Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie opony wielosezonowe możecie polecić do Qashqai'a ??

Zastanawiam się na następującymi.

 

 

1. Toyo OPEN COUNTRY H/T 215/65 R16 98H BSW, M+S marking

2 Pirelli Scorpion STR 215/65 R16 98H RB, M+S marking

3. Goodyear EAGLE NCT 5 215/65 R16 98H

 

Ewentualnie jakieś sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kupiłem almerke gti a opony na niej to 195/50/15 a powinno być 195/55/15 czy nie trace na przyspieszenu nic na tych oponkach co mam teraz czy moge na tym rozmiarze smiało śmigać pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kupiłem almerke gti a opony na niej to 195/50/15 a powinno być 195/55/15 czy nie trace na przyspieszenu nic na tych oponkach co mam teraz czy moge na tym rozmiarze smiało śmigać pzdr

 

Przyspieszenie powinno być lepsze, ale większe spalanie i mniejszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna zalozyc na tyl opony 195/65/r15 a na przod 195/60/r15?

 

Jak masz dobre sprężyny z tyłu i Ci nie będzie obcierać, to ogólnie ok. Kwestia tego, czy masz ABS i co on na takie kombinacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobre sprężyny z tyłu i założone już opony 195/65/r15 i nic nie obciera. Pytam sie, bo na allegro sa do kupienia opony za 200zl sztuka z 2010roku ktore zajely 1 miejsce w tescie ADAC 2010, tylko ze rozmiar 195/65/r15... no i te opony chce zalozyc na wiosne razem z innymi oponami 195/60/r15, ktore juz mam na stanie... nie wiem czy nie bedzie to komicznie wygladac... ABS mam, niedawno naprawiony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Z góry przepraszam, jeśli było już w tym wątku, ale 55 stron postów to długa lektura a szukanie po konkretnym modelu primery (P12) nie zwróciło wyników...

 

Jakie opony polecacie do P12 kombi z silnikiem 1.9 120KM? Jeżdżę raczej umiarkowanie (zarówno prędkość, jak i przebieg - w lecie ciut więcej niż w zimie, głównie po mieście). Interesują mnie zarówno letnie (moje Dunlopy SP Sport 300, na których wyjechał z salonu mają już 7 lat i to zdecydowanie ich ostatni sezon), jak i zimowe (obecnie mam Nokiany, ale również 7-letnie, choć wizualnie jeszcze OK). Potrzebuję czegoś dobrego, bo jeżdżę głównie z VIP-em na pokładzie (na chwilę obecną półtora rocznym;)).

 

Rozmiar to, standardowy, 205/60 R16 92H.

 

Myślałem nad letnimi (kolejność wg preferencji po przeczytaniu wielu opinii na różnych portalach):

Bridgestone ER300 (Turanza)

Goodyear Efficientgrip

Michelin Energy Saver

Jakieś Dunlopy (podobne do obecnych, być może takie same)

 

Nad zimowymi się nie zastanawiałem, ale po co pisać 2 razy, jak można w jednym poście ;).

 

A. jeszcze budżet. Nie chciałbym przekroczyć 400zł za sztukę (wg np. Oponeo).

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki!

Edytowane przez Carlozzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do opon do 400zł oto moje propozycje:

Rain expert- ojciec ma w lagunie i jest b zadowolony - dobry stosunek jakość/cena - rządzą na mokrym - raczej nastawione na komfort niż sztywność w zakrętach

vredstain- ładne, dobre na mokro bardziej sportowe od uniroyalli

 

i to co ja wybrałem do siebie conti pc2Miałem conti pc1 w corolli mam pc2 195/60/15 w p11 i jestem zadowolony. Spoko na mokro i sucho no i w twoim budżecie. Zupełnie uniwerslane

No i turanza też jest spoko.

 

Jak jeździsz z dzieckiem odpuśc sobie micheliny - na mokrym co najwyżej przeciętne

Edytowane przez tmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad wyborem nowych opon zimowych do mojego Nissmo 185/65/15.

W gre wchodza:

Frigo2

Riken snowtime

Kelly winter ST

Firestone Winterhawk 2 EVO

lub inne w podobnej cenie np. z allegro.

 

Daj sobie spokój z Frigo i Kelly

Co do Firestone - niewiem jak ta opona się spisuje.

Ja, szczerze - mogę polecić

Sava Eskimo 3

GoodYear Ultra grip 6 lub 7/7+ (aczkolwiek szybko się zużywają)

Fulda Kristal Montero lub Gravito

Na tych oponach jeździłem - i wiem że są bardzo dobre (oczywiście momentami w zimie nic nie jest dobre ...)

Co do ceny. Jeśli zależy Ci na dobrej relacji między ceną a jakością opony, wybierz Sava..

Ja też mam pytanie odnoście opon.

Po poprzednim aucie zostały mi dwa komplety opon.

1. Sava Eskimo S3 185/60 R 14, bieżnik w bdb stanie

2. Good Year UG 6 1985/65 R14, 3/4 mm bieżnika, po dwóch sezonach. w stanie dst+

Ja byłbym skłonny założyc te Savy - ale boje sie, że ABS będzie wariował :/. Niewiem czy rozmiar opon nie będzie za mały - bo w serii mam 195/60 R15 a jego zamiennik to 185/70 R14 (Sava ma 185/60 R14).

Proszę o odpowiedź :)

 

P11 2,0 SR20De (130km) automat

Edytowane przez bep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam firestone winterhawk i uważam że to jest dobry wybór.

kiedyś przerabiałem vredestein (nie pamiętam jaki model) i były potwornie głośne.

letnie uniroyal 680 (chyba) i też nieźle się spisują, ale zimówki z tej firmy nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do frigo - to nie jest zła opona - tylko jest po prostu zimowa bardziej niż uniwersalna. Pamiętam z testów,ze w kategori jazdy w warunkach zimowych spisywała sie bardzo spoko - czasem porównywalnie lub lepiej niż zimowa markowa czołówka. (mowie o frigo 2).

Miałem kiedyś dębice s-30 - była super na kopnym sniegu. Napewno jest to 100% lepsza opona niż jakieś markowe używki - a przy tym raczej tania.

Co do kelly i innych wynalazków - lepiej chyba jednak wybrać dębice. Jeżeli jesteśmy gotowi dorzucić z 30 zł do opony to uniroyall ms 66 zbiera dobre opinie.

Co do winterhawka - zbiera w testach średnie opinie. Mozna być zadowolonym bo w każdej kategorii jest średniakiem -bez wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w doborze opon!

To ostatni sezon moich letnich gumek - rok 2001, kiepski bieżnik i do tego lekki "namiot" na lewej przedniej, przez co bije trochę przy wyższych V. Z uwagi na nadchodzący sezon zimowy można dostać nowe letnie w b.dobrych cenach. Upatrzyłem sobie opony:

Nokian i3 - 185/65/15 - 165 zł/szt

lub

Nokian H - 195/65/15 - 225 zł/szt i wysokie miejsce w teście ADAC 2010.

 

Moje pytanie:

Ponieważ w manualu piszą o rozmiarze 195/60/15 dla mojej Almerki jako tym odpowiednim chciałem zapytać:

 

Jak Wam się jeździ na 195/65/15?

Czy macie jakieś przeciwwskazania do takiego profilu?

Co sądzicie o marce Nokian? - wyczytałem sporo dobrych opinii o modelu i3 ale też kilka mniej pochlebnych, ale jak zawsze chcę mieć niezależną opinię z forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru sie nie wypowiem, ja bym zakladal takie jakie sa zalecane.

 

A co do firmy Nokian, to w Almerze mam Nokian H w rozmiarze 195/55/16 i nie mam do nich zastrzezen, dobre na mokrym i na suchym. Moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie kupno opon zimowych, co sądzicie o nalewkach(opony BIEŻNIKOWANE)

 

nalewki to zło. Najtańsze zimówki będą dużo lepsze od nalewek.

 

Jak chcesz coś niedrogiego i dość dobrego to weź polskie dębice frigo 2.

Sava eskimo s3 też ponoc daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie kupno opon zimowych, co sądzicie o nalewkach(opony BIEŻNIKOWANE)

na nalewkach to sie jeżdziło Fiacikiem 126P

nie ryzykuj nalewek

kup najtańsze jakie sa na rynku

w zimie i tak nie da sie poszaleć a troche zaoszczedzonej kasy przeznacz na cos innego

a tak nawiasem

moj traktorek jezdzi zima na Barum Polaris

cena dosc przystępna konkurencyjna i innymi oponami a oponka spoko

Edytowane przez Elmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, ja też się chyba zdecyduję na takie jakie Nissan poleca, tylko rozmiarów 195/60/15 czy 195/55/15 dla Nokian H nie widziałem w tym sklepie co były i3 185/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeżdżę na dębicach: frigo 2. śmigam już 2 sezon swoją almerką na nich i się sprawdzają. lubię czasem przeginać i jak sam nie chcę auta w poślizg wprowadzić to mi nie wpadło samo. dobrze się na nich trzyma więc za taką kasę to rewelka. jeśli masz większy budżet to poszukaj lepiej rekomendowanych:). ale te moim zdaniem też dają radę i to b.dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem letnie Barum Bravurius 2 195/60/15 po 176 za sztuke, naprawde faje oponki, w porównaniu, oczywiście ze starymi, GoodYear F1 przede wszystkim znaczny wzrost komfortu, świetne tłumienie na dołach, naprawde dobre odprowadzanie wody i niski poziom hałasu (zaleta liniowego bieżnika). Barum to marka budżetowa Continentala. Rożnicy w spalaniu nie zauważyłem żadnej. Polecam przede wszystkim ze względu na komfort.

Jest test tych opon na: http://www.autocentrum.pl

 

Zimowe jek ktoś chce naprawde dobre to Nokian WR, jak budżetowe to niezłe są BFGoodrich G-Force Winter (bieżnik który prawie identyczny maja najnowsze Michelin Alpin A4).

Edytowane przez kris74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym dziale,mam maly problem kupiłem na szybko używki zimowe w rozmiarze 195-65-15, a mam 195-60-15 czy mogę założyć te zakupione ,bo generalnie one sa wyższe i boje sie że mi będą obcierały,a kasa już poszła za nie .p.s. p11-144 kombi 2.0 na alumach.Więc proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...