Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej a zakładał ktoś większe rozmiary opon niż te w ramach 2% tolerancji?

czy to bardzo zmula silnik?

upatrzyłem sobie opony ale są o 6% większe niż obecne [o ok 4cm] i nie wiem czy auto jeszcze będize miało siłę jeżdzić....

mam silnik 1.4 87KM

Zmulenie to jedno, a zastanawiałeś się, czy łożyska kół to wytrzymają? Wg mnie nie warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem na escorcie 1,4 75km o 5% większe i był strasznie mułowaty i większe spalanie wyszło, bo trzeba było ciągle cisnąć bo miał ciężej. jakby nie to że kupiłem większe felgi z nowymi oponami to bym je zaraz zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie o bierznikowane opony czy nalewki na to samo wychodzi.

Jakie macie opinie na ich temat i jak sie spisuja w sniegu czy lodzie ?

Ja osobiście nie śmigam szybko zimą słyszałem różne opinie.

Że nie polecaja albo sie odkleja bieżnik.

Dzisaiaj sie pytałem na wulkanizacji i koszt jedej takiej opony to 120 zeta.

I mówił właściciel że sprzedał i bardzo dobrze sie spisuja na lodzie itp.

Wiem każdy żyd swój towar chwali.

Mam zimówki ale myślałem własnie może o takich jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem, kupilem 2 dni przed wyjazdem w gory i powiem Ci ze ytrzymaly sie jak szalone:) snieg czy lod nie byl im straszny. Glosno piszczaly, miekkie gumy, jechalem na nich 170 wiecej sie balem:P odklejanie sie bieznika to znak rozpoznawczy bieznikowanych opon ale sprzed 10 lat:) teraz mozesz spokojnie kupic i bedziesz zadowolony:) osobiscie polecam Goldgum. w zeszlym roku testowalem 185/65/15, w tym roku kupilem 205/55/16 i sprawdze ile sa warte. koszt 115 od sztuki. jesli nie zdadza egzaminu to pojda na tyl a kupie inne nowe na przod w przyszlym roku. jesli jezdzisz ostroznie, rozwaznie, to mozesz zaoszczedzic. 2 bieznikowane z zalozeniem to koszt jednej firmowej:/ NA ALLEGRO kupowalem bezposrednio od producenta GOLDGUM(firma chyba z mazur).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiej wielkości masz koła - ale zamiast tych bieżnikowanych kup nowe Dębice Frigo 2 - nie wiem, czy znajdziesz coś równie dobrze idącego w śniegu. Jeśli masz 14stki to przy odrobinie szczęścia kupisz nowe po 130zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 i szukam najbardziej popularnej.195/65/15.

Dzieki za szybką odp ;) .

No mi jakoś sie nie śpieszy zima. A właśnie te bierznikowane sa do 100km/h tak słyszałem.

Ale jeżdżę ostrożniej w zimie. I najlepiej jak sie słyszy opinie użytkowników.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj frigo, nawet do upalania polecają, a z bieżnikowanymi jest tak, że nigdy nie wiesz kto jakiego karkasu (bazy) użył. To jest czysta loteria.

Ostatnio takie szopki, tzn. różne zachowanie się tego samego typu opony, wychodzi w slickach profila XR-01, które też są nalewkami. Jedni katują i jest o.k, inni 60 s na torze nie umią przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu z braku czegokolwiek innego kupiłem Frigo 185/65R15 po jakieś 170zł/szt. i bez problemów całą zimę przejeździłem, a jeżdżę dość dynamicznie i czasem za szybko. Były może dwie, trzy niebezpieczne sytuacje ale wszystko z mojej winy (przesadziłem z prędkością) i do opanowania. Przyznam się, że początkowo sam byłem sceptyczny co do tych opon, ale teraz to bym chyba nie przepłacał za inne, skoro te się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user.php?uid=11237127

poczytajcie sobie opinie na stronie producenta opon bieznikowanych z allegro. zeby nalac cos na opone, ona musi spelniac ostre kryteria. w zeszlym roku kupilem bieznikowane opony i pojechalem w gory. i wcale nie jezdzilem z predkoscia 10km/h. a moja rodzina mieszka przy samej granicy ze slowacja, miejscowosc KACWIN i wcale tam nie ma latwych tras do jazdy. Prawda jest taka, ze kto nie jezdzil, nie powinien sie wypowiadac. Jak nie przetestujesz, nie bedziesz wiedzial co to za jakosc. kupilem takie w rozmiarze 185/65/15, pod koniec grudnia, auto sprzedalem w polowie lutego, przejechalem na bieznikowanych w tym czasie 9 tys km, nie scinalo ich, jakos pojazd sie toczyl, wytrzymal wieksze predkosci, a jak wiemy zime mielismy:)i nie zakopalem sie ani razu:)zawsze mozna kupic 2 na probe, jak sie nie sprawdza to na tyl za rok je wstawic i kupic 2 inne:) tyle z mojej strony:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem bieżnikowanych itp.. Ale jeżeli to ktoś nie ma pieniędzy na takie proste opony na zime jak debica frigo.. to myśle, że lepsze to jest wjscie od kupowania np.: uzywanej..

 

W rozmiarze 195/65 r15 w zeszłym sezonie biedronka sprzedawala opony SAVA po 135zł/szt.. wiem bo kupowałem kolezance.. Są dużo lepsze od frigo.. Pierwszy model savy sprawował się bardzo dobrze, ale tylko na sniegu.. Drugi model jest już bardzo dobry na suchym jak i mokrym asfalcie.. Ja bym poczekał na Twoim miejscu, aż biedronka wypuści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanow sie czy lepiej kupic opone ktora ma 6 lat, 5 mm bieznika i ma stwardniaala mieszanke, gdy tak naprawde min bieznika na zime to 4 mm... czy z nowa guma i wieksza iloscia lamelek

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w Tesco widziałem maja opony 15" za 253zeta.

I to jest taki standardowy rozmiar 195/65/15. Jak dobrze pamietam ale napewno 15.

napisze jakie opony założe.

 

Rozm z kolega i bardzo sobie chwalił własnie bieżnikowane .

mówił mi firme ale zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze nowe Dębica Frigo 2 są po 195zł, nie warto pchać się w gówna typu 'nalewki'... Nalewki to są dobre, ale takie z monopolowego. Nie wiem, czy znajdzie się coś lepszego, co by mogło z Frigo 2 konkurować w głębokim śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze nowe Dębica Frigo 2 są po 195zł, nie warto pchać się w gówna typu 'nalewki'... Nalewki to są dobre, ale takie z monopolowego. Nie wiem, czy znajdzie się coś lepszego, co by mogło z Frigo 2 konkurować w głębokim śniegu.

W pełni się z Tobą zgadzam sam mam Dębice Frigo 2 i nie moge złego słowa o nich napisać.Co do nalewek to niestety jest prawda że są byle jakie potem same problemy wynikają a to drgania kierownicy,bicie itp.Kiedyś raz jedyny kupiłem używki i więcej tego błedu nie popełnie.Po założeniu było wszystko okej ale po 2-3 miesiącach przy wymianie oleju zauważyłem od wewnętrznej strony opony same spękania na gumie.No ale tak to jest niemcy po 5 latach wywalają a nasi gumiarze zwożą je i wciskają ludziom jako wspaniały towar.Co z tego że bierznik może i mają okey jak guma nie ma swoich parametrów.To jest podobnie jak z wymianą paska rozrządu,ileś tysięcy lub 5 lat bo po tych 5 latach guma nie ma tych parametrów co nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok warsztatu ojca kiedyś była wulkanizacja. Co tydzień przyjeżdżała ciężarówka po stare opony do utylizacji. Wraz z nią przyjeżdżał pan transitem i wybierał sobie opony, które są nieprzebite oraz bez guzów - po co? Ano, w celu późniejszej obróbki na nalewki :) Często bazą na nalewki były opony 15 letnie ze spękaną gumą, która potem i tak była nadlewana cienką warstwą, aby wizualnie wyglądało jak nowe. Dalsze przemyślenia pozostawiam czytającym ten tekst...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz dostanie opon zimowych graniczy z cudem.

Ci od ciężarówek i dostawczaków to już w ogóle mają przechlapane. Muszą czekać ze 2 tygodnie na wymianę.

chyba troszkę przesadzasz, u mnie zmieniają od ręki a najdalej na drugi dzień. nawet na busie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem na etapie kupna opon zimowych rozmiar 185/65/14r .Do Primera p11 Mam dylemat co wybrać GOODYEAR ULTRA GRIP 8 czy MICHELIN ALPIN 4.Czy ktoś z was posiada może takie opony i może podzielić się własną opinią na ich temat, ewentualnie prosił bym o podpowiedz które wy byście wybrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić opony zimowe w granicach 200zł za sztukę, rozmiar 185/65R14. Mam na oku Barum Polaris 3 i Dayton DW510, ewentualnie Dębica Frigo 2. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych opon? Które byście polecili?

 

Z góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frigo 2, mam w tym rozmiarze w N15. Nie miałem jeszcze takiej opony, żeby tak dobrze szła po śniegu, jak ta Dębica. Dopóki auto się nie zawiesi, nie ma opcji, aby nie wyjechać. W zeszłym roku płaciłem po 130zł / sztuka. W poprzednim aucie miałem Micheliny, 14stki, dałem ponad 1200zł za komplet i wstyd się przyznać, ale Frigo2 o wiele lepiej sobie radzą w zimowych warunkach niż ponad 2x droższe Micheliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...