Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12. pełny środkowy pas na tylnej kanapie (przed liftem tylko biodrowy)

Hmm, mam model po lifcie i jedynie pas biodrowy...

Pełny środkowy pas montowali chyba dopiero od 99 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czychcemaxime

Witam wszystkich,

 

jestem tu zupełnie nowa i potrzebuję Waszej rady:

 

Mam możliwość kupienia od znajomego maximy 3,0 QX 24 V z 1999 r. (pierwsza rejestracja w lecie 2000 r.), przebieg 70.000. Jest w bardzo dobrym stanie, bo była używana tylko na wyjazdy na urlopy, a poza tym stała w garażu, bo znajomy ma drugie auto. Poza tym jest to pewne źródło, na pewno nie jest obita itp.

Znajomy chce za nią 20.000 PLN.

Czy wg. Was ta cena jest ok czy może wygórowana?

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak na stan, który opisałaś, cena moim zdaniem jest wygórowana.

Poza tym, to automat czy manual. Jeżeli automat, to mocno bym się zastanowił. Poczytaj temat w tym dziale, założony przez użytkownika WALD, odnośnie problemów ze skrzynią automatyczną w Maximie, która długo stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czychcemaxime
Nawet jak na stan, który opisałaś, cena moim zdaniem jest wygórowana.

Poza tym, to automat czy manual. Jeżeli automat, to mocno bym się zastanowił. Poczytaj temat w tym dziale, założony przez użytkownika WALD, odnośnie problemów ze skrzynią automatyczną w Maximie, która długo stała.

 

To manual. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jak mial 2 auto to od czasu do czasu maximke przewietrzyl :)

 

Cena trosze wysoka, nawet jeśli wszystko jest super sprawne. Targuj się, bo fajne autko :)

 

20 to mógł dostać za ten rocznik 2 lata temu, a sam wiesz ze duuuzo się zmieniło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazmierj

Witam,

Przymierzam się do zakupy Maximy po roku 2000 i mam pytanie odnośnie zawieszenia. Ile wytrzymuje na polskich drogach i jaki jest koszt naprawy? Wcześniej jeździłem Almerą 99 r.i przez 3 lata ( 60 tys.) nie musialem nic wymieniać, dodam że z Almerą pożegnałem się przy stanie licznika 135 tys. Czy Maxima po roku 2000 to jeszcze japończyk czy już Francuz? i ostatnie pytanie jak sprawuje się tylna belka? w Almerze niestety nie dawała żadnego komfortu i trochę dziwię się że w limuzynie nadal jej używali. Jeśli martwię się na zapas to proszę o info.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o A33(QX) to jeszcze Japończyk. Co do zawieszenia to jest wytrzymałe jak na nasze drogi. Jeśli będzie OK przy zakupie, to myślę że spokojnie zrobisz na nim 60tys bez problemów. Koszt drążków sworzni są na poziomie innych Japończyków. Oczywiście nie mówimy tu o zakupach w Serwisie. Nie dać się również nabierać ze wymienia się cały wahacz jak padnie np. tuleja przednia

Nie wiem jak spisuje się tylna belka w A33 u siebie w A32 nie narzekam.

Jak byś chciał zobaczyć jak sprawuje się w A32 to zapraszamy do Częstochowy.... mamy tu Maximy w różnych konfiguracjach felg i śmiało będziesz mógł porównać jak się jeździ na 15,16 czy 17" kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem na etapie poszukiwania Maximy, znalazłem coś takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7665169

Pojechałem, obejrzałem i mam pare pytań:

- może ktoś z was zna, widział lub wie coś ciekawego na temat tego autka?

- według mnie sprzęgło za ciężko chodzi, miałem podobny problem w P11 - pomogła wymiana linki, czy w maxi zdarzyło sie komuś zatarcie/uszkodzenie linki sprzęgła czy od razu nastawiać się na wymianę elementów sprzęgła?

- na tylnych drzwiach (prawe i lewe) pod ramkami szyb znalazłem trochę rdzy. To norma w Maximach, czy wogóle warto warto to naprawiać czy od razu odpuścić sobie to auto?

- wg mnie fotel kierowcy mógłby być niżej- orientujecie sie czy fotele bez elektryki są może chociaz trochę niższe?

- wg ogłoszenia auto jest bezwypadkowe- wg mnie "prawie" bezwypadkowe -dostał lewy przód ale poskładany jest ok a od spodu żadnych sladów

 

Ogólnie auto bardzo mi się podoba, jedzie prosto, ciągnie równo od bardzo niskich obrotów, skrzynia pracuje cicho. Wszystko wygląda ok poza tą rdzą :/ A może ktoś z okolić Krakowa byłby chętny na wycieczkę krajoznawczą (oczywiście z degustacją :D )?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na tylnych drzwiach (prawe i lewe) pod ramkami szyb znalazłem trochę rdzy. To norma w Maximach, czy wogóle warto warto to naprawiać czy od razu odpuścić sobie to auto?

U mnie w a32 (model starsza) tez mam rdze pod szyba. Koszt to pewnie ok 200zl za drzwi u dobrego lakiernika. Nie policzy za caly element tylko pomaluje do listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- według mnie sprzęgło za ciężko chodzi, miałem podobny problem w P11 - pomogła wymiana linki, czy w maxi zdarzyło sie komuś zatarcie/uszkodzenie linki sprzęgła czy od razu nastawiać się na wymianę elementów sprzęgła?

 

Sprzęgło jest na wspomaganiu, jak cięzko chodzi albo zaczyna łapać za nisko/wysoko, to już może oznaczać że trzeba sprawdzić stan siłownika (przewody olej) u mnie pękł taki przewód, nie zauważyłem i po paru dniach pedał wpadł w podłogę ... robocizna + części wyszło coś około 700zł (zależało mi na czasie i zamówiłem przewody w ASO)

 

- na tylnych drzwiach (prawe i lewe) pod ramkami szyb znalazłem trochę rdzy. To norma w Maximach, czy wogóle warto warto to naprawiać czy od razu odpuścić sobie to auto?

 

U mnie widać lekką rdze na słupku w tylnych dzwiach (tym takim cienkim, miedzy trójkątna szybka a ta opuszczaną) nie widziałem pod szyba nic (moja to A32 z 96r) Zapytam na zlocie w Dylsona moze tez mam ale o tym nie wiem :(

 

- wg mnie fotel kierowcy mógłby być niżej- orientujecie sie czy fotele bez elektryki są może chociaz trochę niższe?

 

Bez elektryki maja taką samą regulacje jak te z elektryką - tylko ręczną.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widać lekką rdze na słupku w tylnych dzwiach (tym takim cienkim, miedzy trójkątna szybka a ta opuszczaną) nie widziałem pod szyba nic (moja to A32 z 96r) Zapytam na zlocie w Dylsona moze tez mam ale o tym nie wiem :(

 

u mnie tez jest rdza na tym tylnym slupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

czyli wychodzi na to, że rdza tylnych drzwi to choroba genetyczna maximy :/

Nic to - reszta wygląda ok.

Przypomniały mi się jeszcze dwie sprawy:

-gałka zmiany biegów jest wytarta- możliwe po przebiegu ok 150kkm? Nigdy nie miałem skóry w aucie, ale plastikowe chyba wytrzymują dłużej.

- druga kwestia- auto zarejestrowane jako ciężarowe (ale 5 miejsc)- warto coś z tym robić? czy osoba fizyczna może wogóle przerejestrować takie auto na siebie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

czyli wychodzi na to, że rdza tylnych drzwi to choroba genetyczna maximy :/

 

Nie drzwi a słupka - takiej przegrody miedzy szybami, na drzwiach nie widzialem rdzy nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to przekładka z anglika? deska inna niż reszta tapicerki.

Na moje oko to taki urok wersji US, a jeżeli jest inaczej tzn , że w Polsce jeździ sporo takich przekładek. Przykłady identycznych połączeń mamy tutaj:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7574132

czy

http://www.allegro.pl/item548885884_super_...a_usa_1995.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...