Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nakaz Furerowej to Niemcy narzucili ten czynnik!!!!!!! 

I znowu pudło , ba Niemcy się buntowali ,a konkretnie mercedes ,co wykorzystywali  France

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/niebezpieczne-klimatyzacje/1s3jb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi przeglad:

wymieniono olej silnikowy-Eneos Hyper Long Life 5W40

Płyn hamulcowy DOT-4 SHELL

Filtry powietrza,pylkowy,oleju

Dezynfekcja układu klimatyzacji(płyn)

Podczas przegladu wymieniono gumowe siedlisko kolumny Mcphersona z obu stron i zamontowano nakładki na pedały :D Oryginalne nissana.

Jako że miałem Voucher na zakupy w serwisie po dwóch latach na kwotę 1500zł zaszalałem zdziebko :D Do interesu dołozyłem jeszcze 360zł.


Jako ,że nakladki kosztują coś około 560zł sam przegląd wyszedł 1300zł nic nie kupowałem swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i wyczytuję że Nissan już nie podpisał kontraktu na olejami z TOTAL-ELF :bezradny: a kontrakccik z Japońskim Orlenem :D

 

 

Jacko idź dolać oleju do stany MAX ja cię proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę ile jest jak ostygnie.

A poza tym ,chcialem powiedzieć,że moja żonka zaskoczyła dzisiaj,"to auto ciszej chodzi!" Jako że szkody górnicze mam na uszach więc pytam:jak to ciszej...no ciszej! no kurna babo! Ale co ciszej? Jedzie? silnik pracuje? Silnik!Przecież (mówię) tutaj silnik cichutko chodził i chodzi,a ona na pewno nie! Teraz jest wyraźnie ciszej!

Mam jej wierzyć??? :D Sprawka oleju???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee tam olej ;)

Jacek co parę tysięcy km. dolewał olej to i nic nie zmieniła w tym temacie jego całkowita wymiana .

Myślę ,że oprócz kolumny kierownicy to pewnie te nowe pedały Szanowną Małżonkę "wyciszyły" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A poza tym ,chcialem powiedzieć,że moja żonka zaskoczyła dzisiaj,"to auto ciszej chodzi!" ...Teraz jest wyraźnie ciszej!

Mam jej wierzyć??? :D Sprawka oleju???

Spróbował byś Jej nie wierzyć , peruka na głowę i do mycia okien  :devil:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci ,jak to jest .Auto nowe na gwarancji 60 tys lub  trzy lata kupione w maju 2014. co  rok przegląd lub przejechane 20 tys 

 

   - pierwszy  rok i pierwszy przegląd przejechane 19 970 ale już w lutym, drugi rok liczą już od lutego nie od maja jak świadczy  data zakupu czyli już trzy miesiące w plecy i tu mam wbite 40 000 tys do następnego badania.

drugi przegląd luty przebieg 39 100 i teraz moje zaskoczenie  trzeci ostatni przegląd mam wbity 59 100.również w lutym 2017 

 jak to się ma do umowy gwarancyjnej 60 000 przejechane  lub trzy lata użytkowania

ani dojechanych km ,ani pełnych trzech lat


Niech mnie ktoś oświeci ,jak to jest .Auto nowe na gwarancji 60 tys lub  trzy lata kupione w maju 2014. co  rok przegląd lub przejechane 20 tys 

 

   - pierwszy  rok i pierwszy przegląd przejechane 19 970 ale już w lutym, drugi rok liczą już od lutego nie od maja jak świadczy  data zakupu czyli już trzy miesiące w plecy i tu mam wbite 40 000 tys do następnego badania.

drugi przegląd luty przebieg 39 100 i teraz moje zaskoczenie  trzeci ostatni przegląd mam wbity 59 100.również w lutym 2017 

 jak to się ma do umowy gwarancyjnej 60 000 przejechane  lub trzy lata użytkowania

ani dojechanych km ,ani pełnych trzech lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim aucie piszesz ,ale w NISSANIE gwarancja biegnie od dnia zakupu przez trzy lata ,lub 100kkm a nie 60kkm. Przedłużona 5 lat i 100 lub 150kkm ,w zależności od wariantu. 

To że masz trzy przeglądy nie konczy gwarancji. Kończy ją przebieg ,lub czas który uplynie od kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras ,na pewno o to chodzi,że przegląd roczny jest po 20tyskm.I dla tego masz wpisany  przebieg do przeglądu te 20 tys + to co masz nakulane.Serwis nie może podnosić poprzeczki przebiegu . Jeżeli więc w następnym roku nakulasz więcej niż te 20tys,to jesteś niestety zobowiązany zgłosić się do przeglądu po 20 tys. a później jeździć dalej.Gwarancja nie jest tylko na równe trzy lata,ale jest również na przebieg,nie więcej jak 100 tys km Tak więc Ty możesz w ciągu jednego roku być w serwisie nawet 2-3 razy,bo tak bedzie wynikało z przebiegu.


O! Maniek mnie ubiegł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w przyszłym tygodniu jadę na drugi przegląd. Chce kupić swój olej Eneos 5w40 ten który polecacie. Ale on jest 4 litrowy, czyli kupić czwórkę plus litr? Ile musza oleju wlać? Czytałem ze wchodzi 4,6 l?? to ten co na zdjęciu prawda?

post-85572-0-53079700-1458589664_thumb.jpeg

Edytowane przez mefju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowda,musisz mieć 5L.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj miałem pierwszy przegląd serwisowy w Yama sp. z o.o. Toruń ul. Sieradzka 14.

Przebieg 10600km., wszystko poszło sprawnie i bez żadnych problemów, pozdrowienia dla Pana Radosława, (który robił przegląd) i Doradcy Serwisu Pana Michała, aby tak dalej sprawował się QQ :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci ,jak to jest .Auto nowe na gwarancji 60 tys lub  trzy lata kupione w maju 2014. co  rok przegląd lub przejechane 20 tys 

 

   - pierwszy  rok i pierwszy przegląd przejechane 19 970 ale już w lutym, drugi rok liczą już od lutego nie od maja jak świadczy  data zakupu czyli już trzy miesiące w plecy i tu mam wbite 40 000 tys do następnego badania.

drugi przegląd luty przebieg 39 100 i teraz moje zaskoczenie  trzeci ostatni przegląd mam wbity 59 100.również w lutym 2017 

 jak to się ma do umowy gwarancyjnej 60 000 przejechane  lub trzy lata użytkowania

ani dojechanych km ,ani pełnych trzech lat

Niech mnie ktoś oświeci ,jak to jest .Auto nowe na gwarancji 60 tys lub  trzy lata kupione w maju 2014. co  rok przegląd lub przejechane 20 tys 

 

   - pierwszy  rok i pierwszy przegląd przejechane 19 970 ale już w lutym, drugi rok liczą już od lutego nie od maja jak świadczy  data zakupu czyli już trzy miesiące w plecy i tu mam wbite 40 000 tys do następnego badania.

drugi przegląd luty przebieg 39 100 i teraz moje zaskoczenie  trzeci ostatni przegląd mam wbity 59 100.również w lutym 2017 

 jak to się ma do umowy gwarancyjnej 60 000 przejechane  lub trzy lata użytkowania

ani dojechanych km ,ani pełnych trzech lat

 

 

przeglądy wykonujemy w trybie 20.000km lub 12 m-cy w zależności co pierwsze nastąpi z tolerancją (wg książki gwarancyjnej +/- 500km lub miesiąc )

 

więc jeżeli w lutym miałeś przegląd przy 19 970km to następny wypada po 20.000km od tego przeglądu czyli przy 39 970km lub w lutym roku następnego - to proste - wszystko w książce gwarancyjnej jest opisane

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy w tym tygodniu czeka mnie drugi przegląd. Co do oleju to będzie eneos 5W40.Czy możecie podesłać linki gdzie jest możliwość zakupu tego oleju wraz z filtrami ( olejowy kabinowy ) płyn hamulcowy. Tyle się słyszy o podróbkach i nie chciałbym wtopić kasy. Mam nadzieje że serwis nie będzie robił problemów jak do nich przyjadę z takim zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinien,gdyby mamrotali coś o złym oleju to zaskocz ich tym ,że w ASO w D.Górniczej właśnie takim zalewają i ja go mam w kosiareczce :D

Co do podróbek,ew.sprawdzonego oleju,nie pomogę serwis wlewał.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto po drugim przeglądzie, wykryta usterka mały wyciek oleju z rozrządu gdzieś tam się lekko poci takie było tłumaczenie serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na telefon żeby ustalić termin naprawy tego wycieku  :|  

Do silnika wlali całe 5l. oleju zna ktoś szybką metodę żeby olej odpuścić  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz strzykawkę  największa z Apteki i dorabiasz do strzykawki długi cienki silikonowy przewód !

Wyjmujesz bagnet  wkładasz przewód i wysysasz nadmiar oleju  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile obecnie kosztuje drugi przegląd i czy można jakoś obniżyć cenę kupując coś samemu?

Drugi przegląd to koszt około 850 zeta , jak kupisz olej filtry płyn hamulcowy zapłacisz ok.250 zł.

Kupujesz strzykawkę  największa z Apteki i dorabiasz do strzykawki długi cienki silikonowy przewód !

Wyjmujesz bagnet  wkładasz przewód i wysysasz nadmiar oleju  :D

Edek dzięki tak tylko pytałem  :whistle:przewód tylko muszę zakupić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...