Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D40 - Chip czy BOX ??


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie po wczorajszej jeździe po Wawie bez jakichkolwiek ograniczeń (kapeluszy) i koreczkach, komputer pokazuje 11,7, więc nieźle. Moduł się zwróci w rok. A i od niskich obrotw fajnie się zbiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety niemiła niespodzianka. Tak jak do tej pory komp się prawie nie mylił, tak po dzisiejszym tankowaniu okazało się, że komp wyliczył 11,6, a po zalaniu kalkulator pokazał 13,5. Jutro jadę w trasę, więc pewnie znowu będzie tankowane - zobaczymy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlacz nie patrzcie po zawsze łga bez względu na markę auta. Z reguły jest możliwe zaadaptowanie OBD żeby wskazania były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Jaka kolwiek ingerencja w moc silnika chipem lub boxem powoduje większe przekłamana wyświetlania OBD. Więc tylko kalkulator prawdę powie. Sam zaczynam się zastanawiać co z tym autem zrobić bo jak na tą pojemność, teoretycznie dość zawansowany silnik spala za dużo, a jakoś szału pod pedałem nie ma. Chyba 4 litrowy path spala podobnie a na pewno żwawszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany moduł w VTG. Moc poszła do góry o 25 KM, a moment obrotowy o 76 Nm. Dodatkowy plus jest taki, że maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest od niższych obrotów niż poprzednio. W praktyce: jest sporo lepiej, szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu i prędkościomierz idzie o wiele szybciej do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazywał 2 w dół, ale po założeniu modułu zaczął głupieć. Zdjąłem moduł po przejechaniu 1200 km i szczerze mówiąc nie odczuwam różnicy, więc w przypadku automatu, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie "pod choinę" power box'a do mojej Navary D40. Założenie było dziecinnie proste. Power box ma możliwość stopniowania przyrostu mocy. Wszystko było OK do momentu wciśnięcia gazu do podłogi. Prawdopodobnie elektronika sterująca AT zabezpiecza automat przed uszkodzeniem poprzez wejście w tryb "limp home".

Wniosek: Power box to nie najlepsze rozwiązanie do Navary z AT. W dziale giełda jest moje ogłoszenie z opisem power boxa.

Przepraszam za autoreklamę, ale jeśli ktoś chciałby kupić ten box to mogę udostępnić go do wypróbowania na terenie Warszawy.

U znajomego z manualną skrzynią działał bez zarzutu.

 

Pozdrawiam,

 

 

dano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich !

Na ostatnim przeglądzie (30000) poruszyliśmy kwestię spalania.I polecono nam boxa.

Zakładany w serwisie-gwarancja zostaje bez żadnej dyskusji.(z innych stron słyszałem już o modyfikacjach w Navarze -i klienci są zadowoleni,przynajmniej w Belgii)------

Ale tylko box firmy FGAmotorsport--30KM i 55Nm za 515 euro lub 40KM i 85Nm za 715 euro (z lekkim wskazaniem na ten za 515) I tylko ta firma - bo współpracują z nią kilka lat i nie było problemów --żadnych. I CO WY NA TO !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter182

no dobra sprawa patrze :) ale tak szczerze to mi mocy nie brakuje :D w manualu to rwie bardzo dobrze furka a i po lekkim terenie nie ma na noca narzekać... a dodatkowo ja jezdze wolno do 120, także dla tych co lubie mieć więcej koników pod maską to jak najbardziej....

p.s. buli ladnie navarka wygląda do ślubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buli107

Navka weselna zrobiła furorę wśród gości, super się prezentowała :)

Weselny gnojowóz :D No dobra to tylko żart ;) Auto na prawdę prezentowało sie znakomicie. I niech ktoś teraz powie że to tylko pick-up i do wożenia gnoju ma służyć, to wtedy.... :fuckyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25
Ale tylko box firmy FGAmotorsport--30KM i 55Nm za 515 euro lub 40KM i 85Nm za 715 euro (z lekkim wskazaniem na ten za 515) I tylko ta firma - bo współpracują z nią kilka lat i nie było problemów --żadnych. I CO WY NA TO !!!!!!

 

a sa one do dostania u naw w ktoryms serwisie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jacerek10, napisz jak wrazenia po załozeniu . firme znam ale nie korzystałem .. i szczerze mowiac niezatanio ale miec nadzieje ze dobrze ...

 

a nie trzeba było pojsc w wiecej mocy jeszcze ? w VIP-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Navara.nl
koledzy, mam zamiar założyć coś takiego http://www.44tuning.pl/nissan/chip-tuning-...-di-174-hp.html

 

jestem umówiony na wtorek, może ktoś już to ma i podzieli się wrażeniami

 

będę zakładał ecobox - całkowity koszt to 2700 brutto

 

pozdrawiam wszystkich

 

z tego co już sledzę od jakiegoś czasu tą stronkę to chyba chodzi o ecu power czy cos takiego, znalazlem nawet artykul z wykresami o wynikach tuningu Navary i Pathfindera 2.5 dci

 

Wyslalem już do nich maila z zapytaniem co w mojej Navarze mogą zrobić.

 

Znalazlem szersze informacje na temat naszych samochodów- wygląda to ciekawie http://www.44tuning.pl/tuning-w-44/chip-tu...szawa-lodz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonując pomiarów na hamowni w/w modele z silnikiem 2.5 Dci jako nowe fabrycznie powinny mieć 174 KM i 403 Nm., jednakże posiadają jedynie zależnie od sprawności egzemplarza 155-165 KM i 330-360 Nm.

 

 

to cytat z ich stronki ... i ciekaw jestem z kad taki pomiar .. moze z tego ze nowy fabryczny iedotarty ?? moj po 40 tyś km miał 171 koni i 407 niutków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacerek10

witam wszystkich, jestem już po, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, panowie z 44tuning twierdzą że po przejechaniu 2000 km będzie jeszcze lepiej, navka lepiej startuje co dla mnie ma duże znaczenie bo to automat, trochę namęczyli się bo strojenie boxa trwało ze cztery godziny ale udało się (mieli jeden przypadek X-traila który nie ruszył wcale). W górnych partiach obrotów wprawdzie jedzie podobnie, ale z dołu bardzo ładnie się zbiera. Jak mi sie uda to załączę wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...