Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D40 - Chip czy BOX ??


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam okazję jeździć od 2 dni na pożyczonym BOX -ie VTECH-u. Powiem tak - nie odczuwam jakiegoś wielkiego przyrostu mocy, jest wrażenie że samochód ciągnie bardziej od dołu - jednak - a nie wiem czy jest to możliwe - spadła prędkość maksymalna. Samochód nie był jeszcze hamowany . Może to złudzenie ale jednak pozostaje pewien niesmak :P:P Zużycie paliwa kształtuje sie na tym samym poziomie ( trasa miasto 11,3 - manual ) Ale czy warto wydawać 1500 zł brutto ?? Chyba poczekam aż specjaliści dobiorą sie do komutera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tobą box to delikatna imitacja,swoja droga dziwie sie ze nissan montuje denso,przecie z w kazdym aucie seryjnie dżemie moc rezerwowa do ustawienia .zostawiaja te rezerwy na optymalne ze wzgledu na to ze sa w roznych krajach rozne paliwa i roznego radzaju teren.salon sam powinien przy zakupie programowac sterownik pod klienta indywidualne zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tobą box to delikatna imitacja,swoja droga dziwie sie ze nissan montuje denso,przecie z w kazdym aucie seryjnie dżemie moc rezerwowa do ustawienia .zostawiaja te rezerwy na optymalne ze wzgledu na to ze sa w roznych krajach rozne paliwa i roznego radzaju teren.salon sam powinien przy zakupie programowac sterownik pod klienta indywidualne zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj założyłem drugi box Vtech-u. Okazuje się że taki box można sobie samemu indywidualnie "zestroić" . Otóż te box-y mają 9 programów ;);) . Ten box o którym pisałem wcześniej ustawiony był na program 4. :/ Ten który mam teraz - ustawiony jest na program 7 :> . I różnica jest już bardzo wyczuwalna - silnik pracuje bardziej miękko, jest bardziej elastyczny a wyprzedzanie zajmuje mniej czasu :D:D:D . Niestety na ten moment nie mam możliwości sprawdzenia na hamowni a szkoda :(:( . Chciałbym zobaczyć ten przyrost mocy i momentu na papierze . :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu lekko odgrzeję temat - co z hamowaniem Navary z boxem? Znalazłem na allegro http://www.allegro.pl/item261156471_promoc...box_nissan.html

i ta cena... może ktoś z Dolnego Śląska potestuje?

 

Przemek

 

Ja to chyba jestem niedowiarkiem :D

 

Jak nie zobaczę wydruku z hamowni to nie uwierzę w te 488Nm i 217KM :D

 

A z drugiej strony może to przemyśleć, mam VW T4 - silnik 1.9TD niewysilony 68kW - mam już wykręcone 450.000 km - i nic. Kręci dalej.

 

Zastanówcie się jak to zwiększanie mocy wpływa na trwałość silnika. Co z tego , że gość daje mi 24 miesiące gwarancji na power box , jak silnik padnie po roku :<

 

Może ktoś już z boxem przeleciał z 250.000 km i podzieli się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość jasiek25

moze zgubiłem watek ale kolega nie wypowiedział sie chyba do konca co z chipem u polodego w poznaniu ... bede u nich to pogadam i sam podjade tez do jeszcze jednej firmy ... słyszałem o 210 kucach i pawie 500 niutach w nawarze w wlkp po tuningu w poznaniu .... jak zgłebie temat napisze napewno ... pozdrawiam

 

 

 

i byłem juz u polodego ... u nich box... jakies 200-210 koniufff i 460 niutków ... osiagi o jakas 1 do 1.5 s do setki lepsze predkosc niewiem .... i 3500 zł brutto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem dzisiaj modół w VTG. Przed załóżeniem na hamowni wynik był znacznie poniżej danych producenta MOC 164 KM, moment 366Nm, po załóżeniu wynik MOC 184 KM, moment 428Nm. Mam 10 dni na przetestowanie i jak nie będę zadowolony to mogę oddać. Cena 2000 netto. Będę informował o osiągach i doznaniach :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) miałem dziś telefon z VTG ok godz. 16 i Pani Anetka oznajmiła, że mają już moduły i że dziś zrobili jedną Navare w automacie tym nowym modułem - zapewne miała na myśli Ciebie jack182 :) Umowiłem się na środę - moja manual - zobaczymy jakie różnice będą w pomierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25
Założyłem dzisiaj modół w VTG. Przed załóżeniem na hamowni wynik był znacznie poniżej danych producenta MOC 164 KM, moment 366Nm, po załóżeniu wynik MOC 184 KM, moment 428Nm. Mam 10 dni na przetestowanie i jak nie będę zadowolony to mogę oddać. Cena 2000 netto. Będę informował o osiągach i doznaniach

 

164 i 366 niutkóff... co tak mało ? seria 400 ponad powinna miec ..i 171 (euro4) albo 174 (euro3)

moj euro 3 po schamowaniu w sobote miał 171 i 405 niutkófff ... cos sie dziwie

 

a w vtg byłes jack182 hamowany ??

z kad takie braki ? i licze na dalsze info o doznaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek25 masz automat czy manual? Bo wlasnie to moze byc przyczyną różnicy w wynikach pomiaru. Hamownia VTG nie zmierzy dokładnie automatu. Zaniża. Wynika to z jej możliwości technicznych. Kiedyś mi to tłumaczyli. Robiłem już u nich 7 aut z różnymi skrzyniami i wiem, że najlepiej wychodzą im manuale. Wiec jack182 nie łam się bo Twój wynik może być nieadekwatny do rzeczywistości. Przekonałem się również, że nowe identyczne auta mogą różnić się znacznie mocami. Wynika to chyba z ułożenia się silnika w okresie docierania. Fajnie jak ta moc okazuje się wyższa niż deklaruje producent - mniej miło jak jest niższa. Moja w manualu bedzie hamowana zaraz po swietach - napisze o wynikach. Jack182 widzę, że oprócz śmigania Navarką łączy nas fakt śmigania GSR600 - napisz na PW (żeby tu nie śmiecić) jak Ci się lata tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

manual, jak kupowałem navarke nie było jeszcze automatów .. mam z grudnia 2005 a automaty w 2006 puscili na polske łobuzy ! ( bo chciałem automata, ojciec mnie zaraził ) a teraz szukam czegos czym madrze zwieksze moc .. porównuje oferty i do wakacji chce cos zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JANUSZ JELCZ

witam.czy ktoś może mi poradzić skąd moge ściągnąc nakładke polskiego menu do navary.kupiłem ją w listopadzie i nie ma tam języka polskiego.prosze o porade pozdrawiam janek .np.jakis link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz problemy z autem to nieznaczy że musisz spamować całe forum w każdym wątku... naucz się zakładać nowe wątki i niespamuj.

 

Moderator niech usunie zbędne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Święta dużo nie pojeździłem, ale czwartek i piatek w Wawie i dojazdy w Swięta też po Wawie, no i miła niespodzianka: średnie spalanie przy małych korkach i nie w kapeluszu dało wynik 11,6 co do tej pory nie było mozliwe. Porównuję, że przy takiej samej jeździe wczesniej by było 13,5-14. Więc jest pierwszy plus. Jeśli chodzi o moc i przyspieszanie, to też zauważalna poprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem że VTech ma boxa do Navary/Pathfindera za 1400 zł, 15KM więcej i 40Nm więcej. Ktoś używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25
15KM więcej i 40Nm

 

niezaduzy przyrost mocy jak na taki motor kurcze . jednak vw tdi jesli chodzi o wzmacnianie wirusami i chipami wychodzi poprostu bosko , a w naszych terenówkach juz gorzej sie moc podnosi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack, jeśli dobrze przeczytałem to spalanie spadło Ci o około 2l :?: :?: :?:

Hmm, to może zwrócę się w ramach reklamacji do Nissana o sfinansowanie tego zabiegu celem ograniczenia spalania w mojej Navce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...