Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja płacę 100 za wymianę i wyważenie 4 kół. Mam tylko felgi oryginalne od Nissana 17''. Podana cena zawiera VAT i napełnienie opon azotem, którego i tak nota bene w powietrzu mamy circa 80% :]

Edytowane przez Baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym zestawie kół zimowych: Nokian WR D4 215/65 R16 z felgami 16'' 5X114,3 RQC593 (DW026)

 

https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-wr-d4?gclid=EAIaIQobChMI1IaK_PHb1gIVWdwZCh108gStEAAYASAAEgJ2NfD_BwE

 

https://www.ladnefelgi.pl/product-pol-40322-FELGI-16-5X114-3-NISSAN-QASHQAI-I-II-JUKE-PULSAR.googleshoppingpl.html?selected_size=uniw&gclid=EAIaIQobChMIkOvfk_Lb1gIVDkkZCh0KKwbsEAQYASABEgJsfPD_BwE

 

Teraz jezdzie na 18" i komfort jest slaby przy naszych polskich dziurach wiec z 17" raczej rezygnuje na zime.

 

W salonie Nissana taki komplet kół (felga 16" aluminiowa Dezent TD, Opona Vredestein Wintrac Xtreme S 215x65xR16) z czujnikami wycenili mi na 3800zł , zestaw na 17" za 4800zł , warto?

 

Te opony Vredestein Wintrac Xtreme S ktoś z Was testował, lepsze sa od Nokianów?

Ktoś pomoże?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki

Ponawiam pytanie

CZY montował ktoś do qq 2 felgi 17" j6,5 et 45 będziecie pasowały??? Da się...

Pamiętaj,że im wyższe ET od oryginału tym bardziej felga wychodzi na zewnątrz obrysu samochodu.Przykład,jeżeli ET masz 40 a zakładasz 45 to koło wychodzi o 5mm na zewnątrz.

Nie jest to dużo i może być(ja w Note miałem o 1cm koło wysunięte i jeździłem) ale problem większy lub mniejszy jest przy utrzymaniu czystości samochodu,odstające koła bardziej chlapią po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0recourse:  :0recourse:  :0recourse:

Masz w 100% rację ,przepraszam

:0recourse:  :0recourse:  :0recourse:

 

Pierwszy raz widzę tutaj admina na kolanach hihi

 

@JACKO29 które opony byś wybrał do Nissana Qashqai II 1.6 dCi (96kW) (obecny rozmiar: 215 65 16)

 

Nie cierpie pirelli a szwagier namawia mnie na Pirelli SnowControll 3 (393 zł sztuka)

http://wulkanista.pl/pirelli-snowcontrol-3/

 

Ja tak sobie szukałem i szukałem i znalazłem Nexeny Winguard Snow WH2 (258zł szt.)

http://wulkanista.pl/nexen-winguard-snow-g-wh2/

 

Etykieta lepsza od Pirelli, i na dodatek opony 130 zł tańsze na sztuce. Czy to możliwe żeby w tym przypadku droższe nie musi być lepsze? Gdyby nie chciało się komuś kliknąć to dodam iż etykieta Nexena to uwaga: C B 69db!! Gdyby tylko koreańczycy dali na niego więcej gwarancji...

Edytowane przez JohnnyBravo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w aso.

 

3200 na 16kach > wyjściowo toyo

4200 na 17kach alu. w zestawie falkeny/ takie daje nissan.

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę tutaj admina na kolanach hihi

 

@JACKO29 które opony byś wybrał do Nissana Qashqai II 1.6 dCi (96kW) (obecny rozmiar: 215 65 16)

 

Nie cierpie pirelli a szwagier namawia mnie na Pirelli SnowControll 3 (393 zł sztuka)

http://wulkanista.pl/pirelli-snowcontrol-3/

 

Ja tak sobie szukałem i szukałem i znalazłem Nexeny Winguard Snow WH2 (258zł szt.)

http://wulkanista.pl/nexen-winguard-snow-g-wh2/

 

Etykieta lepsza od Pirelli, i na dodatek opony 130 zł tańsze na sztuce. Czy to możliwe żeby w tym przypadku droższe nie musi być lepsze? Gdyby nie chciało się komuś kliknąć to dodam iż etykieta Nexena to uwaga: C B 69db!! Gdyby tylko koreańczycy dali na niego więcej gwarancji...

Mam Nexeny i jak dla mnie rewelacja, bardzo dobrze sprawdzają się na mokrym i na śniegu no i są ciche od letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w aso.

 

3200 na 16kach > wyjściowo toyo

4200 na 17kach alu. w zestawie falkeny/ takie daje nissan.

W Nissanie za komplet kół (felga 16" aluminiowa Dezent TD, Opona Vredestein Wintrac Xtreme S 215x65xR16) z czujnikami wycenili mi na 3800zł , zestaw na 17" za 4800zł ?

 

Te opony Vredestein Wintrac Xtreme S ktoś z Was testował, lepsze sa od Nokianów albo innych producentów Premium ?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę tutaj admina na kolanach hihi

 

@JACKO29 które opony byś wybrał do Nissana Qashqai II 1.6 dCi (96kW) (obecny rozmiar: 215 65 16)

 

Nie cierpie pirelli a szwagier namawia mnie na Pirelli SnowControll 3 (393 zł sztuka)

http://wulkanista.pl/pirelli-snowcontrol-3/

 

Ja tak sobie szukałem i szukałem i znalazłem Nexeny Winguard Snow WH2 (258zł szt.)

http://wulkanista.pl/nexen-winguard-snow-g-wh2/

 

Etykieta lepsza od Pirelli, i na dodatek opony 130 zł tańsze na sztuce. Czy to możliwe żeby w tym przypadku droższe nie musi być lepsze? Gdyby nie chciało się komuś kliknąć to dodam iż etykieta Nexena to uwaga: C B 69db!! Gdyby tylko koreańczycy dali na niego więcej gwarancji...

Pirelli,nie mówię że złe,ale w większości przypadków płacisz za nazwę...Z zimówkami,jest tak że pierwsze trzy lata są super,a później szybka równia pochyła.(zwłaszcza przy obecnych suchych zimach)Ja mam nowe Nokiany WR D4  215 60 17 i sobie je chwalę.Ciche,miękkie,dobrze się na nich prowadzi.

W Nissanie za komplet kół (felga 16" aluminiowa Dezent TD, Opona Vredestein Wintrac Xtreme S 215x65xR16) z czujnikami wycenili mi na 3800zł , zestaw na 17" za 4800zł ?

 

Te opony Vredestein Wintrac Xtreme S ktoś z Was testował, lepsze sa od Nokianów albo innych producentów Premium ?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Poszukajcie dobrze na portalach aukcyjnych,oryginalne alufele  Nissana z gumami i czujnikami można już kupić za 4000 a czasami mniej.Mówię tu o 17 i 18.Dużo ofert było latem i w tedy należało się orientować,teraz sezon się zbliża to i ceny idą powoli do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga. A ja swoje niemal nowe alusy 16" z zimówkami i czujnikami opyliłem za 1500 zł. Alem frajer. :wacko:

Z drugiej strony to wystawiałem je nawet tutaj i nikt nie chciał. A teraz ponad 3 tysie chcą dać więc sam nie wiem kto frajer. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1    A czy alusy ( ogólnie felgi ) z poprzedniego QQ ( j10 ) pasują rozstawem do J11?

 

2    Czy śruby są uniwersalne ? Tzn dla tych co zmieniają całe koła : Czy zrzucając 17ki, 18ki - wkładając 16ki - pasują te same     śruby?

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga. A ja swoje niemal nowe alusy 16" z zimówkami i czujnikami opyliłem za 1500 zł. Alem frajer. :wacko:

Z drugiej strony to wystawiałem je nawet tutaj i nikt nie chciał. A teraz ponad 3 tysie chcą dać więc sam nie wiem kto frajer. :D;)

Tylko jak już były używane to niestety nie ma się co dziwić że za taką kasę poszły. Czemu się pozbyles 16" chodziło o wygląd?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już były używane to niestety nie ma się co dziwić że za taką kasę poszły. Czemu się pozbyles 16" chodziło o wygląd?

 

Było tak tak jak już wyjaśnił pawcio czyli sprzedałem QQ osobno, a zimówki komuś innemu.

Co do wyglądu, to nie miałem z tym problemu. Owszem, 16" są wizualnie trochę za małe dla QQ, a opony na nich robią się baloniaste, ale dzięki temu jeździło się nawet bardziej komfortowo niż na fabrycznych 18", a przy tym duży balon opony dawał w zimie większy margines bezpieczeństwa na wypadek przydzwonienia w jakąś dziurę czy inny krawężnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje niemal nowe alusy 16" z zimówkami i czujnikami opyliłem za 1500 zł. Alem frajer. :wacko:

Z drugiej strony to wystawiałem je nawet tutaj i nikt nie chciał.

No to chyba przegapiłem okazję - nie zauważyłem oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy inny krawężnik.

hehe

po krawężnikach już dawno nie jeżdżę :) no chyba że mnie przypadkiem musi zarzucić.

A sam widzisz że w QQ nie ma szans na driftowanie na ręcznym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko o nakrętki. Czy felgi stalowe 16" są takie same w QQ i Pulsarze? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują mi, że tak. No chyba, że to złe znaki są. Jeśli tak jest, to czy nakrętki do tego to M12x1,25 pod klucz 21, stożkowe? I czy ktoś z doświadczenia może powiedzieć czy kupować nakrętki po 5-10 złotych czy takie za 2-2,5 też będą ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może założone opony całoroczne? Jeśli tak to jakie?

Mam Dębice Navigator 2. Szału nie robią, ale najgorsze też nie są. Z całorocznych to wiem że dobre są Nokian weatherproof, Goodyear 4seasons g2 i michelin cc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także byłem za Polską.  ( na licencji)

dębice Frigo - na śnieg super. Ale tylko na deszczu strasznie śliskie,

Są miękkie. Ale to kwestia uznania .  Co kto lubi.

 

Jestem zwolennikiem Uniroyala MS77.

Mamy w rodzinie w 4 samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche stare te uniroyale ms77 jak dobrze pamiętam, więc pewnie niedługo przyjdzie czas na zmianę marki na nowy lepszy model:) Muszę jednak przyznać że jestem w lekkim szoku jak zobaczyłem ocenę tych Twoich opon na wulkaniście (http://wulkanista.pl/uniroyal-ms-plus-77/). Zawsze miałem ten model za takiego średniaka, przeciętniaka.


Pirelli,nie mówię że złe,ale w większości przypadków płacisz za nazwę...Z zimówkami,jest tak że pierwsze trzy lata są super,a później szybka równia pochyła.(zwłaszcza przy obecnych suchych zimach)Ja mam nowe Nokiany WR D4  215 60 17 i sobie je chwalę.Ciche,miękkie,dobrze się na nich prowadzi.

 Muszę się zgodzić bo faktyko polowa ceny Pirelli to opłata za nazwę, jednak coraz mniej ludzi daje się na o nabrać (dzieki czemu producent musi obniżać cenę do przyziemnego poziomu). Drugie zdanie od dawno człowiek o tym wiedział a dopiero teraz sobie to uświadomił... Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całorocznych to wiem że dobre są Nokian weatherproof, Goodyear 4seasons g2 i michelin cc+

Dorzuciłbym do tego jeszcze Vredestein QUATRAC 5 ... na dodatek są wzmocnione i mają już przy profilu 50 rant ochraniający felgę, co np. w Nokianach występuje dopiero przy niskoprofilowych ( 45 ), a w niektórych oponach z górnej półki (Continental) niet.

Powyższe na podstawie całorocznych 205/50 R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...