Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tym bardziej ze z tego co wiem nie wolno otwierac korkow przy rozgrzanym silnku.

a jak to uzasadnisz? do tej pory nie spotkałem się z takim zakazem

 

Fakt -dotyczy to korka plynu chlodzacego.

Natomiast nie wiem jaki cel ma otweranie korka oleju? Sprawdzic czy olej drzyzga, szczelnosc jak kolega nizej napisal? Nie wiem -stad pytam.

Jak szczelnosc reka mozna sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, jeżeli odkręcimy korek olejowy to nie powinno bryzgać olejem. Nie jestem fachowcem ale takie zdanie słyszałem od mechanika ( zresztą nie jednego ) i w moim autku odkręcając korek przy pracującym silniku na pewno olej nie bryzga. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt -dotyczy to korka plynu chlodzacego.

Po części tak, dlatego zalecana jest ostrozność przy odkręcaniu i upuszczenie najpierw samego powietrza. A po co się otwiera? Choćby po to, żeby sprawdzić jeden z pierwszych objawów padniętej uszczelki pod głowicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, jeżeli odkręcimy korek olejowy to nie powinno bryzgać olejem. Nie jestem fachowcem ale takie zdanie słyszałem od mechanika ( zresztą nie jednego ) i w moim autku odkręcając korek przy pracującym silniku na pewno olej nie bryzga. pozdro

 

rozumiem że teraz mówisz o korku olejowym od wlewu oleju?, a sprawdzałeś tym bagnetem od mierzenia poziomu oleju w silniku,bo w tej almerce odkręcając korek olejowy nie rzuca olejem,tylko tym bagnetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt -dotyczy to korka plynu chlodzacego.

A po co się otwiera? Choćby po to, żeby sprawdzić jeden z pierwszych objawów padniętej uszczelki pod głowicą

 

Możesz to rozwinąć?

Otwieram korek podczas pracy silnika i co ma się wydarzyć a co nie powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt -dotyczy to korka plynu chlodzacego.

A po co się otwiera? Choćby po to, żeby sprawdzić jeden z pierwszych objawów padniętej uszczelki pod głowicą

 

Możesz to rozwinąć?

Otwieram korek podczas pracy silnika i co ma się wydarzyć a co nie powinno?

 

Chociażby bombelki powietrza mogą to sugerować ( układ jest zamknięty i ma być szczelny ), pozostałe wskazujące na uszczelkę pod głowicą objawy to, tłuste plamy w płynie chłodniczym czy w drastycznych przypadkach, czarna i tłusta maź na ściankach zbiorniczka wyrównawczego ( przykra autopsja z oplem )

Poza tym, gdyby nie można było otwierać, jak serwisy posiadające takie urządzenia, dokonywałyby próby ciśnieniowe/szczelności układu chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

JEŻELI CHCE Z WAS KTOS KUPIĆ NAPRAWDĘ TANIO DOBRZE UTRZYMANĄ I W PEŁNI SPRAWNĄ ALMERĘ TO ZERKNIJCIE TU

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5812166

 

AUTKO MA WAŻNY PRZEGLĄD I UBEZPIECZENIE DO KWIETNIA 2009 DOSYĆ EKONOMICZNE NO I ZA TE PIENIĄDZE LEPIEJ SIĘ NIE ZNAJDZIE

 

WIADOMO NA ZDJĘCIACH WYGLĄDA JAK WYGLĄDA ALE ZAWSZE MOŻNA SIĘ UMÓWIĆ NA OGLĘDZINY I JAZDĘ PRÓBNĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do bryzgania olejem, to nie próbowałem wyjmować bagnetu podczas pracy silnik ale na pewno sprawdzę

 

będę wdzięczny,najbardziej interesuje mnie na rozgrzanym silniku jak się zachowa przy całkowicie wyjętym bagnecie i jak mogę jeszcze Ciebie prosić o odkręcenie korka wlewu oleju czy jakieś opary się wydostają

aha,ale mówimy o almerze 2,2DI ,bo w opisie masz mondeo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

co myslicie o tekej klamerce dokladnie interesuje sie ta Klamka :

http://moto.allegro.pl/item423418073_1_8i_...autofra_sk.html

 

Ktos uzytkuje klamke z automatyczna skrzynia bo tylko taka wchodzi w gre ;) prosze o wiadomosci na priv :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie:

Całkowicie nie dla mnie (2 drzwi, automat -ale to juz jak chcesz, podejrzanie mały przebieg-chyba ze ktos go udokuemntuje, chyba powypadkowy)

 

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 11:32 ]

aha - niebardzo lubie autka bez skazy (nieporysowane krawędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74 ale pytający, nie szuka auta dla Ciebie tylko dla siebie, więc pewnie to czy jest przydatne dla Ciebie, czy nie, nie interesuje go w ogóle. Poza tym, dlaczego nie lubisz aut bez skazy? To, że takie bywają, nie oznacza, że są podejrzane czy, że mają nieciekawą przeszłość. Dla mnie osobiście, oprócz dobrego stanu technicznego, byłoby to kolejnym ZA do tego żeby takie auto kupić.

seba.mak1 zajrzyj na stronę http://www.autofra.sk/?mod=nehavarovane&am...amp;action=show gdzie masz wszystkie jej zdjęcia, przed i po naprawie ( "pred opravou" i "po oprave" ;) ). Uszkodzenia po obu stronach auta.

 

PS Nie wiedziałem, że w almerkach montowali automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson -nie lubie aut bez skazy -bo zakup takiego po ktorego trzeba jechac kilkadziesiat czy set km i szukac w nim co akurat bylo robione i malowane jest stratą czasu i pieniedzy.

 

Czy ja komus doradzam? Nie. Napisałem swoją opinię po obejrzeniu tego ogłoszenia bo akurat na to znalazłem czas, a czy ktos wezmie to pod uwage -jego rzecz.

 

Nie omieszkam jednak napisac jednego -stan powłoki lakierniczej jest ostatnia dla mnie istotną rzeczą. Może nie jestem estetą, choć lubie np. kiedy można spokojnie zając miejsce (niekoniecznie za kerownicą) w białych spodniach lub koszuli bez szwanku dla ubrania.

Autko to tylko narzędzie do porusznia się (ma być tanie w utrzymaniu i niezawodne).

 

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 13:52 ]

seba.mak1 zajrzyj na stronę http://www.autofra.sk/?mod=nehavarovane&am...amp;action=show gdzie masz wszystkie jej zdjęcia, przed i po naprawie ( "pred opravou" i "po oprave" ;) ). Uszkodzenia po obu stronach auta.

 

Akurat podany przez Ciebie link jest kusząca propozycją.

W tym wypadku bałbym się jedynie o stan przedniego zawieszenia (lewe koło) - czy nie uległo przsunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja komus doradzam? Nie. Napisałem swoją opinię po obejrzeniu tego ogłoszenia bo akurat na to znalazłem czas, a czy ktos wezmie to pod uwage -jego rzecz.
Opinie wyraziles "pod siebie", a dla niego to mało istotne, być może szuka włąsnie auta trzydrzwiowego.

W linku, który podalem są zdjęcia auta przed i po naprawie, nic innego podejrzanego nie ma w niej, oglądając same zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Kindusa

sprawdzałem bryzganie oleju po wyjęcia bagnetu i u mnie tego nie ma. Oczywiście mówię o Fordzie ( almerkę dopiero szukam ) ale to tyczy się chyba wszystkich aut. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja komus doradzam? Nie. Napisałem swoją opinię po obejrzeniu tego ogłoszenia bo akurat na to znalazłem czas, a czy ktos wezmie to pod uwage -jego rzecz.
Opinie wyraziles "pod siebie", a dla niego to mało istotne, być może szuka włąsnie auta trzydrzwiowego.

W linku, który podalem są zdjęcia auta przed i po naprawie, nic innego podejrzanego nie ma w niej, oglądając same zdjęcia

Tak opinie jest pode mnie, choc nie tylko. Napisałem wszak "Moje zdanie: Całkowicie nie dla mnie".

Forum do wyrażania własnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, czytanie ze zrozumieniem nie dotyczy wszystkich.

 

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 22:45 ]

co myslicie o tekej klamerce dokladnie interesuje sie ta Klamka :
tu tkwi cały sens zdania - nie pyta nikogo co myśli z własnego punktu widzenia, ale jako oceniających auto, które byc może kupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

co myslicie o tekej klamerce dokladnie interesuje sie ta Klamka :

http://moto.allegro.pl/item423418073_1_8i_...autofra_sk.html

 

Ktos uzytkuje klamke z automatyczna skrzynia bo tylko taka wchodzi w gre ;) prosze o wiadomosci na priv :)

 

Pozdrawiam ;)

 

Przepraszam, zszedłem z tematu wyrażając opinię pod siebie -proszę w imieniu seba,mak o opinie najego priv.

 

Tutaj chyba zamykamy jego temat ponieważ prosił o priv w tej sprawie bez rozgłosu na forum.

 

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 23:32 ]

Zapomniałem, czytanie ze zrozumieniem nie dotyczy wszystkich.

 

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 22:45 ]

co myslicie o tekej klamerce dokladnie interesuje sie ta Klamka :
tu tkwi cały sens zdania - nie pyta nikogo co myśli z własnego punktu widzenia, ale jako oceniających auto, które byc może kupi

 

czuje ziarnko złośliwości, ale nie rozwijam tematu ciagnac dywagacje ochodzace od tematu,

saba prosił o priv (ale moglem zle zrozumiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje ziarnko złośliwości, ale nie rozwijam tematu ciagnac dywagacje ochodzace od tematu,

saba prosił o priv (ale moglem zle zrozumiec)

masz racje, chyba miałem kiepski dzień wczoraj :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje ziarnko złośliwości, ale nie rozwijam tematu ciagnac dywagacje ochodzace od tematu,

saba prosił o priv (ale moglem zle zrozumiec)

masz racje, chyba miałem kiepski dzień wczoraj :diabel2:

Nie szkodzi -jestem przyzwyczajony słuchać tego że nie mam racji -zwłaszcza w domu ;) ale mój stoicki spokój zawsze łagodzi wszelkie napięcia.

 

Tym samym dzięki -podbudowałeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki zescie sie tak elegancko rozpisali jestem pelen podziwu jak walczyliscie jak male lewki hehe ;)

a wracajac do tematu to faktycznie dziwi mnie maly jej przebieg i cena jakas mala... co do pojechania i zobaczenia jej to nie problem poruszam sie TDi jeszcze ;)

 

Dziekuje za opinie raz jeszcze i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupic primere ale chyba jednak bede bral almere - jesli mi doradzicie ;)

Jak ma sie silnik almery 96' 1.6l 90KM (czy jest to ten sam silnik co ze starej primery 91'?)

ile pali taka almerka mieszany/trasa/miejski

Co najczesciej psuje sie w nich

i czy za 5-6tys trafi mi sie nawet niezla almera? Mysle ze sedan 1.6 kolor zielony/srebrny manual i podstawowe wyposazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...