Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro rano (ok.5) spisze te numery z opakowan jakie mi pozostały , wiem ze równiez w serwisie mieli cos pomieszane z identyfikacją nakładek , oznaczenie literami to własnie oznaczenie czy nakładka jest gumowa czy aluminiowa . Ja dopiero za trzecim telefonem trafiłem na goscia któremu chciało sie zweryfikowac oznaczenia i znalezc nakładki o jakie mi chodziło .Montaz jest prosty , wystarczy sciągnąc gume z pedału (hamulec i sprzęgło), i nałozyc aluminiową nakładke . Wczesniej jednak zaopatrzcie sie w żyłke , ok. 20 cm. długosci , która jest konieczna aby obciągnąc na metalu gumowe ranty aluminiowych nakładek , ja w zaden inny sposób nie mogłem sobie poradzic , a tak zajeło mi to pare minut. Co do gazu , to odpinamy plastikowe zaczepy znajdujace sie od spodu i wypinamy cały pedał , zostaje tylko drut ok. 8 mm. srednicy na który analogicznie zapinamy nowy pedał :) To tak w skrócie , ale cała robota nie zajmuje duzo wiecej czasu niz napisanie tego posta ;)

Ps. Dobra - lece do garażu i podam Wam te numery , co by nie zwlekac do jutra :)

Oto oznaczenia :

Pedał gazu - - - - - - 18016 - JD90C

 

Hamulec i sprzęgło - - 46531 - JD00D

 

Teraz juz wszystko poprawnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano (ok.5) spisze te numery z opakowan jakie mi pozostały , wiem ze równiez w serwisie mieli cos pomieszane z identyfikacją nakładek , oznaczenie literami to własnie oznaczenie czy nakładka jest gumowa czy aluminiowa . Ja dopiero za trzecim telefonem trafiłem na goscia któremu chciało sie zweryfikowac oznaczenia i znalezc nakładki o jakie mi chodziło .Montaz jest prosty , wystarczy sciągnąc gume z pedału (hamulec i sprzęgło), i nałozyc aluminiową nakładke . Wczesniej jednak zaopatrzcie sie w żyłke , ok. 20 cm. długosci , która jest konieczna aby obciągnąc na metalu gumowe ranty aluminiowych nakładek , ja w zaden inny sposób nie mogłem sobie poradzic , a tak zajeło mi to pare minut. Co do gazu , to odpinamy plastikowe zaczepy znajdujace sie od spodu i wypinamy cały pedał , zostaje tylko drut ok. 8 mm. srednicy na który analogicznie zapinamy nowy pedał :) To tak w skrócie , ale cała robota nie zajmuje duzo wiecej czasu niz napisanie tego posta ;)

Ps. Dobra - lece do garażu i podam Wam te numery , co by nie zwlekac do jutra :)

Oto oznaczenia :

Pedał gazu - - - - - - 18016 - JD90C

 

Hamulec i sprzęgło - - 46531 - JD00D

 

Teraz juz wszystko poprawnie .

Czyli te które aktualnie podałeś to nakładki alu tak i to w tych pieniądzach co pisałeś?Ja zaraz zadzwonie do Aso i sprawdze tą co zamówiłem wczoraj...

(i jeszcze prośba czy mozsz fotke wrzucić?)

 

Przed sekundą dzwoniłem do ASO-nakładki o tych numerach są metalowe!!! Juz zamówiłem kpl.

Edytowane przez boom-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pan zadowolony ;):)

 

Hehe-mimo tego poproszę o fotografie trzech "pedałów" :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-34632-0-28497200-1335013169_thumb.jpg

 

bomm-er , zobacz jak sie staram :)

 

Super-dzięki jeszcze foto robione o tak późnej porze chyba cierpisz na bezsenność;) .Reputacja plus 1 na twojej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data i godzina to zmyłka , aparat nie ma aktualnych ustawien :)

 

Mimo tego dziękuje za foto-bardzo sie przydalo.Czekam na swoje nakładki zamówione w Aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mucka38,

Dzięki za informacje i foty. :)

Ja też już jakiś czas zastanawiam się nad wymianą patrząc na swoje powycierane gumy.

W żadnym innym aucie nie wytarły się tak szybko… a technika jazdy wciąż ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i ja w koncu wymienilem nakladki pedalow na I-Way.

Mam nadzieje, ze sa trwalsze niz guma. Moim zdaniem wycierajaca sie o wiele za szybko... :(

I jezdzi jakby szybciej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja w koncu wymienilem nakladki pedalow na I-Way.

Mam nadzieje, ze sa trwalsze niz guma. Moim zdaniem wycierajaca sie o wiele za szybko... :(

I jezdzi jakby szybciej... :P

 

Również wymieniłem-montaż trwał koło 5 minut.Idealnie spasowane gumowe a nakładka ta na pedał gazu plastik montaż to pikuś...Efekt końcowy zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja w koncu wymienilem nakladki pedalow na I-Way.

Mam nadzieje, ze sa trwalsze niz guma. Moim zdaniem wycierajaca sie o wiele za szybko... :(

I jezdzi jakby szybciej... :P

 

Muszę Cię zmartwić. Ja ma nakładki alu z fabryki i po przebiegu 76 tys km na dwóch są przetarcia (do czarnego pod spodem) na długości ok 2 cm i szerokości 0,5 cm. Straszna tandeta. Jeżeli mi nie uznają tego na gwarancji to następne chyba założę czarne - nie będzie się tak rzucało w oczy.

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wymieniłem-montaż trwał koło 5 minut.Idealnie spasowane gumowe a nakładka ta na pedał gazu plastik montaż to pikuś...Efekt końcowy zadowalający.

Dokładnie, zadowalajacy :)

Pytanie tylko na jak dlugo...

 

Muszę Cię zmartwić. Ja ma nakładki alu z fabryki i po przebiegu 76 tys km na dwóch są przetarcia (do czarnego pod spodem) na długości ok 2 cm i szerokości 0,5 cm. Straszna tandeta. Jeżeli mi nie uznają tego na gwarancji to następne chyba założę czarne - nie będzie się tak rzucało w oczy.

.... No to kiszka troche...

O gwarancji zapomnij, tyle ze to nie sa drogie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również wymieniłem-montaż trwał koło 5 minut.Idealnie spasowane gumowe a nakładka ta na pedał gazu plastik montaż to pikuś...Efekt końcowy zadowalający.

 

dzięki za namiar na te nakładki dla mucka38 i dla boom-er za foto

 

zamówiłem, 100,33 zł

 

boom-er warto kupić tę podstopnicę , jak oceniasz z perspektywy czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za namiar na te nakładki dla mucka38 i dla boom-er za foto

 

zamówiłem, 100,33 zł

 

boom-er warto kupić tę podstopnicę , jak oceniasz z perspektywy czasu?

 

Podstopnica ładnie się prezentuję tylko że materiał się strasznie rysuję.Drobinki piachu z butów ją rysują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnica ładnie się prezentuję tylko że materiał się strasznie rysuję.Drobinki piachu z butów ją rysują...

 

Ja założyłem trochę inną- nie jest cała powierzchna aluminiowa, ta jest z Fiata Abarth - miała dwie spinki plasikowe - po 15 mm. ale je obciąłęm - bo nie chcę wiercić otworów w podłodze i podkleiłem taśmą dustronną - trzyma już rok, a bez niej to ciągle w tym miejscu było brudno i trudno jest ten brud z tego miejsca usunąć, Paba - jak chcwsz to Ci taką załatwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem trochę inną- nie jest cała powierzchna aluminiowa, ta jest z Fiata Abarth - miała dwie spinki plasikowe - po 15 mm. ale je obciąłęm - bo nie chcę wiercić otworów w podłodze i podkleiłem taśmą dustronną - trzyma już rok, a bez niej to ciągle w tym miejscu było brudno i trudno jest ten brud z tego miejsca usunąć, Paba - jak chcwsz to Ci taką załatwię.

 

fajnie to wygląda

 

U've got mail :P

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda

 

U've got mail :P

 

Może i fajnie wygląda ta nakładka zaadaptowana lecz ta do QQ ma rant zakrzywiony że zakrywa narożnik podnóżka a mnie własnie o to chodziło aby jego róg zamaskować ponieważ wykładzina jest kiepskiej jakosci i z biegiem czasu przetarła sie własnie w tym miejscu.

Edytowane przez boom-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajnie wygląda ta nakładka zaadaptowana lecz ta do QQ ma rant zakrzywiony że zakrywa narożnik podnóżka a mnie własnie o to chodziło aby jego róg zamaskować ponieważ wykładzina jest kiepskiej jakosci i z biegiem czasu przetarła sie własnie w tym miejscu.

 

U mnie nie zdążyło się jeszcze nic wytrzeć - ale faktycznie jak teraz patrzę, to mogłem przesunąć ją bardziej do wewnątrz, ale noga z niej mi nie zjeżdża więc chyba zostawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

allegro.pl/listwa-z-zagieciem-na-zderzak-nissan-qashqai-i2524417987.html Panowie co myślicie na takiej listwie na tylni zderzak. Pies jak wyskakuje to rysuje, a jestem po polerce i nie chciałbym żeby się powtórzyło. Około 100PLN tańsza niż oryginał, ale można znaleźć tańsze. Czy kupić oryginał od razu? Jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro.pl/listwa-z-zagieciem-na-zderzak-nissan-qashqai-i2524417987.html Panowie co myślicie na takiej listwie na tylni zderzak. Pies jak wyskakuje to rysuje, a jestem po polerce i nie chciałbym żeby się powtórzyło. Około 100PLN tańsza niż oryginał, ale można znaleźć tańsze. Czy kupić oryginał od razu? Jakieś doświadczenia?

 

Przepraszam a jak wygląda oryginał? Z napisam Qashqai? Produkowana jest ona prawdopodobnie przez tego samogo producenta tylko na specjalne zamówienie. Taką listwe jak na Allegro, zamontowali mi w salonie i jest O.K. Jest lepsza od tych gładkich bo nie widac tak rys. Jest to niby stal nierdzewna ale co jakiś czas trzeba to dokładnie doczyscić pasta lekko scięrną bo powstają lekko brązowe naloty. Przed przyklejeniem dołóż jeszcze jedna taśme klejącą. U mnie po miesiącu listwa się odkleiła więc dołożyłem taśmę 3M na warunki zewnętrzne. Można ja kupic w Castoramie.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poradci zamontowalem ledy do jazdy dziennej ale przy ich wlaczeniu swieci niepotrzebie deska?

Przecież w QQ "deska" świeci się zawsze, (po włączeniu stacyjki) nawet kiedy wszystkie światła są wyłączone. Po prostu TMTM Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj widziałem u znajomego w Subaru takie nakładki progowe z podświetlanym napisem (nawiasem mówiąc przypadkowo znalazłem ten temat, bo miałem właśnie takowy założyć), rewelacyjnie to wygląda :)

Synkro: po wpisaniu jakiego hasła na ebay'u pojawiły Ci się takie listwy? Ja nie mogę coś znaleźć :/

 

Edit: Udało mi się znaleźć pod hasłem: Sills Qashqai :)

Już zamówione, jak założę wrzucę fotki

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...