Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że uniroyal ms77 są starsze, ale jeszcze do dostania.

Niestety już nie do qq.

Miałem też wcześniej ms 66.

Ale szybko się zjeżdżały.

77 były super.

 

Teraz jak pisałem nissan promuje np Toyo oraz chyba falkeny.

Choć z innego nissana dostałem do wyboru klebery.

I tu się chyba przekłada powyższy tekst że nawet serwisy nie naciskają na topowe opony.

Pewnie mało kto by z tego korzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może założone opony całoroczne? Jeśli tak to jakie?

 

Też szukam na felgi 18, chciałem GY 4 Seasons bo takie miałem w poprzednim aucie i były super, no ale tu nie widzę rozmiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem opon na 18 tki i też przeglądałem oferty całorocznych,to znalazłem chyba czterech producentów ,na których wyroby można było liczyć jako dobre jakościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wymieniając opony we własnym zakresie nie narażam się na gniew Nissana i problemy z gwarancją. Nie mam przy sobie warunków gw ale wydaje mi się że takiego zapisu nie widziałem. Opony czy koła to w sumie żadna duża ingerencja w komponenty samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wymieniając opony we własnym zakresie nie narażam się na gniew Nissana i problemy z gwarancją. Nie mam przy sobie warunków gw ale wydaje mi się że takiego zapisu nie widziałem. Opony czy koła to w sumie żadna duża ingerencja w komponenty samochodu.

A to może jeszcze za każdym razem napiszesz do Nissana,dealera  podanie w trzech egzemplarzach na piśmie o zgodę na tankowanie na wybranej stacji? :devil:

Edytowane przez Grika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wymieniając opony we własnym zakresie nie narażam się na gniew Nissana i problemy z gwarancją. Nie mam przy sobie warunków gw ale wydaje mi się że takiego zapisu nie widziałem. Opony czy koła to w sumie żadna duża ingerencja w komponenty samochodu.

No chyba sobie jaja robisz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie tacy okrutni ;)

Koła i opony muszą być zgodne z parametrami zalecanymi przez Nissana. Ważne to dla zachowania gwarancji i ubezpieczenia pojazdu. Myślę , że nie pytałeś kto je zakłada czy przekłada ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zrozumiałem.

 

Ale mimo to uwazam że instrukcja jest albo nieprecyzyjna albo nissan daje po części wolną rękę.

 

W poprzednim samochodzie miałem w instrukcji dokładny parametr opony co do rozmiaru.

Teraz mam tylko rozmiar opony.

A po rzeciez np indeksów prędkości jest wiele dla danego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda nie mam qq ale postanowiłem tutaj napisać bo tutaj coś się przynajmniej dzieje :D 

no więc mam opony letnie 205/45/17 z czujnikami i chcę kupić zimowe o takim samym rozmiarze( chyba  że polecacie kupić inny profil i szerokość?) i moje pytanie jest takie czy czujniki adaptują się same?? czy będą mi w aso czarować że muszę kupić nowe czujniki???

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie,kiedy kupisz z czujnikami nissana powinny się zaadoptować same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda nie mam qq ale postanowiłem tutaj napisać bo tutaj coś się przynajmniej dzieje :D

no więc mam opony letnie 205/45/17 z czujnikami i chcę kupić zimowe o takim samym rozmiarze( chyba że polecacie kupić inny profil i szerokość?) i moje pytanie jest takie czy czujniki adaptują się same?? czy będą mi w aso czarować że muszę kupić nowe czujniki???

Z góry dzięki za odpowiedź!

Kup same opony o rozmiarze letnich i po problemie z czujnikami. Z czasem lepiej się to kalkuje niż nowy komplet kół. Przekłada z wywazeniem samych kół jest tylko polowa tańsza od przekładki opon.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zamienić opony letnie na zimowe, nie całe koła. Czy w takim wypadku czujniki zabanglają? gdzieś czytałem że czujniki pamiętają 2 kpl kół. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zamienić opony letnie na zimowe, nie całe koła. Czy w takim wypadku czujniki zabanglają? gdzieś czytałem że czujniki pamiętają 2 kpl kół. Czy to prawda?

Co maja wspolnego czyjniki i opony chyba nic. Przecież czujniki są montowane na feldze a jej nie zmieniasz.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zamienić opony letnie na zimowe, nie całe koła. Czy w takim wypadku czujniki zabanglają? gdzieś czytałem że czujniki pamiętają 2 kpl kół. Czy to prawda?

Ja tak zamieniam i bez problemu się adaptują.Teraz przełożyłem czujniki do nowych felg i też nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zamienić opony letnie na zimowe, nie całe koła. Czy w takim wypadku czujniki zabanglają? gdzieś czytałem że czujniki pamiętają 2 kpl kół. Czy to prawda?

Czujniki są "zsynchronizowane" z systemem auta, a nie z felgą, czy oponą. Jedynie przypilnuj, by po przekładce opon koła trafiły na poprzednie miejsca, byś nie musiał przestawiać sugerowanych ciśnień w komputerze. Jeżeli będziesz robił przekładkę poza ASO, poinformuj "wykonawcę", że masz czujniki ... by ich nie uszkodzili przy zdejmowaniu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w feldze. ale zakładam inne opony w których bedzie inne ciśnienie(opony zimowe) i zastanawia mnie to czy wtedy czujniki będą działać. Ogólnie to moje 1 auto z takim wynalazkiem ;/ i pierwsza przekładka więc wolę się upewnić czy nie dojdą extra koszta za nowe czujniki :D . Teoretycznie skoro ta sama wielkość opony to czujniki powinny śmigać ale jak wiadomo producenci starają się zawsze zarobić na czymś więc nie jest dla mnie oczywistym to że faktycznie będzie to działać bez problemu. drugą sprawą jest to że jak laik jedzie do Aso na wymianę oni napewno z uśmiechem na twarzy zasugerują wymianę czujników mimo że to nie jest konieczne... Dlatego próbuje rozwiać moje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisaliśmy, wiesz już wszystko.

 

...  jak laik jedzie do Aso na wymianę oni napewno z uśmiechem na twarzy zasugerują wymianę czujników mimo że to nie jest konieczne... Dlatego próbuje rozwiać moje wątpliwości ;)

Konieczność wymiany czujników jest uzależniona od sprawności baterii w ich wnętrzu. Na pewno nikt Ci nie będzie sugerował konieczności wymiany czujników w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mierzy ciśnienie rozmiar opony nie ma znaczenia. Poniżej 1.4 Bar wywali auto błąd i tyle

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Afrance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degar,Nissan programując czujniki do danego modelu samochodu,przewidział w module kilka opcji rozmiarów kół i zmiany ciśnień.Jeżeli zmieścisz się z tymi parametrami to czujniki które są już zaadoptowane pokażą Ci  jakie masz ciśnienie,a jeżeli zejdziesz poniżej dopuszczalnego,bo masz takie a nie inne opony,w którym musisz mieć tyle ,a nie więcej ciśnienia,no to będziesz miał sygnał,że jest za niskie,ot i wszystko..W każdym module są wpisane minimalne wartości ciśnień,więc jeżeli nie zejdziesz poniżej nich to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degar,Nissan programując czujniki do danego modelu samochodu,przewidział w module kilka opcji rozmiarów kół i zmiany ciśnień.Jeżeli zmieścisz się z tymi parametrami to czujniki które są już zaadoptowane pokażą Ci jakie masz ciśnienie,a jeżeli zejdziesz poniżej dopuszczalnego,bo masz takie a nie inne opony,w którym musisz mieć tyle ,a nie więcej ciśnienia,no to będziesz miał sygnał,że jest za niskie,ot i wszystko..W każdym module są wpisane minimalne wartości ciśnień,więc jeżeli nie zejdziesz poniżej nich to będzie dobrze.

Już widzę jak nissan specjalnie programie czujniki. Prawda jest taka że to ściema zakres prawidłowego ciśnienia jest od 1.4 do 3 bar opona nie ma tu w ogóle nic do dodania

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś na angielskojęzycznym forum, że do qq, pulsar są czujniki z vdo (czy jakoś tak). Mają jakiś tam numer producenta i dokładnie te same są stosowane w nissanie pod ich własnym numerem. Nic nie trzeba programować. Kupujesz, zakładasz i po kilku kilometrach zaskoczą. Znalazłem je na ebayu na Łotwie. 4 czujniki z wysyłką za 375 złotych i ponoć nie ma znaczenia czy będziecie mieć dwa komplety czujników by nie bawić się w przekładki czy będziecie przekładać na felgach alu do stalowych i różnymi oponami, i na odwrót. No ale dla mnie to nowość to w praktyce nie sprawdzałem jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak nissan specjalnie programie czujniki. Prawda jest taka że to ściema zakres prawidłowego ciśnienia jest od 1.4 do 3 bar opona nie ma tu w ogóle nic do dodania

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

A jednak,u mnie z przodu spadek o 0.4 już sygnalizuje,tył to samo więc coś jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak,u mnie z przodu spadek o 0.4 już sygnalizuje,tył to samo więc coś jest na rzeczy

Potwierdzam. Kiedyś znalazłem informację, że przy spadku o 0,4 w stosunku do ciśnienia ustawionego w kompie dla danego koła zadziała sygnalizacja, więc dla testu spuszczałem stopniowo w jednym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...