Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając jeszcze do mojego poprzedniego postu, jak myślicie warto kupić pokrowiec na auto. Auto przez dzień stoi na pełnym słońcu a nie chce żeby lakier i środek matowiał. Z drugiej strony jak auto będzie lekko brudne czy nie będzie rysować lakieru przy zakładaniu. Ma ktoś jakieś doświadczenie z pokrowcami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logike, jak bedziesz go zakladal na brudny samochod, to porysujesz lakier. Wiatr bedzie go przesuwal, zakladanie rowniez zostawi slady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, nie mówię o brudzie typu całe auto w błocie. Lekko zabrudzone. Wyjadę z myjni a za 2dni będzie juz brudny. Wiec mycie przed każdym założeniem jest bezsensowne

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz.

 

Niestety nie strasze. Poszukaj prawdziwego garazu i zakup sobie Scratch X do usuwania rysek, ktore beda sie pojawiac znikad, szczegolnie jesli masz ciemny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, nie mówię o brudzie typu całe auto w błocie. Lekko zabrudzone. Wyjadę z myjni a za 2dni będzie juz brudny. Wiec mycie przed każdym założeniem jest bezsensowne

Czy brudny,czy umyty,nie upilnujesz zrysowania lakieru.Jestem pełen obaw o zakładanie i zdejmowanie pokrowca i o późniejsze jego efekty.

Capitan wie co mówi.Poczytaj temat o pielęgnacji,a na pewno podejmiesz słuszną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz czarny samochod i chcesz aby wygladal na zadbany musisz sie przyzwyczaic do mysli, ze zawsze brudny samochod jest lepszy od porysowanego samochodu. Po kazdym myciu bedziesz odkrywal male badz wieksze ryski, ktore na szczescie w 99% bedzie dawalo sie usunac Scratch X 2.0. Odradzam pokrowiec, jesli martwi Cie potencjalne zmatowienie wnetrza zakladaj ekrany na szyby kiedy zostawiasz auto na parkingu przed praca i regularnie uzywaj srodkow do czyszczenia i konserwacji wnetrza. Nie wiem jaka masz tapicerke, tekstylna, kombinowana czy skorzana ale o skore trzeba dbac (brzmi jak z poradnika dla pan ;) i nawilzac systematycznie odzywka.

 

Sporo z tym wszystkim roboty ale auto nasze hobby, wiec zaden to trud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie strasze. Poszukaj prawdziwego garazu i zakup sobie Scratch X do usuwania rysek, ktore beda sie pojawiac znikad, szczegolnie jesli masz ciemny lakier.

 

A mnie kolega wyśmiał że ja delikatnie gąbką myję auto podczas gdy on bierze twardą szczotę do swojej machiny z 2008 roku i jedzie i nawet ryski nie zrobi ... no ale jak się ma lakiero-akwarelkę na autku to nie ma co narzekać ino jechać z gąbką ,delikatną mikrofibrą / Irchą itp ... U mnie odpukać po roku jeżdżenia (i 30 tysiach) rys zbyt wielu nie widzę , choć kilka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kazdym myciu bedziesz odkrywal male badz wieksze ryski, ktore na szczescie w 99% bedzie dawalo sie usunac Scratch X 2.0.

Po tym środku efekt będzie długo trwały czy tylko do pierwszego mycia ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich malych upgreadow, antenka-zadlo i progi.

 

d7430f19de00c5ed12f8671598da546e.jpg

 

29508688d41a33ab3e75252118312a0b.jpg

 

c4e99b84919ed59fc25552496ea966f5.jpg

 

cc1f390483ec211576559e250683e458.jpg

Edytowane przez CaptainRandall
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy taki LED będzie pasował do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

 

http://allegro.pl/t10-9-led-5630-canbus-boczna-w5w-smd-gratis-fv-i5957940183.html

 

I w jaki sposób zdemontować lampki podświetlenia tablicy? Nie zauważyłem żadnych śrubek, więc przypuszczam że są zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ta antena, pytanie, czy ona w 100% wspolpracuje z radiem DAD i gdzie ja mozna kupic.

 

To antena FM, wiec ma sie nijak do radia DAB. Nie ma zadnego wplywu. Mozna dostac sporo takich i podobnych produktow na Ebay'u. Zabieg kosmetyczny bo denerwowala mnie standardowa antena wygladajaca bardzo budzetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czegos nie rozumie, czy to znaczy, ze radio DAB z tej anteny nie korzysta ?

 

Nie, to antena do radia FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest antena dla radia DAB, lub cos innego co odbiera dane ?

A tak wlasciwie, moglbys Capitanie temat rozwinac i oswiecic Monike. :)


Pytanie do tych, ktorym to pasuje, czy ktos z Was zastanawial sie nad takim czyms?

 

http://www.ebay.de/itm/Chiptuning-RaceChip-One-Nissan-Qashqai-J11-1-6-dCi-96kW-131PS-/322079265899?hash=item4afd6b946b:g:u0cAAOSwiYFXFNtE

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest antena dla radia DAB, lub cos innego co odbiera dane ?

A tak wlasciwie, moglbys Capitanie temat rozwinac i oswiecic Monike. :)

Pytanie do tych, ktorym to pasuje, czy ktos z Was zastanawial sie nad takim czyms?

 

http://www.ebay.de/itm/Chiptuning-RaceChip-One-Nissan-Qashqai-J11-1-6-dCi-96kW-131PS-/322079265899?hash=item4afd6b946b:g:u0cAAOSwiYFXFNtE

 

Nie jestem ekspertem ale wg mojego skromnego mniemania antena do DAB znajduje sie w samej jednostce NC II, jesli pisze bzdury niech mnie jakis kolega poprawi.

Co do chipowania silnika, tu potzrebna jest opinia fachowca, jedne silniki chipuja sie chetnie a inne nie bardzo. Dodatkowe 30+ koni na pewno nie zaszkodzi ale pytanie jakim kosztem zuzycia silnika? Swojego dCi nie bede poddawal takim eksperymentom, raczej zmienie samochod na taki z mocniejszym silnikiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale wg mojego skromnego mniemania antena do DAB znajduje sie w samej jednostce NC II, jesli pisze bzdury niech mnie jakis kolega poprawi.

Co do chipowania silnika, tu potzrebna jest opinia fachowca, jedne silniki chipuja sie chetnie a inne nie bardzo. Dodatkowe 30+ koni na pewno nie zaszkodzi ale pytanie jakim kosztem zuzycia silnika? Swojego dCi nie bede poddawal takim eksperymentom, raczej zmienie samochod na taki z mocniejszym silnikiem :).

 

Pracowałem długie lata w firmie w której produkują takie rzeczy jak samochodowe wiązki, anteny , wzmacniacze antenowe więc powiedzmy że mam blade pojęcie ;).

W tych antenach w podstawce są wmontowane wzmacniacze antenowe (i GPS) , natomiast DAB bierze sygnał z tej samej anteny którą tam mamy do tej podstawki podłączone. Nie powinno być żadnych dodatkowych obwodów / wzmacniaczy. Sygnał wpuszczany przez to samo łącze co do analoga a już NCII posiada odpowiednie konwertery i wewnętrznie ten sygnał obrabia.

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze DAB korzysta z tej samej anteny co radio FM? I de facto zamontowane przeze mnie zadlo jest zrodelm sygnalu dla DAB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...