Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item476698552_nissan...awny_tanio.html

Szybkie pytanie, przy cenie za ten rocznik, silnik i wyposażenie - SZROT czy warto podjechać i obejrzeć? Poprzednie ogłoszenie było na 9k, teraz zjechał nieznacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak stoi ten rocznik? bo jak patrze po innych ogłoszeniach, to podobne bywają i po 15k

 

tak z ciekawości, ile zascieliłeś za swoją?

 

Czy jest ktoś kto jeździ maximą, kto podjechałby ze mną oblookać ją i sprawdzić? Szczególnie skrzynie i to jak jeździ, bo ja jestem zielony.....

Krata browara murowana albo inny trunek za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest amerykaniec, dlatego bym tyle za nia dal, moja jest 2 lata mlodsza i europejska.

Pozatym trzeba dobrze negocjowac, teraz podobno ciezko sprzedac auto z duzym silnikiem bez gazu a juz nie mowiac o wersji amerykanskiej, dlatego nie ma co patrzec na ceny wystawione tylko jak jest dobre auto to negocjowac, ja stargowalem 4 tysie aqrat na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie trochę lamerskie, jak bardzo, poza wyglądem, różni się wersja amerykańska od europejskiej?

Zawieszenie chyba to samo, a silniki i osprzęt? Gdzie są najbardziej widoczne różnice i jak to ma się do jego serwisu u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maxima nawet ładnie wyglada w wewnątrz, na zdjęciach, ta skóra póki nie popęka też będzie ładna, później to załamka, co do ceny to jest to kwota do oddania, ci którzy wystawiają za większe pieniądze to sie bujają z nimi, nie ma chętnych na 3.0 a i samochody są tanie. Zastanawiam sie skąd koleś wziął te 220 koni :>

Stawiam browara jak nie była walona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest amerykaniec, dlatego bym tyle za nia dal, moja jest 2 lata mlodsza i europejska.

Pozatym trzeba dobrze negocjowac, teraz podobno ciezko sprzedac auto z duzym silnikiem bez gazu a juz nie mowiac o wersji amerykanskiej, dlatego nie ma co patrzec na ceny wystawione tylko jak jest dobre auto to negocjowac, ja stargowalem 4 tysie aqrat na gaz :)

 

co zlego jest w amerykanskiej wersji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodacy :!: , stąd moje pytanie, jakie zasadnicze różnice są pomiędzy obiema wersjami? Jak dla mnie, akurat amerykańska A32, podoba mi się bardziej. Inaczej jest w przypadku A33, ale to już kwestia gustu.

Co do części, jest ich chyba mniej niż do wersji eur, jak nie ma trzeba dłużej czekac, poza tym, mamy kogoś takiego jak WW WielkiWac, który tanio załatwi każdą częśc do Nissana :D więc akurat dostępnością się nie przejmuje.

 

PS widzieliście retransmisje CAŁEJ walki Gołoty w Teleexpressie?? :kosci: 4sek i gleba..... ,pobił chyba wszelkie rekordy, a muszę się przyznac, myślałem, że z wiekiem dojrzał i potrafi walczyc zeswoim spięciem

Szkoda, wielka szkoda, niestety na jakiś czas znowu stał się pośmiewiskiem i obiektem pożądania operatorów komórkowych i ich reklam sekundowego naliczania połączeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice miaedzy a32 qx a us oprocz wygladu oczywiscie.

-inny kolektor ssacy. W gx masz ze zmienna dlugoscia kanalow w us zwykly.

-hamulce. qx ma lepsze hamulce. W us sa jeszcze z j30.

-brak kompa pokladowego w us. Dotyczy to tylko wersji po lifcie. Qx przed lifem tez go nie mial.

-gx jest troche lepiej wykonczony. Np na slupkach przednich oslona w qx jest pokryta welurem w us jest tam plastik.

Wiecej roznic nie pamietam jesli sa jeszcze jakies niech ktos dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem to auto

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-maxima-...7b5872eb62cd4,1

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6974331

Ostatni wpis w książce w 2004 lub 2005 roku przy przebiegu 135kkm.

Z zewnątrz wygląda całkiem nieźle poza tylnim lewym błotnikiem i nadkolem. Błotnik przyrysowany i wyłazi rdza na nadkolu ( do poprawki ), pozostałe ok.

Przednia szyba wymieniona, nie ma żadnych oznaczeń itp itd.

Środek nawet w zadziwiająco dobrym stanie, nie licząc wytartego lewarka biegów i dwóch małych przetarc na mieszku biegów i ręcznego. Kieronica ok, pedały również.

Wszystko działa, tylko ten szyberdach na korbkie....

Całośc szpecą niestety te 17 calowe felgi, mimo że oryginalna 15 jest jako zapas, to pozostałych czterech nie ma. Są dodatkowe stalówki z oponami zimowymi.

Akumulator oryginalny, lekko zasiarczony, odpalał za każdym razem ale słychac, że już lekko styrany.

Szybkie pytanie, czy na odpalonym silniku, odkręcając korek wlewu oleju, nie powinno zgasnąc? Czy to, że nie bryzga olejem, to normalne dla tego silnika?

Mocno się zastanawiam nad nią, jest do oddania za 11k ale myślę, że jeszcze coś by urwało.

Pewnie gdyby nie ta maximka http://www.allegro.pl/item483205007_nissan...an_zadbany.html którą mam zamiar jechac i obejrzec, juz bym ją kupił.

Za tą drugą przemawia do mnie fakt, że kupiona u nas i jest w rękach tylko u jednego właściciela.

 

Co o tym myslicie?

 

PS Mam nr VIN tej pierwszej ( pierwotnie kupiona była w Niemczech ) czy w Polsce mogę ją jakoś sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przednia szyba wymieniona" - wiesz czemu? jeśli sama pękła to bardzo możliwe, że gnije na dole pod uszczelką i pękła od naprężeń, jeśli tego nie poprawili, pęknie następna.

 

Obie są dokładnie jak moja :) Piękne, ciemne, manuale no i 3.0 :)

 

Jedyne co ciekawe dla mnie to byłem pewien, że jasne wnętrza były po lifcie (97-99) a na tym pierwszym zdjęciu jest jasne, lub zdjęcie tak zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przednia szyba wymieniona" - wiesz czemu? jeśli sama pękła to bardzo możliwe, że gnije na dole pod uszczelką i pękła od naprężeń, jeśli tego nie poprawili, pęknie następna.

Oczywiście może tak być ale przecież mógł w nią trafić kamień albo nawet jakiś gołąb, grad albo co innego, jeżeli to od tego co pisze Grzechu to pewnie zauwazysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przednia szyba wymieniona" - wiesz czemu? jeśli sama pękła to bardzo możliwe, że gnije na dole pod uszczelką i pękła od naprężeń, jeśli tego nie poprawili, pęknie następna.

Oczywiście może tak być ale przecież mógł w nią trafić kamień albo nawet jakiś gołąb, grad albo co innego, jeżeli to od tego co pisze Grzechu to pewnie zauwazysz.

 

Nie zawsze to widać a warto wiedzieć o tym bo można kasę urwać o ile się koleś przyzna że sama pękła.

Zwróć uwagę na skrzynie, czy słychać różnicę dźwięku przy wysprzęglaniu (na wolnych obrotach) bo naprawa około 1.5k (wymiana łożysk). Najlepiej podjechać z jakimś maxsiarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymieniona, niestety nie wiem. Człowiek w komisie nie wiedział, albo udawał, że nie wie.

Gnicia czy podobnie niepokojących objawów nie zauważyłem tam, aczkolwiek jak już będę się decydował, sprawdzę jeszcze raz.

 

A jak to jest z odkręceniem korka wlewu oleju? Powinien olej bryzgac, czy nie?

Cenowo jak byście je ocenili? Warto, nie warto?

I jak to jest z tym Vinem, mogę gdzieś coś sprawdzic u nas czy tylko w reichu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator oryginalny, lekko zasiarczony, odpalał za każdym razem ale słychac, że już lekko styrany.

:)

Z niej odpalalem swoja, specjalnie ja ogladalem zeby miec porownanie ze swoja, staly obok siebie, jak dla mnie to jej stan jest dosc marny, szczegolnie stopien zardzewienia elementow pod maska.

Ten szyberdach webasto faktycznie tam marnie wyglada.

Jezeli ja brac to napewno nie za taka cene, ja bym walczyl gora o 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem pojechalismy do bylego ASO nissana ( teraz przeszli na hyundaia)

Czy to ta stacja w al. jerozolimskich przed samym Pruszkowem?

Pytam bo zastanawiałem się dzisiaj czy można tam wjechac jak zdecyduje się na maximę, która stoi w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta stacja w al. jerozolimskich przed samym Pruszkowem?

 

To jest hyundai naprzeciwko tego komisu. Pogadaj z kierownikiem, mi podpieli pod kompa, potem przyszlo kilku mechanikow i ogladali od spodu i pod maska, ich kiero mial Maxime, ale nie bylo go wtedy jak ja bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Czołem MAXYMALNI :D

Poproszę Waszą opinię w temacie tej maszynki:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3994975

 

Widzicie może na fotach jakieś wady, braki etc.?

 

Z opisu wydaje mi się, że jest OK :)

Czy A33 (bo jak się domyślam to chyba taki model - jak się mylę poprawcie mnie proszę) ma jakieś często powtarzające się wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
"Przednia szyba wymieniona" - wiesz czemu? jeśli sama pękła to bardzo możliwe, że gnije na dole pod uszczelką i pękła od naprężeń, jeśli tego nie poprawili, pęknie następna.

 

Obie są dokładnie jak moja :) Piękne, ciemne, manuale no i 3.0 :)

 

Jedyne co ciekawe dla mnie to byłem pewien, że jasne wnętrza były po lifcie (97-99) a na tym pierwszym zdjęciu jest jasne, lub zdjęcie tak zrobione.

 

 

Szyba może być wymieniona z różnych powodów. Ja musiałem wymienić przez ciężarówkę, która jechała z naprzeciwka jakieś 80km/h po świeżo "wyremontowanej" drodze (warstwa lepiku i niewbitego w nią żwiru). Dostałem taką garść kamieni w szybę, że dziwię się, że nie wypadła. Przy okazji trochę odprysków lakieru, cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Mam Maxi A32 wersja USA, 3,0 automat, 1995, ok. 140000 mil, gaz sekwencja, czarna, beżowa skóra, 2 komplety opon, maska i przedni zderzak do lakierowania. W czwartek zakładam nowe przeguby bo trochę zaczęły terkotać. O sprzedaży pomyślę za kilka dni, data uzależniona jest od odbioru Navary z salonu, nie chcę zostać bez auta :-)

Jakby coś, dzwoń 886 444 111

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiej byłem oglądac tę maxi http://www.allegro.pl/item483205007_nissan...an_zadbany.html

Z racji, że jestem estetą, auto odpadło już w przedbiegach, zaraz po otworzeniu drzwi.

Od razu dało się czuc odór papierosów, tam nawet nie śmierdzaiło, ale waliło. Mimo, że sam paliłem, a moja przygoda z nałogiem, po wielu mniej lub bardziej udanych próbach, skończyła się 2 miesiące temu ( mam nadzieję, że ostatecznie ), czułem to aż nazbyt wyraźnie.

Jak się później okazało, wytłumaczenie było banalne. Nie wiem jak sam właściciel, ale jego żona, która była również przy oględzinach auta i caaaały czas go zachwalała jaki to on cudowny itp itd, łaziła z fakiem w zębach. Podejrzewam, że nawet gruntowne pranie wnętrza z podsufitką i podłogą, niewiele by zmieniło.

Co poza tym? Kierownica, drążek, mieszek biegów i ręcznego, strasznie powycierane i zniszczone ( chyba nawet klejone jakąś taśmą ), boczki drzwi brudne, osłony głośników skopane i tak samo brudne od wysiadania i notorycznego walenia w nie nogami, dodatkowo boczek od strony kierowcy, na podłokietniku ma szpeczącą dziurę sporych rozmiarów.

Pod maską niby po nissanowsku, średnio brudno, silnik nie myty ani picowany, ale nosi kilka śladów korozji w tym m.in. na kielichach ( tutaj ślady bardziej niż spore )

 

Odnośnie opisu, sprzedający nie jest pierwszym właścicielem, niby kupił go od znajomego.

Serwisowany był nie w ASO, ale przez kilka lat u "znajomego" mechanika, niestety właściciel nie wiedział nawet jakim jest zalana olejem. Okazało się, że to olej NESTE 10W40 ale przywieszka na silniku, pochodzi jeszcze z poprzedniej wymiany.

Skrzynia, ponoc od nowosci nie ruszana, olej nie wymieniany.

Wrażenia z jazdy nijakie, bo starałem się nie myślec o smrodzie wewnątrz ( to nie tylko faje, ale coś jakby to auto stało dłuższy czas zamknięte ), słyszałem jedynie monotonne bicie z prawego przodu. Sprzedający myślał, że to lewy tył i stwierdził, że to chyba źle wyważone koło. Na moje ucho to w najlepszym przypadku garbata opona albo łożysko.

 

Generalnie stan auta, nawet jak na 12 lat, słaby.

Jechac specjalnie oglądac, strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...