Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To o butlę większą jeszcze zapytam, z tego co tu czytałem HB ma mniejszą tą wnękę na koło niż kombi (skoro Wam wchodzi 60l zbiornik). O wężykach przy wtryskach nic nie piszecie, rozumiem, że tak musi być? W sumie wiele miejsca tam nie ma na te wtryskiwacze. I czy cena rzeczywiście dość wysoka? Kolektor do wiercenia będzie ściągany, panowie we 3 będą zakładać i mają się wyrobić w 7-8h. Plus będzie też zapłon przestawiony na PB98.

 

PS: montaż za tydzień, więc jest pole manewru, jak macie sugestie jeszcze jakieś to piszcie.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerokość butla wchodzi 650mm (w każdym typie nadwozia), w kombi na wysokość 270mm, w sedanie i hb 200mm na wysokość. Zapłon ustawią pewnie na 17 stopni. Wężyki bardzo krótki (bardzo dobrze), cena moim zdaniem OK. za same graty 2kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie z sensem na start masz 8 litrów albo wiecej do przodu a robisz obudowę na niego i spokój chyba że masz zamiar zaglądać do niego co tydzień jak dla mnie bez sensu ,,,

 

650/270-73L, 33kg zwykły

 

czyli 12 litrów do przodu jak dla mnie warto choć może nie koniecznie w primerze bo i tak wchodzi wielka ale w mniejszym autku bez sensu jest dziura w środku ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon już mam na 17st, jeżdżę na PB95 i jest ok, właśnie chcę podkręcić bardziej, tylko chyba będzie trzeba tak po trochę dodawać, kręcić i sprawdzać jak to się będzie zachowywało. Jeszcze kwestia temp. przełączania, gazownik proponuje 30-35st, a odcinkę gazu powiedział, że da na 6600 obr/min (bo na 6700 chyba jest odcięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura 15st, odcięcie na maxa, nie ma problemu z takimi ustawieniami, jak auto dobrze zrobione, w zimie miałem 10st i było gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ta BARAKUDA to cenowo wychodzi jak Hanki a jak gazmen ma fantazję to i dwa razy drożej, do tego regulowana jest dyszami, no i jeszcze nie wiadomo jak z działaniem i trwałością, ale wygląda to wszystko obiecująco,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sterownikiem to przesadził, koło aku jest miejsce i ma sucho, a tam zaraz będzie zasrany i pewnie nie tylko, a tak to gitt, czyli można łądnie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał DINO, sterownik w miejscu narażonym na syf i wilgoć poza tym czujnik PS-02 można by przenieść trochę niżej i owinąć go czymś bo tak to będzie przekłamywał temp. gazu (będzie się nagrzewał od silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to jest częściowo moja wina, gazownik chciał go wrzucić koło aku, ale ja mam w tej chwili za mały akumulator i może przed końcem roku będę musiał kupić nowy, większy. Dlatego powiedziałem mu, że jak znajdzie jakieś miejsce to żeby go nie pchał koło akumulatora. Muszę poszukać gdzieś zdjęć, bo możliwe, że w tej chwili mi jednej osłony pod silnikiem/skrzynią brakuje i da się ten sterownik trochę bardziej zasłonić przed wodą i syfem z drogi.

Po pierwszej jeździe dziś bardzo pozytywnie, wystarczył 1km i już się przełączył, żadnego falowania, szarpania, ale mocy na pewno trochę stracił, bo reakcja na gaz zrobiła się odrobinę wolniejsza, chociaż wkręca się dobrze. Chyba, że to dodatkową masę tak czuć, w sumie jedna jazda to trochę za mało na miarodajny test. W razie co za 1000 km będą poprawki regulacji to może się coś uda lepiej poustawiać.

 

Ja tu się męczę i po ciemku cykam zdjęcia, a tymczasem gazownik wrzucił na stronę obfocony proces montażu:

http://p40.pl/autonagaz/galeria/index.php/Nissan/Primera/P11-144/2-0-141KM

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów! Mogę prosić o łopatologiczne określenie różnic między sterownikami Lpgtech 104, a 504 i ewentualnej różnicy w cenie.

Który z tych modeli lepiej zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów.

 

Od tygodnia jeżdżę taniej :) Za tydzień mam pierwszy przegląd poinstalacyjny. Jak oceniacie sposób wykonania montażu instalacji? Czy ewentualnie należałoby coś poprawić?

post-48337-0-63329200-1337806389_thumb.jpg

post-48337-0-68822800-1337806418_thumb.jpg

post-48337-0-19447500-1337806524_thumb.jpg

post-48337-0-40477600-1337806712_thumb.jpg

post-48337-0-47413600-1337806801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...