Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar w rodzinie :D


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan's Multi-Link Beam rear suspension delivers the following real world benefits:

  • Rear tyres stay close to perpendicular to the road during cornering (minimum camber change) for improved handling and stability;
  • Ride comfort is improved through greatly reduced suspension friction and use of softer bushings, springs and shock absorbers (since there is minimum camber change during cornering);
  • Road noise is reduced, especially in the rear seat area, through the use of shock absorbers instead of struts (which eliminates the metal-to-metal mounting connection of struts);
  • The transfer of noise from the suspension to the body structure is reduced through the use of only 10 mounting points (other systems use up to 14) and softer bushings;
  • The system's compact, lightweight design contributes to greater space efficiency and fuel economy.

 

Więcej tutaj:
http://www.se-r.net/about/g20/scc/oct98/tb.html

 

szkoda, że z przodu jest tradycyjna kolumna, a nie "primerowy" wielowahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

szkoda, że z przodu jest tradycyjna kolumna, a nie "primerowy" wielowahacz.

Nie jest źle - zawieszenie jest zestrojone optymalnie - nie za miękkie i nie za sztywne, tak że powinno zadowolić każdego. W opisie piszą coś o stabilizatorach nadwozia. Nie wiem o co biega, ale rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo buda się nie kładzie nawet na dziarsko pokonywanych zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi jaki wpływ na prowadzenie samochodu ma to całe chassis control. Można sobie podglądnąć kiedy i jak działa - ale.... myślę, że to w ogóle nie jest odczuwalne... a może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System w Pulsarze to nic innego jak Torque Vectoring - elektroniczny odpowiednik LSD.

Przy przyspieszaniu mniej dociażone koło jest dohamowywane, aby moment był przekazywany na to dociśnięte.

Przy hamowaniu siła jest dzielona tak, aby ciaśniej pokonać zakręt.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Powoli dowiadujemy się ciekawych rzeczy o produkcie który kupiliśmy.  Żeby tylko nie kazali nam teraz dopłacić :dribble:

 

PS. Nie mogłem się powstrzymać, by kol. Burning nie kliknąć "plusika"

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plusiki :D

Dodam jeszcze, że stabilizator to część mechaniczna zawieszenia pozwalajaca na ograniczony "odchył" koła lewego od prawego, co ogranicza przechył nadwozia.

Z rzeczy "klasy premium" to jeszcze jest nawiew na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten system dosyć rzadko się aktywuje. Tylko na niektórych zakrętach. Mam akurat na środkowym wyświetlaczu włączone chassis control - bo graficznie ładnie wygląda hihihi ten samochodzik.

I..... włącza się tylko od czasu do czasu - a auto jeździ "fajnie" cały czas. Dalej stoję na stanowisku, że ten system to malutki procencik jakości prowadzenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba i to i to. A macie też na wyświetlaczu podgląd działania systemu?

U mnie zawyżyłem 3 graficzne sygnalizowanie działania:

- podświetlone na niebiesko koła

- podświetlony na niebiesko jakby ślady kół w łuku

- podświetlona na niebiesko "podłoga" samochodzika

- i kombinacja np. podświetlona "podłoga" i świecące się koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlone koła - dohamowanie;

Ślady - kontrola toru jazdy;

Podłoga - w Pulsarze tego raczej nie ma :)

 

Strider - Tekna nadal kosztuje mniej niż inne auta, które to maja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

To ja z innej beczki

Biorąc pod uwagę fakt, że niedługo wyjdą do naszych Nissanów nowe mapy na rok 2016 z literką "D" na końcu, za które w poprzednich odsłonach ("B", "C") Dealerzy życzyli sobie krocie, natomiast na Allegro można bez problemu nabyć "C" za 250 - 300 zł, może istnieje możliwość, by zorganizować w naszym forumowym gronie zbiórkę chętnych, tak jak to miało miejsce w przypadku polarów i innych "gadżetów" i zrealizować hurtowy zakup dla chętnych. W tym miejscu mój dyskretny ukłon i "oczko" w kierunku kol. mirekg9. Raczej nikt nie wyda ok. 2000 tys zł, bo tyle sobie życzą dealerzy, by jeździć na aktualnych mapach, natomiast 3 stówy, to o ile nie co roku, to co 2, lub nawet 3 lata, większość z nas zapewne by "wysupłała", by nie musieć przyklejać do szyby dodatkowych urządzeń z np. AutoMapą na pokładzie.

Mój pomysł zapewne nie przypadnie do gustu centrali Nissana, ale mam nadzieję, że spodoba się użytkownikom FORUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Kupilem pulsarka wyprzedaz rocznika 2014 i skubancy dali mi mapy z literka B . Jakby co pisze sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Jestem za. Kupilem pulsarka wyprzedaz rocznika 2014 i skubancy dali mi mapy z literka B . Jakby co pisze sie .

No to jesteśmy w identycznej sytuacji - też dostałem "B"

Czyli już 2 chętnych :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki

Biorąc pod uwagę fakt, że niedługo wyjdą do naszych Nissanów nowe mapy na rok 2016 z literką "D" na końcu, za które w poprzednich odsłonach ("B", "C") Dealerzy życzyli sobie krocie, natomiast na Allegro można bez problemu nabyć "C" za 250 - 300 zł, może istnieje możliwość, by zorganizować w naszym forumowym gronie zbiórkę chętnych, tak jak to miało miejsce w przypadku polarów i innych "gadżetów" i zrealizować hurtowy zakup dla chętnych. W tym miejscu mój dyskretny ukłon i "oczko" w kierunku kol. mirekg9. Raczej nikt nie wyda ok. 2000 tys zł, bo tyle sobie życzą dealerzy, by jeździć na aktualnych mapach, natomiast 3 stówy, to o ile nie co roku, to co 2, lub nawet 3 lata, większość z nas zapewne by "wysupłała", by nie musieć przyklejać do szyby dodatkowych urządzeń z np. AutoMapą na pokładzie.

Mój pomysł zapewne nie przypadnie do gustu centrali Nissana, ale mam nadzieję, że spodoba się użytkownikom FORUM.

Jestem za... :)

Pochwalam to.... bo co można taniej, ale to samo i za o wiele mniejsza cenę . to super.......

Lecz jak już kiedyś wspominałem koledze @Andrzej G, że niektóre sprawy nie mogą przejść przez gadżety....

Ja gadżetów nie organizuję z pomocą Dielerów Nissana.

 

Kolega Strider dobrze wie o co chodzi........ Co mogę podpowiedzieć? - jeśli na Allee..... wyczailiście tani i dobry temat, to tam wspólnie próbujcie negocjować dla innych w Waszych modelach.

Może znajdziecie wielu chętnych i ceny będą zadawaląjące.. jak i jakość.

 

Ja np. nie mam chętnych od ponad roku na 6 breloczków /za 15 zł/, więc nie mówmy tutaj o takich zamówieniach......jak mapy i to za większą sumę!!!!!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
... - jeśli na Allee..... wyczailiście tani i dobry temat, to tam wspólnie próbujcie negocjować dla innych w Waszych modelach.

Może znajdziecie wielu chętnych i ceny będą zadawaląjące.. jak i jakość.

 

Ja np. nie mam chętnych od ponad roku na 6 breloczków /za 15 zł/, więc nie mówmy tutaj o takich zamówieniach......jak mapy i to za większą sumę!!!!!

By kupić na "Alle", to nie potrzebuję ani wspólników ani negocjacji - cena za którą chodzą te karty 250-300 zł mnie (i jak widać nie tylko mnie) zadowala. Biorąc pod uwagę, że z autem nie otrzymałem najnowszej "C" jaka w momencie zamawiania auta była dostępna, ale dostałem z poprzedniego roku "B", jak tylko pokaże się na "Alle" w w/w przedziale cenowym 25920_4EA0D , to kupię i po kłopocie. Pisząc wcześniejszy tekst miałem nadzieję, że poruszę jakąś "strunkę", która wyda pozytywny oddźwięk ze strony Centrali Nissana. Skoro my robimy im dobrą robotę, to może i z drugiej strony zorganizują dla użytkowników NissanClubu możliwość zaopatrywania się w karty do navi po rozsądnych cenach. Bo jak widać na przykładzie "Alle", kto chce to potrafi zdobyć karty w takiej cenie, że opłaca mu się nimi handlować po 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mają nas tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę to jedno.. ale drugie, że ztcw jesteśmy uznani przez Nissan Polska jako oficjalny klub Nissana. (cokolwiek by to miało znaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze słyszę.

Stider bo każdy słyszy to co chce usłyszeć :P   

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na profilu FB Nissan Polska (nie klubowym) było wrzucane m.in. info o kalendarzu... klubowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wierzcie mi, nie ma się czym jarać, że czasem coś tam wrzucą... :/

Plany były wielkie a wyszło się jak zwykle. Kolorowi wiedzą o co chodzi.

Zdaje się, że to już zamknięty rozdział.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...