Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś Yokohama AVS Sport V102 - na opony.pl - kosztują 226 zł w rozmiarze - 195/50/15 to jeszcze do przyjęcia dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja sie zastanawiam jakie najszersze opony wcisneliscie na standardowe felgi sunnego N14 - 13" 5,5J - orginalnie maja byc chyba 155. Co szerszego mozna na nie wcisnac ??

 

Ja na takich felgach pomykałam na 175/70 ale myśle że na upartego 185 byś włożył ale to już będzie niezdrowe dla opon ich trwałści itd.

175/70 polecam ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takich felgach pomykałam na 175/70 ale myśle że na upartego 185 byś włożył ale to już będzie niezdrowe dla opon ich trwałści itd.

175/70 polecam ci

 

Ja takie mialem na poczatku i tragicznie sie na tym jezdzilo, ale byc moze wine ponosily opony Dayton :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na takich felgach pomykałam na 175/70 ale myśle że na upartego 185 byś włożył ale to już będzie niezdrowe dla opon ich trwałści itd.

175/70 polecam ci

 

Ja takie mialem na poczatku i tragicznie sie na tym jezdzilo, ale byc moze wine ponosily opony Dayton :/

 

Ta firma to szmelc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orginalnie w P11 powinno być 185/65/14 - przynajmniej tak mam na drzwiach. Mam alu 15 i będę kupował letnie do nich. Co myślicie o rozmiarze 195/50/15? W tym rozmiarze oponki są w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o rozmiarze 195/50/15?

Ja zacytuje co tu kolega mi powiedział właśnie na ten temat ...

 

napisał/a:

Tomaszek, powiedz mi szczerze , teraz mam 205/60/15, ale z letnich ponad 200zł musze dać za Dębice Furio, a za 195/50/15 za 200zł kupie już Toyo T1-R albo Continental ContiPremiumContact i ogólnie jeżeli mniejsze opony to bym na przód założył.

 

 

Między podanymi rozmiarami jest kosmiczna różnica wysokości

jak już chcesz mniejsze to zamień na 195/65/15 tak to spokojnie obleci i w tym rozmiarze kupisz tanio opony w jakieś promocji

 

W twoim przypadku założyłbym 195/60/15 lub 205/55/15, ale drugie rozwiązanie droższe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/65/14 ma średnicę 596mm, 195/60/15 ma średnicę 615mm czyli o 19mm większą, 195/50/55 ma średnicę 20mm mniejszą, ideałem jest 195/55/15 bo ma średnicę tylko 0,5mm mniejszą, ale opony w tym rozmiarze to Kormoran Gamma za 213zł, Barum Bravuris za 226zł, a Yokohama AVS Sport V102 kosztuje 386zł! Ta sama Yokohama w rozmiarze 195/50/15 kosztuje na opony.pl 231zł, a na allegro jest sklep z Wawy gdzie mogę osobiście odebrać i kosztują po 200zł. Wiem że licznik będzie jeszcze bardziej zawyżał i będę miał mniejszą prędkość maksymalną o 3,5%, ale ta cena za tak dobre oponki kusi. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie, przeglądałem opinie na temat opon i skłaniam się albo do Yokohama A-Drive w rozmiarze 195/60r15 H, albo Bridgestone Turanza w tym samym rozmiarze. Zastanawiałem się też nad niższym profilem, ale ceny wydają się być troche wyższe. Co z tych dwóch wybrać? Yokohama nowe na allegro są za 209zł za sztukę więc nawet tanie, turanza są chyba droższe... Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt że kapcie trochę kosztują no i trzeba trochę na nich pojeździć a na bezpieczeństwie nie chcę oszczędzać mam pytanie

 

Na jakich kapciach Panowie jeździcie. Ma ktoś:

 

 

: Dunlopy Fast Response 185/65 kraj produkcji

 

:GoodYer Excelens 185/65

 

:GoodYer HydraGrip 185/65

 

 

Najlepiej gdyby ktoś z was czasami lubił depnąć gaz od czasu do czasu.

 

Chodzi mi o wasze zdanie bez kitu jakie są na mokrej/suchej nawierzchn w zakrętach i na Autostradzie 120 -180 km/h.

Ewentualnie co byście polecili z GoodYera Lub Continentala ale konkret z doświadczenia

 

 

 

Pozdrawiam All

 

Jakoś do tego co jest na stronach oponiarskich nie mam zaufania

 

PROSZĘ O NIE USUWANIE TEGO POSTU ZDANIE UżYTKOWNIKÓW BĘDZIE DLA MNIE KLUCZOWE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr676

Witam

 

Mam okazje kupić opony 205/55/16 do Primery P12 w dobrej cenie i założyć je do samochodu.Czy ktoś z was jeździ na takich i jak zachowuje sie samochód.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym roku musze kupić 2 letnie, teraz już bardziej mam sprecyzowany wybór:

 

Nowe:

Falken ZE 512

Dębica Furio

lub używane z 7.5-8mm (nawet są jeszcze "włoski") bieżnika Avon ZV3 z dot 0506 i 3304

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 14:32 ]

Falkeny bym musiał kupić na allegro w firmie, gwarancja 5lat, Dębice bym kupił u siebie w mieście też z gwarancją na 5lat, i była by to ta sama cena (ok 200zł/szt), a Avon bym osobiście odbierał od kolesia za troche mniejszą cene niż nowe opony ( 160zł/szt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam oponki FIRESTONE. Sa ciche i dobre

 

Ciche :?: Podkręć VOLUME w aparacie słuchowym :P Ja mam TZ200 i są głośne.

 

Fer, ja wolałbym na Twoim miejscu nowe, niż używane.

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 16:06 ]

Sam szykuje się do zakupu Barum Bravurius 2 195/45/16, bo są najtańsze w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki Firestone są bardzo dobre ale FHSZ80 ja na nich jeździłem i mogę polecić. Bardzo dobrze odprowadzają wodę i super się trzymają. Co do dębicy furio to raczej bym odradzał - poczytaj sobie komentarze w sklepach z oponami - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dębicy furio to raczej bym odradzał - poczytaj sobie komentarze w sklepach z oponami - tragedia.

 

Rok temu kupiłem i wrzuciłem na tylnią oś, zrobiłem ok 8tys na nich i nie mogłem złego powiedzieć słowa, były różne warunki i nie czułem utraty przyczepności, równo się ścierają no i praktycznie były najtańsze. Na przodzie miałem założone "awaryjnie" Michelin jakiś tam z 2000 roku z niskim bieżnikiem i widać było że gorzej trzymają się drogi.

 

Co do opinii, to czasami są one nie miarodajne - dużo ludzi pisze że te opony mają wyząbkowane - dzieje się tak wskutek niesprawnych amortyzatorów ...

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 16:37 ]

Jeszcze dodam, że przed kupnem tych Furio, były na tylnej osi Dębice Passio z 97 lub 94 roku i nie miały jakiegoś "defektu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem cię ale tych opinii nie jest 10 tylko dziesiątki a to wg mnie już dużo mówi. Ja aktualnie też się przymierzam do kupna letnich i się zastanawiam nad BF Goodrich G-Force Profiler ale to też sugeruję się opiniami bo wiadomo że ktoś ci nie założy żebyś sobie mógł pojeździć tylko zawsze czymś się trzeba zasugerować. Poza tym pod uwagę biorę Dunlop SP Sport 01, Goodyear EXCELLENCE i Uniroyal RainSport 2 jeśli ktoś miał z nimi styczność to prosiłbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200
Jeszcze dodam, że przed kupnem tych Furio, były na tylnej osi Dębice Passio z 97 lub 94 roku i nie miały jakiegoś "defektu".

Jak kupiłem nissana to miał takie załozone na suchej nawierzchni jeszcze znosnie ale jak tylko popadał deszcz to czysta makabra o szybszym ruszaniu na mokrym mogłem zapomniec mojm zdaniem to opony do aut z małymi silnikami gdzie moc przekazywana na koła jest malutka u mnie w nissanie były wiecznie problemy z trakcja a ma tylko 125km,załozyłem na zime nowiutkie yokohamy wszelkie problemy znikły a to zimówka nie chcem myslec jak dobrze jest na letnich yokohamah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie na suchym, mokrym, zakrętach

 

Interesują mnie szczególnie P11.144 ale inne auta też 185/65

 

Coś TEN KĄCIK OPONIARSKI NASI MACHERZY SPROWADZILI PRAWIE DO NIEBYTU :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudi1980

Rozmawiałam z gościem od opon (dystrybutorem) i mówił że na zimę Yokohamy są naprawdę super ale letnie to zależy. Część klientów twierdzi że w lecie na suchym są po prostu jak przyklejone do drogi super, ale na mokrym to zależy czasami nie zachowują się tak jak byśmy chcieli. Ja nie jestem pewna też się zastanawiam jakie opony wybrać. Może Goodyear? Pozdro Ps. Jeśli chodzi o Dębice to nie polecam kiedyś mój znajomy miał i jak spadł deszcz to jeździł jak na lodzie dwa razy stuknął gościa przed sobą jak musiał hamować na światłach. A jechał może 40/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupował na wiosnę 2 oponki o rozmiarze 185/65. Ograniczyłem wybór do Firestone Firehawk TZ200, Dunlop SP Sport 01, Continental EcoContact 3 i Uniroyal Rally 550. Wszystkie są w cenie około 200 zł.

Póki co skłaniam się ku Dunlopom. Firestony mam już na przedzie i są ok, ale chciałbym coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

Witam!

 

Już od paru lat kupuję opony przez internet i i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle jeździć po jakichś zakładach we Wrocławiu i porównywać ceny opon biorąc pod uwagę, że pewnie wymiana byłaby "gratis" ;) ?

Chodzi mi głównie o jakiegoś przedstawiciela Good Year - czy ktoś z Wrocka lub okolic ma może jakieś doświadczenia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

Dzięki!

Niestety rozmiar nie dla mnie - potrzebuję 175/70/14 (wiem, że mało męski rozmiar, ale na Wrocławskich "równych inaczej" drogach i przy dzidzi z mamusią na tylnej kanapie sprawdza się).

Podzwoniłem trochę po fimach we Wrocku i w porównaniu do opony.com.pl tylko jedna miała ceny, które warto było rozważyć - Sochacki opony - 27 zł na oponie drożej niż w necie + wymiana w cenie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do podmiany 13 na 14" na oponach 185/70/14 w sedanie N15. Czy ten rozmiar będzie dobry? Nie będzie obcierać przy skręcie? Felgi 14 w rozmiarze 5.5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...