Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja to w tym roku poobserwuję. Przynajmniej fabryczne LEDy. Jakoś sobie nie przypominam bym kiedykolwiek miał zamarznięte, mimo jazdy, reflektory. Ale też się nad tym zbyt mocno nie skupiałem, no i zimę ostatnio jedynie gdzie oglądam to na archiwalnych zdjęciach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard. Zaparowane jak w każdym. Tym samym rozwiałeś stękania niektórych na temat parujących lamp, bo jak widać te typy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zdarza. Nawet wiem dlaczego. Duża wilgotność powietrza to raz. A dwa, że QQ jest garażowany. Wobec tego wyciągając go z miarę ciepłego garażu narażam go na szok termiczny i poci się biedaczek ze strachu to tu, to tam. :D

Pewnie te co stoją non stop na dworze są lepiej przewietrzone i tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zdarza. Nawet wiem dlaczego. Duża wilgotność powietrza to raz. A dwa, że QQ jest garażowany. Wobec tego wyciągając go z miarę ciepłego garażu narażam go na szok termiczny i poci się biedaczek ze strachu to tu, to tam. :D

Pewnie te co stoją non stop na dworze są lepiej przewietrzone i tego nie mają.

No to chociaż w jednym mogę Wam dopalić...

Moja Kaśka czy stoi w garażu,czy na dworze(lub polu jak kto woli) nigdy nie miała zaparowanych ślepi!Nawet po zmianie na ledy,gdzie trzeba było się namęczyć umieścić osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż w jednym mogę Wam dopalić...

Moja Kaśka czy stoi w garażu,czy na dworze(lub polu jak kto woli) nigdy nie miała zaparowanych ślepi!Nawet po zmianie na ledy,gdzie trzeba było się namęczyć umieścić osłonę.

 

Dlatego ja obstawiam dwie rzeczy:

- jakość montażu lamp,

- prawidłowość założenia osłon, po wymianie żarówki o ile była wymieniana.

 

Cieszmy się, że szczelności nie sprawdzają, jak kiedyś w dowcipie o Polonezie z kotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem,by nie komentować w ten sposób.Zaznaczyłem,że znam przepisy i wiem z czym się to wiąze.

Jacko, a czy miałeś kiedykolwiek jakieś problemy z pałkarzami  związane z montażem twojego zestawu, np przy kontroli drogowej (jeśli taka była a wcale Ci jej nie życzę :) ) Dociekali coś, próbowali pytać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie miałem kontrolę będąc na światłach i żaden nie zwrócił na to uwagi.

Mało tego,wczoraj wracając od rodzinki miałem na pokładzie policmajstra z drogówki(co prawda rodzina...ale...) i zauważył ,że światła bardzo ostro odcinają się wyraźną linią bez poświaty.Był zdziwiony jak powiedziałem mu,że to są H11 led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

kilka dni temu zapodałem coś takiego na próbę

http://allegro.pl/zarowka-led-h11-80w-philips-r4-9600lm-canbus-i6571895754.html?snapshot=MjAxNi0xMS0xNFQxMDoxNjoyOFo7YnV5ZXI7MGYyZWM3NWJmYWIzODBjMzNhMGY3MWQ2NWU0ODEzMGNkNDRmNDhkMjY4OTc4ODBlYWYzMjY3MWQ3NWU1ZTUyNg==

czas montażu 10 min, barwa  i ilość światła bez porównania ze standardowymi ....

linia świateł rozkłada się identycznie jak w przypadku halogenu ( do obu zdjęć porównawczych jako podstawka dla aparatu służyło lusterko kierowcy - wiec ta sama pozycja )

Co szanowna gawiedzi o tym sądzi?? :D

 

Teraz drogowe nie pasują :) tylko co w zamian :)

post-101972-0-59697600-1479659263_thumb.jpg

post-101972-0-99166500-1479659550_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kilka dni temu zapodałem coś takiego na próbę

http://allegro.pl/zarowka-led-h11-80w-philips-r4-9600lm-canbus-i6571895754.html?snapshot=MjAxNi0xMS0xNFQxMDoxNjoyOFo7YnV5ZXI7MGYyZWM3NWJmYWIzODBjMzNhMGY3MWQ2NWU0ODEzMGNkNDRmNDhkMjY4OTc4ODBlYWYzMjY3MWQ3NWU1ZTUyNg==

czas montażu 10 min, barwa  i ilość światła bez porównania ze standardowymi ....

linia świateł rozkłada się identycznie jak w przypadku halogenu ( do obu zdjęć porównawczych jako podstawka dla aparatu służyło lusterko kierowcy - wiec ta sama pozycja )

Co szanowna gawiedzi o tym sądzi?? :D

 

Teraz drogowe nie pasują :) tylko co w zamian :)

ale jaja... Sprzedawca podaje że chińczyk dał homologacje na nie (E8) :)

Ale linia odcięcia fajna - znacznie lepsza niż w moich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro światła po kozaku, ciekawe jak żywotnością.

Baaardzo długa żywotność,nie grzeją się w środku lampy tak jak zwykłe H11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może homologacja jest do DRL tak jak jest napisane w opisie aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...