Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I ile to aut w ogóle pali?? To prawda, że max 15 (oczywiście przy normalnej jeździe)?

Pali naprawde mało, ja nawet schodziłem na trasie poniżej 10, w mieście potrafi spalić ale jak lubisz zostawić towarzystwo ze świateł.

Nie chce Cie zniechęcać ;) ale po 2 latach cięzko będzie sprzedać Maxime z roku 91, jak tak patrze jak sie to sprzedaje to jest słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najbardziej boje się, że nie będę chciał go sprzedać...;)

z tego co wiem to poza skrzynią auto i wyposażenie jest tip top więc zastanawiam się czy warto i czy wydatki na auto nie przekroczą zarobków.

 

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 21:26 ]

na razie zarabiam około 800 zł miesięcznie bo się uczę ale jak przestane nagle zarabiać to auto z silnikiem 3.0 i opłaty z nim związane mogą stać się przekleństwem. (oczywiście nie na siebie postaram się ubezpieczyć;) )

 

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 21:27 ]

z drugiej strony za dwa lata powinienem mieć już stałą, normalnie płatną pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tak jak mówisz to wydatków nie będziesz miał ;) w sumie za te pieniądze to można brać ;) sprzedaż to sprzedaż, nie to nie ;) bo co można kupić za 1200 pln dzisiaj, pażdzierza jakiegoś, a to rodzynek sie trafił ;)

A dlaczego ten ktoś sprzedaje tak dobre auto w takiej cenie ?

 

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 21:28 ]

daj jakieś zdjęcia, to będziemy konkretniej rozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz moich postów jako anty :) po prostu przy aucie w tym wieku nalezy liczyć sie ze wszystkim, nie napalać sie, kupić łatwo ale serwisować już trudniej, że o sprzedaży nie wspomne ale oczywiscie zrobisz jak uważasz :) a jeździ sie tym przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi, żeby dobrze czuć się w tym aucie, nie chce kupować peugeota 106 za 3000, czy opla corsy za 5000 tylko kupić coś lepszego w co trzeba trochę włożyć ale mieć potem satysfakcję i frajdę z jazdy czego ceną będzie tylko spalanie. Ostatnio coraz większą przyjemność sprawia mi wolna jazda więc zdecydowanie nie kupuje tego auta dla mocy ani dla osiągów tylko po to żeby jeździć z klasą (oczywiście bez przesady;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przebieg 115 tys nie uwierze w życiu :) a co do reszty to tak jak napisałem, blacharke sprawdź bo moze być problem, sprawdź pod tymi nakładkami progi, co do silnika to powinno być dobrze, chociaż jak skrzynia biegów manualna zajechana to warto by wiedzieć dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogę dać: "pomógł" ??

nie możesz bo nie jesteś autorem tematu :)

Szkoda że tylko moją opinie znasz, jest jeszcze Buschman, Jajo, oni też mają J30 i moga coś napisać :) Patrol 260 miał też J30, może zajrzą niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 to cieżko uwierzyć, a patrząc na blachy to bardzo cięzko :) Skrzynie zeby zajechać to 300-400 a nie 115. No i ta cena, jakby było tak super pewno by chciał koleś więcej.

 

Pamiętaj, że jak się człowiek napali to zbyt pochopnie decyzje podejmuje. Ale z 2 strony pomyśl sobie jak będzie się czuł kolega w corsie jak staniesz obok niego na światłach 10 czy nawet 15 lat starszą maxima i zrobisz go nawet na wstecznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was zna może to auto

http://car4you.otomoto.pl/nissan-maxima-qx-C7484937.html

?

 

Z opisu wygląda zachęcająco: krajowa, serwisowana w ASO, bezwypadkowa i to jeszcze z gwarancją mechaniczną. A na dodatek pochodzi ze znanego (z tego co wiem TVN Turbo bierze z tego komisu auta do tego programu zakup kontrolowany) komisu o jakiejś tam renomie, a nie od Panów Henia i Wiesia. Cud-Miód-Malina...no właśnie ale tu się zapala lampka ostrzegawcza :).

 

Z tego co wiem to auto tam stoi już ładne kilka miesięcy (kiedyś jeszcze w ubiegłym roku szukałem SUV`a dla Małżowiny :) i wtedy rzuciła mi się w oczy ta Maxima - tak stała daleko z tyłu samotnie to i się rzuciła ;) ) także to mi nasuwa myśl, że być może szkoda czasu i kasy na ciągnięcie jej do mechanika na przegląd przedzakupowy. Chociaż z drugiej strony opis zachęca, jak i samo auto jest super (to jeszcze klasyczny japoniec) i może to jednak super auto w super stanie, ale silnik jest co najmniej 2 razy za duży, więc każdy z automatu skreśla to auto i dlatego stoi i czeka tyle na amatora?

 

Może ktoś z Was zna to auto (biorąc pod uwagę jego relatywnie niewielką popularność w kraju, zakładam, że być może ktoś je zna osobiście) i byłby w stanie podpowiedzieć mi czy warto się nim zainteresować, czy też szkoda czasu nawet czasu na jeźdżenie bo to ulep jakich mało.

 

Będę zobligowany za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomian, to auto stoi tam juz przynajmniej rok.

Oglądałem je.

W skrócie za darmo moze bym je wziął i wsadził kase zeby to jezdzilo i wygladalo.

Stan jest tragiczny, widać ze stoi bardzo dlugo, pozatym jest bardzo zaniedbana zarowno w srodku jak i na zewnatrz, takze pod maska dosc skorodowana.

Pracownicy komisu raczej wiedza ze go nie sprzedadza a juz napewno nie za te pieniadze, daja kluczyk i nawet nie posiwecaja swojego czasu zeby do niego podejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

cugine, ja posiadam swoją J30 juz chyba dwa lata. kupilem ją za jakies 3500zl tylko że z 1993 roku.

na początku było pięknie, wszystko działało, elektryka także. nie chce Cię zniechęcać, ale moge wymienić co do tej pory sie zepsulo ;)

Skrzynię mam automatyczną, wymieniłem bo już nie dało się jechać. oczywiście używke poniewaz remont przekraczalby dwukrotnie wartość auta.

 

a dalej to sama elektryka leciała, np silniczek wycieraczek, czujnik predkosciomierza, centralny zamek raz dziala raz nie, podnosnik szyby (dobrze ze pasazera z tylu, a nie kierowcy :P ) pas kierowcy tez nawalil, tyle mi teraz przychodzi do glowy.

 

heheh przed swietami skorodowala chlodnica klimatyzacji wiec szykuje sie gorace lato ;) jest tez lekki wyciek na wezu wysokiego cisnienia od wspomagania.

 

przejde teraz do blacharki. uwazam ze zrobilem blad nie robiac jej konserwacji podwozia zaraz po zakupie. Przedewszystkim progi juz wymieniałem, teraz dalej za progami nastepna korozja, pozniej tylne nadkola, koncząc na sporadycznie występujących pryszczach :)

 

aha no i przebieg mam niby 310tys ale kto wie czy nie pol miliona :D

zazwyczaj jezdze na gazie, ale jedna zime przejezdzilem na beznyznie, miasto, bez korkow, do pracy i z powrotem - 14L

 

Podsumowując, maximą jezdzi sie naprawde super, zwłaszcza na trasie, trzeba tylko pilnować aby jej rdza nie zjadła no i ta elektryka jeszcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre porady ale już się chyba rozmyśliłem, bo jeśli nikt nie weźmie na siebie ubezpieczenia mojego auta (najlepiej wraz z jego spłatą:P) to nie będzie mnie stać na żadne poprawki. No lakier zrobię sam na początek (szczotka, papier ścierny i brunox) ale jak coś ważnego mi padnie to auto będzie stało aż do wypłaty. O spalanie się nie martwię bo jak nie będzie mnie stać na benę to przerzucę się na MPK, bo mieszkam w centrum P-ń więc wszędzie mam blisko. Dla samego posiadania auta myślę, że lepiej pozbierać z 10 000 na jakiegoś mercedesa i nie martwić się o to, że ciągle będzie się psuł ale to tylko moja teoria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Na dniach zamierzam nabyć drogą kupna swoją Maxi A32. Celuję raczej w manuala, ale jeśli okaże się, że egzemplarz z automatem, który też biorę pod uwagę, jest "grzechu wart", to też nim nie pogardzę. No i tu zaczynają się pytania - na co zwrócić uwagę przy kupnie automatu? W jaki sposób sprawdzić czy ten automat nie padnie mi po drodze do domu? Czy jest coś, co po kupieniu należałoby zrobić na dzień dobry, bez względu na stan skrzyni? Jeśli, teoretycznie przynajmniej, autko nie było katowane, to ile kkm powinna skrzynka wytrzymać bez konieczności jakiegoś grubszego remontu? No to tyle na razie :)

 

Pozdro

Marcus65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus65, musisz sprawdzic jak skrzynia zmienia biegi, czy nie ślizga lub zbyt szarpie. Mozesz takze sprawdzic stan oleju w skrzyni, czy nie jest przepalony, jaki ma kolor, czy nie zawiera jakichkolwiek opiłków metalu. Po ewentualnym zakupie mozesz zmienic olej i filtr w skrzyni jesli nie jestes pewien kiedy byl zmieniany. Np. w J30 wg ksiazki zaleca sie zmiane co 50tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...