Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest to przekładka z anglika?

hmm angielska wersja amerykanskiej maximy?

pewnie tak, ale rzuciło mi się to w oczy. A przekładki z anglika wcale nie są takie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek999

Witam!

Oglądałem też tą Maxi ale nie miałem możliwości się nią przejechac - właściciel jest ciągle w rozjazdach i prowadzi firmę dlatego ma autko zarejestrowane jako ciężarowe.Samochód stał pod firmą bo gość jeźdi A8.

Jest też Kierownikiem SKP i z głosu wnioskuję ze jest wporzo. Sprawdziłem historię pojazdu i jest OK. Z zewnątrz wygląd bez zarzutu jak na ten rocznik i MAXI ,ale mam pytanie jak on pracuje i się zbiera bo też o nim myślę .Czy silnik pracuje równo? Czy właścicel pozwolił się nim przejechać czy sam prowadził?Cena zaproponowana to 22 tys więc chyba nie jest wysoka za krajowe A33 z 2000r.Z rozmowy z pracownikami wywnioskowałem ,że właścicel nie oszczędza na samochodzie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam możliwość kupić maximę, oczywiście 3.0, jest ona w manualu, ale dolega jej coś takiego, że jak się wrzuci bieg i jedzie (niezależnie jaki) to coś wyje, na postoju dodając gazu z wciśniętym sprzęgłem lub bez nic nie wyje, więc obstawiam skrzynię, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co to może być? Ewentualne koszta?

 

Teraz zrozumiałem co to jest maxima, a ktoś kiedyś do primery porównywał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam możliwość kupić maximę, oczywiście 3.0, jest ona w manualu, ale dolega jej coś takiego, że jak się wrzuci bieg i jedzie (niezależnie jaki) to coś wyje, na postoju dodając gazu z wciśniętym sprzęgłem lub bez nic nie wyje, więc obstawiam skrzynię, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co to może być? Ewentualne koszta?

 

Teraz zrozumiałem co to jest maxima, a ktoś kiedyś do primery porównywał :D

 

 

Bardzo możliwe, że to łożyska skrzyni, jeśli na postoju wciskając sprzęgło dźwięk się zmienia (cichnie) a jak puścisz zaczyna tak dziwnie wyć/jazgotać to łożyska skrzyni. Koszt wymiany około 1500żl. Ja wymieniłem u siebie od razu po zakupie maxi, zrobiłem ponad 50tyś od tamtej pory i mam spokój. Wiem, że wymieniał też Szalony, Dylson mówił, że prawdopodobnie poprzedni właściciel wymieniał, więc to raczej norma. Przebieg przy jakim wymieniałem to 140tys. (licznikowe :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie jest odosobniny przypadek. Dlatego jesli zdecydowales sie na ten samochod to nawet dobrze jest kupic auto z padnietymi lozyskami zrobic to samemu i miec pewnosc ze nas to przez najblizsze ~200tys km nie spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

GRZECHu ten dźwięk jest tylko podczas jazdy, brałem pod uwagę jeszcze, że:

nie ma oleju w skrzyni

lub może to łożyska w kołach, ale nie sądzę

 

[ Dodano: Sob 14 Lut, 2009 21:33 ]

Za długo się zastanawiałem i już nie aktualne

był to rok 98' zgazowana, skóry, podgrzewane siedzenia, miała wgniecione drzwi kierowcy, lewy błotnik lekko i zderzak, miejscowość pod Wrześnią Psary Polskie, a była za 9 tysia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo się zastanawiałem i już nie aktualne

był to rok 98' zgazowana, skóry, podgrzewane siedzenia, miała wgniecione drzwi kierowcy, lewy błotnik lekko i zderzak, miejscowość pod Wrześnią Psary Polskie, a była za 9 tysia!!!

Widac zalezalo mu na szybkiej sprzedazy, bo w ciagu 1-1,5 tygodnia, zszedł z 11k na 9k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekbingo

Witam wszystkich!

Tak sobie czytam i widzę ,że koledzy Irek i Marek 999 mają zgryz z moją Maximą :)

Więc Marku jak wspomniałem przez telefon zapraszam na jazde próbną po uprzednim powiadomieniu mojej osoby!!! Dla innych ewentualnie zainteresowanych informacja ,że autko jest naprawdę w świetnym stanie mechanicznym .Mam dobry dostęp do części i nie przywykłem do oszczędnosci. Co do wyglądu zewnętrznego to samochód ma trochę lat i ciągle się nim jeździ . Faktycznie ma 2 wypryski rdzy na tylnych drzwiach wielkości 3 mm:) Maxi ma też fabryczną homologację jako sam.ciężarowy i jest na 5 osób co w żaden sposób nie wpływa na nic poza tym,że można odliczać VAT od paliwa itd... Nie pochodzi z żadnej firmowej floty ,od początku w rękach prywatnych więc nad czym się zastanawiacie? Ja po prostu kupiłem inne autko i chcę go sprzedać do tego cena chyba nie jest straszna :) 22 tys za 2000r. A33.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten wątek i normalnie aż wierzyć się nie chce jak maxi staniały... praktycznie minimalnie droższe niż Primera z 2 litrową benzyną. Gdyby była dostępna w europie wersja kombi to bym się chwili nie zastanawiał nad przesiadką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma na celu??

 

Obrazek

 

To ma na celu wolanie o pomste do nieba!

To jest przykład jak NIE zakładać instalacji LPG :)

 

Radzę odpuścić to auto, a jeśli lpg go nie zabiło to szybko wywalić tą instalke i wrzucic sekwencję lub poprawić to co jest (o ile się da).

 

1. Dolot zatkany, dalej widać mikser, moim zdaniem ma złą średnicę miksera i było za duże podciśnienie, pewno mu gasł przy dynamicznym ruszaniu (czyzby ciezko mu bylo w automacie obroty ustawic?)

2. Długość przewodów za reduktorem jest idealna aby zrobić huśtawkę a nie podłączyć gaz! tego jest z 1.5 metra! pewno masz większą turbo dziurę niż w 20 letnim passacie :)

3. Średnica miksera mówi sama za siebie, on może być przypadkowo zassany do przepustnicy :) Ciekawe czy na PB auto jezdzi :)

 

 

Gratuluje właścicielowi oszczędności! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Maximaniakow :D

Zastanawiam sie nad dolaczeniem do zacnego grona :) Moja uwage przykuly autka z lat 2003-2005, a ostatnio w oko wpadla mi ta oferta: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7849081

 

 

Przegladajac siec znalazlem info, ze w tym roczniku skrzynie biegow sa malo wytrzymale, tarcze szybko sie zuzywaja. Czy to prawda? Tutaj na forum jakas plaga cewek - czy dotyczy to takze rocznika 2004?

 

Szukam takze potwierdzenia, ze od stycznia 2003 roku wszystkie Maximy sa produkowane w Stanach. Czy przypadkiem nie odbilo sie to na jakosci samochodow?

 

 

// Niestety poprzednia oferta wygasla, ale nic straconego - podobne autko:

http://otomoto.pl/nissan-maxima-C7010588.html - prosze o porady, na co zwrocic uwage ogladajac ten rocznik i ew. ten egzemplarz.

 

Z gory dzieki za pomoc,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek999

Ja oglądałem już kiedyś ale .... szkoda nawet pisać :) Jak doliczyć koszty rejestracji to lipa ! Czarna Maxima gościa z Nowego Targu jest o niebo lepsza ,zarejestrowana i próbuję go przekonać na swoją cenę .Zobaczymy bo umówiliśmy się ,że jak nie sprzeda do końca marca to będzie cena taka jak zaproponowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Planuje w najblizszym czasie zmiane Nissana (obecnie n14 ;) ) na cos wiekszego, rozwazam primere albo wlasnie maxime (planuje wydac ok 15 tys + zalozyc dobry gaz,czyli ok 20 w sumie). Przeczytalem caly ten temat i mocno napalilem sie wlasnie na maxime, myslalem wczesniej o tej 2.0 ale po opiniach widze ze lepiej juz w 3.0 wejsc. Interesuja mnie tylko koszty OC tej 3.0, moze ktos podpowidziec ile mniej wiecej kosztuje go OC przy pelnych znizkach? Ogolnie mysle o maximie ze wzgledu na komfort, nie zalezy mi na przyspieszeniu i predkosci. Glownie mysle o wygodnej i bezawaryjnej jezdzie. Jeszcze tez jedno pytanie, audio Bose jest tylko w wersjach z usa czy w europejskich tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to planowane wydatki idelanie celuja w 3.0 po lifcie.

Za 15 powinienes spokojnie kupic, zakladac gaz i smigac tak jak ja zrobilem.

Co do OC to niedawno rozmawialem z Link4, za moja maxi (pierwsza rej 10.1999) powiedzieli 1000zł z szybami przy 40% znizki, 800ileś przy 50% z szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDI asekuracja, płatne z góry za cały rok, maksymalne zniżki - 455zł (OC + NW)

 

Śmiało szukaj 3.0, dobry gaz i będziesz długo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...