Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanko... mam zimowki (jeszcze nie zalozone) 155/65 r13 z poprzedniego auta... czy te opony będą pasować do mojego nissanka sunny? tzn rozmiarowo orientuje się, że tak, natomiast trochę nie pasuje mi te 155... bo wychodzi na to, że raczej to będą opony węższe od obecnie używanych (teraz chyba mam letnie 175/65 r13, ale jeszcze muszę dokładnie sprawdzić). czy te opony nie będą za wąskie jak na takie auto? poprzednio miałem matiza i było ok, ale jednak nissan to nie matiz...

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za wąskie, ale to by jeszcze przeżył, tylko że będą też sporo niższe od oryginału i auto będzie szorować brzuchem o śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za wąskie, ale to by jeszcze przeżył, tylko że będą też sporo niższe od oryginału i auto będzie szorować brzuchem o śnieg.

 

a ile to mniej więcej w cm będzie niżej? kurcze... jeszcze się okaże że mnie zakup opon czeka, a tamte mam zaledwie dwie zimy jeżdzone... a nawet jak te sprzedam to i tak bede musiał dopłacić... niezbyt wesoło :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie masz kalkulator doboru opon.

wpisz obydwie i sam przeliczy ile będą mniejsze. może nie powie ile dokładnie niższe, ale da jakieś wyobrażenie.

 

gdzieś mi wyszło że średnica zmniejszy się o 26mm.

sam zdecyduj czy to dużo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

prośba o opinię czy nie przepłaciłem. Kupiłem dziś komplet letnich opon Dunlop SP Sport Fastresponse rozmiar 205/55/16 indeks 91W, produkcja 2009 (dokładnie) 0309 bieżnik ok. 6,7 do 6,9 mm. Użytkowane przez 2 letnie sezony na Megane. Zapłaciłem za nie 500zł. Jak myślicie ile jeszcze sezonów dam radę nimi zrobić przy założeniu, że latem robię około 8-9tys. km? Jest może ktoś, kto jeździ latem na takich oponkach?

 

Miałem też możliwość kupić Continentale ContiPramiumContact2 z 2007 roku, bieżnik prawie oryginał 8mm, indeks 91V w cenie 700zł, ale trochę obawiałem się, czy to nie były opony z zapasu. Poza tym Conti szybciej się zużywają podobno...

 

Waszym zdaniem dobrze wybrałem?

 

Z góry dzięki za opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny starczyć tobie na 2-3 sezony przy takim przebiegu w okresie letnim jak nie palisz gum podczas ruszania :)

Oponki dobre, Conti i Dunlop to górna półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość enkipenki

Witam!

 

Czy ma ktoś z Was może doświadczenie z jazdy na felgach rozmiar 16 szerokość 225 profil 45 primerą P11 ? Auto 2.0 benzyna . Czy nie obcierają przy skręcie w prawo/lewo ?

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ma ktoś z Was może doświadczenie z jazdy na felgach rozmiar 16 szerokość 225 profil 45 primerą P11 ? Auto 2.0 benzyna . Czy nie obcierają przy skręcie w prawo/lewo ?

pzdr!

Z przodu będzie gówniany skręt :) a z tyłu trzeba klepać rant (ja mam z tyłu taką felgę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

prośba o opinię czy nie przepłaciłem. Kupiłem dziś komplet letnich opon Dunlop SP Sport Fastresponse rozmiar 205/55/16 indeks 91W, produkcja 2009 (dokładnie) 0309 bieżnik ok. 6,7 do 6,9 mm. Użytkowane przez 2 letnie sezony na Megane. Zapłaciłem za nie 500zł. Jak myślicie ile jeszcze sezonów dam radę nimi zrobić przy założeniu, że latem robię około 8-9tys. km? Jest może ktoś, kto jeździ latem na takich oponkach?

 

Miałem też możliwość kupić Continentale ContiPramiumContact2 z 2007 roku, bieżnik prawie oryginał 8mm, indeks 91V w cenie 700zł, ale trochę obawiałem się, czy to nie były opony z zapasu. Poza tym Conti szybciej się zużywają podobno...

 

Waszym zdaniem dobrze wybrałem?

 

Z góry dzięki za opinie...

 

Jeżdżę na takich oponach, faktycznie są dobre, przygotuj się jednakże na zwiększone zużycie paliwa - u mnie wzrosło o 0.5l/100 km.

Przy bieżniku ok. 7mm daję ci maksymalnie 2 lata - Dunlopy zużywają się w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prośba o opinie opon

Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 255/65 R17 110 H

 

Chcę je założyć do nissan navara (duble cab) na sezon letni.

Zastanawiam się czy przy mojej jeździe przede wszystkim po asfalcie (98% czasu) to jest ta opona, czy powinienem poszukać czegoś innego.

Pozdrawiam

ar_it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam możliwość po dość okazyjnej cenie zakupić opony letnie, z tym że parami od dwóch różnych producentów, tj. dwie opony Goodyear Excellence (index predk. i nośności 98W)i dwie opony Yokohama Advan A10B (indeks 94W). Czy są jakieś przeciwskazania, aby to tak założyć, tj. nie od jednego producenta komplet, lecz parami - przód inny i tył inny?

 

Drugie pytanie mam takie:

Obecnie w mojej P12 letnie opony mam w wymiarze 215/50/R17, te co chcę kupić (opisane powyżej) mają parametry 225/50/R17, a więc zmienia się szerokość. Czy wpłynie to widocznie w sposób negatywny na jazdę (poza oczywiście błędnymi parametrami odczytu np. prędkościomierza) i czy w ogóle spokojnie mogę założyć 225, gdy producent zaleca 215?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem na pierwszą część pytania tak: możesz założyć przód inny i tył inny i niema to żadnego negatywnego wpływu na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem na pierwszą część pytania tak: możesz założyć przód inny i tył inny i niema to żadnego negatywnego wpływu na auto.

Dzięki Kolego za podjęcie tematu i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam goodyear excellence (szer. 205) i są wg mnie dość głośne. To tak, jakbyś się wahał jeszcze szukając argumentów na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szerokość 225 to chyba troszkę za dużo jak na nasze drogi, po koleinach może myszkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, gdzie GoodYeary zostały wyprodukowane - wiele osób uważa, że te pochodzące z Chin są gorsze jakościowo.

Druga sprawa - GoodYear praktycznie nie uznaje gwarancji. W 9 na 10 przypadków znajdują jakieś głupstwo aby nie wymienić opon na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, gdzie GoodYeary zostały wyprodukowane - wiele osób uważa, że te pochodzące z Chin są gorsze jakościowo.

Druga sprawa - GoodYear praktycznie nie uznaje gwarancji. W 9 na 10 przypadków znajdują jakieś głupstwo aby nie wymienić opon na nowe.

GoodYeary zostały wyprodukowane w Australii, Yokohama w Japonii.

Dzięki za informacje. Co do szerokości, to wydaje mi się, że przejście z 215 na 225 (jak powiedział mi wulkanizator, to jest 6mm na promieniu koła), nie powinno być dla mnie aż tak odczuwalne, co do tego myszkowania przy jeździe po koleinach. Jak pojeżdzę trochę, to podzielę się odczuciami. Jestem umówiony na piątek na wymianę.

 

Pozdr.

Edytowane przez Aurelius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy miał na pasku 225 i nie mógł się na pasie ruchu utrzymać, zmienił na 215 i ze trzysta razy lepiej jest B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodYeary zostały wyprodukowane w Australii, Yokohama w Japonii.

Dzięki za informacje. Co do szerokości, to wydaje mi się, że przejście z 215 na 225 (jak powiedział mi wulkanizator, to jest 6mm na promieniu koła), nie powinno być dla mnie aż tak odczuwalne, co do tego myszkowania przy jeździe po koleinach. Jak pojeżdzę trochę, to podzielę się odczuciami. Jestem umówiony na piątek na wymianę.

 

Pozdr.

No i już trochę pojeździłem. Na przód włożyłem Yokohamy Advan, a na tył GoodYeary Excellence.

Odczucia jak na razie rewelacyjne. Autko super toczy się. Wrażenie jakby nawet szybciej nabierało predkości. Nie wybiera też tak nierówności. Nie odczuwam również żadnego myszkowania, choć na razie jeżdże po mieście. Nie robiłem jeszcze trasy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym sezonie mała zmiana w moim samochodzie. na Felgi trafiły opony ContiPremiumContact a jako że rozmiar 195/60 mało chodliwy i ceny wysokie to w ramach 2% przekłamania założyłem balony 195/65. Na razie jestem bardzo zadowolony tym bardziej że przeskoczyłem z seryjnie zakładanych Bridgestonów B391, które naprawdę były słabe. Muszę stwierdzić, że Conti w deszczu miażdżą Bridgestone, na razie zrobiłem na nik ok 1,5 tys. km. zobaczymy jak będzie przy długofalowym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej a ja mam Michelin 195/65 E nerdzi Sawyer opony warte swojej ceny małe opory toczenia spadło spalanie, teraz to jest jazda polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej a zakładał ktoś większe rozmiary opon niż te w ramach 2% tolerancji?

czy to bardzo zmula silnik?

upatrzyłem sobie opony ale są o 6% większe niż obecne [o ok 4cm] i nie wiem czy auto jeszcze będize miało siłę jeżdzić....

mam silnik 1.4 87KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...