Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy QQ - 18.02


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Darkg7 napisał:

Ceny nowego QQ są przesadzone i to bardzo;

Tekna+ 175200 klasa średnia niższa

Audi q5 181000 premium 2021 po rabacie!

Nic dodać nic ująć 🙂

Kolejna osoba, porównująca ceny QQ sprzed rabatów, do cen innych samochodów po rabatach. Widocznie jest teza do udowodnienia i fakty się nie liczą.  Pofatygowałeś się do salonu, by porozmawiać o cenach? Bo ja tak - i już po pierwszych zdaniach miałem na Teknę upust w wysokości ok. 8-9%. Pole do negocjacji było większe, bo na Premiere Editon na luzie dostaje się minimum 11% upustu.

Ale - jak rozumiem - to wątek do pomarudzenia sobie, a nie do rozmowy o faktach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darkg7 napisał:

Ceny nowego QQ są przesadzone i to bardzo;

Tekna+ 175200 klasa średnia niższa

Audi q5 181000 premium 2021 po rabacie!

Nic dodać nic ująć 🙂

Wklej listę wyposażenia. Nie wierzę, że Audi będzie miało to samo na pokładzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.79c63304ccd014e44f0765fc583dfb0d.png

56 minut temu, Karminadel napisał:

Wklej listę wyposażenia. Nie wierzę, że Audi będzie miało to samo na pokładzie.

No, nie ma - tu masz najbidniejszą wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-nowy-taniej-niz-w-salonie-fv23-rabat-cena-calkowita-ID6DEcjf.html#c1ae16628f

Takie wypo wystarczy. 

Przy takich cenach sprzedawanie QQ za 150 raczej słabo będzie szło, jak kilku fanatyków kupi już swoje fury, zachwyceni nowym modelem. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie to typowy "naganiacz" do pośredników leasingowych. Kilka takich ściema przerobiłem, szukając samochodu. Zazwyczaj okazuje się, że na papierze samochód w tej cenie, ale wyłącznie w b. nieakceptowalne ofercie finansowania. 

Edytowane przez Grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ofert w cenie do 160 tys... Mi tam HUD nie potrzebny jak i skóra. Nie mam tego w Xie i żyję. 
(BTW. Od takiego niby-naganiacza kupiłem Xa w cenie mocno zaniżonej..., aha zapomniałem, że mam "nieakceptowalną ofertę finansowania"... opłatę za [1 autową] flotę - 35 zł brutto miesięcznie :))

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przewrotnie czy „Premier edyszn” należy rozumieć w dzisiejszych czasach jako „beta version”? Coś w tym musi być, patrząc na późniejsze akcje przywoławcze do serwisów, i nie mam tu na myśli tylko Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Darkg7 napisał:

do dzisiaj użytkuje connectę z 2018, też z salonu więc jakąś tam wiedzę mam. Ty jesteś przed kupnem więc wiesz lepiej i więcej. Podoba ci się to bierz. Ja jestem z samochodu zadowolony. Uważam tylko że z cenami trochę popłynęli.

Tak, wymiana Qq po 2 latach nie byłaby racjonalna. Owszem, kupno w cenie katalogowej również. 

8 minut temu, piterros napisał:

Zapytam przewrotnie czy „Premier edyszn” należy rozumieć w dzisiejszych czasach jako „beta version”? emoji38.png Coś w tym musi być, patrząc na późniejsze akcje przywoławcze do serwisów, i nie mam tu na myśli tylko Nissana.

Heh, jestem weteranem różnych eksperymentów vw-skoda. Póki co bez szkody dla mnie. Cóż, pożyjemy, zobaczymy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Smakor napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-nowy-taniej-niz-w-salonie-fv23-rabat-cena-calkowita-ID6DEcjf.html#c1ae16628f

Takie wypo wystarczy. 

Przy takich cenach sprzedawanie QQ za 150 raczej słabo będzie szło, jak kilku fanatyków kupi już swoje fury, zachwyceni nowym modelem. 

Ale Darkg7 porównywał najwyższą wersję QQ do Audi - twierdząc, że wtedy lepiej wybrać audi.

Hmmm to jednak wolę wyposażenia QQ, któe w Audi nie uświadczysz w tej cenie, jak między innymi:

- kamery 360'

-proPilot

- w audi tylko tylne czujniki, materiałowa tapicerka

- wyświetlacz Head Up

- podgrzewane fotele

- i do tego z funkcją masażu

- w Audi są ZWYKŁĘ reflektory LED

itp. itd.

Sorry ale płacić tylko za to by mieć cztery okręgi na masce - to nie dla mnie.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny i w tej cenie ma czujniki przód-tył, światła LED. Kamera tylko realnie tylna daje radę. Ma. + wszystko co jest teraz w standardzie w wypaśnych autach. Topowa wersja QQ vs np to Audi wolę audi. Takie same $$ a to jednak nie renault :) Ale oczywiście po to jest tyle wersji i modeli aby każdy zalazł coś dla siebie. Jeden bez masażu foteli nie weźmie drugi bez HUDa... 

QQ był super autem za 100-120 w wypaśnej wersji. Jak ma kosztować 150-160 to horyzont wyboru znacznie się rozszerza. 

Xa też wybrałem bo za 110 nie dało się kupić nic lepszego. Jakbym miał 150 to wybór był szerszy. Aha i niczego mi w wyposażeniu realnie nie brakuje. Chciałbym lepsze audio, ale naczytałem się, że Bose d*py nie urywa więc nie żałuję tego co mam. Na kolejne 3 latka wystarczy a jak producenci dalej będą upadać na głowę to zostanę z nim na dłużej. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z tobą zgadzam.
Byłaś już dyskusja nad temat wyposażenia.
Są gdzieś bariery tzw psychologiczne.
Są młodzi zarabiający 2$ i tacy co mają 3$.
Więc kupują żeby mieć.
A dla śmiechu napiszę że moi teściowie przejeżdżają rocznie 1k km.
Albo mniej.
Ale mają auto fabie z najwyższej wersji.

Po co..... Bo tak chcieli i już. Pogadane
Teraz tylko czekam jak za 5 lat będą sprzedawać.ale to nie kwota 150 k .

Skok z moich 90 za kt mam qq sprzed 3 lat na 150 to batlrdzo naciągane 100 procent.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się, że skok cenowy jest.... szokujący, ale dotyczy on generalnie całej branży.

Pojawiło się b. ciekawe porówanie QQ z 3(!) konkurentami (m.in. z Hyundai Tucson, którego krótko brałem pod uwagę):

 PO hiszpańsku, ale od czego jest tłumacz automatyczny 😉

Edytowane przez Grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Brzyk napisał:

doszedłem do momentu - " qq chce zdobyć segment".

i tu - nie oglądając dalej - napiszę złośliwie - CĘNĄ :P

 

 

Porównanie w załączonym filmie jest bardzo... szczegółowe. I dotyczy również porównania analogicznych poziomów wyposażenia. Wnioski interesujące, ale skoro wiesz lepiej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem - że oglądałem do pewnie 5 minuty. ... - więc się nie czepiaj.

w hultaju bardzo podobają mi się światła dzienne. do wnętrza nie zaglądałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy rozmawiacie pod kątem cen brutto dla "szaraczka", czy znowu o jakiś najmach i leasingach czy od broketów? Sorki ale ja nie znajduje jakoś takiego q5 z wyposażeniem choćby na poziomie connecty poniżej 200000 zł. Wszystko poniżej 200000 ma jakieś dziwaczne opisy i zapewnienia o braku ukrytych kosztów. Diesel 2.0 i 163 KM. Mi jakoś auto na gnojówkę z premium się nie kojarzy, choćby i milion kosztowało.

Przeglądam teraz stronę audi, najtańsze ponoć w specjalnych rabatach o ponad 20000 zł to koszt 169000 zł. Zagłębiając się w opisy wyposażenia, nie wiem czy to błąd czy coś...

Lusterka nie są składane, nie ma podgrzewanej przedniej szyby, nie ma podgrzewanych foteli, nie ma kamer 360, tapicerka szmaciana, kolor podstawowy, felgi takie sobie. Od razu mi się przypomniało audi a3 vs mazda 3 na pełnym wyposażeniu sprzed kilku lat. W audi za 100 tys. zł nie było nic, w maździe za 96000 było wszystko. Jak ktoś lubi "premium" za prawie 200000 w którym nie ma ani mocy, ani wyposażenia to mu nie bronię. Nadal uważam ceny qq za chore ale jakbym już jakimś cudem dysponował 150-170 tys. zł to jednak kupiłbym qq. Konfiguruje sobie audi q5 do tego co jest w teknie+,dorzuciłem ekstra ogrzewanie postojowe, składane lusterka, elektryczną regulację foteli i lusterek z pamięcią, wirtualne zegary, nawigację. Jednak nadal fotele szmaciane, czarna tapicerka, bez grzanej szyby przedniej, bez grzanych foteli (nie widzę tego w opisach pakietów i wypisażeniu które wrzuciłem), felgi nadal nijakie, żadnych ekstra pakietów stylistycznych, światła podstawowe. Zatrzymałem się na 250 tys. zł. Jakbym dodał felgi, inny kolor, jakieś stylizacje, skórzane fotele,grzaną szybę to pewnie wyjdzie z 270 tys. Jednak nadal to będzie to taki sobie silnik 163 konie z setką w 9 sekund, tak wiem qq ma gorzej, ale sorki, auto za prawie 300000 zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomkek1912 napisał:

Wy rozmawiacie pod kątem cen brutto dla "szaraczka", czy znowu o jakiś najmach i leasingach czy od broketów? Sorki ale ja nie znajduje jakoś takiego q5 z wyposażeniem choćby na poziomie connecty poniżej 200000 zł. Wszystko poniżej 200000 ma jakieś dziwaczne opisy i zapewnienia o braku ukrytych kosztów. Diesel 2.0 i 163 KM. Mi jakoś auto na gnojówkę z premium się nie kojarzy, choćby i milion kosztowało.

Właśnie pisałem, że podana cena za Q5 to fejkowe ogłoszenie naganiaczy na skrajnie niekorzystne "finansowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc nt. forum to większość ma w opisie benzynki, choć Polska jest znana z zamiłowania do diesli w używkach głównie, ostatnio trochę mniej, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomkek1912 napisał:

Patrząc nt. forum to większość ma w opisie benzynki, choć Polska jest znana z zamiłowania do diesli w używkach głównie, ostatnio trochę mniej, wiadomo.

Całą 1 generacja QQ, której w Polsce tysiące ma na klapie tylko jedno oznaczenie dizlowskie...

12 minut temu, Darkg7 napisał:

Sorry, ale bez jaj naprawdę nie potraficie znaleźć normalnej oferty? To proszę: dealer, navi, składane i podgrzewane lusterka, podgrzewane fotele, kamery cofania  itp. 186k

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-rybnik-podgrzewane-fotele-kamera-cofania-od-reki-ID6DWozr.html#f6590d6c71

Szanujmy się, a nie pokazujmy tylko to co chcemy pokazać.

Drogo  każdy umie znaleźć to nie jest wielka sztuka :)Nie jestem zainteresowany kupnem ani QQ ani Q5 więc nie będę wydzwaniał po sprzedawcach aby potwierdzać realną cenę. Na swoim przykładzie wiem, że można znaleźć tanio, jak się postara i pokombinuje (na firmę, flota itp.). Ja Xa właśnie tak kupiłem, załatwiając wszystko na tel i jadąc po odbiór auta 1 raz. A dziwne finansowanie... pisałem już o tym. To najczęściej producent wydziwia, oferując specjalne "dziwne" rabaty a sprzedawcy tak robią aby jak najwięcej ludzi mogło z nich skorzystać (na lekarza, na działalność, na flotę, na wynajem itp itd.). Pójść do salonu z kasą w kieszeni to nie jest wyczyn, jak kogoś stać to szacun, ja tyle szczęścia nie miałem w życiu i wszędzie tam gdzie mogę staram się urwać choćby 5 zł 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo audi podaje, że jest to 9 sekund (0,1 nie różnica), nissan podaje 9,2. Tak, wiem, że Pertyn mówił, że to nie jedzie, mamy sytuację odwrotną do qq j11 gdzie nissan podawał prawie 10 sekund, a są filmiki z ok. 8 sekundami. Tego bym nie wywlekał jako argument, bo może być śliski. To tak jak piszą, że quatrro i nie ma nic lepszego, tylko co z tego jak trafi się kierowca co tego nie umie używać? Tak jak miałem się w zimię okazje przekonać jak gość w audi chciał mnie i jakiegoś dostawczaka objechać spod świateł sąsiednim pasem. Komicznie wyglądało jak mieliły mu 4 koła, a my sobie zdążyliśmy odjechać na 50 mertów co najmniej zanim gość przyczepność złapał. Jest taki filmik na stop cham jak skoda fabia objeżdża q7 spod świateł, a przynajmniej gość w q7 nie daje rady zamknąć fabii. Przypominam, że mówimy o teoretycznie premium, w którym z założenia wszystko powinno być naj, nawet w wersji podstawowej. Poza ocynkiem, który w audi jest ponoć całkowity ja tam jakieś przewagi nie widzę. Poza tym ja już kilka clio obdzwoniłem po salonach i za każdym razem jest jakiś myk z ceną. Jedni jeszcze dopiszą np. że cena nie zawiera felg i koloru i myk z 69 tys. robi się 73000. Albo, jak się dzwoni to owszem cena taka ale z ich finansowaniem czyli obniżamy o 8 tys. cenę, ale z finansowaniem, prowizją i ubezpieczeniem wyjdzie 15-20 tys. więcej od obniżonej. Takie super oferty są, a niektóre wiszą od zimy. No głupie te ludzie. To audi nadal kosztuje kilkanaście tysi więcej i nadal ma bidę w porównaniu z qq tekna+

Acha i mówimy o modelu nowym vs od 2017. Jeszcze nissan nie rabatował nowego qq raczej. Bo jak się pewnie pojawią ta takie tekna plus może być realnie za 160000 zł np. A audi już niżej nie zejdzie. Nie ma argumentów za audi, no może poza ocynkiem. Nie ma skóry, nie ma z tego co widzę grzanej szyby, nie ma jakiś szczególnych osiągów, nie ma kamer 360 itd... możemy gadać, że nam to niepotrzebne, ale brać auto bo się nazywa audi i sugerować, że to niewiadomo jakie super bo nissan to nie premium... jak patrzę na realne zdjęcia np. wokół gałki biegów automatu to w tym audi wygląda na chamskie plastiki. Qq wygląda dużo lepiej. A już widziałem na żywo i widzę też te audi w bieda wersjach na drogach. Dla mnie to q5 się nie umywa.

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darkg7 napisał:

Sorry, ale bez jaj naprawdę nie potraficie znaleźć normalnej oferty? To proszę: dealer, navi, składane i podgrzewane lusterka, podgrzewane fotele, kamery cofania  itp. 186k

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-q5-rybnik-podgrzewane-fotele-kamera-cofania-od-reki-ID6DWozr.html#f6590d6c71

Szanujmy się, a nie pokazujmy tylko to co chcemy pokazać.

 

 

Bardzo dobry przykład - to nie jest żadna z topowych wersji. Tak w ramach OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach można by długo. Starsi kupują samochody (ja), młodzi gadżety do jeżdżenia :) Przed kolejnym moim zakupem ceny i modele się zmienią, więc i tak będzie pełny research. Audi może odstraszać potencjalnie drogim serwisem. Ale to wszystko takie dywagacje. No i pewnie AC za Audi wyższe niż za QQ/Xa. Audi designem nie powala to fakt, ale żeby było brzydkie to nie. brzydki to jest Kadjar - dla mnie auto dla pań :) QQ/X ma wyraźniejsze rysy co mi się podoba.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW i Mercedysy dużo lepiej od Audi wyglądają. Jak jeżdżę po Krakowie to modele tych marek bardziej przyciągają oko. I piszę zarówno o tych gadżeciarskich, jak i tych nazwijmy zacnych, limuzyniarskich. Audi w ogóle wzroku nie przyciąga. No chyba, że trafi się świr w rs6, któremu to rs jeszcze jakiś look styling zrobiono.

Kadjar jest brzydki to fakt. Dla mnie to on jest brzydszy nawet od j10 po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...