Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrolowcy z W-wy i okolic łączcie się


Katrinka75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Korbamoto

Niestety 3 czerwca mam zajęty nieodwołalnie. A w następny weekend (długi) jadę na II Podlaski Piknik Militarny koło Białegostoku. Bo ja bardziej militarysta jestem niz offroadowiec, a jeżdżę Patrolem, bo na czołg mnie nie stać ;)

Ale w jakiś kolejny weekend chętnie się podłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego to pisz jak jedziesz ja mam 25min na kuklowke to podjade to pojezdzimy trochę . ja juz z miesac tam nie bylem po robiłem zawieszenie ( stabilizatory wał drazek kierowniczy przedni naped bo non stop psuje sprzegiełka :) .) moze mi sie uda jeszcze kogos sciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

Dzisiejszy wypad był całkiem spontaniczny, nie było kiedy się umawiać z wyprzedzeniem.

A jeśli chodzi o sprzęgiełka, to moje automaty tez czasem zapinają oba, czasem jedno. Musze rozebrać, wyczyścić, nasmarować, a jesli to nie pomoże, to zblokuję lub zaspawam na amen. Na srajdy4x4 jedni ciągle sprzęgiełka zmieniają i boją się jak ognia jazdy na zapiętych, gdy napęd jest 2H, a inni jeżdżą na zblokowanych na stałe i nie widzą rożnicy w zużyciu paliwa, ani w zużyciu bebechów przedniego mostu. I wysiadać i łazić naokoło nie muszą przed wjazdem na wertepy :)

Edytowane przez Korbamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest troche ruznicy masz mniejszy skret a ja jezdze nim a codzien i niechce mi sie parkowac na 5 razy juz 3 razy wymieniałem sprzegiełka ale teraz udało mi sie naprawic jedno . a i napewno w patrolu poczuje ruznice w uzyciu paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę moim na codzień i mam permanentnie zapięte sprzęgiełka - nie widzę żadnej różnicy na gorsze ani w zużyciu ropska ani w skręcie, nie muszę kombinować z nimi jak zmieniam napędy i teren. Uważam, że te sprzęgiełka to powinny być fabrycznie na LOCK i tyle ;) Co do łamania się też jest dobrze, mój Parch składa się pod wiatę razem z Jeepem tu gdzie inni moi sąsiedzi trzymają jedno płaskie auto. Nic dodać nic ująć :) no chyba że ja jestem takim magikiem w parkowaniu :whistle:

 

Pozdro,

K. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

Nowsze terenówki niż nasze Patrole mają stałe zabieraki bez możliwości rozpinania i jakoś mosty im sie nie rozlatują ani nie palą dwa razy tyle co powinny.

Cały temat jest na rajdy4x4 o tym. Ktoś tam mierzył ''po aptekarsku'' zużycie paliwa po asfalcie na zapiętych i rozpiętych, to mu wyszedł wzrost poniżej 5%, a i tego do końca nie byl pewny.

A jesli chodzi o skręt- to mam wrażenie, że moj krótki Hiszpan to kręci sie w miejscu jak wózek widłowy z kołami ustawionymi w poprzek :)

I nie bardzo rozumiem co ma wspólnego promień skrętu ze zużyciem sprzęgiełek... :whistle:

 

A tutaj jeszcze fotka obrazująca wielką przydatność i przewagę klapy starego Patrola nad drzwiami w nowszych Patrolach :)

20120525338.jpg

Edytowane przez Korbamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolezanko rozumiem ze ty masz sprzegiełka zapiete na lock ale jezdzisz na 2H tak ?? bo mi bardziej chodzi o to ze mam zły skret na 4H . wole tez chodzic do okoła samochodu i je przekrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie? Bo ja jeżdżę 4H w terenie a 2H po twardym, nie powinno jeździć się 4H na twardym, bo można uszkodzić ukochane autko na zakrętach :whistle: przecież jest wtedy usztywnione a nie masz na twardym uślizgu.

Kolego max233 ;) każdy ma prawo robić jak uważa, ja dzielę się z resztą moją osobistą opinią oparta na doświadczeniu jazdy moim Patrolkiem :)

Pozdro,

K. :wave:

Edytowane przez Katrinka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze :) bo już się niepokoiłam o Twoje autko. I co na 2H przy zapiętych sprzegiełkach haczy Ci na zakrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na cito! na Dzień Dziecka 31.05.12:

Znajomy zapytał mnie czy byłaby szansa na pokazanie dzieciom z "Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki" w Helenowie paru naszych aut.

Impreza odbywa się na terenie ośrodka w Helenowie (niedaleko Centrum Zdrowia Dziecka).

Trudnością jest to, że odbywa się w czwartek tj. 31.05.2012 od godziny 10.

Proponowane miejsce zbiórki godz. 9.45

http://www.zumi.pl/,...ointY=52.213382

 

No i pojawia się pytanie - pomożecie? Wiem że to dzień pracy, ja będę przed pracą na jakieś 3-4h, może dałoby radę parę aut podstawić.

Impreza raczej statyczna, choć może - jeszcze nie wiem - uda sie zrobic małą rundkę po ośrodku.

 

Liczę na Waszą pomoc. Wszelkie pytania - zapraszam do kolegi Ryjka - Telefon: 509-00-44-00 jakby ktoś miał się spóźnić czy błądził.

 

Pozdrawiam,

Kasia :)

 

 

Po imprezie

Uuuu... szkoda, że nikt z Was nie przyjechał, było fajowo i super radośnie-pożytecznie i czasem kurzowo niegrzecznie ;)

Impreza udana w 100% pora słaba ale dla chcącego nic trudnego. Jedni wzięli urlopy a drudzy jak ja, zamienili się i pojechali po imprezie do pracy. Warto było, bo dzieciaki uradowane jazdą w kurzu i piachu, z górki i podgórki, lasem i szutrem. Było git!

Fotki od koleżanki: https://picasaweb.google.com/amee00109/DzienDzieckaHelenow?authkey=Gv1sRgCLrG1e2JjamYZw# krótka relacja foto z tego jak było, z lasu nie ma bo tam wszyscy pędzili w kurzu i nikt nie robił fotek ;)

Niestety byłam jedynym przedstawicielem naszej marki wśród jeepów i landryniarzy...

pozdro...

K.

Edytowane przez Katrinka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

Nudzi sie ktos w sobote lub niedziele? Jakis wypadzik gdzies niedaleko Wawy? Kuklowka lub inne wertepy?

Mialem byc na zlocie militarnym, ale nie wyszlo i nie mam planow, a samemu sie krecic bez sensu to mi sie nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korbamoto

Chetnych do przejazdzki brak. Ale i tak limit na ten tydzien wyczerpalem. W koncu bylem jednak na tym pikniku militarnym kolo Bialegostoku. Jednodniowo. Bryndza i nyndza, przereklamowane, szkoda kasy na rope, na 450 km w te i nazad.

Pojazdy gasienicowe az 4, pare UAZow, Willys, jakas ciezarowka.

Sporo zmotanych terenowek, fajny teren nieczynnej zwirowni, ale pojezdzic nie bylo z kim, bo w ekipie terenowek ani jednego trzezwego nie spotkalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy, podzielę się z Wami moją tragedią :( Mianowicie pomykałam sobie wczoraj mostem północnym (W-wa), rozkoszując się jazdą moim cudnym Parchaczem i nagle czuje, że jadę ale nie bardzo jadę…obroty w górę, a auto muli i nie rozpędza się tak jak powinno. Powiem tak: jest mi smutno i źle ale moje autko zaniemogło i to na dobre. Czeka mnie spory wydatek, bo dziada nie sprzedam, gdyż/ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez niego – tego cholernego, mojego kochanego Parcha….

Pogrążona w smutku - K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( jakaś pechowa seria Koledzy...mi poszła turbina i pompa...reszta wiadomo, poleciało po silniku. We wtorek po pomiarach będzie wiadomo co z nim dalej robić. Może naprawa, a może...co raczej pewniejsze - szukanie nowego serca do parcha :( Nic to w każdym razie coś trzeba będzie zrobić, bo sprzedaż nie wchodzi w grę.

Pozdro,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...