Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju silnik 1.2 DiG-T


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, aquariusmax napisał:

Temat nieaktualny pewnie dla ciebie, ciekawe, czy nowy właściciel sobie z nim poradzi?

Czy sobie poradzi to nie wiem. Na pewno o temacie wie, bo mu mówiłem, że bierze olej. Ale może ta przywara jest do usunięcia w sposób który wyżej napisałem, a którego już wdrażać mi się nie chciało.

A czy tworzy mniej nagaru? Wszystko zależy od tego pewnie w jaki sposób się jeździ. Nawet w mieście można mu trochę czasem depnąć i chociaż biegi zmienić wyżej a nagaru powinno być zauważalnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.02.2024 o 14:24, aquariusmax napisał:

C3 to mniej nagaru, ale także mniej bezpiecznie dla łańcucha. Ot, taki dylemat nierozstrzygnięty.

Ostatnio przyszedl czas na wymiane oleju i postawilem na Castrol Edge 5W30 C3. Bilem sie z myslami na temat oleju caly rok (5W30 czy 5W40, jaka firma) ale padlo na to czym zalalem w tamtym roku i zas rok bede sie na tym bujac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, uti napisał:

Castrol Edge 5W30 C3

Kupiłeś, więc nie będę się znęcał, czy dobrze, czy źle.

Jeśli dotychczas służył i nie było problemów, to kontynuacja jest rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aquariusmax napisał:

Kupiłeś, więc nie będę się znęcał, czy dobrze, czy źle.

Jeśli dotychczas służył i nie było problemów, to kontynuacja jest rozsądna.

Znam Twoje zdanie z forum na temat oleju, tego silnika oraz Twoje przygody z nim ;) moze za rok temat powroci jak bumerang i znowu bede sie bic z myslami hehehe 🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od lat używam oleju Castrol Edge 5W30 C3 chociaż mam inny silnik inny model ale na olej nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 19:49, baju123 napisał:

Witam od lat używam oleju Castrol Edge 5W30 C3 chociaż mam inny silnik inny model ale na olej nie narzekam

Jezeli lejesz do silnika z Twojego opisu czyli 1,6 dig-t to jest to jedyny sluszny olej - 5W30. Natomiast do 1,2 dig-t to juz nie ma jednoznacznej odpowiedzi niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie u mnie w książce są oleje 0w-20 ,5w-30 i 5w-40 wybrałem Castrol Edge 5W30 C3 ale mniejsza z tym chodzi o markę

że to Castrol w większości to słyszałem że castrol to lipa i tam takie i owakie inni to używają elfa,motula,shella czy tam innego

lecz boże broń castrola ja tam nic do niego nie mam dla mnie jest ok.

a ostatnio czytałem jak ty masz 1.2 dig-t to znowu zalecają 0w-20 małolitrażowy z doładowaniem i widzisz bądz tu mądry

CO WYBRAĆ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W20 też może być dobry, to zależy gdzie jeździsz i jak jeździsz.

Jeśli mocno ciśniesz, przegrzewacz, albo często jeździsz na południe kontynentu, to nie będzie dobry.

PS.: Toyota zrezygnowała z Castrola, bo były częste awarie silników. Za to Renault sprzedaje obecnie oleje pod własną marką z dopiskiem Castrol Gtx.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie jaki olej do 1.2 to prawdziwa zagadka.
Więc pytam tylko co najczęściej leje się do 1.2 np. z 2016 roku?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lałem to co Nissan dawał,ale później kupowałem Shella5W40 lub Eneosa.Pod koniec użytkowania przeszedłem na Motul ,na którymjestem do dzisiaj (już w 1.6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...