Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie to znaczy że dobrze założona instalka? A to ffc to chodzi o osuszacz klimy? Też to zauważyłem ale martwił będzie ten co będzie wymieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtra jest dobre dojście, może na zdjęciach tak wygląda.

 

Jaki awaryjny system przy wymianie oleju? Osobno może i lepiej ale BRC tak nie mają.

 

Tak przy okazji. Zauważyłem że po zgaszeniu silnika ( nie zawsze ) silnik jeszcze chwilę pracuje jakby dopalał gaz i trzeba uważać z puszczaniem sprzęgła. Czy to ma coś wspólnego z tematem przyśpieszenia zapłonu czy kwestia regulacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tofu jaki awaryjny system????

 

 

BRC niestety nei ma pojedynczych wtrysków, szkoda odnośnie zgaszenia to nei powinno tak być, widocznie coś potarabanili przy podłączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że (+) wzięty nie po stacyjce, niech się wepną we wtryski i będzie gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjny jak skrzynkowego korka sie nie odkręci ,,,to się cyka tamtędy albo inną rureczką ,,,,dokładnie musieli plusa dać z pod zasilania ecu albo pompy one działają z opóźnieniem 5 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjny jak skrzynkowego korka sie nie odkręci ,,,to się cyka tamtędy albo inną rureczką ,,

 

@Tofik przyjacielu, muszę się tutaj z tobą nie zgodzić ;) oczywiście też mogę nie mieć racji ale to są rurki od EVAP-a tylko przystosowane do kierownicy z L i P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj przesiadłem się z P11 1.6 GX 96' z gazem (fatalnie założonym - taki kupiłem) na WP11.144 2.0 01'. Trochę poczytałem i ma pytania:

- jaki sterownik stag 300+ czy LPGTECH i jaki 314 taki ktoś polecał czy 516 bo taki chyba testował Dino

- wtryskiwacze Hana 2000 zielone.

- jaki reduktor Magik III, Zavoli Zeta S, Niko 250 czy jeszcze coś innego.

- czy jest w Warszawie naprawdę dobry gazownik czy lepiej jechać do PITEC'u lub AUTO-FLESZ'a i ew. który z nich lepszy.

- co ile trzeba jeździć na przegląd podczas gwarancji i na jaki czas jest gwarancja, choć to tylko informacyjne bo jeżeli w Wawie nie ma dobrego gazownika to i tak pojadę do Poznania lub Lubicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- TECH

- zielone

- NIKO250, problem w tym, że podroży Ci to instalację, bo nie ma go w zestawach,

- jest, pogadaj z @krajesiak,

- 1000km pierwszy przegląd, co 10000 wymiana filtrów, jak dobrze zrobiona to tylko to,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW z kontaktem. Jeśli nie on, to zakład Jarka Nowotczyńskiego w Mławie (spec od staga). Korzystałem kiedyś z jego usług i byłem zadowolony.

 

PrzeRuSco a mógłbyś wrzucić foty swojej instalki + fota butli z wielozaworem i napisz co tam jest powkładane bo może nie trzeba będzie wszystkiego wywalać, no chyba że masz dużo kasy. Może winą jest reduktor lub wtryskiwacze, które przy odrobinie chęci można ogarnąć samemu.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeRuSco a mógłbyś wrzucić foty swojej instalki + fota butli z wielozaworem i napisz co tam jest powkładane bo może nie trzeba będzie wszystkiego wywalać, no chyba że masz dużo kasy. Może winą jest reduktor lub wtryskiwacze, które przy odrobinie chęci można ogarnąć samemu.

 

Ale ja kupiłem w sobot WP11.144 i w nim chce założyć gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spoko, czytaniem ze zrozumieniem mi sie kłania :) Faktycznie napisałeś, że w poprzednim była lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikodem ogarnie to bez problemu, tylko czy będzie miał czas, albo zamontuj gdzie bądź i będzie taniej a później nauczysz sie stroić ;) no i dlatego mówię o TECH-u bo tego w automacie wystroi nawet motorniczy z tramwaju nr 9 w KRA :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KRA tramwaje są na gaz? :icecream: Właśnie u Nikosia z tym czasem najgorzej :)) Ale podałem też alternatywę jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Nikodema chwile pogadaliśmy - chce zobaczyć najpierw auto, wysłałem mu sms'a żeby pamiętał i miał się wczoraj wieczorem odezwać - nie odezwał się. Dodam że pali mi się check (podobno zużyty katalizator, sprawdzę to weekend) ciekawe czy nie będzie to przeszkodą dla Nikodema do założenia gazu. Poczekam może mu się przypomni dziś lub jutro. Jarek Nowotczyński powiedział że montuje głównie STAGI ale LPGTECHA też może zamontować ale co do reduktora to Niko nie montuje w zamian zaproponował Zavoli Zeta S. W Auto Flesz nie montują LPGTECHA tylko STAGI więc raczej odpada, a do PITECA chyba jednak za daleko.

 

Jeszcze jedno pytanie trochę OT czy lepiej najpierw zagazować a potem przerejestrować czy odwrotnie?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

504-- 4 cylindry, 516-- 6 cylindrów i troszkę mocniejszy procek, który ni e ma wpływu na pracę tylko dostarcza więcej radości komuś kto chce się pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszp

witam. w mojej p11.144 1,6 mam instalacje Lovato Smart. Założyłem w lipcu zszłego roku. Niby wszystko w porządku ale były problemy z późnym przełączeniem na LPG. Teraz byłem u innego mechanika, poprawił ustawienia i jest super. Spalanie przy jeździe tylko po mieście teraz przy tych mrozach 10l/100 latem 9l/100. A w trasie latem 8l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. w mojej p11.144 1,6 mam instalacje Lovato Smart. Założyłem w lipcu zszłego roku. Niby wszystko w porządku ale były problemy z późnym przełączeniem na LPG. Teraz byłem u innego mechanika, poprawił ustawienia i jest super. Spalanie przy jeździe tylko po mieście teraz przy tych mrozach 10l/100 latem 9l/100. A w trasie latem 8l/100.

 

miałem sie rzucać że coś masz nie tak ,,,a to 1,6....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. w mojej p11.144 1,6 mam instalacje Lovato Smart. Założyłem w lipcu zszłego roku. Niby wszystko w porządku ale były problemy z późnym przełączeniem na LPG. Teraz byłem u innego mechanika, poprawił ustawienia i jest super. Spalanie przy jeździe tylko po mieście teraz przy tych mrozach 10l/100 latem 9l/100. A w trasie latem 8l/100.

 

Spalanie w normie. Także dobrze wyregulowana instalacja. Jak tylko po mieście przy tych mrozach nie bierze więcej niż 10 na 100km to bardzo dobry wynik moaj 1.6 bierze 10,5 LPG teraz po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...