Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na takich jeżdżę, nie ma żadnego problemu - zawsze to trochę wyżej w zimie. Licznik przekłamuje jakieś 3-5%. Owszem, jest możliwość przytarcia, ale muszą być maksymalnie skręcone koła - co zdarza się jedynie na parkingu, a to przytarcie jest minimalne. Z tym że ja mam starą P11.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem u wulkanizatora i dowiedziałem sie że za Goodyear'y UG7+ z 2010 roku w rozmiarze 185/65r15 T - zyczy sobie 170zł. Poszukajcie - chyba nadchodzi powoli koniec zakupów w sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takich jeżdżę, nie ma żadnego problemu - zawsze to trochę wyżej w zimie. Licznik przekłamuje jakieś 3-5%. Owszem, jest możliwość przytarcia, ale muszą być maksymalnie skręcone koła - co zdarza się jedynie na parkingu, a to przytarcie jest minimalne. Z tym że ja mam starą P11.

a nie będzie to miało wplywu na prace ab-esu?przeczytałem gdzieś że dopuszczalne jest 2% ,potem już jest żle ale niby co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie kupno opon zimowych, co sądzicie o nalewkach(opony BIEŻNIKOWANE)

 

Sam miałem takie kupić, ale znajomy gumiarz powiedział "to nie są opony dla Ciebie" i załatwił mi używki Firestone za 300zł 4szt. 7mm. bieżnika.

 

nawet przy obecnych temp. ok.10oC są zaskakująco ciche, przynajmniej w porównaniu do SAWY ESKIMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki DOT - bo może sie okazać że nie tobie załatwił, a ciebie załatwił :)

Głębokość bieżnika to nie wszytko - bardzo liczy sie wiek opony - szczególnie przy zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że 4 lata (używania) to granica. Moje miały tak że 4 zima była spoko a 5, pomimo, że przedtem nie było żadnych negatywnych objawów, juz było słabo. I to nie tylko na śniegu - a nawet na mokrym. Jadąc w zakręcie przycisnąłem mocniej hamulec (miałem wtedy corolle bez abs) i auto zbblokowało wszystkie 4 koła i przesunęło sie do zewnętrznej zakrętu o jakieś 30-50cm. Dobrze że byłem po wewnętrznej.

Czytałem że czasem nie chodzi o samo używanie opon i ich przebiegi ale o fakt odparowywania czegośtam z gumy - co prowadzi do zmian jej właściwości. Ale to info z tym parowaniem - niepotwierdzone.

Co do załatwienia opon - sam jeszcze nie kupiłem - wulkanizator miał sprawdzić na 100% DOT. A ja nie miałem czasu do niego podjechać. Czy mógłbym załatwić. Mógbym dać ci numer telefonu do gościa. Możliwe że zgodziłby sie na wysyłke. To zwykły lokalny zakład - moze większy niż inne w okolicy ale nie jest to hurtownia czy coś. Cena jest super i sam nie moge uwierzyć że za tyle można kupić.

 

A tu jest prosze test dlal tych co jeszcze nie kupili zimówek. W sumie to nie test a ich kompilacja z krótkim podsumowaniem

Ranking zimowe 2010

 

Z moich doświadczeń wynika że 4 lata (używania) to granica. Moje miały tak że 4 zima była spoko a 5, pomimo, że przedtem nie było żadnych negatywnych objawów, juz było słabo. I to nie tylko na śniegu - a nawet na mokrym. Jadąc w zakręcie przycisnąłem mocniej hamulec (miałem wtedy corolle bez abs) i auto zbblokowało wszystkie 4 koła i przesunęło sie do zewnętrznej zakrętu o jakieś 3-50cm. Dobrze że byłem po wewnętrznej.

Czytałem że czasem nie chodzi o samo używanie opon i ich przebiegi ale o fakt odparowywania czegośtam z gumy - co prowadzi do zmian jej właściwości. Ale to info z tym parowaniem - niepotwierdzone.

Co do załatwienia opon - sam jeszcze nie kupiłem - wulkanizator miał sprawdzić na 100% DOT. A ja nie miałem czasu do niego podjechać. Czy mógłbym załatwić. Mógbym dać ci numer telefonu do gościa. Możliwe że zgodziłby sie na wysyłke. To zwykły lokalny zakład - moze większy niż inne w okolicy ale nie jest to hurtownia czy coś. Cena jest super i sam nie moge uwierzyć że za tyle można kupić.

 

A tu jest prosze test dlal tych co jeszcze nie kupili zimówek. W sumie to nie test a ich kompilacja z krótkim podsumowaniem

Ranking zimowe 2010

Edytowane przez tmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki DOT - bo może sie okazać że nie tobie załatwił, a ciebie załatwił :)

Głębokość bieżnika to nie wszytko - bardzo liczy sie wiek opony - szczególnie przy zimówkach.

 

ty się nie bój... sprawdzony gość i lipy by nie wcisnął.

3008 więc stare nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem kierowcą z niewielkim stażem, więc wybaczcie jeśli pytam o coś oczywistego.

Do Primery P11.144 pasują opony 185/65R15 oraz 195/60R15. W obu przypadkach w sklepach internetowych dostępne są głównie opony o indeksie nośności 88 oraz pojedyncze sztuki opon XL. Indeks 88 określa nacisk na oponę 560 kg. Masa własna mojego P11 wg. tabelek wynosi: 1250 kg, a masa całkowita: 1740 kg. Jakby nie liczyć to: 560kg * 4 = 1240 kg.

Pytanie samo się nasuwa, czy powinienem jednak poszukać opon z indeksem 91 (czyli 615 kg na oponę)? I gdzie je znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy!

Mianowice Mam autko Almerę GTI na oryginalnych alusach 15 calowych i oponach 195/55/15.

Kumpel przywiózł opony nowe za fajną kasę o rozmiarze 190/65/15 czy oponę wejdą na moja felgę. chodzi mi o tą szerokość 65?

Edytowane przez Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zapędziłem...

dzwonił teraz że to rozmiar 185/65/15 ,więc węższy od oryginalnych,to chyba nie będzie dobrze na alusie wyglądać ? :huh:

 

może trochę, ale jeśli to zimówka to przejdzie tym bardziej że zimówka niby powinna być troszkę węższa i wyższa od letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...