Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan,jak założysz to już nie bedziesz chciał powrócić do zwykłych H,nie to światło,nie ta jazda.

Dokładnie,jak teraz odruchowo przyświecę długimi na prostej to od razu je wyłączam bo odrzuca mnie ten kolor światła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro , homologację mają świecą super biało więc rozumiem że nic tylko kupować i zakładać ?!

Bogdan po miesiącu użytkowania nie wrociłbym do zwykłych żarówek nawet z pistoletem przy skroni . Przeskok jakościowy( ilość i barwa światła) jest ogromny i to za stosunkowo nie dużą kasę.... zastanawiam się teraz czy nie obielić jakim duluxem długich bo z racji na ich kolor przestałem z nich korzystać nawet gdy waruni ku temu sprzyjaja... Myśle o jakimś białym halogenie nightbreaker łor vhite vision. Światła drogowe wiec nawet nightbreakery powinny starczyć na dlugo. A moze jakies inne propozycje?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie następne Led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dlugo rozwazaliscie nt homologacji tych ledow, ktore zalozyl "daro147". Mozna sie troche pogubic. Czyli jest ta homologacja czy jej nie ma? Mozna to zalozyc nie martwiac sie ewentualnymi konsekwencjami (stluczka, szukanie problemow przez ubezpieczyciela, etc) ?

 

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już potwierdzili że jest E8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli homologacja E8 (Czechy) respektowana jest w kazdym kraju UE. Dzieki! :)

Co nie oznacza ze jest to zgodne z prawem oczywiście, chociażby z racji tego ze brak autopoziomowania i spryskiwaczy przy jednoczesnej mocy powyżej 2000 lumenów na żarówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kilka dni temu zapodałem coś takiego na próbę

http://allegro.pl/zarowka-led-h11-80w-philips-r4-9600lm-canbus-i6571895754.html?snapshot=MjAxNi0xMS0xNFQxMDoxNjoyOFo7YnV5ZXI7MGYyZWM3NWJmYWIzODBjMzNhMGY3MWQ2NWU0ODEzMGNkNDRmNDhkMjY4OTc4ODBlYWYzMjY3MWQ3NWU1ZTUyNg==

czas montażu 10 min, barwa  i ilość światła bez porównania ze standardowymi ....

linia świateł rozkłada się identycznie jak w przypadku halogenu ( do obu zdjęć porównawczych jako podstawka dla aparatu służyło lusterko kierowcy - wiec ta sama pozycja )

Co szanowna gawiedzi o tym sądzi?? :D

 

Teraz drogowe nie pasują :) tylko co w zamian :)

 

Daro piszesz że montaż zajął 10 minut - a jak z kablami? Wiszą sobie luźno czy gdzieś montowałeś na sztywno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro piszesz że montaż zajął 10 minut - a jak z kablami? Wiszą sobie luźno czy gdzieś montowałeś na sztywno?

Ja wcisnąłem kabelki z boku i spiąłem trytytką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro piszesz że montaż zajął 10 minut - a jak z kablami? Wiszą sobie luźno czy gdzieś montowałeś na sztywno?

Oryginalne przewody do lampy są bardzo krótkie, przewód w ledzie też nie jest przesadnie długi. jest tam jeszcze na kablu elektronika od led ale na tyle mała że też nie ma z nią problemu. Ja nie widzę potrzeby żeby to jakoś specjalnie upinać, nie ma w tym miejscu żadnych ruchomych podzespołów wiec zagrożenia to nie stwarza. Przełożenie żarówek nie jest trudne choć trzeba mieć w sobie coś z fakira :) strasznie tam ciasno.... natomiast mocowanie tego to już wyczyn arcycyrkowy..

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne przewody do lampy są bardzo krótkie, przewód w ledzie też nie jest przesadnie długi. jest tam jeszcze na kablu elektronika od led ale na tyle mała że też nie ma z nią problemu. Ja nie widzę potrzeby żeby to jakoś specjalnie upinać, nie ma w tym miejscu żadnych ruchomych podzespołów wiec zagrożenia to nie stwarza. Przełożenie żarówek nie jest trudne choć trzeba mieć w sobie coś z fakira :) strasznie tam ciasno.... natomiast mocowanie tego to już wyczyn arcycyrkowy..

Ja tam mam małe rączki więc pewnie wcisnę, a jak nie to poproszę dziewczynę o pomoc :D Dzięki wielkie za odpowiedź - sprawię sobie takie na święta.

Edytowane przez btus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo,razem na pewno wiele dokonacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ja zapytam, a jak z osłonami z tyłu lampy? Da się to poskładać tak, żeby były zabezpieczone przed brudem?

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ja zapytam, a jak z osłonami z tyłu lampy? Da się to poskładać tak, żeby były zabezpieczone przed brudem?

Przy H11 nie ma żadnej osłony,na żarówce jest uszczelka,wkładasz w wycięcia i przekręcasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy ostatnio tak chwalili nowe LEDy, że aż sam się skusiłem i kupiłem produkt z aukcji wklejonej przez kolegę z forum daro147. Jutro wczesnym rankiem rusza procedura testowa na trasie do Opola ;) Póki co pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Dla zainteresownych wrzuciłem kilka fotek, w realu wygląda to dużo lepiej. Pzdr.

post-96584-0-12292700-1481482197_thumb.jpg

post-96584-0-61569600-1481482207_thumb.jpg

post-96584-0-98900000-1481482221_thumb.jpg

post-96584-0-81573800-1481482232_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty,jednak co białe światło to białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napatrzyłem się na zdj prezentujące strumień światła w QQ I już zamówiłem LED-y, ma to być prezent pod choinkę dla ojca. Mam nadzieję, że nie będzie miał problemu z instalacją zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza ze jest to zgodne z prawem oczywiście, chociażby z racji tego ze brak autopoziomowania i spryskiwaczy przy jednoczesnej mocy powyżej 2000 lumenów na żarówkę

Aha ok.. czyli co w sytuacji kiedy zatrzyma mnie policja i stwierdzi to co napisales (duza moc, brak spryskiwaczy). Zabieraja dowod?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się zdarzyć,niewykluczone.

Niemniej jednak,kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi :D

Stasiu,Qqłki mają soczewki,są nowymi samochodami więc miśki nie zwracają uwagi na to.Powiem więcej,wiozłem kiedyś szwagra który służył w drogówce,zwrócił uwagę na światła po jakiejś chwili,ale nie na to że za mocne,nie na to że źle ustawione,tylko,że pięknie biało świecą,wyraźnie oświetlają i mają niesamowicie wyraźne odcięcie.Zdziwił się  powiedziałem co to za żarówki,nigdy w życiu nie przyszłoby mu do głowy sprawdzać coś co widać że jest dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok.. czyli co w sytuacji kiedy zatrzyma mnie policja i stwierdzi to co napisales (duza moc, brak spryskiwaczy). Zabieraja dowod? :)

QQ występuje z LED i mają soczewki, więc prawdopodobieństwo małe. Zawsze możesz mieć przy sobie żarówki i szybka przekładka. Wtedy nie zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...