Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju silnik 1.2 DiG-T


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej powiedzcie czym odkręcić ten renówkowy dekiel od filtra oleju bo płaskim kluczem się ślizga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mellow:Jeśli wszystkie sposoby zawiodą pozostaje ostatecznie masakryczny spośród pozbycia się filtra. Przebicie przebijakiem bocznych ścianek i tymże przebijakiem stworzenie dźwigni do odkręcenia całego filtra . Nie polecam ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaiste krzyżacka metoda. nie wiesz bowiem, że tam jest specjalna miska, ten filtr jest inny. Spróbuję oczkowym może ale znajdź taki...bo nasadowy 27 tez rzadko kto ma

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari...masz za słaby ścisk w garści :D Jeden chwyt żabką i musi iść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari...masz za słaby ścisk w garści  Jeden chwyt żabką i musi iść
Nie wszyscy są potomkami wikingów

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no możliwe, że jestem za słaby ale 100 kg w sobie to chyba coś, w ASO dowalili i się klucze ślizgają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 21:22, karibox1 napisał:

Lepiej powiedzcie czym odkręcić ten renówkowy dekiel od filtra oleju bo płaskim kluczem się ślizga

Jak nie działa oczkowy to spróbuj na przykład dobrymi kombinerkami, które się nie omykają a dobrze złapać potrafią.

Ktoś faktycznie wskazał o nasadce, rozmiaru nie sprawdzę bo garaż z kluczami mam w innej miejscowości ale to chyba faktycznie coś powyżej 20 i blisko 30.

Ja odkręcam to nasadką ale mam jeszcze jakiś dziwny stary klucz (nie wiem do czego on służył), który ma rozmiar i wzór idealny jak dekiel od filtra i w przeciwieństwie do zwykłego klucza jest zamknięty. Nie wiem do czego mój rodzic mógł tego w danych czasach używać ale jak widać ma drugie życie.

22 godziny temu, karibox1 napisał:

zaiste krzyżacka metoda. nie wiesz bowiem, że tam jest specjalna miska, ten filtr jest inny. Spróbuję oczkowym może ale znajdź taki...bo nasadowy 27 tez rzadko kto ma

A jaki to problem kupić. Przecież wielkich pieniędzy to nie kosztuje. Niestety się chce samemu olej wymieniać to i trzeba narzędzia mieć. Ja musiałem klucz kwadrat do spustu kupić i tym sposobem w garażu mam już wszelkie możliwe odkręcacze do spustów oleju :).

Może coś się zassało. Popukaj w niego lekko a może puści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 21:22, karibox1 napisał:

Lepiej powiedzcie czym odkręcić ten renówkowy dekiel od filtra oleju bo płaskim kluczem się ślizga

Kolego, że nie możesz odkręcić pokrywy filtra, to podziękuj temu, co ostatnio wymieniał olej. Leniwemu mechanikowi nie chciało się użyć klucza dynamometrycznego i dokręcić siłą 25 Nm., tylko dokręcił ile miał sił.

Ja zawsze wymieniam olej i filtr tak jak pokazano na filmie i nigdy nie miałem problemu z odkręceniem pokrywy filtra.

https://www.youtube.com/watch?v=4cKFQfq8lYE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnymi kombinerkami. Obudowa filtra jest z tworzywa plastikowego. Nasadka 27mm, przedluzka i krec kluczem typu grzechotka trzymajac przedluzke prostopadne do filtra. Musi dac sie odkrecic.. Zaraz zdjecia klucza Wam wrzuce. Do korka spustowego miski oleju najlepiej miec zestaw przejsciowek na klucz nasadowy

IMG_20200123_205028.jpg

IMG_20200123_205008.jpg

Tylko oring posmaruj olejem przed skreceniem

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piter napisał:

Do korka spustowego miski oleju najlepiej miec zestaw przejsciowek na klucz nasadowy.

Po co od razu zestaw skoro wzór jest jeden. Nie lepiej klucz kwadrat? Taniej wyjdzie chyba, że parę innych samochodów ma się na stanie inwentarza...

Fakt że kombinerki to ryzykowny pomysł i chyba faktycznie jako, że wymiana oleju poczekać może ten jeden czy dwa dni lepiej kupić tę 27 nasadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc zmieniłem ten olej. Jest tam miseczka od filtra oleju (wkład dziwny, nigdy nie widziałem takiego) i nie da się jej odkręcić bez nasadowego albo oczkowego 27. Do korka oleju jest kwadrat ale czy to jest 10 czy 9 nie wiem (kwadrat z klucza półcalowego nie da rady). Ja dorobiłem ze śruby szlifierką i kręcę nią sobie. Nikt u mnie nie ma kwadrata, myślę, że mało kto ma. i mamy pytanko czy ta miseczka ma koniec gwintu z klikiem czy można go przeciągnąć jeszcze o obrót. Kiedy wiem, że dość pokręciłem? tylko bez odpowiedzi z cyklu dynamometr. Moim zdaniem na końcu gwint kliknie, taki opór jest też dość duży. Wymiana zajęła mi 2h ale lubię się bawić (mycie miseczki, spinek, smarowanie gwintów). Do tego jeszcze filtr powietrza odkurzałem). Da się to zrobić bez kanału ale ta płyta jest masakra (11 spinek i 4 śrubki). Do spinek musisz mieć płaski śrubokręt i szczypce wygięte, inaczej połamiesz. Mnie się udało 10 ocalić. Wlałem 5 litrów Championa 5w30 (120 zyli), filterek Filtrona i podkładka dmuchana miedziana.Kosztowało mnie to 150 zyli a w ASO 500.

8170328515290262679.jpg

IMG_20200124_114340.jpg

Edytowane przez karibox1
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karibox1 napisał:

czy filtr paliwa też się tu wymienia gdzieś?

W Pulsarze jest niewymienny podejrzewam że w QQ również z tym silnikiem.

A jaki to problem kupić sobie klucz kwadrat, skoro już olej będziesz regularnie sam zmieniał to i przyda Ci się taka rzecz?

Filtr powietrza odkurzać? Hmmm ciekawe, to wymienić się nie dało?

U mnie pokrywa filtra nie klika. Po prostu dokręca się z wyczuciem. Ja robię to tak, że ręką dopóki nie stawia oporu a potem jeden obrót kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kravvsebb napisał:

W Pulsarze jest niewymienny podejrzewam że w QQ również z tym silnikiem.

A jaki to problem kupić sobie klucz kwadrat, skoro już olej będziesz regularnie sam zmieniał to i przyda Ci się taka rzecz?

Filtr powietrza odkurzać? Hmmm ciekawe, to wymienić się nie dało?

U mnie pokrywa filtra nie klika. Po prostu dokręca się z wyczuciem. Ja robię to tak, że ręką dopóki nie stawia oporu a potem jeden obrót kluczem.

Ja mieszkam na wsi, olej zmieniałem w niedzielę, spróbuj wczuć się w czyjąś sytuację. Nie kupisz kwadratu, szczególnie, że liczyłeś, że tam jest normalny filtr i śruba 14 albo coś normalnego. Filtr powietrza można odkurzać, jak masz wprawę to jest to skuteczne. Za jakiś czas oczywiście wymienię jak nie zapomnę. Niech się tu może ktoś mądrzejszy wypowie czy tak mogę robić?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, karibox1 napisał:

Ja mieszkam na wsi, olej zmieniałem w niedzielę, spróbuj wczuć się w czyjąś sytuację.

Wczuwam się bo sam takie naprawy robię na wsi. Ale przecież w mieście chyba bywasz albo masz internet, żeby zamówić przez allegro.

Z odkurzeniem filtra jest trochę podobnie jak z wytrzepaniem filtra od odkurzacza albo oczyszczacza powietrza.  Pomoże tylko o tyle, że z zewnątrz go wyczyścisz natomiast sporo brudów wchodzi do jego wnętrza skąd wyjąć ich się nie da przez co filtr traci nieodwracalnie swoje zdolności filtracyjne. Materiał też się starzeje, parcieje i coraz mniej zatrzymuje.

W samochodzie z turbodoładowaniem takie zabawy są jednak ryzykowne bo turbo na brudy jest wrażliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari,napisałeś wcześniej,że żabka objeżdża...to jak chcesz odkręcić nasadowym skoro żabka objeżdża??? Czyli już łeb na kołpaku filtra objechany.Spróbuj szczypcami zaciskowymi,kurde rozprawiamy o odkręceniu filtra jak o wyprawie w kosmos,no ludzie! Filtr powietrza się nie odkurza,czy tam przedmuchuje,możesz łatwo go przedziurawić,a poza tym to co wyłapał wciskasz bardziej w bibułę ,a później łyka to silnik.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 10:02, karibox1 napisał:

Niech się tu może ktoś mądrzejszy wypowie czy tak mogę robić?

Oryginalnego filtra powietrza nie da się odkurzyć, bo jest nasączony. Taki jest także zalecany do turbo.

No ale jak ktoś kupuje suche zamienniki i jeszcze chce je reanimować, to już się nazywa skąpstwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aquariusmax napisał:

Oryginalnego filtra powietrza nie da się odkurzyć, bo jest nasączony. Taki jest także zalecany do turbo.

Jest nasączony ale w każdym z silnikiem 1,2 czy tylko w QQ? Pytam bo mój w serwisie był serwisowany a f.p. na suchy wyglądał...

 

W dniu 27.01.2020 o 10:02, karibox1 napisał:

Niech się tu może ktoś mądrzejszy wypowie czy tak mogę robić?

Powiedz kto dla Ciebie jest mądrzejszy? Doktor mechaniki samochodowej spełnia Twoje kryteria mądrzejszości, aktywny mechanik czy po prostu ktoś kogo wypowiedzi są zgodne z Twoimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ej, nie lubię Was, od lat filtry odkurzam hahahahahahaha i jakoś dają moje autka radę.

Jacko widzę jak żabka się ślizga i wtedy odpuszczam, czego tu nie rozumiesz/ Kupiłem już nasadowy i jest okay. Żabką prędzej bym zniszczył gwint niż go odkręcił.

Nudno tu na qaszkaju to popisałem trochę. Szanujcie, że mi się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...