Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Od tygodnia jeżdżę taniej :) Za tydzień mam pierwszy przegląd poinstalacyjny. Jak oceniacie sposób wykonania montażu instalacji? Czy ewentualnie należałoby coś poprawić?

A gdzie robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie robiłeś?

Zakładałem Partnerskim Warsztacie Serwisowym AC w Gdyni na Janka Wiśniewskiego.

Cena raczej wysoka, bo w sumie wyszlo 2970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takich zestawach do QG18DE

1. Stag 4 plus, wtryski valtek

2. Zenit pro, wtryski hana

 

Nie jestem w stanie sobie przypomnieć na jakich reduktorach miałyby pracować te instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII, unikaj, możesz dać kit TECH-a, tylko na SHARK-u i BARAKUDACH, będziesz zadowolony, ostatnio montowałem coś takiego w reni 140KM i jest gitt, na dniach będzie ASTRA i tez wlatuje taki zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I w naszym nissanie wyladowala instalacja

Stag4 qbox

wtryski hana i

reduktor shark czarny

butla 55L w kole 

wlew tu gdzie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag4 albo Qbox, to dwa różne sterowniki

nie ma reduktora Shark czarny :D :D jest S1200 (za słąby do Ciebie) i S1500 obrabia Twoje nissmo z palcem w ....



aa a jak masz Hanny czarne to za słabe :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam napisane stag 4 qbox i nawet na stronie pisze tak samo http://www.ac.com.pl/pl/produkt/372/stag-4-q-box

Pisalem z pamieci jakos mi utkwilo shark czarny bo podawales mi dwa albo sharka albo ACR01 czarny

A my mamy ACR01 Czarny

A Hanny czerwone

Edytowane przez Monia&Krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słyszeliście może o instalacjach Elpigaz? Już w sumie na 2 generacji tej firmy w X20XEV w Oplu Omedze zrobione ponad 200 tys. w miarę bezproblemowo (pływały obroty :/).

 

Dostałem wycenę na 2500zł za:

-instalacja STELLA COMFORTline ze sterownikiem STELLA POLARE,

-reduktor Vega-i,

-wtryskiwacze I-Plus Arco,

-zbiornik toroidalny standardowy 630x200,

-ukryty wlew paliwa.

 

http://www.elpigaz.com.pl/pl/comfortline-2/

 

 

Druga opcja to BRC Sequent 24

- reduktor BRC GENIUS MB 1500

- pomarańczowe wtryski BRC

 

Cena 2600 brutto.

Edytowane przez losiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpigaz nie !!! sterowniki sie sypią  i  tego tylko dedykowany serwis się podejmie trudno to wystroić i kicha te wtryski to pewnie jakieś wynalazki valtekowe wiec pewnie kicha ,,,

 

a BRC poszło po kosztach i zakłada taniochę wtryski sie sypią a reduktor jak przyjdzie po 3 latach regenerować co sama membrana 170 zł i nikt sie nie podejmie bo będzie przeciekać ,,,a nowy redek kupę kasy ,,, wiec brc dziękujemy ,,,

 

czerwone hany w 2.0 wystarczają na styk i to przy większym ciśnieniu ,,,wiec szału nie ma ,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpigaz nie !!! sterowniki sie sypią  i  tego tylko dedykowany serwis się podejmie trudno to wystroić i kicha te wtryski to pewnie jakieś wynalazki valtekowe wiec pewnie kicha ,,,

 

a BRC poszło po kosztach i zakłada taniochę wtryski sie sypią a reduktor jak przyjdzie po 3 latach regenerować co sama membrana 170 zł i nikt sie nie podejmie bo będzie przeciekać ,,,a nowy redek kupę kasy ,,, wiec brc dziękujemy ,,,

 

czerwone hany w 2.0 wystarczają na styk i to przy większym ciśnieniu ,,,wiec szału nie ma ,..

 

Właśnie tak patrzyłem na BRC. Reduktor jakieś 400-500zł, wtryski jakieś 230zł/szt, więc albo mają duuużą marżę, albo są to dosyć dobre wtryski. Okazuje się, że znam gościa pracującego w hurtowni z LPG i coś się utarguje jeszcze i może się skuszę na jakiegoś staga, czy techa jeśli znają tam jakiegoś dobrego montera i kogoś kto mi to wystroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z brc jestem więcej niż zadowolony, bo od montażu nic z nią nie robiłem, poza wymianą filtrów, a po 4 latach reduktor jeszcze działa przy moich przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata jezdze i nie narzekam. Przy przeciętnych przebiegach prędzej ktoś zbędzie samochód niż coś się skaszani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodzi o to, że się nie zdąży raczej posypać, przez pierwsze dwa lata jazdy nic go nie interesuje, gdziekolwiek w polsce by nie był (to spory plus), a jak przez dwa lata pojeździ to i przez następne nic szczególnego się dziać nie powinno, a mówimy o gazowaniu 12letniego samochodu, wiec ile tym jeszcze pojeździ.

 

Oczywiście w dobrze zmontowanej instalacji na STAGu czy innych sterownikach też nie będzie nic złego, wręcz przeciwnie, moga to być dobre instalacje, ale tu masz "pewniaka" który działa, gotowy kit, gaziarz nie ma zbytniego pola do kombinacji z podzespołami /jesli trafimy na nieuczciwego/, jak coś spiepszy, jedziesz do inego warsztatu z autoryzacją i bajo, a tu jesteś uwiązany do jednego. Do BRC jak ktoś ma ochotę, też można kupić kabel, mapsensor i grzebać samemu, na jakość tych instalacji ludzie też raczej masowo nie narzekają, za wyjątkiem Sequenta 24 Light, który faktycznie miał jakies g wtryski w zestawie, no ale tez był sporo tańszy (Light juz zdaje sie nie ma w ofercie). Nie wiem kto tam dla BRC robi wtryskiwacze, zamiennie mozna montować Keihiny.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do meritum, mając zaufanego i dobrego gazownika, można zakładać smiało to na co ma się ochotę i co obleci dalny silnik. Montując u nieznajomego, odpowiedź dla mnie jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię symboliczne bo niecałe 15tys rocznie, jazda praktycznie 100% miasto więc bardzo krótkie odcinki, częste odpalanie etc, instalce leci 4ty rok, ale kolega, za którego poradą zamontowałem BRC, ma w Tucsonie przeszło 100000 w 5lat zrobione i też jeszcze nie dotykał instalki w kwestii napraw czy jakichś regulacji, jedynie filtry.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na BRC sq24 zrobiłem ok 120 tys. ok.5 lat i jak narazie jest ok tylko filterki co 15 tys. i lata dalej ale to było kiedyś montowane u znajomego speca :) teraz mi polecał hanki kehinki techa i ar01  bo mówi ze brc to juz nie polata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a co sądzicie o takim zestawie co mi zaproponował gazownik

 

sterownik LPGTECH 224

reduktor KME silver

wtryskiwacze DRAGON lub Hana 2000

butla w miejsce koła zapasowego

cena ok 2600

 

 

inny proponował mi BRC SQ24.11

cena 2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...