Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja nigdy nie odchodzę od samochodu czy to ASO Fiat czy NIssan, aby nic mi nie zdemolowali niech demolują ale swoje prywatne samochody !!!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

II przegląd Bilex Łódź:

filtr p.pyłkowy-116,09

preparat do czyszczenia parownika klimatyzacji 100ml-47,50

płyn hakmulcowy 1L-70,34

olej silnikowy 5W40 nissan 5L-229,95

uszczelka korka miski oleju-1,86

płyn do chłodnic L248 premix 1L-30,31

filtr oleju-58,71

dezynfekcja klimatyzacji-49

przegląd 2 lata-303,81

Razem:907,57

Cena po rabacie 5% z tytułu you+(10% podobno nie chciało wskoczyć)

Dodatkowo zgłosiłem problem z rozładowującym się akumulatorem i po 2 dniach testów został zakwalifikowany do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ten co cię podliczał wskoczył na taboret, to by mu bez problemu wskoczyło 10%!!

Kit ci sprzedał golił na gładko i tyle..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II przegląd Bilex Łódź:

wyrazili zgode na obecnosc przy aucie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ten co cię podliczał wskoczył na taboret, to by mu bez problemu wskoczyło 10%!!

Kit ci sprzedał golił na gładko i tyle..............

Nie wnikałem,ten sam przegląd w Auto Brzezińska Łódź wyliczyli mi na 1250 po 10% rabacie.

wyrazili zgode na obecnosc przy aucie?

 

pozdrawiam

Miałem zamiar być,w Bilexie widać ja robią przez szyby, (na stanowisko raczej nie wpuszczą),ale musiałem auto przyprowadzić dzień wcześniej, bo padł akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czeka mnie przegląd na 80000 km, jak ktoś wie co obejmuje taki przegląd i jakie są jego koszty ,to proszę o informację :drivingauto:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post napawa optymizmem, że te silniki są w stanie mieć traki przebieg :D;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 3 przegląd po 60 tys. Ma go już ktoś za sobą? Jak wygląda pod względem finansowym? Dochodzi coś do tych co po 20 i 40 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

a ja mam takie pytanko: czy jak przy umawianiu przeglądu prosiliscie o auto zastepcze to tez od was wymagali rejestracji na you+ nissan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko: czy jak przy umawianiu przeglądu prosiliscie o auto zastepcze to tez od was wymagali rejestracji na you+ nissan ?

Ode mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie i Panie,

 

umawiając się dzisiaj na pierwszy przegląd Panowie z serwisu powiedzieli mi, że mają akcję serwisową polegającą na wymianie oprogramowania ECU (cokolwiek to znaczy), że w sumie mogę się nie zgodzić, ale nie wiedzą czy nie stracę wtedy gwarancji... Czy ktoś obeznany w temacie może mi wyjaśnić czy wymiana tego ustrojstwa wpłynie na pracę silnika, spalanie etc.? Ile przygotować kasy na pierwszy przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zapłaciłem za ich robotę ok.300 zł. Jednak pojechałem ze swoim olejem i filtrem. Zdając się całkowicie na nich musisz pewnie przygotować z 6-7 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

umawiając się dzisiaj na pierwszy przegląd Panowie z serwisu powiedzieli mi, że mają akcję serwisową polegającą na wymianie oprogramowania ECU (cokolwiek to znaczy), że w sumie mogę się nie zgodzić, ale nie wiedzą czy nie stracę wtedy gwarancji... Czy ktoś obeznany w temacie może mi wyjaśnić czy wymiana tego ustrojstwa wpłynie na pracę silnika, spalanie etc.? Ile przygotować kasy na pierwszy przegląd?

Pierwszy przegląd z ich materiałami to 600-700 zł.Za odmowę zgody na zmianę softu utrata gwarancji???pierwsze słyszę! Zapytaj gdzie ogłoszona jest akcja i czy nissan rekompensuje zmianę parametrów.Kupiłeś samochód z softem gwarantującym osiągi w innym zakresie obrotów niż będzie to po zmianie.Taka prawda niestety.W efekcie zmiany softu przesunie się troszkę do góry maksymalny moment.W pierwszej wersji był osiągany już przy 1750obr,w drugiej wersji po zmianie w okolicach 2500 może ciut wyżej.Trzeba się znów przyzwyczaić.Spalanie,raczej na takim samym poziomie.

Lepiej natomiast jest w górnym zakresie obrotów bo na 6 biegu jest jeszcze mały zapas do przyspieszania.Prędkość na nowym sofcie chyba lepsza bo maksimum miałem prawie 200km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd z ich materiałami to 600-700 zł.Za odmowę zgody na zmianę softu utrata gwarancji???pierwsze słyszę! Zapytaj gdzie ogłoszona jest akcja i czy nissan rekompensuje zmianę parametrów.Kupiłeś samochód z softem gwarantującym osiągi w innym zakresie obrotów niż będzie to po zmianie.Taka prawda niestety.W efekcie zmiany softu przesunie się troszkę do góry maksymalny moment.W pierwszej wersji był osiągany już przy 1750obr,w drugiej wersji po zmianie w okolicach 2500 może ciut wyżej.Trzeba się znów przyzwyczaić.Spalanie,raczej na takim samym poziomie.

Lepiej natomiast jest w górnym zakresie obrotów bo na 6 biegu jest jeszcze mały zapas do przyspieszania.Prędkość na nowym sofcie chyba lepsza bo maksimum miałem prawie 200km/h :D

Jacko, a to chodzi zarówno o silnik 1,2 jak i 1,6? Bo jeśli chodzi o wymianę oprogramowania ECU to chyba dotyczy tylko silnika benzynowego 1,6 i nie wiem czy nie diesla.Coś tam mówili, że chodzi o jakiś filtr spalin, a na pytanie czy osiągi samochodu poprawią się/pogorszą się Pan odpowiedział, że trzeba by jechać przed i po na hamownie, bo nie bardzo wiadomo. Klienci po wymianie nie narzekają. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to raczej nie powinno wzrosnąć, a co najwyżej zmaleć. Co o tym sądzić - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

umawiając się dzisiaj na pierwszy przegląd Panowie z serwisu powiedzieli mi, że mają akcję serwisową polegającą na wymianie oprogramowania ECU (cokolwiek to znaczy), że w sumie mogę się nie zgodzić, ale nie wiedzą czy nie stracę wtedy gwarancji... Czy ktoś obeznany w temacie może mi wyjaśnić czy wymiana tego ustrojstwa wpłynie na pracę silnika, spalanie etc.? Ile przygotować kasy na pierwszy przegląd?

 

Ja miałem robiony przegląd po roku jakieś 2 tygodnie temu. Z wymianą softu właśnie. W Lublinie zapłaciłem jakieś 840zł (może dlatego, że muszą się trochę odkuć - miesiąc temu im się wziął i dach zawalił nad częścią wystawienniczą, robiąc jakieś 700 tys. strat). Po zmianie oprogramowania mam wrażenie, że jest mniejszy kangurek przy ruszaniu, a moment przeniósł się w górę. Ale to tylko wrażenia, niepoparte żadnymi testami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, a to chodzi zarówno o silnik 1,2 jak i 1,6? Bo jeśli chodzi o wymianę oprogramowania ECU to chyba dotyczy tylko silnika benzynowego 1,6 i nie wiem czy nie diesla.Coś tam mówili, że chodzi o jakiś filtr spalin, a na pytanie czy osiągi samochodu poprawią się/pogorszą się Pan odpowiedział, że trzeba by jechać przed i po na hamownie, bo nie bardzo wiadomo. Klienci po wymianie nie narzekają. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to raczej nie powinno wzrosnąć, a co najwyżej zmaleć. Co o tym sądzić - nie mam pojęcia.

Tak robią i w 1.2 jaki w 1.6 benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

umawiając się dzisiaj na pierwszy przegląd Panowie z serwisu powiedzieli mi, że mają akcję serwisową polegającą na wymianie oprogramowania ECU (cokolwiek to znaczy), że w sumie mogę się nie zgodzić, ale nie wiedzą czy nie stracę wtedy gwarancji... Czy ktoś obeznany w temacie może mi wyjaśnić czy wymiana tego ustrojstwa wpłynie na pracę silnika, spalanie etc.? Ile przygotować kasy na pierwszy przegląd?

Pierwszy przegląd przechodziłem w maju i zapłaciłem 530 zł.części wszystkie były ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd przechodziłem w maju i zapłaciłem 530 zł.części wszystkie były ASO.

I po pierwszym przeglądzie. Wymienione oprogramowanie ECO, na razie nie zauważyłem żadnych zmian, ale też pokonałem dopiero kilka kilometrów. Wymieniony olej, filtr kabinowy i co tam jeszcze jest przy pierwszym przeglądzie. Cena 805 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwszym przeglądzie. Wymienione oprogramowanie ECO, na razie nie zauważyłem żadnych zmian, ale też pokonałem dopiero kilka kilometrów. Wymieniony olej, filtr kabinowy i co tam jeszcze jest przy pierwszym przeglądzie. Cena 805 zł.

Czym była spowodowana wymiana oprogramowania ECO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Deinowi chodziło o oprogramowanie ECU,sterownika silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na przeglądzie po 2 latach. Materiały własne czyli olej i 3 filtry (oleju, powietrza i kabinowy). Jedynie płyn hamulcowy z ASO. Za całość zapłaciłem 449 zł czyli można powiedzieć, że przywożąc swoje zabawki zaoszczędziłem drugie tyle.

Dodatkowo dałem się namówić na aktualizację softu do Nissan Connect. Zmian nie widzę, bo działa jak działało. Spece mówili, że nowy soft ma pomóc na ewentualne zwiechy, które mogły wcześniej się zdarzać (w praktyce przez 2 lata może ze 2 razy radio samoczynnie mi się zresetowało).

Mimo obaw zdecydowałem się również na ostatnią poprawkę dla silnika.

Zrobiłem już ze 100 km i tragedii po upgrade nie ma. Wprawdzie lekko zmuliło kaszalota na starcie i zastanawia się przy ruszaniu czy jechać czy zdechnąć, ale potem jedzie jak dawniej. Jeśli ma to w czymś pomóc to niech pomaga. Choć w sumie nie wiem na co, bo mój oleju nie żarł wcale. Oby teraz, po aktualizacji nie zaczął. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli leczą zapobiegawczo wszystkie starsze egzemplarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Doradca serwisowy powiedział, że na moje żądanie mogą nie aktualizować, jednak zaleca aktualizację.

Pomyśleć, że rok temu ten sam doradca mówił zupełnie coś odwrotnego, że nie zaleca się aktualizacji w silnikach, w których nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Deinowi chodziło o oprogramowanie ECU,sterownika silnika

Dokładnie. Zalecenie nissana, ponoć można się nie zgodzić, ale nie wiedzieli czy nie utracę gwarancji... Mam wrażenie, że samochód zaczął więcej palić (sprawdzę przy następnym tankowaniu), w dynamice różnic do tej pory nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zalecenie nissana, ponoć można się nie zgodzić, ale nie wiedzieli czy nie utracę gwarancji... Mam wrażenie, że samochód zaczął więcej palić (sprawdzę przy następnym tankowaniu), w dynamice różnic do tej pory nie zaobserwowałem.

Tak troche z innej beczki. Byłem we wtorek na przeglądzie Pulsara i softu nie wymieniali, więc widać, że coś kombinują w QQ, a w sumie to ten sam silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...