Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar w rodzinie :D


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super,jeśli chodzi o spalanie to jestem w szoku.Co do spryskiwaczy ,przy najbliższej okazji zgłoś ,to poprawią.U mnie po zakupie miałem identyczny problem,i po zgłoszeniu okazało się ,że zagięty był przewód pod podszybiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejny Pulsar w Naszym garażu?  :thumbsup:​ 

 

Witamy serdecznie kolegę xavius i zachęcamy do dalszego  dzielenia  się wrażeniami z jazdy / użytkowania - tego nowiutkiego  Nissana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie też by było ,gdybyś uzupełnił profil o silnik.1.2 czy 1.5 w traktorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Do minusów zaliczyć można spryskiwacze, które niezależnie od prędkości sięgają najdalej do połowy szyby. 

Witam w gronie szczęśliwych posiadaczy Pulsara.

Co do zasięgu spryskiwaczy, to miałem identycznie. Na dodatek cały strumień rozbijał się o ramię wycieraczki - nic tak dobrze nie robi, jak samodzielne ustawienie dysz "pod siebie". Wystarczy do tego zwykła grubsza igła. Cudów się tutaj nie osiągnie ze względu na płasko ustawioną szybę, więc po ustawieniu albo będzie cacy na postoju, albo w czasie jazdy.

Mam pytanko. Dostałeś najnowszą kartę do navi z oznaczeniem "2590 1KA0C" czy podobnie jak ja zeszłoroczną "2590 1KA0B" ??

Co do navi, to ustaw sobie "szybką" i wyłącz "polne" - cudów w tej materii nie osiągniesz, ale z moich obserwacji wynika, że przy tych ustawieniach można uniknąć wielu "niespodzianek". Sama mapa też nie należy do najlepszych - o ile w dużych miastach baza teleadresowa jest cacy, to niektórych małych mieścin po trasie nie znajdziemy w menu nawet w nazwach miejscowości. Ale generalnie tak jak piszesz - trasy wyznacza ładnie. Dobrym rozwiązaniem jest też podawanie informacji o zbliżającym się manewrze, na ekranie komputera (między "zegarami"). Gdyby nie ten "mdły" głos "nawigatorki", byłoby cacy :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie planowałem ze spryskiwaczami, ale wieczorem pod blokiem taka operacja nie jest prosta :)

Wersję nawigacji sprawdzę. Sądzę, że parametry były nastawione na najkrótszą trasę, ale chciałem ją przetestować i dlatego pojechałem dokąd się dało, chociaż już parę kilometrów wcześniej się zorientowałem, że skończy się zawracaniem.

Co do dokładności mapy, to na razie trudno mi coś powiedzieć, bo sprawdziłem kilka małych mieścin i ulice w nich były jak należy (chociaż nie było wszystkich numerów budynków). Sprawdziłem również kilka małych wiosek i one się również znalazły. 

Głos lektorki jest z tłumaczenia mechanicznego i dlatego tak brzmi, ale te informacje na ekranie są super :)

 

Sprawdziłem i mam wersję "B"

Edytowane przez xavius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Sprawdziłem i mam wersję "B"

Czyli mamy to samo - mapa 2013/2014

Ja napisałem reklamację do Nissana w tej sprawie. Po mailowym "ping-pongu" i wymianie poglądów w tej materii, przekazali sprawę dalej (do Działu Reklamacji Nissan Sales CEE Kft) ... czekam na odpowiedź.

Z moich informacji wynika, że już w październiku były dostępne nawet na Allegro mapy z "C" na końcu (2014/2015), więc Nissan leci sobie w tej materii w "bambuko", wciskając ludziom stare mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavuis tak myślałem że to traktorek,bo spalanie było bardzo niskie i choć 1.2jest też dość oszczędny,to nie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktorek :)

A na poważnie, to silnik dCi wydaje z siebie dość specyficzne dźwięki - takie powarkiwanie.

Wracając do spalania, to dziś przebijałem się z jednego końca Warszawy na drugi i z powrotem tuż przed godzinami szczytu i spalanie komputer wskazał 4,9 l. A oszczędnie nie jechałem. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W almerze 99 wymieniłem pierwszą żarówkę po 5 latach.W tiidzie 2xH4 i jedna podświetlania rejestracji przez 6 lat.W K12 3xH4 + 2x W5W i jedna podświetlania panelu przez 9lat.Zawsze wymieniam komplety.

 

Mój NOTE z 2010 do dziś jeździ ze wszystkimi fabrycznymi żarówkami :). No ale prawie od 2 lat oświetlenie główne wspierają dzienne LEDy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Andrzejowi za odpowiedz na wczesniejsze pytania i ma dwa kolejne.

1. Znalazłem w internecie artykuł o systemie kamer 360 i pakiecie Safety Shield, oto jego fragment:

"aby wyelininować problem brudnego obiektywu kamery zamontowanej na klapie bagażnika, inżynierowie Nissana opracowali dla modelu Pulsar w pełni zautomatyzowany, inteligentny system jego mycia i suszenia. System wykrywa zabrudzenia obiektywu, a nastepnie uruchamia spryskiwacz, który zmywa zanieczyszczenia. Aby mokra powierzchnia nie była bardziej narazona na zabrudzenie, po umyciu jest on suszony strumieniem sprężonego powietrza."

Na dole artukułu jest jednak dopisek " ostateczne wyposażenie poszczególnych wersji może się różnić na poszczególnych rynkach"

Moje pytanie, czy na polskim rynku czyli w Twojej Teknie jest taki system?

2. W stojącym na parkingu Pulsarze zauważyłem, że tylne natkola od zewnątrz wyłożone są czarnym materiałem przypominającym gruby filc. Czy w Twojm egzemplarzu jest podobnie, a jeśli tak to jak tem materiał zachowuje się przy mokrej jezdni, czy nie zbiera i magazynuje wilgoći?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym QQ wydaje mi się, że też tak jest. To jest chyba materiał syntetyczny a tym samym nie przemakalny. Ale nich się wypowiedzą właściciele Pulsarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

@ klepek121

Trochę trwało, bo by sprostać zadaniu jakie przede mną postawiłeś (przynajmniej w kwestii "czyścików" kamerki), musiałem się pofatygować do garażu

Ad.1 Wygląda na to, że nasz rynek, jest szczęśliwym rynkiem. Nad szkiełkiem kamerki widać 2 maleńkie dyszki, więc to zapewne to o co pytasz. Gdybyś miał wątpliwości, to dorzucam fotkę. Dyszki zaznaczyłem czerwienią

mk993_Kamera-tyl.jpg

 

Odnośnie nadkoli, to zarówno przód jak i tył, to u mnie plastiki, bez żadnych "filców". To samo widziałem wcześniej na innych egzemplarzach w salonie. Właściciel tego egzemplarza który widziałeś, pewnie sam sobie okleił jakąś matą wygłuszającą, by mu żwirki nie "dzwoniły" o plastik.

Mam nadzieję, że sprostałem zadaniu :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem też szczęśliwym posiadaczem Nissana Pulsara. Auto jest niesamowite, nie spodziewałem się ze przy tak małym silniku będzie miało takie przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem też szczęśliwym posiadaczem Nissana Pulsara. Auto jest niesamowite, nie spodziewałem się ze przy tak małym silniku będzie miało takie przyspieszenie.

 

Witamy kolejnego właściciela Pulsara i kolejnego Andrzeja w tym garażu :)

 

p.s. Uzupełnij proszę w swoim profilu - w okienku gdzie model- dopisz pojemność, jaki to silnik , ile KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nissana pojawiła się już wersja 1.6 DIG-T 190.

Chyba wkrótce pora na kolejną jazdę próbną o przegląd ofert leasingowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten silnik w przyszłości celuję,nie wiem tylko który model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście i ja i żona jesteśmy dość kompaktowi ;)

porównywałem też Pulsara z Focusem i Rapidem.. w swojej klasie jest przestronny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś lepszego byłem u zaborowskiego i stał Leaf i obok Pulsar to pulsar to karakan mały i ciasny !

Leaf większy i w środku więcej miejsca a niby dwa auta kompaktowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Siedziałem przed chwilą w pulsarze i szok ciasno oj ciasno w Tiidzie więcej miejsca. 

Coś Ci się kolego chyba pomieszało. No chyba, że ktoś Ci odsunął przednie fotele max do tyłu. Nie znajdziesz w tej klasie samochodu, który w kabinie ma więcej miejsca. Nie mówię o "łokciach", a kolanach. Mimo że nigdy nie jeżdżę z tyłu, z ciekawości wsiadłem sobie na tylne siedzenie, by tego organoleptycznie doświadczyć. Już siedząc w Aurisie wydawało mi się, że z tyłu jest sporo miejsca, ale Auris pod tym względem Pulsarowi nie sięga nawet do pięt. Osobiście wolałbym mniej miejsca z tyłu (między fotelami) a więcej litrów w bagażniku, ale widać że Nissan poszedł w kierunku wygody pasażerów w kabinie.

Witam. Jestem też szczęśliwym posiadaczem Nissana Pulsara. Auto jest niesamowite, nie spodziewałem się ze przy tak małym silniku będzie miało takie przyspieszenie.

Witam kolejnego szczęśliwego posiadacza Pulsara, tym bardziej, że imiennika. Życzę samej przyjemności z jazdy i eksploatacji. W pełni się z Tobą zgadzam, że biorąc pod uwagę pojemność silnika, ma on niezłe "kopyto" i na dodatek autko reaguje na gaz bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej siedzenie normalnie ustawione kapke do góry jak mam w tidzie i dla mnie z przodu jest ciasno w Leafie przy takim samym ustawieniu siedzenia Luz!

Andrzej siedziałeś w Tidzie z przodu????

 

Leaf jest wyższy od Pulsara i przestroniejszy mam 182cm wzrostu !

Andrzej  piszę bo reklama tego samochodu jest że taki duży i przestronny mam porównanie z Almerą i Tiidą 

To jak usiadłem w pulsarze to kit jeden wielki kit z przodu z tyłu jest podobnie jak w tiidzie .

Co mnie jeszcze zaskoczyło że wszystkie modele Nissana na salonie mają dywaniki gumowe ale jakość tej gumy tragedia.

Bo byłem odebrać kapsle do zabezpieczenia śruby z góry Macphersona i dywaniki gumowe do tiidy !

Kapsle wiozłem ale dywaniki już nie jakość tragiczna i smród gumy nie do opisania ,a mam Rigum ale mnie kratka już denerwuje.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...