Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D40 - Chip czy BOX ??


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu to jest już jakieś światełko w tunelu. Właśnie parę dni temu została zawirusowana pierwszy raz w PL nowa toyota RAV4 D-4-D 177ps właśnie na sterowniku denso . Auto w seri miało niedobory mocy w postaci 166ps ale po kuracji pojawiło się ponad 200ps co już dało rezultaty w postaci palenia 4-ech łapek przy starcie. Jeżeli ta operacja uda się na sterowniku navary to myślę że moce rzędu 200 do 230ps są jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 230 KM to czy to już nie będzie zbyt duże wysilanie silnika? Rozumiem jeszcze 210 KM ale czy przy 230 juz nie będzie sie dymiło z cylindrów :D:D:D ? A szukając po necie trafilem na jakąś angielską stronę z GB gdzie chyba oferowali wlasnie chiptuning nie BOX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się dobrze orientuję FAP to filtr cząsteczek stałych w silnikach HDI. Dopala cząsteczki stałe, nie spalone w procesie spalania, okresowo dodaje je do wtryskiwanej mieszanki. No FAP mogą to być też płytki ceramiczne :diabel: ale wątpię by to je mial Max na myśli :P

 

Max z tym dymieniem to była przenośnia ofkors :one: chodziło mi o to czy przy 230 KM ten silnik nie odejdzie czasem szybciej do krainy wiecznych łowów :D:D:D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o halogeny to polecam firmy WARN, z tego co wiem jedyne ktore maja funkcje mijania i drogowe w jednym. Moze nie sa tak efektowne i wielkie jak Hella czy Wasem, efektywne i trwale jak najbardziej. Idealne do offu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregMar te 230ps to moja teoria nie mam pojęcia czy ten silnik będzie aż tak podatny, nie jest pewne czy rzeczywiście da się osiągnąć nawet 200ps. Ale ze strony mechanicznej wygląda na solidną jednostkę i co najważniejsze rozwojową w sprawach modów mechanicznych. Co do trwałości to każde moje auto od 99r było chipowane, a w tej chwili 2 mają dość poważne zmiany mechaniczne i jak na razie nie miałem żadnych problemów. Według mnie wszystko zależy od kultury technicznej, bo zarżnąć to i seryjny silnik łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może coś w tym jest... Czytałem gdzie,ś że silnik Navary to własna konstrukcja żółtych Panów z kraju kwitnącej wiśni, a nie od Panów uwielbiających ślimaczki i inne żabie udka... No a jeśli tak to istnieje szansa, że silnik nie rozsypie się zaraz po tuningu... No pod warunkiem, że nie trafi do Crenscha :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No dobra panowie. Jako, że Masters wirusował moje TDI spod znaku uskrzydlonej zielonej strzały to podjechałem się wywiedzieć co i jak. No i....... Juz ise naumiał wirusować Navarę. Nawet zawirusował tę nowszą EURO4. Tak więc rozbijajcie świnki skarbonki i w długą do Mastersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem na MT jakiś czas temu pytanie o navarę w wątku z RAV4, jak widać plątali się i odpowiedzi brak. Poza tym jestem blisko związany z MT oddział Katowice i raczej jestem na bieżąco w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Czyli dalej jesteśmy w lesie :| raz ktoś przynosi słuchy, że chipują potem znowu, że nie chipują... Hmmm... A co z tym fabrycznym Nissanowskim?... To w końcu o co tam chodziło, czy Nissan faktycznie jakieś swoje poprawki w elektronice proponuje czy to taka (za przeproszeniem) kaczka dziennikarska... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Kurcze panowie. Po przeczyataniu wątku z RAV4 pojechałem do Mastersa.... potwierdził, że robi już sterowniki Denso do D40 z Fap wersja Euro4. Nie sądzę, żeby miał problem z poprzednim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

Ok Ryży... Ale sprawa fundamentalna... Co z gwarancją... Bo rozumiem, że jeśli nawet chipują to warto się tam udać dopiero po okresie gwarancyjnym... I to jest ten ból :029:

 

PS: Jakiej wielkości przyrosty chłopaki zapawiadają w Navarze po chiptuningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Jak to Masters stwierdził...Navara zapi...dala :D. Będzie testowana jeszcze na hamowni. Co do gwarancji to stwierdził to co wielu z was wie. Nissan ma gów..y serwis i kolesie słabo się orientują. On uważa, że jak coś to się nawet nie połapią :D Poza tym po awarii można sie z kolegą zamienić na kompy i już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

No to już jakieś rozwiązanie jest :D:D:D Jak byś miał info po testach na hamowni ile kuców i momentu przybyło to sie z nami podziel :diabel2: ... Znaczy masterst twierdzi że w serwisie Nissana debile pracują.... No dobra z jednej strony to nie dobrze z drugiej błogosławieństwo jak coś napie...li po chipowaniu :one: ... A ile takie chipnięcie Navki kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
3000 złociszy
-i czy to warto..?Jak tak zaczniecie chipowac to Kamela znow poczuje wiatr w zagle, ze jednak brakuje wam tej mocy w navkach.. :diabel: :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

O matko strach się bać... Jak jestem w Szczecinie i mnie jakieś Pathy mijają to gęsiej skórki dostaję... Ale 3000 zł to można i w przyszłości sie skusić tylko trochę szkoda gwarancji... A tak jest, że jak coś nawali w Navali i potrzebujesz niekumatego serwisanta, co by sie nie polapał, to oni wtedy jak na złość dzień wczesniej zatrudnili kumatego... A jak potrzebujesz kumatego, co by coś dobrze przykręcił, to się okazuje, że ten się zwolnił i wyjechał do Irlandii, a na jego miejsce zatrudnili niekumatego :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...