Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar w rodzinie :D


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I z przodu i z tyłu jest podobnie jak w tiidzie(też nie jestem niski bo mam 184cm )ale w tiidzie, z przodu  niestety jest mniej miejsca na nogi ,na długość.Z tyłu w zasadzie jest tak samo.Na szerokość tiida jest bardzo wąska ,a i pulsar szerokością wnętrza nie rozpieszcza.Pulsar robi wrażenie ciasnego dla tego,że fotele zostały maksymalnie odsunięte na drzwi(jak w tiidzie) a do tego jest bardziej zabudowany (tunel,boczki itp.)
Tiida też nie ma regulacji poziomej na kierownicy,co zmusza do zajęcia "krzesełkowej" pozycji za kiera.
A że jestem szczupłym facetem,w pulsarze czuję się lepiej za kierą. Pulsar to w zasadzie tiida 2 na wielu rynkach , stąd podobna przestrzeń z tyłu. No ale "opakowanie" o lata świetlne bardziej udane. Tiida to taka szkaradka trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jesteś " samokrytyczny"  ... dobrze ,że trochę to określenie 'zdrobniłeś" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ,każdy widzi. Nie jestem z tych ,co patrzą na "swoje" przez różowe okulary.Zapytasz ,po kiego kupileś ,skoro ci się nie podoba? Odpowiem, wygoda i cena-baaardzo atrakcyjna wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

@ manix
Masz we mnie bratnią duszę. Widzę, że dla Ciebie, podobnie jak u mnie, szczera obiektywna ocena to podstawa, bez względu czy to dotyczy Twojego, czy nie.
Co do Twojej motywacji zakupu cena/wygoda, dodam jeszcze /wypas. Przymierzając się do zakupu auta, porównywałem te elementy w kilku autach. Kilka modeli nawet nie brałem zakupowo pod uwagę, bo stosunek ceny do wypasu był katastrofalny (BMW serii 1). Natomiast zarówno Nissany jak i Toyoty, wypadają w tych porównaniach najkorzystniej i to od maluchów tych marek, jak i w klasie średniej. Ja wiem, że dla wielu, porządne auto to tylko "Niemiec" ... nie zamierzam nad tym polemizować. Powiem tylko tyle, że mój szwagier, mieszkający na stałe w D, o dosyć zasobnym portfelu, który na masce musi mieć "gwiazdę". a na klapie bagażnika "S", w czasie kiedy ja pomykałem 16 letnią Almerką N15, miał okazję przetestować sporo różnorodnych aut i to różnych marek i gabarytów. Nie dlatego, by chciał coś zmieniać, ale dlatego, że jego kolejne "Mesie" więcej czasu spędzały w serwisach niż w jego garażu i siłą rzeczy korzystał z zastępczych. A biorąc pod uwagę fakt, że jego codzienny dojazd/powrót z pracy to 77 km x 2, to siłą rzeczy bez auta się nie da. Kiedyś nawet kiedy był z tego powodu na krawędzi "załamki", żartobliwie mi zaproponował zamianę. No to ja go zapytałem, ile dopłaca ... :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ manix

szczera obiektywna ocena to podstawa, bez względu czy to dotyczy Twojego, czy nie.

 

Dokładnie - ja jeżdżę Tino i uważam, że tylko i wyłącznie Multipla jest brzydsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zdjęć, wieczorem się zbiorę aby coś wyskrobać :D

c.d.

A progi aluminiowe były w zestawie czy dokupione są osoabno zastanawiam sie czy też sobie nie założyć takich listew aby nie porysować lakieru. Kolorek widzę zbliżony do mojego, czy jest to atramentowy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja jeżdżę Tino i uważam, że tylko i wyłącznie Multipla jest brzydsza :D

Mi tino zawsze się podobało .Dla tego o gustach nie dyskutuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A progi aluminiowe były w zestawie czy dokupione są osoabno zastanawiam sie czy też sobie nie założyć takich listew aby nie porysować lakieru. Kolorek widzę zbliżony do mojego, czy jest to atramentowy kolor

 

To nie masz nic na progach? Żadnych  listewek ochronnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz nic na progach? Żadnych  listewek ochronnych?

No właśnie nic nie mam i się zastanawiam czy listwy czy folie. W moim poprzednim Nissanie Note też nic nie miałem i trochę porysowane były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ,każdy widzi. Nie jestem z tych ,co patrzą na "swoje" przez różowe okulary.Zapytasz ,po kiego kupileś ,skoro ci się nie podoba? Odpowiem, wygoda i cena-baaardzo atrakcyjna wtedy.

Dokładnie wygoda a Tiida jest bardzo wygodna i obszerna a jest ładna dla tych co lubią kanty a nie obłości!

Dla mnie Pulsar wysokość ,ilość miejsca,schowki to Almera trzecia generacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie mam i się zastanawiam czy listwy czy folie. W moim poprzednim Nissanie Note też nic nie miałem i trochę porysowane były

 

Eee noo... to musisz nad czymś pomyśleć....

Szczególnie - jeśli będzie tym autkiem kobieta również jeździć... Obcasy nie mają litości ;)  , a i płaskim się przyhaczy...

Jakie teraz "oszczędności" wprowadzają.... dajcie spokój.... aby zabezpieczyć - należy sobie dokupić, tak?

Kiedyś , to był standard...

Ehhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix a co mam mierzyć do czego porównywać do forda c-max???

Tego Pulsara bym kupił .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tiidy ,bo to w prostej lini , a ten z filmiku mi się nie podoba. wersja na Australię robiona w Chinach.ma starą płytę podłogową krótszą o 10 cm od eurpejskiej

Zresztą sam o tym pisałem Ci w naszym dziale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Teraz każdą pierdółkę trzeba osobno dokupić kasę na tym zarabiają.

Zerknij na to - zapewne trochę zaoszczędzisz

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=nissan+pulsar+2014&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0113

Tutaj jak wklepiesz swój samochód, też znajdziesz kilka ciekawych rzeczy. Ja kupiłem super wykładzinę do bagażnika. Może trochę "zaszalałem, bo wydałem 199 zeta za Cool Liner, ale zapewniam, że warto było - bezzapachowe tworzywo, grube, idealnie dopasowane i nic się po nim nie ślizga http://www.autowarto.pl/dywaniki-do-baga/z-tworzywa-sztucznego/filter/p_db_tw_ml-cool_liner.html?limit=all

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dywaników i wykładzin to polecam rezaw-plast dywaniki gumowe super nowoczesne z 3cm burtą ,idealnie dopasowane,kołki do mocowania .

Nie śmierdzą jak Nissanowskie bo są wykonane z syntetycznego kauczuku .

Wykładziny bagażnika też super dopasowane z wysoką burtą .

Co najważniejsze nowoczesny wygląd nie kratka i idealne dopasowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem super wykładzinę do bagażnika. Może trochę "zaszalałem, bo wydałem 199 zeta za Cool Liner, ale zapewniam, że warto było - bezzapachowe tworzywo, grube, idealnie dopasowane i nic się po nim nie ślizga http://www.autowarto.pl/dywaniki-do-baga/z-tworzywa-sztucznego/filter/p_db_tw_ml-cool_liner.html?limit=all

A ile to "grube tworzywo" waży. U mnie rolę takiej wykładziny spełnia docięty kawałek czystego kartonu - to tylko bagażnik, a  całe kilo gaśnicy też wywaliłem z auta,ale tego ruchu już nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak wyleje ci się coś w bagażniku na karton to lipa nie  :devil:

U mnie to też tylko bagażnik a ile się na wylewało ooo..

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

@ porter59
Zobacz - nawet Twój pies się podłamał, jak zobaczył co napisałeś. Chyba się boi, że jadąc na urlop, każesz mu biec obok samochodu, by było lżej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ja samochód by się zajoł czy tu gasić ????

Rozpędzić się do vmax i zgaśnie :)

Ja ma dwie jak jedna nie dam rady wyjmę drugą większa :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O braku gaśnicy, pisałem żeby nie naśladować.

Auto użytkuję tylko do pracy,3 km,tam i z powrotem,więc spoko. :whistle:

A swoją drogą ta gaśnica tak potrzebna jak obowiązek jazdy na światłach w pełnym słońcu.

Niech mi teraz ktoś obliczy jakie są straty w zużyciu paliwa w skali biednego kraju.

Edytowane przez porter59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dywaników, wykładzin do bagażnika, listew ochronnych na progi i innych dodatków polecam strone Nissana Pulsar-akcesoria.

http://www.nissan.pl/PL/pl/vehicle/city-cars/pulsar/prices-and-equipment/accessories.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter straty na włączonych światłach cały rok są duże, bo nie tylko wacha idzie i żarówki ale lampy plastikowe z malowanymi odbłyśnikami też :(

Zobaczyłem z katalogu że do Pulsara felg alu zabezpieczenia idą takie jakie mam na zbyciu nówki!!

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98629-%C5%9Brubynakr%C4%99tki-zabezpieczaj%C4%85ceantykradzie%C5%BCowe/

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązek jazdy na światłach w pełnym słońcu.

Niech mi teraz ktoś obliczy jakie są straty w zużyciu paliwa w skali biednego kraju.

Straty są żadne, bo nasze silniki mają 100KM i więcej*, a nie 24 jak maluch, a kretynów jeżdżących na 3 diodkach w zderzaku po godzinie 20 zimą nie brakuje :/

Ja wolałem obowiązek jazdy na światłach mijania cały rok, bo wtedy każde auto było widoczne z daleka przy rzucie oka w lusterko, a teraz trzeba wypatrywać, czy jakiś niedomyty srebrny nie maskuje się na asfalcie..

 

*szybkie obliczenie 100KM = 74kW

żarówka mijania przód 40W, mijania tył 5W, razem 90W

czyli obciążenie silnika wzrasta o... 0,12%!

Czyli jeśli mój 115KM diesel pali średnio 7L/100km ze światłami non-stop, to bez paliłby średnio 6,99L/100km, co daje w moim przypadku (około 15kkm rocznie) 1,5L ON

oszczędność 7,50zł - wolę być widocznym i wypić jedno dobre piwo rocznie mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...