Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe pytanie - Almera czy Primera?

Chyba niebardzo można porównywać te modele -bo troszke inna klasa, chyba że pod względem awaryjności (wg dwóch niezaleznych testów które czytałem pod względem awaryjności najwyżej sposród Nissanów stoi własnei Almera, ale Primera jest niedaleko za nią). Stąd m.in. mój wybór padł na Almere, choć ja mam nieco inna jego odmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dłuższy czas almy albo primerki kombi, no i wczoraj wreszcie kupiłem wymarzoną N15. Sporo rzeczy do roboty - progi, nadkola, otarcia, dolot, pewnie jeszcze masa bzdetów... Wszystko jednak rekompensuje made in Japan :)

Także dzięki za pomoc i widzimy się w dziale almera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem Almere 00 1.4 sport hatchback ktoś może mi powiedzieć o szybach tzn z jednej strony chyba kierowcy napisy na all szybach są odwrocone (jak by lustrzane odbicie tych z 2 strony) czy tak powinno być?

 

wersja n15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

trafiłem tutaj po raz pierwszy, więc za wszelkie nieprzestrzeganie regulaminu z góry przepraszam.

 

W związku z planowanym zakupem Nissana Almery N16, rocznik 2000-2001 prosiłbym o opinie nt. tego modelu. Konkretnie chciałbym usłyszeć opinie nt. silników, czy mniej awaryjne (w domyśle 'lepsze') dieselki 2,2 czy może 1,5 benzyna + gaz? Jeśli chodzi o wersję B+G to czy instalacja gazowa musi być sekwencyjna czy wystarczy 2 generacji? Jeśli sekwencyjna to jak duże jest średnie zużycie benzyny w tym przypadku? Na co należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku poszukiwań?

 

W tym momencie rozważam tą Almerę -> Almera 2001, 2,2 diesel Zdaję sobie sprawę, że ciężko oceniać auto po kilku zdjęciach, ale na pierwszy rzut oka co sądzicie?

 

Ostatnie pytanie może trochę nie na miejscu, ale jaka byłaby najlepsza alternatywa dla Almery? Poszukuję niezbyt dużego hatchbacka do 17 tyś. zł, koniecznie wyposażonego w klimę.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE

co myślicie o tym samochodziku?

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-8-salon-...a-C5381926.html

 

:)

na co powinnam zwrócić uwagę przy oględzinach i jezdzie próbnej?

 

właścicielka to młoda kobieta która przerzuciła się ponoć na auto firmowe, w książce są podbite wszystkie przeglądy w ASO łącznie z przeglądami od 1 właściciela (pani jest 2)

świeżo nabita klimatyzacja i nawet wygląda prawie jak na zdjęciach :)

 

szukam autka tego typu dla taty :)

z góry dziękuję z odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja Kasiu, choć autko jest drogie. Jednak auta taniego w dobrym stanie -nie kupisz -zapomnij.

Jednak -jak do każdego -trzeba podchodzić z dystanbsem i nie napalać się.

 

Pewnie zostane przez niektórych skrytykowany, ale weż pod uwage fakt że te silniki (1.8 benzyna) -czasami lubią brac sporo oleju silnikowego (czasami nawet 1l/1000km)

Juz podaje niezalezne info:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,artykul/N...,Artykul-16780/

gdzie pisze tak: "Auto było dość drogie i początkowo oferowano je na naszym rynku tylko z silnikiem benzynowym 1.8 (mającym problemy z nadmiernym zużyciem oleju)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

 

Almera 2001, 2.2 Di

 

Cena może nie jest najniższa, ale poszukuję auta z w miarę niewielkim przebiegiem.

 

I jeszcze pytanie: czy Almery N16 z roku 2001 były produkowane wyłącznie w Wielkiej Brytanii? Niestety po wykonaniu kilku telefonów, nigdzie nie natknąłem się na autko wyprodukowane w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

 

Almera 2001, 2.2 Di

 

Cena może nie jest najniższa, ale poszukuję auta z w miarę niewielkim przebiegiem.

 

I jeszcze pytanie: czy Almery N16 z roku 2001 były produkowane wyłącznie w Wielkiej Brytanii? Niestety po wykonaniu kilku telefonów, nigdzie nie natknąłem się na autko wyprodukowane w Japonii.

Sedany były produkowane w Japonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

 

Almera 2001, 2.2 Di

 

Cena może nie jest najniższa, ale poszukuję auta z w miarę niewielkim przebiegiem.

 

I jeszcze pytanie: czy Almery N16 z roku 2001 były produkowane wyłącznie w Wielkiej Brytanii? Niestety po wykonaniu kilku telefonów, nigdzie nie natknąłem się na autko wyprodukowane w Japonii.

A co z bezwypadkowością? Nie interesuje Cie? Jak auto było wyprowadzone z przystanku to traci na wartości, geometria nigdy nie będzie idealna, auto narażone jest na korozję, w przypadku drugiego wypadku -juz nie jest tak bezpieczne.

Przebieg może wydawac się realny, ale skąd pewność ze nie jest przekręcony?

Diesle kupowane na zachodzie lubią robic duże ilości km -nie po to ktoś dopłaca do diesla średnio 3tys EUR żeby potem robić 10tys.km rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg może wydawac się realny, ale skąd pewność ze nie jest przekręcony?

Diesle kupowane na zachodzie lubią robic duże ilości km -nie po to ktoś dopłaca do diesla średnio 3tys EUR żeby potem robić 10tys.km rocznie

W Niemczech zdecydowanie tak jest, w Holandii w mniejszym stopniu ale podobnie.

Poza tym, ten z ogłoszenia na bank ma kręcony licznik. Dlaczego tak sądze? Mój ma 124tkm tys ( niby prawdziwe, książka serwisowa, auto z Włoch itp tak sobie przynajmniej tłumacze :P ), a na pokrywie silnika ma jeszcze dobrze widoczny fabryczny żółty wosk i jak sam się przekonałem nie wiedząc jeszcze o tym, to cholerstwo, jest nie do starcia, znika pod wpływem temperatury, jak ktoś pisał po min. 160tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć o jaki żółty wosk chodzi? W którym miejscu?

Po lewej stronie silnika mam jakąś doczepioną karteczkę (chyba od nowości) ale niewiele można sie z niej wyczytać -jest podniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie jak się nazywa fachowo klosz który jest po otwarciu bagażnika (hatchback N15) bo mam samą żarówkę i brakuje osłonki:(

Poza tym niby miałem wymieniany filtr powietrza ale jakos mi na to nie wygląda jak go wyjąłem i odwrociłem to miał na tych powiedzmy żeberkach czarne ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć o jaki żółty wosk chodzi? W którym miejscu?

Po lewej stronie silnika mam jakąś doczepioną karteczkę (chyba od nowości) ale niewiele można sie z niej wyczytać -jest podniszczona.

 

chodzi o to co jest na pokrywie silnika jak u mnie na tym

http://maxupload.com/img/6FC6DBBF.jpg zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć o jaki żółty wosk chodzi? W którym miejscu?

Po lewej stronie silnika mam jakąś doczepioną karteczkę (chyba od nowości) ale niewiele można sie z niej wyczytać -jest podniszczona.

 

chodzi o to co jest na pokrywie silnika jak u mnie na tym

http://maxupload.com/img/6FC6DBBF.jpg zdjęciu

Czy chodzi o tą czarną plastikową pokreywę silnika?

Jeżeli tak -to na tym zdjęciu słońce troche dziwnie pada i jest to trudnen do zauważenia, a gdyby nawet -to i tak zmyłbym to żeby była ładna czysta.

Ja często mam tą osłonę mokrą -z czasem dowiedziałem się że dostaje sie tam z podszybia woda (model Tino).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć o jaki żółty wosk chodzi? W którym miejscu?

Po lewej stronie silnika mam jakąś doczepioną karteczkę (chyba od nowości) ale niewiele można sie z niej wyczytać -jest podniszczona.

 

chodzi o to co jest na pokrywie silnika jak u mnie na tym

http://maxupload.com/img/6FC6DBBF.jpg zdjęciu

Czy chodzi o tą czarną plastikową pokreywę silnika?

Jeżeli tak -to na tym zdjęciu słońce troche dziwnie pada i jest to trudnen do zauważenia, a gdyby nawet -to i tak zmyłbym to żeby była ładna czysta.

Ja często mam tą osłonę mokrą -z czasem dowiedziałem się że dostaje sie tam z podszybia woda (model Tino).

 

Bez przesady, słońce pada, ale wiemy o co chodzi. Poza tym, umyc to mozesz przednią szybe, tego się nie zmywa jak podłogi w domu :diabel2: . Jak pisałem wcześniej, po zakupie próbowałem kilkoma specyfikami i żaden nie ruszył.

 

PS Czyżby pojawiły wątpliwości do co stanu licznika w Tino? ;)

 

PS2 Przepływomierz zostawiam, na wszelki wypadek ( odnośnie wiad. na PW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć o jaki żółty wosk chodzi? W którym miejscu?

Po lewej stronie silnika mam jakąś doczepioną karteczkę (chyba od nowości) ale niewiele można sie z niej wyczytać -jest podniszczona.

 

chodzi o to co jest na pokrywie silnika jak u mnie na tym

http://maxupload.com/img/6FC6DBBF.jpg zdjęciu

Czy chodzi o tą czarną plastikową pokreywę silnika?

Jeżeli tak -to na tym zdjęciu słońce troche dziwnie pada i jest to trudnen do zauważenia, a gdyby nawet -to i tak zmyłbym to żeby była ładna czysta.

Ja często mam tą osłonę mokrą -z czasem dowiedziałem się że dostaje sie tam z podszybia woda (model Tino).

 

Bez przesady, słońce pada, ale wiemy o co chodzi. Poza tym, umyc to mozesz przednią szybe, tego się nie zmywa jak podłogi w domu :diabel2: . Jak pisałem wcześniej, po zakupie próbowałem kilkoma specyfikami i żaden nie ruszył.

 

PS Czyżby pojawiły wątpliwości do co stanu licznika w Tino? ;)

 

PS2 Przepływomierz zostawiam, na wszelki wypadek ( odnośnie wiad. na PW )

 

1. Nie sprawdzalem u siebie, bo qwczoraj było ciemno i pózno.

2. Mo stan licznika i tak wynosi juz 158kkm.

3. Wątpliwości nie mam. Mam udokumentowane pierwsze 3 lata po zakupie a auto kupiłem od pierwszego włąściciela, potem też podczas jakiegos badania jest wpisany.

Ale bardzo mnie to zainteresowało (wosk). Widze na innej Twojej fotce z ogłoszneia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Marcin, 30 lat, 1 raz na tym forum - poniewa ż jutro kupuje nissana almerę ... tzn chyba kupuje. Forum czytam intensywnie już parę dni, ale przekopanie archiwum nie rozwiało moich wszystkich wątpliwości. Proszę o radę - czy brać almerę 1.5 2001 (17 tyś PLN) przebieg ok 170 tkm, z czego 100 tys na lpg (sekwencja BRC). Blacharka ok, zawieszenie chyba ok, za to kierownica strasznie wyślizgana wnetrze zaniedbane nieco...aczkolwiek przebieg dobrze udokumentowany (polski salon, książka + papiery od lpg, wpisy od wymiany oleju etc a i sprzedający normalny człowiek nie żadne handlarz). ASO nissana za mały przegląd życzy sobie 360 zł - warto ??? Będę wdzięczny za wszystkie rady, zwłaszcza, że moim pierwszym autem był sunny i sentyment mi pozostał do marki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, to że zaniedbane -nie szkodzi -chyba że jestes estsetą który zamiast jezdzic chce w aucie robic inne rzeczy z pasażerką.

Po zakupie zrób pranie tapicerki wraz z generalnym odkurzaniem -ok 100zł, kup koszulki, dywaniki nowe i w sumie masz za 300zł jak nowy pachnący.

Sam dodam że tez mam zanidbany -ze zewnątrz od czasu konserwacji moje autko nigdy nie wyglądało tak -jak na fotce -dla mnie autko ma byc czyste wewnatrz coby w lecie zwłaszcza nie upaprać spodni, sukienki itp.

 

Z badaniem w ASO jest -jak z ubezpieczniem -mozna brac ale nei trzeba,

Może idz na kompromis i zrób badanie w innym serwisie -niezaleznym, podłączenie do komputera ma wiekszosc stacji (+ geometria, zawieszenie itp.

Jak troche znasz sie na autach -dowiesz czy było bite -bo to wg mnie najważniejsze.

Ja zapytalbym sie czy miało jakieś kolizje - i jakie? jak odpowie że nie -to każde najmniejsze podejrzenie (szyba, nierównosci lakietru i spasowan) zdyswalifikowalyby autko.

Jedno jest pewne -dobrego autka tanio nie kupisz, ale odwrotnie mozna.

 

Aha -sentymentem sie nie kieruj -Sunny był chyba (z opinii) bardziej udany, choc w testach bezawaryjności (5letnich aut) Almera zajmuje jedne z czołowych miejsc.

 

170tys km to silnik wg mnie powinien byc w dobrym stanie, jednak nie wiem jak przekłada sie wpływ CNG na jego wytrzymałośc.

U siebie też mam troche wyslizgana kierownice (160kkm) jednak w gorszym stanie jest lewarek (pekla guma), nakładki na pedała -są w dobrym stanie.

 

Jak pomogła Ci w czymś moja opinia -ciesze sie -jak nie -wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć jaka jest średnica świec w Almerze 1.4 sport N15 hatchback i jakich swiec uzywac-jakie oznaczenia (mogą być Ngk v-line??),gdzie kupić filtr powietrza do tego modelu i czy musi być jakiś firmowy?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem tu nowy i mam nadzieję, że na tym forum pozostanę ;)

 

jestem na kupnie Almery N16 i znalazłem taką ofertę -> http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...12160ec&s=1

 

bardzo proszę o opinie na temat tego konkretnego samochodu kierując się opisem oraz zdjęciami.

wiem, że ze zdjęć nie wiele można wywnioskować, tymbardziej, że zdjęcia wnętrza pojazdu są w nienajlepszej jakości. tak czy inaczej, proszę o podanie swoich opinii.

z tego co widzę, to gumy na pedałach nie są przytarte, aczkolwiek miałem astrę z przebiegiem ok 150kkm i tam wyglądały podobnie, natomiast w megane moich rodziców przy przebiegu 120kkm wyglądało to zupełnie inaczej.

reasumując, mam kawałek drogi do przejechania aby zobaczyć to autko, a nie chciałbym jechać niepotrzebnie skoro znawcy i posiadacze almerek mogą mnie od tego odwieść w tym miejscu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nieprzyjemnego nie rzuciło się w oczy, zawsze możesz poprosić o dodatkowe zdjęcia wnętrze np. tylnej kanapy (żeby nie wyszedł jakiś syf na miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tolo, pewnie, że pomogłeś ! Chociaż Twojego posta przeczytałem dzień po zakupie ;) Autko sprawdziłem w niezależnej stacji (bez komputera - podobno, jeśli check engine nie pokazuje błedów, i tak bym się nie dowiedział...) i zapłaciłem za to sprawdzenie 60 zamiast 360 w ASO. O aucie nic więcej nie powiem - za krótko je mam, aczkolwiek pierwsze odczucia - miód cud i orzeszki...chociaż 1.5 demonem prędkości, a juz na pewno przyspieszenia to nie jest....pozdr Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tolo, pewnie, że pomogłeś ! Chociaż Twojego posta przeczytałem dzień po zakupie ;) Autko sprawdziłem w niezależnej stacji (bez komputera - podobno, jeśli check engine nie pokazuje błedów, i tak bym się nie dowiedział...) i zapłaciłem za to sprawdzenie 60 zamiast 360 w ASO. O aucie nic więcej nie powiem - za krótko je mam, aczkolwiek pierwsze odczucia - miód cud i orzeszki...chociaż 1.5 demonem prędkości, a juz na pewno przyspieszenia to nie jest....pozdr Marcin

 

Ważniejsze od tego -że nieświecą kontrolki (ABS, Engine, AIGBAGI) ważne jest to żeby po włączeniu zapłonu -pojawiły się te kontrolki -bo powszechnym jest wyciąganie żarówek lub ich przepalanie (jak jest cos nie tak).

Z doświadczenia wiem że nie ma aut idealnych i bezawaryjknych (choć mogłyby bo obecna technika na to pozwala) jednak powienienes byc zadowolony.

 

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 19:24 ]

troosi - autko bardzo mi sie podoba -sam kiedys chcialem takie kupic -jednak na pierwszy rzut oka widze ze -autko sprowadzone zza granicy (wiec pewnie koszt np samej ksiazki pojazdu 500zl), nie ma alufelg ani opon na wymiane, nie wiem czy taka gałka zmiany biegów byla oryginalnie -wg mnie Nissany mają tandetny material na galke zmiany biegów (słaby choc przyjemny).

Gdyby technicznie z autkiem bylo wszystko OK -wg mnie warto (zwróc uwage na oplaty -to ok 2000zł wszystkiego), sprawdz czy wszystkie kontrolki zapalaja sie i gasną po zapaleniu.

powodzenia

 

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 19:26 ]

troosi - aha -pojemnoscia 1.5 sie nie przejmuj -jak ktos decyduje sie na diesla to znaczy ze chce spokojnie3 i oszczednie jezdzic - a te silniki sa nadzwyczaj ekonomiczne -srednie spalanie to ok 5l chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylem dzisiaj ogladam Almerke 2.2 Di, rocznik 2000, przebieg 180kkm niecale...

 

Ogolnie samochod w porzadku, wydaje mi sie, ze ma taki przebieg po elementach wnetrza (tylko lewarek od skrzyni ma dosc spory luz - czy to normalne?). Nic nie stuka, nic nie puka, hamuje jak nalezy, sprzeglo chodzi troszke jak w masle (czy to normalne, bo lapie dobrze?), ale najbardziej zaniepokoil mnie dzwiek silnika.

 

Ogolnie silnik tez ok, nie ma nigdzie oleju a nie byl myty, ale patrzac od porzodu samochodu z lewej strony slychac takie jakby metaliczne szurszanie (na zimnym silniku - na cieplym nie wiem). Z boku silnika, mozna powiedziec ze gdzies bardziej z tyli i nizej... Takie dziwne szurszanie, po dodaniu gazu na zimnym silniku zanika...

 

co to moze byc? Pomozcie bo nie wiem czy sie zdecydowac czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie silnik tez ok, nie ma nigdzie oleju a nie byl myty, ale patrzac od porzodu samochodu z lewej strony slychac takie jakby metaliczne szurszanie (na zimnym silniku - na cieplym nie wiem). Z boku silnika, mozna powiedziec ze gdzies bardziej z tyli i nizej... Takie dziwne szurszanie, po dodaniu gazu na zimnym silniku zanika...

Witam może być łańcuch rozrządu do wymiany ( ale przy tym przebiegu raczej nie, chyba że był cofnięty ) Prawdopodobnie paski napędowe od alternatora i wspomagania słychać lub łożysko na rolce napinającej. :(: . Jak jesteś zainteresowany to jedz na jakiś warsztat to ci zdjagnozują. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...