Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dodatku zimą lepiej mieć "więcej gumy" a przy tej średnicy profil opony jest wysoki (niewidoczne spod sniegu dziury, krawężniki itp.) :)

Barki opon też dostają w kość przy sezonowych wymianach a i czujniki łatwo uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku zimą lepiej mieć "więcej gumy" a przy tej średnicy profil opony jest wysoki (niewidoczne spod sniegu dziury, krawężniki itp.) :)

Barki opon też dostają w kość przy sezonowych wymianach a i czujniki łatwo uszkodzić.

Dokładnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież koła dobrze wyważyć raz na sezon więc i tak trzeba serwis odwiedzić...

Chyba że tego nie robicie.

Ja od zawsze jeden komplet felg i dwa opon. Koszt wymian to 80zł dwa razy na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 160 zeta na rok x circa 5 lat i mamy 800zł,a jak dłużej to i więcej.

Sprawa warta do przemyślenia dla tych ,co mają gdzie przechować koła i samemu je zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też,tylko wybór takich gumek jest mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania mego, czyli parametry tych felg, które podałem są idealne? I zamawiając czujniki ciśnienia kół, pamiętać o nakrętkach? Mój pierwszy Nissan, w dodatku kupiony niedawno, więc dobrze się zorientowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś wie czym się różnią opony zimowe 4x4 od "osobowych"? Na Oponeo w rozmiarze 215/55/R18 sugerują, że to rozmiar 4x4 i takich opon jest tam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda sprawa z czujnikami ciśnienia? Planuję kupić same opony zimowe i założyć na felgi które mam teraz,zastanawia mnie tylko sprawa czujników-czy trzeba je programować? bedą działać dobrze? czy trzeba dokupić inny zestaw?

Biorę pod uwagę jeszcze jeszcze kupno całego zestawu ale bez czujników-czy taki zestaw nie będzie wywalał błędu??

co prawda mam micre 2017 ale myślę że to podobne systemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu myślisz ,że trzeba po wymianie opon programować??? Przecież kół nie zmieniasz,tylko opony.Czasami się zdarza ,że po wymianie Całych kół czujniki nie mogą załapać,ale to jest rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie wiem jak to działa, możliwe że jak będzie inny profil lub szerokość to czujniki będą wariować. A jak kupię komplet bez czujników to wywali błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywali, nie błąd ale będzie świeciła żółta kontrolka, tak jak w przypadku np niedostatecznego ciśnienia w kole. Oczywiście sama sygnalizacja bez wpływu na Twoje bezpieczeństwo, bo przeciez auta były i są nadal, które tego cuda nie mają. Niemniej, jezeli fabrycznie jest w nie wyposażone, musisz je mieć na każdym komplecie kół. W przeciwnym wypadku, w przypadku starania się o wypłatę z polisy, jezeli ubezpieczyciel do tego dojdzie, zakwestionuje odszkodowanie.

Musiały być już takie przypadki, bo przedłużając polisę w czerwcu, znajomy, który mi to ogarnia, sam od siebie napomknął, żeby pilnować tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to? Ja mam drugi komplet z czujnikami.Nigdy nie miałem kłopotów z kalibracją,a co do ubezpieczalni? No to nie mam się jak wypowiedzieć bo też nie miałem kłopotów.Ale skoro felgi są oryginalne,z czujnikami to myślę że nie ma punktu zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 pisałem o przykładzie, masz drugi komplet felg ( nawet oryginalnych, prosto z salonu ), ale chcąc zaoszczędzić, nie kupiłeś już czujników. Pech chciał, że był dzwon/stłuczka etc. i wtedy może być problem z ubezpieczeniem.

Kalibracji czujników w Nissanie nie ma, ale w Aso o tym nie powiedzą i chętnie przytulą parę złotych. W ubiegłym roku byłem świadkiem jak przyjechała lalka GTRem na przegląd i wymianę kół, a na gość na recepcji wyliczając punkty, wspomniał o kalibracji i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumiałem,tylko odpowiadałem na post dzb87

Trochę tak enigmatycznie to napisał,jakby nie umiał liczyć i bał się drugiego kompletu

Matematyka jest nieubłagana.Dwa razy w roku wymiana gum na alusach,to prawie 2 stówy w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zima się pomału zbliża więc zaczynam szukać kompletu koł zimowych. Czy ktoś z Was ostatnio nabył jakiś komplet godny polecenia w rozsądnej cenie najlepiej z czujnikami? Teraz auto stoi mi na Alu 18" 215x55 i jest trochę twarde, zastawiam się nad kołami na felgach stołowych 16" 215x65 lub alu 225x65. Co o tym myślicie? Zamieszczę się w 2tys?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro zorientujesz się w cenach gotowych kompletów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czym się różnią opony zimowe 4x4 od "osobowych"? Na Oponeo w rozmiarze 215/55/R18 sugerują, że to rozmiar 4x4 i takich opon jest tam więcej.

4x4 zazwyczaj mają jeszcze klasyfikację "XL" i mogą wytrzymać większe obciążenie. Przydatne przy ciężkich samochodach, jak zakładasz opony na taką Navarę albo Pathfindera to chcesz mieć opony XL bo to jest ciężki samochód. Założenie opon XL do normalnego samochodu nie powinno mieć żadnych negatywnych działań ubocznych, tylko że zazwyczaj są trochę droższe.

 

A tak co do zimowych opon , to ostatnią zimę jeździłem na Pirelli SottoZero 3 - świetne opony, szczególnie jak ktoś szybciej jeździ, nie pływają po drodze jak różne inne zimowe które próbowałem do tej pory - i ciche!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zima się pomału zbliża więc zaczynam szukać kompletu koł zimowych. Czy ktoś z Was ostatnio nabył jakiś komplet godny polecenia w rozsądnej cenie najlepiej z czujnikami? Teraz auto stoi mi na Alu 18" 215x55 i jest trochę twarde, zastawiam się nad kołami na felgach stołowych 16" 215x65 lub alu 225x65. Co o tym myślicie? Zamieszczę się w 2tys?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Zmieścisz się i jeszcze na flaszkę zostanie:)

 

4x Nexen Winguard Snow'G WH2 215/65R16 98 H (1000zł)

do tego felgi 16" pewnie za 800 zł i masz nowe koła w swoim budżecie z bardzo dobrymi oponami.

 

Znalazłem test opon zimowych w rozmiarze 215/55 R16 (najbardziej zbliżony) więc też warto rzucić okiem [LINK]

Edytowane przez Esteban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim :) 

 

Chcialem zapytac czy ktos z Forumowiczow zalozyl do swojego QQ J11 1.2 felgi 7x17 ale z ET45 zamiast ET40 (wiem ze 45 jest w X Trailu). 

 

Opony oczywiscie w rozmiarze sugerowanym przez nissana 215/60R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...