kontroli paliwa nie działa :D i strasznie trzaska tył (półka i akcesoria pod dywanikiem w bagażniku). Pracuję nad tymi tematami, a w tym tygodniu biorę się za CA - swoje osiągnięcia na pewno umieszczę w krótkim czasie... tyle na dziś :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Almerkę 98r. mam od krótkiego czasu, aczkolwiek ogólnie jestem zadowolony z samochodu. Drażnią mnie popularne mankamenty - lampka kontroli paliwa nie działa :D i strasznie trzaska tył (półka i akcesoria pod dywanikiem w bagażniku). Pracuję nad tymi tematami, a w tym tygodniu biorę się za CA - swoje osiągnięcia na pewno umieszczę w krótkim czasie... tyle na dziś :D

 

Pozdrawiam

Ja nie mam w ogóle lampki kontroli paliwa -zazwyczaj kontroluje sie na bieżąco stan paliwa na wskazówce.

Niebądzcie juz tacy ze od wszystkiego mają byc lampki -bo wg mnie równei wazna byłaby od np temperatury (przegrzania) silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N15 z 1998 roku, kupioną w Nissan Polska, ma przejechane 167 tys. zrobilem nia 15 tys w 8 miesiecy, auto sprawuje sie bez zarzutu, nawet oleju jeszcze nie dolewalem, jedyne to ze koroduja mi progi i jade za tydzien na wymiane, ale czytalem ze to slaby punkt almerek.

gorąco polecam almere kazdemu ta Japonska, a nie jakiegos poparanego mieszanca francusko japonskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebądzcie juz tacy ze od wszystkiego mają byc lampki

Co racja to racja - jest jeszcze do tego wskazówka, aczkolwiek powinieneś wiedzieć, że kiedy jest już przy dole to jeszcze można sporo przejechać... a lampka sygnalizuje (w mojej almie) bliską potrzebę tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko orientuje się ktos może jak sprawdzić czy mam ABS?? da się to jakoś zobaczyć nie poprzez hamowanie?

 

No i jaki w koncu ten olej silnikowy syntetyk czy pół-syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko orientuje się ktos może jak sprawdzić czy mam ABS?? da się to jakoś zobaczyć nie poprzez hamowanie?

 

Po numerze VIN w sumie się da.Chyba,że chodzi ci o jakiś bardziej mechaniczny sposób.

Jak po VIN-ie to pisz na PW do Bombla to ci rozkoduje.Albo poszukaj w dziale primera.Tam jest temat dotyczący VIN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja jestem puki co zadowolony z mojej n15 jak narazie jest bez awaryjna nic jeszczed mi nie wysiadło poza elementami co sie poprostu zuzywaja w czasie exploatacji a takto smiga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebądzcie juz tacy ze od wszystkiego mają byc lampki

Co racja to racja - jest jeszcze do tego wskazówka, aczkolwiek powinieneś wiedzieć, że kiedy jest już przy dole to jeszcze można sporo przejechać... a lampka sygnalizuje (w mojej almie) bliską potrzebę tankowania.

 

 

eeee -nawet zapomnialem o rezerwie a faktycznei -pojawia sie kontrolka jak zostanie w baku jeszcze okolo 5litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem zadowolony z mojej almerki.

 

Kupiłem ją prawie rok temu. 2000r, 1.5, 90KM. Przebieg 132000 km, udokumentowane 85000 do 2004 roku. Dwóch właścicieli. Belg, wersja ambiente (czy jakoś tak).

 

Wrażenia wizualne i sprawy mechaniczne:

-Miała malowany błotnik prawy przód bo była przetarta, otarcie widać też na lusterku.

-Miała poprawki lakiernicze

-Listwy na zderzaku też pewnie malowane, choć może taki był urok tej wersji, tak mi się podoba.

-Drobne ogniska rdzy, nie podoba mi się tylko belka pod chłodnicą, no ale z tym zrobię porządek niebawem. I tak jest mniej zeżarta, niż u moich znajomych z almerkami w podobnym wieku.

-Nie bita, elementy nośne sprawne, zostawia cztery ślady, geometria w porządku, wszystko oryginalne.

 

Wkład finansowy poza zakupem i przerejstrowaniem:

-klocki tył

-klocki przód

-olej

-filtry

-opony zimowe i dwie letnie

-gaśnica, apteczka itp...

-nabicie klimy. Nie była używana przez drugiego właściciela w ogóle

-wycieraczki

-diagnostyka, sprawdzanie "ważnych" elementów, poza amortyzatorami z przodu

 

Co mnie czeka:

-prawdopodobnie przednie amortyzatory, chociaż właściciel twierdził, że były robione rok wcześniej, uwierzyłem na słowo.

 

Wrażenia z jazdy:

-dobrze trzyma się drogi, na prostych odcinkach można puścić kierownice i jedzie prosto.

-niezłego ma kopa jak na tę wagę i 90KM

-nie wiem ile dokładnie pali, ale wstępnie oceniam, że w cyklu mieszanym około 7 - 7,5 litra. Z tym, że nie umiem jeździć oszczędnie.

 

Przejechałem prawie 10000 km, więc pewnie za wcześnie by oceniać awaryjność. Nic się nie psuje, silnik pracuje idealnie. Można na nim postawić szklankę z wodą :)

 

Zobaczymy jak będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devil-80

Ktos może się orientuje jaki jest koszt wymiany tarcz hamulcowych z przodu w almerce n15 hatchback? Tarcze chcialem kupic firmy Mintex bo wybor u mnie jest dosc ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim-ja swoją ALME( ma silnik2.2 di)mam już prawie 2 lata i przez ten czas było wszystko OK takie rzeczy jak hamulce i wszystkie tematy związane z przebiegiem to żadne naprawy, nie dawno padła mi pompa wtryskowaVP44 co trochę mnie zasmuciło bo nie byłem przygotowany na większy wydatek tj 1650zł+koszty przesyłek.jak się dowiedziałem to jest to częsta usterka że pada sterownik pompy,a to dla tego bo zaciera się tłok przestawiacza. Ogólnie mówiąc wina w paliwie jest kiepskiej jakości,ja co jakiś czas dolewałem MIXOL do paliwa żeby poprawić smarowanie,a i tak nie pomogło.Teraz jest OK i znowu mogę pomykać. ocena 4+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Ja przesiadłam się z Nissana Sunny 1992 r. 1.4 do Almerki N16 2000 r. 1.5.

Sunny niezawodne autko ... gdyby go nie brała rdza od spodu dalej bym nim jeździła... po 250 tyś km sprzęgło jedynie poszło. Almerka moim zdaniem ma śliczną sylwetkę trochę się nie mogę przyzwyczaić bo jak gazu się dodało w sunnym to było czuć ten "zryw", tutaj jakoś nie:) ale ogólnie jestem zadowolona pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz wypowiadałem się na temat autka 14 marca 2008 (str. 7 tego wątku). Od tego czasu musiałem wymienić komplet sprzęgła (co było do przewidzenia, jak pisałem ponad rok temu - auto katowane wcześniej przez młodego niemioszka, spodziewałem się tej naprawy, była to kwestia czasu i przygotowałem się na to). Wszedł oczywiście oryginał Aisin. Poza tym nic. Nadal sprawuje się świetnie, mimo, że go nie oszczędzam. Japan rules ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darth Vader

Od miesiąca mam Almerke i jak narazie poza wymianą płynów(tarcze, klocki nowe, zawieszenie wypas) nic nie robię przy niej wszystko chodzi jak trzeba, na trasie spalila mi ponizej 6 litrów więc jestem bardzo zadowolony :) zobaczymy po wakacjach jak przybedzie kilka tysięcy kilometrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Almera n16

1,5 i 90km

80 000 km - auto od nowości nasze!!!

 

Krótko mówiąc alma dała d*p y.

padł przepływomierz boscha- auto unieruchominone - mogło się to zdarzyć podczas wyprzedzania - zgasła i kuniec -

ale zdarzyło się 500 m od ASO nissan.

 

Silnik lekko szarpie przy przyśpieszaniu - oględziny rozrządu - diagnoza - rozrząd do wymiany.

Auto regularnie serwisowane. nie katowane. bardzo zadbane - i cóż z tego - teraz już widzę różnicę - to jest szmelc.

Moja n15 katowana 220 000 km i nic - żyleta.

 

I co tu dużo mówić... nawet lepiej mi się zaczęło jeździć moim służbowym focusem :)

choć nie jest to idealne auto.

A ojciec trochę się zawiódł na marce nissan.

i mu się nie dziwię.

 

Gdyby koszty tej naprawy były niższe nie czepiałbym się - ale 3000 za łańcuch??!!!\

NA razie jeździmy bo nie ma tragedii i kasy na luzie.. ale w przyszłości wymianka.

 

nissan powinien się uczyć od mitsubishi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne 750km trasy zaliczone. W jedna stronę z żoną, córeczką, rowerami na dachu, pełnym bagażnikiem i trochę ładunku na kanapie, powrót samemu kilka godzin później. Spalanie 6,1l, bez oszczędzania, a wracając momentami 160-170 km/h - pomijając spalanie, głośnośc silnika, słabe przyspieszenie na pierwszych dwóch biegach ( w tym przypadku, kolejne rekompensują wspomniane dwa :D ) - jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1983

Jak na razie poniosłem wydatki związane z wiekiem w jakim jest moja n15 z 98 roku. Ma przejechane 213k i ostatnio zająłem się rdzą na podwoziu i progach. Wszystko oczyściłem, potraktowałem brunoxem, na ubytki w progach położyłem żywicę poliestrową+matę szklaną a wszystko zabezpieczyłem "barankiem" z pistoletu. Przy czyszczeniu podwozia dotknąłem szczotką drucianą miski i pociekł z niej olej. Dobrze że tak się stało bo była zajechana jak koń po westernie. Wymieniłem więc na nową i jest git. Oprócz tego wymieniłem dolne tuleje wahacza, klocki z przodu oraz wszystkie wycieraczki oraz zrobiłem porządek z 2 pajączkami na szybie w zakładzie gdzie wymieniają szyby. Muszę się jeszcze zneutralizować 2 spore ogniska rudej pod światłami z tyłu i na tylnym nadkolu przy łączeniu z drzwiami. Reszta to standard tzn. wymiana płynów, filtrów, oleju i świec przy 212 k. Oby to było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jestem,

więcje sie zepsuło niż działa, to auto to porażka - drzwi chyba ważą pół tony

i niech wszyscy się przyznają że je mają obwieszone :D - wersja 3 drzwiowa

 

noo może ładnie wygląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od roku ujeżdżam n15. Autko wyprodukowano w '98 roku i ma obecnie 113000 km przebiegu (sprawdzone w aso). Jestem z niego bardzo zadowolony. Oprócz spraw wynikających z normalnej eksploatacji w aucie wymieniłem tylne amorki, tuleje wahaczy, końcówki drążków i osłony przegubów. Autko jest ekonomiczne - średnie spalanie na dystansie 1533 km urlopowego wyjazdu wyniosło 5,63 l. Są też 2 sprawy, które lekko mnie denerwują: drgający w czasie jazdy drążek zmiany biegów oraz hałasująca tylna półka...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...