Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze mazda w  dieslu to porazka ale i tak na małe odcinki to po co taki silnik a to nie wiedziałem ze plastiki powinny być czarne dzieki bardzo

 

faktycznie sprawdziłem i czarne :) taki drobiazg a nie zwróciłem uwagi dzieki

Edytowane przez siwy82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mogę polecić 2.2di do almery, bardzo fajny silnik nawet na krótkie odcinki do miasta, 50tys km z czego 80% po mieście i nigdy mnie nie zawiodła. Zastanowił był się na Twoim miejscu nad 5d, miałem 3d i czasami na parkingu trudno było wysiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona bedzie jezdzic ja ma swojego swifta niezawodnego z 93r :)

mamy zle doswiadczenia z dieslem :) wiec nie patrzymy na takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage ze almery przed liftingiem lubily brac olej w benzynach

a takie malowanie jest po taniosci bo nawet niechce im sie plastikow zdejmowac przewaznie auta sprowadzane tanio kupic aby pomalowac i sprzedac nawet napisu juz nie ma pewnie ulamał sie przy malowaniu bo niebieski napis odrazu by rzucił podejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam prośbę, mianowicie chciałbym żebyście jako znawcy nissana dali mi odpowiedz czy warto? http://otomoto.pl/nissan-almera-1-5i-16v-klima-alu-jak-nowa-C33220739.html nie chodzi mi tu o fakt czy nie jest zajechany czy cos bo dziś byłem go oglądac. Wiem ze coś nie tak jest z tylnią klapą, bo i sam zderzak wyskoczył z zawiasów i klapa nie jest do końca ustawiona. Ale chodzi mi tu o cene? osoba, z która rozmawiałęm przedstawiła mi ksiązke seriwsowa prowadzoną do listopada 2003 z wpisanym przebiegiem 55 tys km wiec na pewno licznik jest cofany. zapytana o to ile bierze oleju nie umiala odpowiedziec. Cena jaka zaproponowała to 7600 przy nie wielkiej negocjacji. ale mysle ze do 7000 uda sie zejsc. pojawia sie jednak pytanie czy sie to kalkuluje ? Wiem ze moze i znajde cos tanszego moze pewniejszego ale nie mam czasu jezdzic w poszukiwaniach. samochod ogolnie na jezdzie probnej zachowywal sie calkiem przyjemnie. jednak z pod maski dochodził dziwny dźwiek jakby obijającego sie metalowego paska? nie wiem czy to normalne. Jeszcze jedna rzecz zwrocila moja uwage mianowicie drazek zmiany biegow mocno drzał i ruszał się we wszystkie strony przy dodawaniu gazu nie wiem czy to normalne w tych samochodach? Jutro mam zamiar wziac samochod do mechanika ale dalej nie jestem przekonany czy warto z tad moja prosba do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwignia biegow do ogarniecia peknieta sprezynka ale jak wyzej silnik chyba juz wymaga remontu rozrzad na łancuchu juz drogo a jak dojdą pierscienie to juz wogole. no ale mozemy sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po usilnych probach negocjacji z wlascicielem. niestety zrezygnowalem z zakupu. Podobno dzis juz nic w nim nie dzwonilo jak byli na jazdach 2 raz(niestety wyslalem brata, zeby wyraził swoja opinie, poniewaz ja bylem w pracy). Ogolnie koszt zakupu i podstawowych rzeczy przekroczyl 10 tys. wiec za duzo jak na moj budzet.

a dzwignia biegow do ogarniecia peknieta sprezynka ale jak wyzej silnik chyba juz wymaga remontu rozrzad na łancuchu juz drogo a jak dojdą pierscienie to juz wogole. no ale mozemy sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

Mam kilka pytań odnośnie tego modelu Almery: http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-2002-maly-przebieg-salon-polska-C34399403.html

 

1. Po nr VIN nigdzie (nawet odpłatnie) nie znalazłem wersji wyposażenia tego auta, tylko nr lakieru, kod silnika etc. Czy ktoś z Was jest w stanie dowiedzieć się po VIN jakie auto ma wyposażenie?

2. Czy coś zwraca Waszą uwagę na zdjęciach, coś co powinienem jeszcze raz dokładnie sprawdzić?

3. Czytałem, że lifting był w 2003 roku (Wikipedia, Auto-Świat), ale niektóre źródła podają 2002. Auto jest z kwietnia 2002, czy to wersja po lifcie? 

4. Jeżeli jest to wersja przed liftem, to dlaczego silnik ma 98KM, a jeżeli po lifcie, to dlaczego nie ma srebrnych ramek obrotomierze i prędkościomierza (zauważyłem, że chyba każdy model po lifcie ma inne ramki niż ten)

 

Wiem, że przebieg jest niski, ale może być realny. Jutro będę dzwonił do ASO, bo przez pierwsze 5 lat, do 2007 roku, auto było serwisowane w ASO, na co są wpisy. W 2011 roku auto zmieniło właściciela (jazda miejska). Jeżeli pierwszy właściciel przez te 5 lat zrobił powiedzmy 40 tysięcy, to jestem gotowy uwierzyć, że przebieg jest realny, no ale to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Prosze o jakiekolwiek opinie co do almerki z poniższego linka :

http://olx.pl/oferta/ladna-almera-z-gazem-stan-bardzo-dobry-CID5-ID5ClSF.html#b64a18cc0d

 

Troche czytałem o almerach, jednak liczę na waszą opinie.. o co konkretnie pytać gościa, który sprzedaje autko ? bać się gazu ? - dzisiaj dostałem wiadomośc zwrotną, że butla do przyszłego roku , instalacja BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem. 

Zdjęcia faktycznie ekstra, tylko nie wiadomo w którym roku /jak dawno były robione/, gdyż to się nie ma całkowicie do rzeczywistości.

Wczoraj i dziś, w sumie obejrzałem 7 Almerek. Ceny wahały się od 7000 do 8900 zł, lecz może za nie bym mógł dać 5000 zł góra.

Wiem że mają swoje lata i mogą mieć mankamenty, ale nie będę wsadzał ok. 3 tyś na dzień dobry, odnośnie wyglądu zewnętrznego /rdza, pęcherze, popękane zderzaki, przegniłe belki, pęknięte lusterka/.

Powoli myślę i to z żalem o zmianie marki, a z drugiej strony aż dziw, że moja Tinka tak pięknie się trzyma, więc ją jeszcze zatrzymam, a samochodu szukam dla córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Primerka jest za duża i szukam w benzynce - dodaję że to dla córki.

Oglądałem dzisiaj Peugety 206 i 307, lecz jakoś jej nie podchodziły. Bardziej stawiała na Skoda Fabia - i była jedna ładna na giełdzie, 2004r. pierwszy właściciel, przebieg oraz naprawy-przeglądy w serwisie UDOKUMENTOWANE, stan licznika tylko 67 tyś z małym haczykiem. Lecz był to podstawowy golas.

Lecz po południu, pojechałem w jeszcze jedno miejsce i już praktycznie decyzja zapadła. Będzie to Renault Clio II 2003 lub 2004 /teraz nie pamiętam/ silniczek 1,4. Przebieg 103 tyś. z małym haczykiem /również książka serwisowa/ i najważniejsze że pierwszy właściciel od nowości. 

Dzisiaj transakcji nie było, bo sprzedający nie chciał "ojro" /a taką gotówką dysponuję/, jutro pracuję - więc wszystko we wtorek.

Może córce na jakieś 2-3 lata wystarczy.

Na Micrze się nauczyła poruszać w ruchu miejskim, więc Micra będzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Peugeot 407 coupe 2.0 HDi. Czemu? Bo mi się podoba,bo są za***iste silnik diesela,jedyne w swoim rodzaju wnętrze i buda :)
NIe wierze w słowa " Jebać Fiata,Forda i wszystkie francuzy" bo to brednie. Od 16 lat mam w rodzinie francuzy i są to bardzo dobre samochody.
Ja mojej 2 połówce ostatnio pomagałem w zakupie i też kupiliśmy Clio 1999 1.4 PB :)

DObry wybór :)

Dla Kobiety idealne auto.Sylwia będzie zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Dotychczas miałem Almerkę N16 1.8 z 2002 r i przebiegiem 70kkm. Auto było super, teraz jeździ u teścia. Teraz szukam auta dla żony i wpadła mi w oko taka Almerka http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-bezwypadkowa-krajowa-niski-przebieg-C34599366.html

 .Moje pytanie: jak sprawdzić silnik 1.8? Przyznam, że jak kupowałem swoją (miała wtedy 56kkm) to nawet nie pomyślałem, że z silnikiem może być coś nie tak... Jednak lektura forum i artykułów sprowadza się do awarii pierścieni, rozciągniętego rozrządu itp - wszystko właśnie w 1.8. Jak to sprawdzić? Rozumiem, że jeżeli chodzi o rozrząd to powinno klekotać i gubić wolne obroty a jak o pierścienie to dymić i nie rozwijać pełnej mocy? Dzięki i pozdrawiam!

Edytowane przez Roki28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź stan blachy - silnik to już później i to dalsza sprawa.

Ja szukałem nie dawno N16 dla córy i żadne z 8 sztuk oglądanych w Łodzi nie nadawały się do eksploatacji /mam na myśli blachę i co najważniejsze - przednią belkę/, a na dzień dobry 3 tyś nie będę wsadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem, mówi, że podłoga i progi ok a belka do wymiany. Książka serwisowa prowadzona do 2004 r. - 24kkm. Przebieg może być zatem prawdziwy. Co myślicie, warto obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam popieram kolegów , N15 trwalsze autka.Tak jak większość aut produkowanych do 2000r. Ale moim zdaniem N16 lepiej wygląda - nowocześniej. Ja posiadam N16 2003r. 1.5 16v benzyne . Jeżdże 2,5 roku i jedyne co zrobiłem w aucie to olej filtry i klocki.  Gdyby nie akcja którą mam ostatnio z przepustnicą to powiedzialbym bezawaryjne. Co nie znaczy, że stoii w szopie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na forum i takie pytanie do Was. Co sądzicie o tej Almerce ? http://otomoto.pl/nissan-almera-n15-gti-2-0-sr20de-kjs-rally-sprint-C35245047.htmlW tym tygodniu jadę ją oglądać i zastanawiam się czemu taka cena niska oraz powiedzcie mi proszę na co najbardziej zwrócić uwagę. Zaznaczam że ma być to pierwsze auto na około rok czasu. Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...