Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po długich namysłach zdecydowałem się nie kupować mniejszych felg na zimę do nowego auta. Przez kilka ostatnich zim zmieniałem z 18-tek na 16-tki i nie mogłem doczekać się wiosny. Auto wyglądało okropnie na balonach 215/65R16.

Zamówiłem opony Kleber 215/55R18 jak kolega wyżej.

Edytowane przez Ciemar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecyduję się na oddzielny komplet kół na zimę. Felgi to pewnie DEZENT TD albo TX Graphite w rozmiarze 17" + Nokian WR D4.

Z tego co widziałem to moje obecne felgi mają otwór centralny 66,1, a te powyższe 71,60. Rozumiem iż żeby to wyrównać potrzebuję pierścienia centrującego - mniej więcej czegoś takiego https://srubydofelg.pl/pierscie-centrujacy-661-716/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie otrzymasz niezbędne elementy montażowe, czyli pierścienie centrujące, jak i śruby, jeśli otwór w feldze jest za duży w stosunku do otworu piasty. Ja już kupiłem 16"  niemieckie Alutec Grip Graphit, mam niezbędny zestaw montażowy. Też myślałem mocno o tych Dezentach TX Graphite (są matowe), oglądałem intensywnie galerie zdjęć w internecie, jednych jak i drugich i jednak zdecydowałem się na lżejszy wzór w połysku i co istotne o prawie 200 zł tańszy. :) Teraz jeszcze zostało mi kupić opony Nokian i czujniki ciśnienia. Ale szukasz 17", więc wizualnie większe pole do popisu, więc te Dezenty będą bardzo dobrym wyborem, sam się biłem z myślami do ostatniego kliknięcia "zamów"  :pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jeszcze na te Alutec bo faktycznie ładnie wyglądają, jak nie ładniej od tych Dezentów. Zobaczę czy mają 17" tam gdzie chcę je kupić i w jakiej cenie.

Na jednym z portali oferujących te felgi widzę że są 17" jednak szerokość to 7,5" (o 0,5" większa niż mam obecnie) oraz ET 35 vs 40 w moich obecnych felgach. Niby wyszukało mi je po podaniu modelu mojego samochodu więc podejrzewam że będzie ok, koła będą bardziej schowane ale dalej w granicach normy dla Qashqaia - mam rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica od piasty to tylko 1.mm za to szerzej rozstawione będą o 11mm wyjdą na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostarczono opony. Świeżynki 3017. Bieżnik wizualnie ok. Czas pokaże czy były warte zakupu.

post-106929-0-06375500-1505146049_thumb.jpg

post-106929-0-31190000-1505146091_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jeszcze na te Alutec bo faktycznie ładnie wyglądają, jak nie ładniej od tych Dezentów. Zobaczę czy mają 17" tam gdzie chcę je kupić i w jakiej cenie.

Na jednym z portali oferujących te felgi widzę że są 17" jednak szerokość to 7,5" (o 0,5" większa niż mam obecnie) oraz ET 35 vs 40 w moich obecnych felgach. Niby wyszukało mi je po podaniu modelu mojego samochodu więc podejrzewam że będzie ok, koła będą bardziej schowane ale dalej w granicach normy dla Qashqaia - mam rację? 

 

https://felgen.jfnet.de/pdf/00271365/00271365.pdf - tutaj masz TUV Alutec Grip, z którego wynika, że te parametry są dopuszczone w J11.  :)

Do mnie dzisiaj dotarły  :thumbsup:

 

Unboxing:

 

16"

post-105414-0-76993600-1505213858_thumb.jpg

post-105414-0-70651500-1505213872_thumb.jpg

post-105414-0-34797500-1505213883_thumb.jpg

Edytowane przez memeQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Mam pytanie, co do opon zimowych.

Czy będzie różnica między oponą 225 a 215 ? Letnie posiadam 215 ale zimówek z tego rozmiaru jest mało. 

No będzie - całe 5mm z każdej strony :P

W praktyce niezauważalne na oponie,  ważne tylko żebyś ogólny obwód miał taki sam. Opona przykładowo 225/50 nie ma takiego samego obwodu jak opona 215/50.

 

Tu sobie wpisz, po wpisaniu rozmiaru pokazuje Ci jakie inne rozmiary mają ten sam obwód i mogą być założone na samochód:

https://tiresize.com/converter/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersze na zimę - zły pomysł

 

Popieram, choć w sumie ja będę zakładał taki sam rozmiar jak w letnich.

 

 

https://felgen.jfnet.de/pdf/00271365/00271365.pdf - tutaj masz TUV Alutec Grip, z którego wynika, że te parametry są dopuszczone w J11.  :)

Do mnie dzisiaj dotarły  :thumbsup:

 

Unboxing:

 

16"

 

Ładne, wrzuć zdjęcie samochodu na tych felgach, chyba że nie planujesz zmiany na zimowe w najbliższym czasie ;)

U mnie na placu boju zostały właśnie takie albo CARMANI CA 14 PAUL:

carmani-ca-14-paul-650-x-16-et-45-5x1143

Edytowane przez Mike83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike83, póki co jedynie mam kupione felgi, stopniowo rozłożyłem wydatek i reszta dojdzie (opony + czujniki) w październiku, więc raczej końcówka października/początek listopada zestaw wpadnie na QQ.

 

Sprawdź tego producenta CARMANI (pierwszy raz widzę), jaką metodą są odlane felgi, jeśli metodą grawitacyjną, to najtańszą, najgorszą i już na etapie produkcji mało dokładną i podatną na uszkodzenia, niczym chińczyki z allegro. Najlepsi czołowi producenci stosują metodą odlewu niskociśnieniową, czyli standardową, jaką produkuje się dobre felgi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Faktycznie sprawdzę co to za firma i jak te felgi były robione. Wyglądają ładnie ale jeśli są słabe to pozostaje druga opcja.

 

Czujniki w Nissanie zamawiasz? Pytałem o to wwarsztacie w którym będę kupował opony i tam oferowali mi je za 180zl za sztukę więc myślę że to dobra cena i chyba w internecie dużo taniej nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Faktycznie sprawdzę co to za firma i jak te felgi były robione. Wyglądają ładnie ale jeśli są słabe to pozostaje druga opcja.

 

Czujniki w Nissanie zamawiasz? Pytałem o to wwarsztacie w którym będę kupował opony i tam oferowali mi je za 180zl za sztukę więc myślę że to dobra cena i chyba w internecie dużo taniej nie znajdę.

Jeszcze polecam poszukanie na internecie całych kompletów zimówek, nawet z niemieckiego Ebaya - nieraz cena całego kompletu jest 1/2 ceny kupowanych osobno felg+opon+czujników, nawet biorąc pod uwagę cenę dostawy z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze całych kompletów bo może faktycznie taniej wyjdzie.

 

Zastanawia mnie jeszcze trwałość tych grafitowych/czarnych felg. Wybrałem grafit na zimę ale myślę czy np farba nie będzie z nich schodzić z powodu soli np. Niby felgi które oglądam można używać zimą ale ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alufelgi na zimę z elementami grafitu,nic nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Faktycznie sprawdzę co to za firma i jak te felgi były robione. Wyglądają ładnie ale jeśli są słabe to pozostaje druga opcja.

 

Czujniki w Nissanie zamawiasz? Pytałem o to wwarsztacie w którym będę kupował opony i tam oferowali mi je za 180zl za sztukę więc myślę że to dobra cena i chyba w internecie dużo taniej nie znajdę.

 

Tak, czujniki zamawiam w Nissanie. Jak forum wiele razy pokazało, da się wyrwać w dobrej cenie w ASO. :)

 

 

Poszukam jeszcze całych kompletów bo może faktycznie taniej wyjdzie.

 

Zastanawia mnie jeszcze trwałość tych grafitowych/czarnych felg. Wybrałem grafit na zimę ale myślę czy np farba nie będzie z nich schodzić z powodu soli np. Niby felgi które oglądam można używać zimą ale ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat.

 

O trwałość jestem spokojny. Można je użytkować zimą, co producent jasno deklaruje. A np. Alutec daje 5-letnią gwarancję. Poza tym niemieckie alufelgi (np. Dezent, Alutec i inni dobrze wszystkim zdani) mają jakąś renomę i masa ich wyrobów jeździ na autach zimą i nie słyszałem nic o skargach na temat trwałości powłoki, a i obserwując wyglądają cały czas tak samo dobrze. Ja postawiłem na sprawdzoną firmę, raczej unikałem producentów słabo znanych, bez wyrobionej renomy na rynku. To co się dowiedziałem np. o Alutec, to to, że spod ich fabryk idą też felgi na pierwszy montaż do czołowych aut na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujniki zamawiam w Nissanie. Jak forum wiele razy pokazało, da się wyrwać w dobrej cenie w ASO. :)

Pytałem - 171 zł sztuka.

Tutaj mają po 140 zł sztuka http://auteks.pl/sklep/nissan-czujnik-cisnienia-kol-tpms-oryginalny-s180052048z_407003vu0a/

 

Kupował może ktoś z Was felgi w Norauto? Dezent TX które min. mnie interesują mają w cenie 410 zł http://www.norauto.pl/opony/felgi-aluminiowe/felga-dezent-tx-graphite-7x17-5x114-3-et40-71-6 gdzie w innych sklepach internetowych jest to co najmniej 50 zł więcej? Ciekaw jestem skąd taka niska cena? Czyżby duży sklep, niższe marże itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie

Mam w posiadanie qq 1.2 z 19" kołami 225/45 letnie et40 j7

 

Na zimę chce zakupić 17" ALE et45 j6.5 do tego opony 215/ 5t lub 60

I tu mam wątpliwość czy to będzie pasowało czy tak może być...

ASO odpowiada róznie a dzwoniłem do 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie

Mam w posiadanie qq 1.2 z 19" kołami 225/45 letnie et40 j7

 

Na zimę chce zakupić 17" ALE et45 j6.5 do tego opony 215/ 5t lub 60

I tu mam wątpliwość czy to będzie pasowało czy tak może być...

ASO odpowiada róznie a dzwoniłem do 4.

 

Ja mam 16 J6.5 i pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładzie w którym chcę kupić felgi (Dezent TX 17') dobrano mi 7,50x17 ET 38, Alcar pokazuje również 7x17 ET 40 i nie wiem czemu te pierwsze wybrali. Będę jeszcze to z nimi wyjaśniał bo bardziej pewnie pasują te drugie. Poza tym w uwagach na stronie widzę "nie jeżeli na pierwszym montażu (OE) było minimum 18''!".

 

Poza tym zastanawiam się jeszcze nad oponami zimowymi. Póki co wybrałem Nokian WR D4 215/60 R17. Zastanawiam się czy jest coś innego co można rozważyć w tej bądź niższej cenie. Macie jakieś swoje typy w tym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też nie bardzo widzę alternatywę dla nich. GoodYear, Dunlop czy Continental są dużo droższe i raczej niewiele lepsze.

Czytam różne opinie o Nokianach i np. na tyrereviews.co.uk jest uwag dt. boków opon z których guma płatami odchodzi ;)

"As for grip, fantastic tyres, I am however disappointed with the wear. I use winter tyres all year round and I have found these tyres are starting to break down around the edges of the tread. The sipes are delaminating and falling off in chunks around the edges of my front wheels. 

They are fuel efficient and quiet, but the wear is terrible. Wouldn't buy them again Because of wear. 

 

Na oponeo nikt nic podobnego nie napisał więc może do UK jakaś inna partia jest/była wysyłana niż do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...