Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam

Jestem na etapie wyboru/montazu instalacji do mojej primy

P11.144 2.0 16V 140KM, skrzynia CVT, przebieg 140kkm

Kolega polecił mi firmę z ul. Fishera 14 w Rembertowie.

Byłem rozmawiałem i chcą założyć staga cena 2.500 pln brutto.

Czy to dobry wybór do mojego auta ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag to tylko elektronika powiedz co jeszcze chce włożyć, albo poradź się kolegi @credens z tego wątku, bo jak widać można ząłożyc za 2000zł i auto lata bez problemów :D :D :D :D choć z jakościa i ekonomią to nie ma nic wspólnego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag to tylko elektronika powiedz co jeszcze chce włożyć, albo poradź się kolegi @credens z tego wątku, bo jak widać można ząłożyc za 2000zł i auto lata bez problemów :D :D :D :D choć z jakościa i ekonomią to nie ma nic wspólnego :D

Ok dopytam o resztę gratów ale nie rozumiem o co chodzi Ci z jakością i ekonomią ? Czy to jest za tanio ?

Kolega zakładał u nich lpg do swojego poprzedniego auta i teraz do BMW 5, mówi że narazie jest ok.

 

No ten kolega co ma 1.8 i lata mu auto 200 km/h to niezły fantasta ;)

Edytowane przez TigerA1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeee, cena jak najbardziej OK, zależy co chcą włożyć, a odnosnie ekonomi i jakości to masz linka :D :D :D bop można za 2000zł założyć, i auto smiga :D :D ;D nawet bez wymiany filtrów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeee, cena jak najbardziej OK, zależy co chcą włożyć, a odnosnie ekonomi i jakości to masz linka :D :D :D bop można za 2000zł założyć, i auto smiga :D :D ;D nawet bez wymiany filtrów :D

Ok czyli mam dopytać jakie założą wtryski i reduktor, zielony jestem w temacie lpg, rozumiem że zbiornik ma najmniejsze znaczenie. Ma być w miejscu koła zapasowego a wlew obok oryginalnego pod klapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano :D no i jak będą zakałdac zbiornik, to aby był zaworem od strony zderzaka :D przy Twoim silniku to wazne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano :D no i jak będą zakałdac zbiornik, to aby był zaworem od strony zderzaka :D przy Twoim silniku to wazne :D

A możesz objaśnić dlaczego to takie ważne ? Jutro zadzwonie i zdobędę info na temat tych innych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że gaz w zbiorniku to ciesz, i jak będziesz miał założoną butlę odwrotnie, to podczas przyspieszania i małej ilości gazu będzie przerzucać na PB i też nei będzie wybierać do końca gazu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział tak:

sterownik: stag4 najnowszy ?

listwa wtryski: valtec albo omvl ( co klient sobie życzy)

reduktor: tomasseto albo kme gold

zawór oczywiście od strony zderzaka (obśmiał się jak mu powiedziałem)

wlew schowany obok wlewu paliwa ( z przejściówką)

butla największa jaka wejdzie w miejsce po zapasie

Za całość 2.500 pln brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (obśmiał się jak mu powiedziałem)

 

no to ciekawie, bo to co zaproponował, to żaden szał w tej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawie, bo to co zaproponował, to żaden szał w tej cenie :D

Hmm jak mam to rozumieć, za słabe te podzespoły ?

Możesz coś podpowiedzieć, o co mam pytać, żądać, proponować ?

Cene powiedział 2.400-2.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o to czy zdejmuje kolektor do wiercenia :D czy ma jakas inną czarodziejską sztuczkę na to :D

podpytaj jaki stag, jak ECO to sobie odpuść, brak korekt a w Twoim silniku sa raczej niezbędne :D

podpytaj o wtryski Barakuda, i dokładnie o reduktory, jaki typ, bo coś mi się wydaje, że miał wjechać KIT AC czyli Alaska, RED VAldemar i S4Eco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o to czy zdejmuje kolektor do wiercenia :D czy ma jakas inną czarodziejską sztuczkę na to :D

podpytaj jaki stag, jak ECO to sobie odpuść, brak korekt a w Twoim silniku sa raczej niezbędne :D

podpytaj o wtryski Barakuda, i dokładnie o reduktory, jaki typ, bo coś mi się wydaje, że miał wjechać KIT AC czyli Alaska, RED VAldemar i S4Eco :D

Powiedział że montuje wszystko a kiedy przyjdę to wsiadam z nim do auta i sobie jedziemy a on na kompie patrzy i ustawia system pode mnie ?

Jaki mam styl jazdy etc...

Skoro Ty taki fachowiec to bym chętnie u ciebie to zrobił tylko że daleko trochę do ciebie niestety...

 

 

Kolektor to chyba będzie musiał zdjąć bo ja mam SR20DE i kolektor dolotowy to jest tak schowany że trudno bez zdjęcia coś zrobić ...

zapomniałem że to forum nissana więc silnik i układ pewnie znasz ;)

Edytowane przez TigerA1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie neguje jego umiejętności, tylko nieraz było na forum o instalacjach, które okazywały się później niezgodne z zamówieniem, dlatego zawsze proponuje aby spisać protokół, co ma być zamontowane i sprawdzić to przy odbiorze, bo stwierdzenie Stag 4 ma przynajmniej dwa znaczenia ECO (bez korekt) i 4 ( z korektami) taka subtelna różnica :D :D

reduktor Tomasetto też może być Alaska (do 90KM) i Arctik który dał by już pewnie radę w Twoim aucie, gold to nieporozumienie,

i tak dalej można by było pisać, dlatego prosiłem aby uszczegółowił co ma na myśli podając takie nazwy, do tego podpytaj o zdjecie kolektora tak jak pisałem wyżej 


 

Kolektor to chyba będzie musiał zdjąć bo ja mam SR20DE i kolektor dolotowy to jest tak schowany że trudno bez zdjęcia coś zrobić ...

 

oj, widzę, że nie znasz czarodziejskiej mocy wiertła w smarze itd :D :D :D 

znajdź mój temat o zmianie S200 na S300 to zobaczysz o co chodzi, chyba tam było zdjecie moich nawiertów w aucie, jakie zrobili gazmeni :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie neguje jego umiejętności, tylko nieraz było na forum o instalacjach, które okazywały się później niezgodne z zamówieniem, dlatego zawsze proponuje aby spisać protokół, co ma być zamontowane i sprawdzić to przy odbiorze, bo stwierdzenie Stag 4 ma przynajmniej dwa znaczenia ECO (bez korekt) i 4 ( z korektami) taka subtelna różnica :D :D

reduktor Tomasetto też może być Alaska (do 90KM) i Arctik który dał by już pewnie radę w Twoim aucie, gold to nieporozumienie,

i tak dalej można by było pisać, dlatego prosiłem aby uszczegółowił co ma na myśli podając takie nazwy, do tego podpytaj o zdjecie kolektora tak jak pisałem wyżej 

oj, widzę, że nie znasz czarodziejskiej mocy wiertła w smarze itd :D :D :D

znajdź mój temat o zmianie S200 na S300 to zobaczysz o co chodzi, chyba tam było zdjecie moich nawiertów w aucie, jakie zrobili gazmeni :D

Mówił mi że te wtryski i reduktor bedzie pod 150 km bo mówiłem mu (on wiedzial się okazało) że moje auto ma 140KM

Ok wszystkiego się dowiem, rozumiem że stag ma być nie ECO ?

Generalnie przepatrzyłem neta to opinie ma facet pozytywne raczej, żadnych negatywnych nie znalazłem.

Edytowane przez TigerA1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dino w końcu i mnie dopadło na LPG. tylko mam mały problem silnik 2.0 VVL plus DETIII do sterowania zmiennymi fazami jak mierzyłem u COOBCIA to wyszło koło 180 koników. I teraz pytanie do fachowca co tam mu wpakowac żeby to latało jakoś znośnie? Dino jak możesz to doradź jaki zestaw zapakować pliss :)

 

Dzwoniłem do GAZMENA i powiedział że nie ma problemu zaproponował:

1. STAG 4 QBOX BASIC

2. Wtryski HANA 2000 czerwone

3. KME RED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 to chyba żart ????

 

to wtryski do 1,6 ? 100 KM 

 

hana owszem ale zielona lub niebieska  zielona powinna spokojnie z zapasem wystarczyć bo to wolno ssak

 

tak z ciekawości jakie masz wtryski pb i jakie czasy wtrysku ?

 

Instalacja lpg wymaga jedynie czasów wtrysków z wtrysków pb do sprawnego działania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu wszystko chodzi na standardowym kompie od sr20de +ECU master 3,  wtryski standard 347 z sr20ve 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...