Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BUBA,wiem że to denerwujące...ale jeździj i nie patrz na zegary(sorry,na prędkość tak :D) Jeżeli gumy już kiedyś łapały w tym aucie to załapią,nawet czasami i 100 km trzeba żeby załapały...taką mamy pogodę niestety.Jedynie nie załapią jak będą słabe bateryjki w czujnikach,a te mają żyć do 10 lat...a żyją średnio 5-6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, co napisali @Karminadel oraz @JACKO29

dzisiaj nic nie kombinowałem z ustawieniami, a przejechałem 80km i załapały. I jest ok, tak, jak powinno.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JACKO29 napisał:

Jedynie nie załapią jak będą słabe bateryjki w czujnikach,a te mają żyć do 10 lat...a żyją średnio 5-6

Bateryjki pracują tylko w czasie jazdy, więc to nie kwestia lat, ale przejechanych kilometrów :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej.
Proszę o sprawdzenie w wolnej chwili.
Czujniki plus kamera 360..
Wrzucam wsteczny od razu włącza się kamera i pikadło.

Czy gdy podjeżdżacie do ściany, przeszkody przodem - włącza się kamera czy tylko czujniki?
U mnie tylko czujniki.

Ale
Gdy stoję przed przeszkodą przodem i wrzucę wsteczny> kamera
Luz > znika kamera
Jedynka > kamera i czujniki.

Zagwozdka.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Brzyk napisał:

Czy gdy podjeżdżacie do ściany, przeszkody przodem - włącza się kamera czy tylko czujniki?
U mnie tylko czujniki.

Każdy wjazd do garażu... Jak dojeżdżam do ściany (przeszkody) z przody włączają się czujniki i kamera z przodu. Jak wyjeżdżam na wstecznym to wyją czujniki z przodu ale kamera pokazuje tył auta. Ale można to przełączać przyciskiem Camera. Kamery przedniej jakby to powiedzieć mogłoby by nie być. To ujęcie jest tak zniekształcone i nie trafione, że nic nie daje w zasadzie moim zdaniem. Z przodu ufam czujnikom, z tyłu kamerze.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

pomijam jakość

u mnie nie włącza się właśnie kamera przednia mając przeszkodę z przodu.

ale ciekawostka - jaką pamiętam

Na bramkach na a4 - podjeżdżając do budki - prawie zawsze włączła sie kamera i czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci bo nie mam pod ręką samochodu ale mam podobnie: ostatnie kilka metrów samochód wtacza się do garażu na luzie, jak dojeżdżam do przeszkody to kamera (i czujniki chyba też) nie włączają się. Dopiero po wrzuceniu biegi włącza się obraz z kamery i pojawia się "pikanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się.
Ale gdy najpierw wrzucisz wsteczny potem luz.
Potem jedynkę to kamera przednia włącza się automatycznie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem na renówka ma tożsamy  system z nissanem, ale u mnie kamera czy czujniki działają tylko na biegu. W trybie parking przez chwilę jeszcze kamera działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja poprawiałem auto przed oddaniem kiedyś za pomocą Quixx'a radzi sobie ładnie z ryskami białymi. Tylko trzeba odważnie działać a nie czaić się zbyt lekko :) Albo odczepić plastik i do lakiernika niech spoleruje za parę zł. Żonie przy okazji innej naprawy spolerowali przetarty bok tak, że śladu nie ma a wyglądało okropnie, w zasadzie wydawało się do lakierowania...

Edytowane przez Smakor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kontrola: 48 miesięcy/80.000 km

Wymienić: jeśli stwierdzono uszkodzenie

Edytowane przez aquariusmax
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew klimatyzacji działa ok do czasu. Po podłączeniu telefonu do ładowania zaczyna się zabawa. Co kilkanaście sekund przyspiesza na maxa i po kilku sekundach wraca do prędkości ustawionej. I tak cały czas. Przy zmianie prędkości nawiewu na wyświetlaczu pozostaje cały czas ta sama prędkość. Wie ktoś o co chodzi.

Edytowane przez Parassite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu lusterka coś strzela jak już jest na samym końcu - jak już się prawie całe otworzyło. Słychać to tylko po jednej stronie.
Jak lekko poruszałem lusterkiem w górę to stuk się nie pojawia ale co jakiś czas wraca (czyli pewnie jak lusterko lekko opadnie ? ).
Macie pomysł skąd może być taki stuk przy rozkładaniu lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się rozwiązało - samo się zrobiło samo się rozwiązało :)

//Nie mogę edytować poprzedniego posta dlatego dodaje jako nowy.

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę dziwny objaw. Mianowicie, szczególnie przy prędkości 110-130 km/h mam lekkie drgania nadwozia, chyba też delikatnie na kierownicy.

Ale najciekawsze jest to, że dzieje się to chyba tylko podczas jazdy pod górkę, wtedy to zauważam.

Dzieje się tak samo na biegu, i gdy "zdejmę" bieg na luz.

Może, choć nie jestem pewien, podpowiedzią będzie, że mam coś z tarczami, bo pomiędzy 60-80 km/h mam pulsowanie pedału hamulca przy hamowaniu (na samym początku).

Koła wyważyłem, to z większym odważnikiem dałem na tył (zmian nie zauważyłem znaczących).

Diagnosta coś przebąkiwal o delikatnym ząbkowaniu jednej opony od wewnątrz, ale ja niczego nie wyczuwam przy pocieraniu opony (oryginalne 17 cali Brighhstone 4 letnie, przejechały ok. 25 tyś. km). Luzów brak, owalizcja przy hamowaniu połową siły hamowania jest w normie, choć trochę większe z prawej.

Co to może być?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opony zaczynają ząbkować to masz zbieżność do roboty,jak pedał pulsuje to tarcze do wymiany

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...