Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zeroberto

Załóż sobie BRC:) Ja mam od 18 m-cy przejechane ok 30kkm i nic sie nie dzieje. Spalanie w trasie do 110 8do 8,5 l w mieście i po trasie do 140 ok 10l. Jeżeli masz dobrego fachowca i nic nie spiepszy to warto!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Podepnę sie pod temat bo planuje montaż LPG do P11 2,0 z 2000r.

Więc tak :

Gazmen proponuje mi instalkę KME na OMVL + Tomasetto za 2200zł. Pytałem go o Staga 300+ i Hanny ale zobaczymy za ile . mówił że kme mają teraz nawet bardziej rozbudowaną elektronikę niż stag. Mam więc pytanie co na dzień dzisiejszy najbardziej będzie grało? szukałem ale tyle tego jest i raz piszecie to raz tamto, a posty są z 2010. Proszę o konkretną odpowiedź co wsadzić i na co zwrócić uwagę przy montażu? Z góry Dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam

Robert

P.S. Czy moja wersja ma zawór EGR i czy będzie on jakoś wpływał na prace LPG czy można go wywalić później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy chcesz montować??? jutro powinienem dostać na testy nowy sterownik LPGTECH i zobaczymy jak nissmo na niem pojedzie, akurat szykuje się trasa ponad 2000km to będzie gitt, podobno lepszy od STAG-a i do tego w pełnym automacie potrafi ładnie wystroić auto, że prawie nie trzeba dotykać ;)

jak zaproponował Ci taki zestaw do Twojego auta to poszukaj innego gazmena, pojeździj po warsztatach i popytaj, po co zaraz masz mieć problemy, poza elektroniką ważny jest montaż,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten jego jest kiepski? podałem mu zestawienie z forum czyli Stag 300+ Hana 2000 , Magik III zobaczymy jaką krzyknie cenę. Co do mechanika to zakładałem już u niego gaz i wszystko było ok. tylko że to było 10 lat temu i w scorpio :) Zaczekać mogę tylko kto mi założy taką nowość. Czy to jest cały zestaw czy tylko sterownik a resztę trzeba dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem mu zestawienie z forum czyli Stag 300+ Hana 2000 , Magik III zobaczymy jaką krzyknie cenę.

 

Zaczekać mogę tylko kto mi założy taką nowość. Czy to jest cały zestaw czy tylko sterownik a resztę trzeba dobrać?

 

dobry zestaw, zobaczymy ile, a LPGTECH jest P&P ze STAGIEM i jak się orientuje w nowościach na rynku to powinien się zgodzić bo sterownik "podobno" ładnie stroi w automacie, co każdemu gazmenowi jest na rękę devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a LPGTECH jest P&P ze STAGIEM ??? co to oznacza???

Czyli usunięcie EGR odpada jak wyczytałem w innych postach :( Tylko widzę w podpisie kolegi "Dino" że EGR wywalony, więc jak to jest z tym badziewiem? Można wywalić czy nie? Dodam jeszcze że na silniku mam wybite tylko SR20 więc nie wiem jaki to konkretnie typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&P to znaczy, że w tą samą wtyczkę pasuje jeden i drugi, a EGR możesz wywalić i nic się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w poście o EGR że mu wywaliło błąd.

Dzięki za pomoc!!! zobaczymy co powie jeszcze gazzmen na ten forumowy zestaw

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w poście o EGR że mu wywaliło błąd.

 

 

a doczytałeś, ze można zrobić tak aby nie było błędu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, czy chcesz płacić za wszystko, poza tym BRC na ich komponentach???? i w jakiej cenie???? bo niektóre BRC są tańsze ale niestety na gorszych komponentach,

co byś nie zamontował to będzie taniej niż na PB biggrin.gif bo wtedy Twoja nowa kuchenka na kołach przy dobrej regulacji będzie zadowalająco dla portfela palić biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałem odpowiedź:

Witam Pana.

Do zaproponowanie mamy system sekwencyjnego wtrysku gazu firmy BRC model

Sequent 24 MY 11 w skład wchodzi:

-Sterownik BRC sequent 24.11

-reduktror BRC genius mb 1200 mbar

- wtryskiwacze BRC MY 09 ( nowa cicha technologia)

- zbiornik firmy STAKO najwyższa jakość, do wyboru , my proponujemy zbiornik

w miejsce koła zapasowego

Koszt tego zestawu wraz z montażem wynosi 2600 złotych brutto z FV,

homologacją, TDT, 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów i krajowa gwarancja

w 60 punkach sieci BRC.

- zalecany jest system lubryfikacji który wzmacnia gniazda zaworowe przed uszkodzeniem. W ofercie mamy do wyboru Flash Lube lub JLM koszt dodatkowy 300 złotych brutto do ceny instalacji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony gdzie umieszczone są zdjęcia z

wybranych modeli aut których dokonywana była konwersja LPG w naszym

warsztacie.

Koszt całkowity to 2900 złotych brutto.

 

A.R.G. Auto Gaz Łódź

Więckowskiego 54

tel 42 634 22 77

kom 692 274 666

 

I jak ten zestaw wygląda?

Warsztat ma dość dobre opinie, pytanie tylko czy BRC?

Edytowane przez eRGy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie lubryfikacji to jest zbędna, ale jak masz mieć lepsze samopoczucie dribble.gifdribble.gif to możesz założyć biggrin.gifbiggrin.gif

 

odnośnie BRC to dobra instalacja ale drogie podzespoły i utrzymanie z racji cen na rynku i braku możliwości samodzielnego podpięcia się fejsem i wyregulowania, jesteś skazany na gazmenów, ale niektórzy tak mają i są zadowoleni, nie wiem czy genius 1200 da rade bez spadków, lepszy chyba był by 1500,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie potrafie i nie mam czym się podpiąć i wyregulować więc będę skazany na gazmana :) Czyli rozumiem że zestaw godny montażu do Primki z uwzględnieniem 1500-tki? Tym bardziej że planuje wywalić Kata i wsadzić stożek i może coś tam jeszcze później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie potrafie i nie mam czym się podpiąć i wyregulować więc będę skazany na gazmana :) Czyli rozumiem że zestaw godny montażu do Primki z uwzględnieniem 1500-tki? Tym bardziej że planuje wywalić Kata i wsadzić stożek i może coś tam jeszcze później :)

 

osobiście BRC bym nie brał, co do stożka to szkoda kasy a KAT jak najbardziej ale ze zmiana wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

osobiście BRC bym nie brał, co do stożka to szkoda kasy a KAT jak najbardziej ale ze zmiana wydechu

 

 

Dino, dlacze BRC nie, bo ja zastanawiam się też nad tym zestawem, bodajże to jest to samo, gazownik dał mi tylko ulotkę i nierozmawialiśmy o podzespołach bo szczerze to i tak się nie znam http://www.instalgaz.bydgoszcz.pl/sequent24_11.html

Ogólnie gość jest chwalony kilku znajomych robiło i jest bardzo zadowolonych, sam zaproponował BRC do mojej p11 2.0 131ps, ogólnie nie namawiał mnie jak inni napaleńcy zeby tylko naciągnąć, tylko polecił ją

To dlaczego nie BRC, w tej cenie coś lepszego znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zauważyłeś napisałem OSOBIŚCIE a to dlatego bo lubię być niezależny, (serwis, strojenie, kontrola, filtry itd) a wybór zawsze zależy od tego co gazuje.

Nie wiem ile masz zapłacić, ale dobra instalacja kosztuje, do tego ceny części BRC sa załamująca ale też i długo wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie! BRC już założone :) Jak narazie jest OK. Ale zobaczymy za 2-3 lata ( bo przy obecnych cenach gazu to szybko auta nie sprzedam :)

PZDR

To teraz pokaż fotki spod maski... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oto fotki. Butli już mi się nie chciało robić ale zawór jest z tyłu więc chyba dobrze. Na zdjęciu 4 : wie ktoś może czy ta rurka powinna być otwarta? Z drugiej strony silnika też jest taka sama?

post-44038-0-84033300-1323776577_thumb.jpg

post-44038-0-81725700-1323776595_thumb.jpg

post-44038-0-57801100-1323776611_thumb.jpg

post-44038-0-83160200-1323776626_thumb.jpg

post-44038-0-41103400-1323776645_thumb.jpg

post-44038-0-99493500-1323776671_thumb.jpg

post-44038-0-94225500-1323776720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...