Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pisalem, ze jest tez kwestia przyzwyczajenia sie do tego. Jednemu bedzie bez roznicy po pieciu minutach, drugi bedzie potrzebowal dluzszego czasu, a trzeci wogole sie nie przyzwyczai.

A czwarty wogole roznicy nie odczuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś Processiku szanowny wcześniej inne, mniejsze felgi (np. zimówki)?

Bo ja mam na zimę felgi 16" i po założeniu letnich 18" jest różnica na niekorzyść w komforcie jazdy. Nieznaczna, ale jest.

Przyznaje Colinsiku ze nie mialem zimowek wiec nie czuje roznicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak trzymaj :)

Ja też nie darzę auta uczuciem ;)

Czasami przyzwyczajam się na max 5 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo może w temacie ale powoli muszę zacząć myśleć nad zakupem opon zimowych a z uwagi że mam 18`` raczej na zimę pozostaje opcja zakupu 16`` lub 17`` wraz z felgamii zabawy w przekładki i tu moje pytanie bo wiadomo letnie mają super mega wypas czujniki ciśnienia:

1) czy jestem skazany na zakup opon i felg z czujnikami i programowaniem ich w ASO Nissana czyli na pewno drogo;)
2) zakup opon z felgami gdzie popadnie i dokupienie czujników i programowanie w ASO Nissana nie wiem czy wyjdzie taniej:)
3) zakup opon oraz felg gdzie popadnie i olanie całego czujnika:
    3,1 czy można w komputerze gdzieś wyłączyć te czujniki aby koła działały jak w dawnych starych autach bez czujników
    3,2 czy wyskakujący komunikat o braku takowych czujników jeśli nie można wyłączyć na poziomie kompa jest jakiś natarczywy i upierdliwy
    3,3 czy po przekładce z letnich na zimowe i zimowych na letnie z czujnikami trzeba coś programować jeszcze czy działa to z automatu
Za wszelką okazaną pomoc i zrozumienie wielkie dzięki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cały wątek o czujnikch cisnienia - warto się zapoznać bo w skrócie nie ma jednej odpowiedzi: są QQ gdzie wstawione czujniki od "strzału" aktywowały sie w zimówkach, w innych QQ trzeba było trochę pojeździć (tak jest u mnie) ale są i takie gdzie konieczna była wizyta w ASO.... więc wybór i tak Ty musisz dokonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez czujników będzie sie świecić żółta ikonka i tyle. Po zmianie kół na letnie czujniki od razu zaskoczyły.

Potwierdzam zimom jazda bez czujników pali się ikonka  idzie się przyzwyczaić nie rozprasza po zmianie kół na letnie po paru set metrach czujniki załapał bez problemów  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a koszt oryginalnych czujników na alledrogo to było koło 150 PLN /sztuka .

Też stoję przed tym dylematem i chyba zacznę tak w sierpniu zbierać zimowy zestaw: kupię felgi stalowe 16" , miesiąc później opony (albo na odwrót zależy jak z kasą będę stał) i na koniec możliwe że zakupie same czujniki, ale co do tego ostatniego nie jestem taki pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeanalizowałem sprawę zimówek i czujników w kołach. kupuję zestaw ekonomiczny czyli felgi 16" + lepsze do tego opony np michelin alpin 4 i daje spobie spokój z czujnikami. Nawt jeśli zniszczę felgę stalową przy braku powietrza to trudno - czujnik kosztuje prawie tyle co ta felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jakby to powiedzieć...

Mam 16'alusy ATT z gumami Pirelli Skorpion,po jednym sezonie,nie obite,nie zdziurawione,przebieg raptem może 5-6 tys.I będą do zbycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o takim kompleciku oponki:
215/65R16 Dunlop SP Winter Sport
http://allegro.pl/215-65r16-dunlop-sp-winter-sport-4d-98t-komplet-fv-i5215246686.html

i felgi np 
DEZENT TC DARK 6,5x16'' 5x114,3 ET 38

http://allegro.pl/dezent-tc-dark-6-5x16-5x114-3-et-38-niemieckie-i5450500539.html

 

musze jeszcze się upewnić czy to napewno do moje auta będzie pasować. 
A co do czujników to jeszcze nie wiem ale raczej wykastruje o nie ten zestaw:)

Ma ktoś może zdjęcie co się wyświetla wtedy przez cały czas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial to mam do sprzedania czujniki Nissana.

 

coś nie chcą zejść ? ;)

 

No cóż, jak widać polak biedny jest skoro każdy z nas, nawet w miarę dobrze zarabiający nie może sobie ot tak pozwolić na te czujniki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już są, to nie przeszkadzają (a nawet są pomocne).

Właśnie - a zepsuł się już komuś taki czujnik tak sam z siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie chcą zejść ? ;)

 

 

Nie, to ja je tak sprzedaje...

 

Mialem je na allegro wystawic ale czasu nie mialem, podobnie opony sprzedaje...tez czasu nie mam zeby je wystawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem filmik z recenzją mazdy cx5 i tam prezenter narzekał na stop start w tym aucie. Dla przykładu pokazane było jak auto z niewielkiego zjazdu na podporządkowanej drodze podjeżdża do skrzyżowania, zatrzymuje się, wtedy oczywiście włącza się ss, ale on już che ruszyć, wtedy następuje takie szarpnięcie autem i zatrzymanie, a samochód, który był za mazdą prawie w nią wjechał. Tak, że panowie wszyscy posiadacze ss mogą mieć podobne przygody. Tylko w reklamach jest tak, że działa on na światłach gdzie będziemy musieli postać kilka minut. Jak dla mnie ss czasami powoduje zagrożenie na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego -"lenia " też masz ? :) Mógłbyś choć tu podać parametry !

A tak to za kilka sezonów mogą iść na aukcje ...może charytatywną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy 2011 -do kogo piszesz? Do mnie?

A jakie ty parametry potrzebujesz? Dlugosc-szerokosc? :) Przeciez pisze, ze Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego wspomnialem o oponach nie bo to, zeby je przy kazdym poscie sprobowac sprzedac. Jakis czas temu dalem na forum w dziale "czesci" ogloszenie wraz ze wszystkimi parametrami. A tu tylko wspomnialem jaki ze mnie handlowiec jest... a do ogloszenia link masz ponizej http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99559-sprzedam-komplet-opon-goodyear-21560-r17/?do=findComment&comment=1052034

mlody chyba na mnie jakies uczulenie masz bo juz kolejny raz kasliwe uwagi pod moim adresem rzucasz. Relaaaax....

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: ile czekaliście na swojego QQ ?. Chodzi mi oczywiście o składany od podstaw a nie taki brany ze parkingu dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalem 5 tyhodni. Ale moj juz byl na placu fabryki jak zamawialem i wplacalem zaliczke. Jak mialby byc skladany dopiero to pewnie ze 2 albo więcej miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...