Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie silnik tez ok, nie ma nigdzie oleju a nie byl myty, ale patrzac od porzodu samochodu z lewej strony slychac takie jakby metaliczne szurszanie (na zimnym silniku - na cieplym nie wiem). Z boku silnika, mozna powiedziec ze gdzies bardziej z tyli i nizej... Takie dziwne szurszanie, po dodaniu gazu na zimnym silniku zanika...

Witam może być łańcuch rozrządu do wymiany ( ale przy tym przebiegu raczej nie, chyba że był cofnięty ) Prawdopodobnie paski napędowe od alternatora i wspomagania słychać lub łożysko na rolce napinającej. :(: . Jak jesteś zainteresowany to jedz na jakiś warsztat to ci zdjagnozują. Pozdro :)

 

To nie takie proste, ja mam dziwny odgłos jak bardzo mocno dępnę na 1 i 2-ce, myślałem, że to wina oleju, ale od kiedy mam Valvoline Maxlife 10W40, nic się nie zmieniło.

Byłem z tym u dwóch klubowych mechaników z, ktorych jeden tylko podniósł maskę i od razu zawyrokował "ŁAŃCUCH", a drugi, odpalił auto, kazał pogazować ( na luzie nic takiego nie występuje ), wsiadł i zrobił drogowy teścik, p oczym stwierdził, że nie jest to na pewno ŁAŃCUCH. Także, zdiagnozować coś takiego, dla osób, które nie mają doczynienia z łańcuchami na rozrządzie, nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to dzwieczy i swiszcze -głownie na wolnych obrotach, jak dam mu ok 2tys to jakby zanika.

Wg mnie wydobywa sie to z okolicy lancucha ewent paskow klinowych.

Nie martwilbym sie tym.

Sam mam 160tys km udokumentowane.

Podejrzewam ze jest to normalne.

Mi jeden z mechanikow po uslyszeniu tego (nic nie pytalem) powiedzial ze chyba mam łancuch bo slychac metaliczny odglos -powiedzialem ze tak - i usmiechnal sie -ze zna sie na temacie.

 

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 14:10 ]

aaa, sam wczesniej troche martwilem sie głosnym klekotem mojego silnika -ale jak wczoraj uslychalem Almere która ruszała kolo mnie (pewnie tez z silnkiem DI) to juz sie uspokoiłem (była przynajmniej tak samo głosna -jak moja) aczkowliek usłyszenie tego szurszania było niemozłiwe (deszcz, szybkie spotkanie a Almera i juz wachałem tylko dym)

 

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 14:18 ]

Ogolnie silnik tez ok, nie ma nigdzie oleju a nie byl myty, ale patrzac od porzodu samochodu z lewej strony slychac takie jakby metaliczne szurszanie (na zimnym silniku - na cieplym nie wiem). Z boku silnika, mozna powiedziec ze gdzies bardziej z tyli i nizej... Takie dziwne szurszanie, po dodaniu gazu na zimnym silniku zanika...

Witam może być łańcuch rozrządu do wymiany ( ale przy tym przebiegu raczej nie, chyba że był cofnięty ) Prawdopodobnie paski napędowe od alternatora i wspomagania słychać lub łożysko na rolce napinającej. :(: . Jak jesteś zainteresowany to jedz na jakiś warsztat to ci zdjagnozują. Pozdro :)

Moge zapytac co napędzaja te paski (każdy z nich):

1. wiem ze m.in sprężarke klimatyzacji

2. Alternator.

co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek84

Chce kupic Nissana Almere tak w okolichach 11-12 tys. Umowilem sie na jutro na obejrzenie takiego autka:

 

http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody-Spr...QQAdIdZ74853116

 

Czy jest cos na co przypadku tej generacji Almery/rocznika/instalcji LPG nalezy szczegolnie zwrocic uwage?

 

Z gory dzieki za info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cos na co przypadku tej generacji Almery/rocznika/instalcji LPG nalezy szczegolnie zwrocic uwage?

 

Z gory dzieki za info:)

Generalnie zmorą almer N15 jest rdza, szczególnie progi w tylnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak- u mnie tez rdza wychodzila -ale pod spodem w miejscach w ktorych nie bbylo konserwacji, progi mialem zdowiutkie o odkeceniu listwy ochronnej.

 

Czy nie za tanie to autko troche? Udokumetnowany przebieg? Moze ochodzi z jakiejs firmy i ma nabite kilkaset tys.km?

Faktem jest ze skladane w Japoni -mozna to poznac po nr Vin chyba cos JP lub JN sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek84

Ogladalem dzis to autko (bez mechanika, wiec tylko "zewnetrznie"). Jedynym mankamentem sa lekko opuszczone drzwi kierowcy i ognisko rdzy na dolnym rogu drzwi od wewnatrz.

 

Mam pytanie - jak sie taki silnik zachowuje przy gazie. Jezdzi na nim od 2005 roku. Przebieg 200 tys.

 

Dzieki z gory za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmarnowałem sporo czasu czytając różne publikacje, ale liczę że to właśnie Wy mi pomożecie...

Chcę zostać szczęśliwym posiadaczem Almery rocznik 2003 (na taki mnie stać) silnik który mnie interesuje to 1,5 dCi...napiszcie proszę co sądzicie o tym silniku, czy godny polecenia jest jakiś inny na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka (bo nie wyobrażam sobie innego) jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę....

szczere dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmarnowałem sporo czasu czytając różne publikacje, ale liczę że to właśnie Wy mi pomożecie...

Chcę zostać szczęśliwym posiadaczem Almery rocznik 2003 (na taki mnie stać) silnik który mnie interesuje to 1,5 dCi...napiszcie proszę co sądzicie o tym silniku, czy godny polecenia jest jakiś inny na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka (bo nie wyobrażam sobie innego) jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę....

szczere dzięki za odpowiedzi

 

Gdybym miał zwykłą ALmere (a nie Tino) ten silnik byłby moim wymarzonym (ekonomiczny, mały, wsytarczający dla moich skromnych potrzeb).

Na co zwrócic uwage -pisałem kilka zdań wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmarnowałem sporo czasu czytając różne publikacje, ale liczę że to właśnie Wy mi pomożecie...

Chcę zostać szczęśliwym posiadaczem Almery rocznik 2003 (na taki mnie stać) silnik który mnie interesuje to 1,5 dCi...napiszcie proszę co sądzicie o tym silniku, czy godny polecenia jest jakiś inny na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka (bo nie wyobrażam sobie innego) jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę....

szczere dzięki za odpowiedzi

 

Gdybym miał zwykłą ALmere (a nie Tino) ten silnik byłby moim wymarzonym (ekonomiczny, mały, wsytarczający dla moich skromnych potrzeb).

Na co zwrócic uwage -pisałem kilka zdań wyżej.

 

Ekonomiczny? Pali ciut mnie albo tyle samo co 2,2 Di/Dci

Tolo74, jesteś zarejestrowany na sprintmotor, tam jest wszystko i nie są to wyssane dane producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zapytac co napędzaja te paski (każdy z nich):

1. wiem ze m.in sprężarke klimatyzacji

2. Alternator.

co jeszcze?

 

W Almerze N16 oprócz wymienionych pompę wspomagania kierownicy i pompę cieczy chłodzącej. Oczywiście są 2 wielorowkowe paski do tego. Ten pasek co napędza sprężarkę od klimy wraz z alternatorem ma jeszcze rolkę napinającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wiesz, że nie patrzyłem na strone sprintmonitora, ale orientowałem się na innej (polskiej) stronie dot spalania (nie pamiętam jaka to strona, ale wiem że dosyć duzo było tam informacji od poszczególnych użytkowników i wg ich danych silnik diesel 1.5 palil z tego co pamietam ok 1l mniej -czyli w zyklej Almie ok 5l/100

 

wiec przyblize bardzo usrednione dane spalania diesla

Almera z silnikiem 1.5 ok 5l/100

Almera z silnikiem 2.2 ok 6l/100

Almera Tino z silnikiem 2.2 ok 7l/100

 

spalanie roznych wersji silnika 2.2 raczej nie zmienia sie (ma znaczenie tylko na dynamike)

to moje bardzo ogólne spostrzezenia

 

resumując -silnik 1,5 jest oszczedny w eksploatacji i wydatkach typu ubezpiecznie

 

[ Dodano: Pon 22 Wrz, 2008 10:49 ]

pumba -dzięki za info -może faktycznie napinacz paska klinowego mi dziweczy na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się orientuje czy lepiej do almery n15 bez klimy kupić zwykły filtr kabinowy czy ten węglowy jak duża jest różnica??

Jak jesteś alergikiem albo Cie stać na węglowy dobrej firmy -to nie żąłuj.

Jak nie -to wg mnie można całkowicie zrezygnowac z filtra.

Najgorsze podobno wyjście to przedmuchać i trzymać stary -choć niektórzy mówią że można tez zdezynfekowac np jakimś alkoholem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnować całkowicie to nie radzę, czy widzieliście jak wygląda nawet jednoroczny filtr ??

Oprócz kurzu, zatrzymuje wszelkiego rodzaju paprochy i małę śmiecie z dróg, drzew itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieso, pierwsze co mnie zastanowiło, to cena. Aż bije po oczach, jak za ten rocznik, auto po liftingu i taki przebieg. Może jest jeszcze na gwarancji do 100 tys km?

Jeżeli cena to nie pomyłka, warto ją dokładnie sprawdzić na diagnostyce i w papierach.

 

Silnik 1,5 nie jest demonem prędkości, ale wystarcza do sprawnego poruszania się po mieście, w trasie będzie odstawał. Co do ich awaryjności, nie wypowiadam się, bo nie mam pojęcia ( na forum znajdziesz wszystko )

Spalanie, niewiele mniejsze albo takie samo, jak w 2,2 Di/Dci

Nie bez kozery, almera zajmuje jedne z wyższych miejsc w rankingach bezawaryjności i w to trzeba wierzyć :P

 

 

PS Sam bym się zainteresował tym autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, cena jest bardzo dobra - jeśli z autkiem jest wszystko w porządku. Jeśli auto jest bez wad ukrytych to brałbym bez wahania. W tej cenie.. ten rok.. ten przebieg - super okazja. Nic lepszego w tej cenie nie ma!!!

Daj koniecznie znać czy kupiłeś autko!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...