Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jeszcze jedno pytanie;D Mam teraz 205/45/17 letnie , Czy jak założę na zimę 205/50/17 to będzie wszystko ok? czy to się jakoś przelicza?

lub alternatywnie 215/45/17??

Edytowane przez degaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Oczywiście,musisz się uzbroić w cierpliwość,bo zaraz mogą się znajść  tacy ,którzy po prostu zwrócą uwagę ,że jest to niezgodne i ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w razie draki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tego kalkulatora 215/45/17 ,mogą być a róznica wyjdzie 9mm. więc chyba postawię na ten rozmiar bo cenowo wychodzi ok w porównaniu do 205/45/17

opony nad jakimi się zastanawiam to Yokohama W drive, Dunlop 4d a Nokian WR A3 lub A4. Ktoś ma jakieś porówanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupił ktoś może te czujniki? Same się łącza czy serwis wymagany ?

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-w-kole-nissan-40700-3vu0-i6928903213.html?reco_id=38391ddc-961b-11e7-b4b2-023cc802eb10&ars_rule_id=201

Myśle je kupić do zimowych opon na felgach 16 , obecnie jeżdżę na 19’ - ale to powinno być bez znaczenia dla synchronizacji czujników z BCM?

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop lub Nokiany w ciemno bierz, są super.

Co do czujników powinny zaskoczyć same i bez znaczenia felga, byle by kół średnica się mieściła w tolerancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników - była tutaj informacja, iż tu Nissan akurat dobrze to rozwiązał - w każdym nadkole jest osobny odbiornik. Dzięki temu nie trzeba się pieprzyć z jakimś kodowanie, wczytywanie do systemu czy pamiętaniem który czujnik (kolor) ma być na jakim miejscu by było zgodne wyświetlaniem na desce rozdzielczej.

Niestety czasami (pojedyncze przypadki) się zdarza, że system nie wyłapuje nowych czujników i trzeba jechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników czy ktoś ma coś innego niż te z Allegro co znalazłem? Bądź ktoś kupił te co znalazłem ? Zależy mi na info by kupić coś co komuś już działa poprawnie...

Dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji iż jestem wygodny i kiepski ze mnie znawca wybrałem się do serwisu po propozycje calego zestawu na zimę. Zaproponowali mi czujniki cisnienia (160 zł), alufelgi Momo Ravenge 17 (535 zł) oraz opony Nokian D4 215/60R17(560 zł).  Ceny czujników w necie sa zblizone, alusy równiez podobne, jedyne co to opony znalazlem po 500 zł za sztukę. Teroretycznie wiec przeplacam 240 zł, Ale biorac pod uwage ze wszystko mam na miejscu wraz z zamontowaniem i wywazeniem kwota ta praktycznie zanika. Wiec pytanie do Was, gdzie tkwi haczyk? Bo nie widze tu wielkiej marzy Nissana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji iż jestem wygodny i kiepski ze mnie znawca wybrałem się do serwisu po propozycje calego zestawu na zimę. Zaproponowali mi czujniki cisnienia (160 zł), alufelgi Momo Ravenge 17 (535 zł) oraz opony Nokian D4 215/60R17(560 zł). Ceny czujników w necie sa zblizone, alusy równiez podobne, jedyne co to opony znalazlem po 500 zł za sztukę. Teroretycznie wiec przeplacam 240 zł, Ale biorac pod uwage ze wszystko mam na miejscu wraz z zamontowaniem i wywazeniem kwota ta praktycznie zanika. Wiec pytanie do Was, gdzie tkwi haczyk? Bo nie widze tu wielkiej marzy Nissana..

Na ilości?

Jak policzyłem u siebie wyszło mi taniej bo inne opony.

Polityki nie rozgryziesz.

 

Ale dla mnie dla nas chyba lepiej dołożyć 100 czy 200 i mieć Ori fakturę.

I każdy zadowolony.

Skasują cię więcej na oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji iż jestem wygodny i kiepski ze mnie znawca wybrałem się do serwisu po propozycje calego zestawu na zimę. Zaproponowali mi czujniki cisnienia (160 zł), alufelgi Momo Ravenge 17 (535 zł) oraz opony Nokian D4 215/60R17(560 zł).  Ceny czujników w necie sa zblizone, alusy równiez podobne, jedyne co to opony znalazlem po 500 zł za sztukę. Teroretycznie wiec przeplacam 240 zł, Ale biorac pod uwage ze wszystko mam na miejscu wraz z zamontowaniem i wywazeniem kwota ta praktycznie zanika. Wiec pytanie do Was, gdzie tkwi haczyk? Bo nie widze tu wielkiej marzy Nissana..

 

A gdzie indziej gdzie masz taniej - też nie widzisz> Co tamci dopłacają do interesu? Tamci z mniejsza ceną zarabiają, Nissanna jeszcze drożej - a Ty się dziwisz na czym on zarabia? Trochę więcej co tamci plus jeszcze to co przepłacasz.

ASO nie oznacza z zasady najdroższych towarów/usług <-- chyba, że w ten mit wierzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ktoś ma 1,6 4x4 i czy próbował założyć koła 16 cali?? Pytam się bo znalazłem fajny zestaw i sprzedawca twierdzi że 16 będą pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam 4x4 1.6 : lato 19 cali , a na zimę16 cali - także 16 pasują potwierdzam

Edytowane przez ileven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś założyłem Hankooki 215/55R18 iCept Evo 2. Sprawdziły mi się w dużym, więc i tu powinno być dobrze. Niecałe 2100 za komplet to chyba dobra cena. Czujniki zaskoczyły od razu, więc wszystko gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ktoś ma 1,6 4x4 i czy próbował założyć koła 16 cali?? Pytam się bo znalazłem fajny zestaw i sprzedawca twierdzi że 16 będą pasowac

Tak, już trzeci sezon zimowy na takich felgach i oponach jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie wybrać QQ po lifcie lato na 19 calach 

Waham się między czy 17 czy 18 ? 
Felgi wybrałem nie chce oryginałów raczej wybrałem Dezenta TD dark miałem je na 3 samochodach są ok i kolorystycznie będą mi grały.

 

W rozmiarze 18 wybór opon żaden w zasadzie zostaje  kleber krisalp hp3 215/55
W rozmiarze 17 do wyboru do koloru... 215/60

Co polecacie ? czy na 17 nie będzie źle to wyglądało... ? 

Pytanie jeszcze o czujniki bo każdy mówi co innego jeden że trzeba kodować drugi że nie... czujniki brać z ASO ? Jak to jest w tych autach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie wybrać QQ po lifcie lato na 19 calach 

Waham się między czy 17 czy 18 ? 

Felgi wybrałem nie chce oryginałów raczej wybrałem Dezenta TD dark miałem je na 3 samochodach są ok i kolorystycznie będą mi grały.

 

W rozmiarze 18 wybór opon żaden w zasadzie zostaje  kleber krisalp hp3 215/55

W rozmiarze 17 do wyboru do koloru... 215/60

 

Co polecacie ? czy na 17 nie będzie źle to wyglądało... ? 

 

Pytanie jeszcze o czujniki bo każdy mówi co innego jeden że trzeba kodować drugi że nie... czujniki brać z ASO ? Jak to jest w tych autach ? 

Weź sobie 18 z kleberami. Ewentualnie sprawdź sobie w google obrazkach jak wygląda QQ na felgach 17 / 18 i sobie porównaj czy Ci pasuje.

Co do czujników dzisiaj wymieniałem opony na zimowe i czujniki załapały ciśnienie po przejechaniu 100 metrów bez programowania.

 

btw. ile płacicie za wymianę opon na felgach 19 w QQ? + wymieniał ktoś w ASO i wie może ile to kosztuje?  :P bo mnie dzisiaj zabolało :P

Edytowane przez blackpazner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mając drugi komplet kół mamy komfort że zamieniamy kiedy MY chcemy a nie kiedy nie ma kolejki u wulkanizatora.....

W poprzednim aucie miałem dwa komplety na felgach ale na wymianę i tak jeździłem do wulkanizatora ponieważ moim zdaniem koła trzeba wyważyć za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...