Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning za 2zl - Usuwanie EGR


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość murzyn n15

Wczoraj zaślepiłem EGR , wrażenia... szału nie ma, wielkiej mocy to nie czuć jedyne co mnie pozytywanie zaskoczyło to że auto lepiej reaguje na dodanie gazu momentalnie zaskakuje i lepjej sie zbiera troszeczke. W sumie warto zaślepić chociaż dlatego żeby spaliny szły tam gdzie ich mjejsce :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaślepiłem EGR , wrażenia... szału nie ma, wielkiej mocy to nie czuć jedyne co mnie pozytywanie zaskoczyło to że auto lepiej reaguje na dodanie gazu momentalnie zaskakuje i lepjej sie zbiera troszeczke. W sumie warto zaślepić chociaż dlatego żeby spaliny szły tam gdzie ich mjejsce :diabel2:

Twoje odczucia są jak najbardziej prawidłowe... Tylko po co wszyscy piszą o tym, że nie czują przyrostu mocy - mierzycie to jakoś czy jak? No ile razy trzeba napisać, że usunięcie obiegu EGR NIE DODAJE MOCY.

 

Co do zbierania - właśnie między innymi usunąłem u siebie EGR i również z tej operacji jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość murzyn n15

źle się wyraziłem z tą "mocą" generalnie tez jestem zadowolony jakieś tam efekty to przyniosło. Teraz robie CAI wywalam kata i przyspieszam zapłon. Jak bede miał przypływ gotówki to wkładam walki z ga16 tylko narazie problem bo ich nie moge nigdzie znalesc :/ ale trzeba szukac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno opatentowałęm opcję bez użycia monet - po prostu nie mogłem odkręcić tej rury...

No i ucinam ją tak by miała ona długości ok 2cm od nakrętki i wale w nią młotem aż w pełni się zaklepie, a resztę wykrecam i zatykam otwór w kolektorze ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale to raczej nie wygląda chociaż spełnia swoje zadanie. U mnie została usunięta rura pomiędzy kolektorami oraz zawór. Dziury w kolektorach zaślepione zostały kształtkami z grubej blachy na wydechowym i płytką 4-5mm na dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, mam pytanie, mam problem z moja primerą 2.0TD, występuje brak mocy przy obrotach powyżej 2500, mechnicy sprawdzający mi turbine odkryli że sterownik sterujący zaworem EGR nie ma napięcia nie wytwarza podciśnienia, czy może to być przyczyną braku mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaslepilem swoj egr i.....

 

 

nie wiem od czego to zalezy ale ja czuje przynajniej z 60 koni wiecej ;)

 

 

nie a tak na powaznie to nastąpiła zdecydowana poprawa w płynnosci jazdy, zwlaszcza na LPG, wczesniej jak naciskalem na gaz to miałem tak jakby opóźnioną reakcję.

 

[ Dodano: Sro 25 Lut, 2009 20:59 ]

do zaslepienia uzylem monety 5 pensów :D:D wyszlo taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak zzarte sruby ze prawie łbów nie było. musisz przejechać je szczotą druciana, potraktować WD-40 i odczekać trochę a następnie używając klucza NASADKOWEGO odkręcaj wykonując krótkie energiczne ruchy - powinno być ok. od razu zmień sruby na nowe tak jak ja zrobilem ;P

 

 

a przy zaworze nie wydaje mi sie żeby było szybciej bo zanim się tam dostaniesz musisz wywalic obudowe filtra (przynajmniej u mnie) i tam przy zaworze to dopiero jest przykręcone ze hoho. do tej pory mam zakwasy a sruba dalej siedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rozmaryn

witam was serdecznie... czytam czytam i czytam ten temat i nie znalazlem odpowiedzi an dreczace mnie pytanie... mianowicie niedawno kupilem almere n16 1.5 dci. problem jest taki ze jak sobie jade wszystko jest ok... ale jak mam na biegu jalowym to poprzez nawiewy czuje delikatnie spaliny... czy to moze byc spowodowanie systemem EGR? juz sam nie wiem od czego to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc jezeli masz gdzies nieszczelny ;). ale raczej malo prawdopodbne. radzilbym sprawdzic czy nie ucieka gdzies przy kolektorze a następnie sprawdzić dalej przy tłumikach. łatwo możesz wyeliminować prawdopodobieństwo uciekania spalin gdzieś z systemu egr poprzez zaślepienie go w sposób wyżej opisany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na prośbę jednego z forumowiczów zamieszcza zdjęcia zaślepień w kolektorze dolotowym i ssącym w N16 2,2Di.

Zaślepka na kolektorze wydechowym - ta bardziej wgłąb a nie po prawej:

egr06.th.jpg

 

Zaślepka na kolektorze dolotowym:

egr05.th.jpg

Edytowane przez theant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TheAnt usuwales caly egr wiec mam do Ciebie pytanie ,bo u mnie sie cos spiepszylo po wywaleniu :/ Wywalilem wszystko lacznie z tym calym sterownikiem na kolektorze dolotowym i teraz przy ok 3tys mam niemily swist turbiny ktory sie nasila wraz z obrotami :/ cos nie tak zrobilem czy co? mocy nie traci ale cos z tym dzwiekiem nie tak ,dodam ze odkrecalem rure od turbiny i potem przez 10 min bylo ok ,przekatowalem i o mam skutki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś powstało jakieś małe rozszczelnienie? Tylko to mi przychodzi do głowy.

Ja też mam świst turbiny, ale to za sprawą CAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się pochwalić że wywaliłem u siebie EGR, na razie testowo zaślepiając rurkę podciśnienia sterującą zaworem.

Jeżdżę tak od dwóch dni i faktycznie jest chyba lepiej. Tym samym dołączam do grona szczęśliwych bezEGRowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do coobcia co z zestawami podnoszacymi moc cena opcje dostawy itp. i jak to wplywa a zywotnosc silnika bo moje p10 ma juz przeszlo 200 tys przejechane :)

Temat jest o usuwaniu EGR - nie możesz do niego na PW napisać jak masz jakieś pytania... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...