Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasy może nie zaoszczędziłeś tak dużo, bo wyważyć i tak trzeba, co jakiś czas.

Ale możesz sobie wymienić kiedyś chcesz, a nie się umawiać i czekać tygodniami na swoją kolej, gdy już śnieg pada.

PS.: W ASO Nissana sama wymiana całych kół z wyważeniem, to blisko 200 zł (dla kół większych niż 16 cali). Nawet nie chcę wiedzieć, ile kosztuje przekładka opon np. 18-19 cali.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aquariusmax napisał:

PS.: W ASO Nissana sama wymiana całych kół z wyważeniem, to blisko 200 zł (dla kół większych niż 16 cali). Nawet nie chcę wiedzieć, ile kosztuje przekładka opon np. 18-19 cali.

Dokładnie 207 zł brutto w przypadku 18" z uwzględnieniem 10% rabatu ( przekładka samych opon w ASO w Warszawie). Zmieniałem na początku listopada.

Edytowane przez estradonai
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, monkahead napisał:

8 lat mam 2 komplety kół, widzę że sporo kasy zaoszczędzone.

Jeszcze więcej byś zaoszczędził zarówno kasy jak i fatygi, inwestując zamiast w 2 komplety w opony całoroczne. No chyba że zimą odwiedzasz góry. Nie wspominając, że 8 letnie oponki (szczególnie letnie) potrafią gubić przyczepność nawet na suchym asfalcie - nawet te markowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej G napisał:

Jeszcze więcej byś zaoszczędził zarówno kasy jak i fatygi, inwestując zamiast w 2 komplety w opony całoroczne. No chyba że zimą odwiedzasz góry.

Zgadzam się w 100%. Dzisiaj żałuję, że po odbiorze auta z salonu nie kupiłem całorocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej G napisał:

Jeszcze więcej byś zaoszczędził zarówno kasy jak i fatygi, inwestując zamiast w 2 komplety w opony całoroczne. No chyba że zimą odwiedzasz góry. Nie wspominając, że 8 letnie oponki (szczególnie letnie) potrafią gubić przyczepność nawet na suchym asfalcie - nawet te markowe.

To dziwne bo powinny zachowywać się jak sliki a te mają wyśmienitą przyczepność bo są gładkie i nic nie przeszkadza w kontakcie z asfaltem :)

BTW. Zmiana kół maja jeszcze jedną "zaletę". Noszenie wielkich klocy 19" z piwnicy do bagażnika i z powrotem 2x w roku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Smakor napisał:

Zmiana kół maja jeszcze jedną "zaletę". Noszenie wielkich klocy 19" z piwnicy do bagażnika i z powrotem 2x w roku ;/

Koła się zakłada na piasty, a nie do bagażnika.

W bagażniku powinien być jedynie zapas.

 

Edytowane przez aquariusmax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee powinno być lepiej bo tył dociążony lepiej niż w fałweju. W starym aucie właśnie zimówkę woziłem zamiast dojazdowego :) W QQ już nie pasuje. tzn za dużo wybrzusza podłogę.

Edytowane przez Brzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 16:34, estradonai napisał:

Zgadzam się w 100%. Dzisiaj żałuję, że po odbiorze auta z salonu nie kupiłem całorocznych.

Myślę że przez 8 lat to miałbyś na pewno juz drugi, jeżeli nie trzeci komplet wielosezonowych. Moje letnie skończyły sie po 4 latach, a zimówki jeszcze sie turlają - 6 zima bo odbiór auta  był w styczniu. Ale do miasta to rzeczywiście wielosezonowe wystarczą. 

U mnie każdy ma swoje auto wiec mam 2x16 kół - dobrze że na raz lezy tylko 16 bo brakłoby mi miejsca w garażu.

Ale za to nie muszę 4 x jeździć do gumiarza. Zmieniam kiedy mi pasuje , a zdarzyło mi sie już wiosną zmieniać 2x w  tą i z powrotem.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 17:44, drds napisał:

Myślę że przez 8 lat to miałbyś na pewno juz drugi, jeżeli nie trzeci komplet wielosezonowych.

To zależy kto ile jeździ i jak jeździ. Przy moich przebiegach 10 kkm rocznie to raczej jeden komplet na 5-6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam qashqai z 2020 r

Może  ktoś się orientuje czy nasze autka mają system eCall , przycisku nie ma czy w razie wypadku same powiadamiają 112 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mario111 napisał:

Może  ktoś się orientuje czy nasze autka mają system eCall , przycisku nie ma czy w razie wypadku same powiadamiają 112 ?

 

Szczerze mowiac, nigdy cos takiego nigdzie nie wyczytalem, wiec przypuszczam,ze czegos takiego nie ma, przynajmniej na rynek europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pewne nie.

W innym aucie mam obok lusterka wstecznego . chyba przycisk szybkiej pomocy.  Od którgos roku chyba to było obowiązkowe wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widać to nie ma bo to jest widoczne. Masz przycisk odwołania alarmu i wywołania. Wymagane jest w nowo homologowanych autach, a nie wyprodukowanych. Jak oglądałem nowego Xa to miał ale QQ nie pamiętam. QQ z 2020 na pewno nie ma. Homologowany był daaaawno temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .Dzięki za odpowiedzi .Pytałem bo teraz na przeglądzie (auta homologowane od 2018 roku) diagnosta sprawdza wizualnie czy jest ten przycisk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd diagnosta zna rok homologacji?

W CEPIKu są takie dane i stacje diagnostyczne mają do nich dostęp?

Przykładowo mój j10 z 2012 roku miał rok homologacji chyba 2007, czy nawet wcześniej.

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologuje się model, a nie rok produkcyjny. Jedynie z silnikami producenci coś zmieniają w toku życia danego modelu, ale to z innych względów, niż homologacji jako takiej. Jeśli przycisk jest w modelu, który wyszedł w 2014 jest tzn. że producent dodał taką możliwość w stanardzie lub klient miał możliwość domówić. Wszelkie faceliftingi raczej nie podpadają pod homologscję. Jeśli jest inaczej proszę o wyprowadzenie z błędu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czujniki parkowania z przodu do J11B maja ten numer?      28438-4EA0A

Jedni sprzedawcy podaja, ze do przodu inni, ze do tylu czyzby numer bylby ten sam?

Przerabial juz to ktos? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Też jestem ciekaw,bo moje z tyłu już głupieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.02.2023 o 09:12, Banan61 napisał:

Czujniki parkowania z przodu do J11B maja ten numer?      28438-4EA0A

Jedni sprzedawcy podaja, ze do przodu inni, ze do tylu czyzby numer bylby ten sam?

Przerabial juz to ktos? Pozdrawiam.

Niby do przodu i do tylu.

2023-03-07 13_31_10-Window.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

delphi ds150e interface - kupowal juz ktos na AliExpress? Chodzi o ta najnowsza wersje 2021.11 - sa tam nasze wszystkie Qashqai-e? Czy warto to kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkryłem po 6 latach - amerykę :) ( nie wiem czy jest zapisane w instrukcji ) .

Dziś musiałem zostawić samochód przed bramą na awaryjnych. Następnie wjechałem do domu na awaryjnych.

Wychodzę - i widzę - że nie mam świateł dziennych. Juz w myślach mam wpisy że ledy popadały w lampach.

Okazało się że awaryjne światła wyłączają dzienne.    🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 17:33, Banan61 napisał:

delphi ds150e interface - kupowal juz ktos na AliExpress? Chodzi o ta najnowsza wersje 2021.11 - sa tam nasze wszystkie Qashqai-e? Czy warto to kupic?

Działa dobrze, odczytuje wszystkie błędy 
Qashqai 1.2 z 2016r, również te z innych modułów 
jak:ABS,ESP, moduł komfortu i inne. Wszystkie błędy 
można bezproblemowo skasować. 

Edytowane przez Rapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rapi napisał:

ABS,ESP, moduł komfortu i inne. Wszystkie błędy 
można bezproblemowo skasować. 

A to ciekawe, bo mi kilka razu tłumaczyli, że w ASO nie są w stanie Consultem skasować błędu modułu komfortu, który mam od czasu jak mi po 6 miesiącach od odbioru nowego QQ wymienili chłodnicę klimy i napełniali układ.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...