Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oby długo działały.

Co do dalszego oszustwa allegrowicza - to pisanie, że producentem modułu LED jest PHILIPS.

Dodam, że na Alliba dokładnie ten sam zestaw jest od 15$... czyli po dzisiejszym kursie 62 PLN

To może sugerować krótką trwałość, ale niekoniecznie. Ten gwarancyjny rok masz spokój, ale trzy stówki to też nie majątek przecież.

https://tinsin.en.alibaba.com/product/60504843338-803072259/Tinsin_R4_H8_H9_H11_D4S_Auto_LED_Bulbs_Headlamp_Conversion_Kit_80W_9600LM_D2S_12V_for_Toyota.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąc nie przejrzałem się czy jest na niej cecha homologacji ale choc by była to nic nie zmienia. Jeśli chodzi o żywotność to sprzedawcy obiecuja wiele ;) jesli by się cos podzialo to nie omieszkam zameldować...

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek uwagi. Na szczęście światła mijania, dzięki wyposażeniu QQ w dzienne, nie są w ciągłym użytku - co pozwala założyć, że wytrzymają Ci długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia świateł rozkłada się identycznie jak w przypadku halogenu ( do obu zdjęć porównawczych jako podstawka dla aparatu służyło lusterko kierowcy - wiec ta sama pozycja )

Co szanowna gawiedzi o tym sądzi?? :D

 

Teraz drogowe nie pasują :) tylko co w zamian :)

super światłocień. Ale chyba biją trochę wyżej niż halogeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie zmienia E8 Czechy, tylko czy masz to wybite na blaszce :D

W kwestii legalności nie zmienia to zbyt wiele bo homologację oprócz źródła światła musi mieć też reflektor do danego typu żarówki, ale argument to zawsze jakiś jest :)

super światłocień. Ale chyba biją trochę wyżej niż halogeny?

różnica minimalna jest, ale wystarczy skorygować pochylenie świateł z 0 na 1 na pulpicie i wtedy święcą ciuń niżej niż halusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii legalności nie zmienia to zbyt wiele bo homologację oprócz źródła światła musi mieć też reflektor do danego typu żarówki, ale argument to zawsze jakiś jest :)

Ja bym nie był taki ostry. Przez typ "żarówki" normy raczej rozumieją jej właściwości. Co prawda w normie ECE R37 pada termin "filament", czyli żarnik, ale tak naprawdę nie jest napisane z czego jest zrobiony. Pisze się jedynie o emitowanym przez filament świetle.

https://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs/R037r7e.pdf

Jest za to sporo restrykcji co do położenia, wielkości, jasności pod różnymi kątami itp. Lampki 9800lm pewnie przekraczają wszystkie możliwe ograniczenia.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby długo działały.

Co do dalszego oszustwa allegrowicza - to pisanie, że producentem modułu LED jest PHILIPS.

Dodam, że na Alliba dokładnie ten sam zestaw jest od 15$... czyli po dzisiejszym kursie 62 PLN

To może sugerować krótką trwałość, ale niekoniecznie. Ten gwarancyjny rok masz spokój, ale trzy stówki to też nie majątek przecież.

https://tinsin.en.alibaba.com/product/60504843338-803072259/Tinsin_R4_H8_H9_H11_D4S_Auto_LED_Bulbs_Headlamp_Conversion_Kit_80W_9600LM_D2S_12V_for_Toyota.html

 

 

też sprawdzałem u naszych mniejszych braci z kraju środka ale cena minimalna tam podawana jest nie do osiągnięcia,albo okazuje się że dotyczy tej żarówki ale w wersji  h4, h7 o innych parametrach albo zamówienia np 1000szt, jeśli więc ktoś chciałby zamówić ten konkretny model to koszt 35$ - 147PLN plus pięć tygodni oczekiwania no i oczywiście kwestia gwarancji którą mimo wszystko na allegro rok dają. Alibaba też by może nawet wymienił, ale weź się z nim dogadaj  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, przecież dałem link do alibaby, nie do alliexpres. Alibaba jest dla hurtowników - detalista takiej ceny nie osiągnie. Mi chodziło bardziej o to za ile oni to są w stanie sprzedać, jeszcze na tym zarobić itp. więc ile tego kosztuje produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, przecież dałem link do alibaby, nie do alliexpres. Alibaba jest dla hurtowników - detalista takiej ceny nie osiągnie. Mi chodziło bardziej o to za ile oni to są w stanie sprzedać, jeszcze na tym zarobić itp. więc ile tego kosztuje produkcja.

 

 

idąc tym tropem, myślę że  nie chcielibyśmy znać kosztów produkcji ququłek bo by nas nerwy poniosły  :rofl:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jak nie zmienia E8 Czechy, tylko czy masz to wybite na blaszce :D

Potwierdzam,że na trzonku jest wybite E8, bo dzisiaj też wymieniłem na takie same żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie inna jazda będzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że na trzonku jest wybite E8, bo dzisiaj też wymieniłem na takie same żarówki :)

I zrobiła się jasność nie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że na trzonku jest wybite E8, bo dzisiaj też wymieniłem na takie same żarówki :)

to z forum dowiedziałem się że jest homologacja, jakoś nie było mi po drodze by wyciągnąć i sprawdzić osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z forum dowiedziałem się że jest homologacja, jakoś nie było mi po drodze by wyciągnąć i sprawdzić osobiście :)

a ja właśnie czytając wcześniejsze wpisy zwróciłem na to uwagę :) ,szkoda tylko,że nie przyszło mi wcześniej do głowy żeby zrobić fotkę,za zimno było w palce  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy mozna je zamontowac w zwyklej lampie bez soczewek?

Edytowane przez Florek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kilka dni temu zapodałem coś takiego na próbę

http://allegro.pl/zarowka-led-h11-80w-philips-r4-9600lm-canbus-i6571895754.html?snapshot=MjAxNi0xMS0xNFQxMDoxNjoyOFo7YnV5ZXI7MGYyZWM3NWJmYWIzODBjMzNhMGY3MWQ2NWU0ODEzMGNkNDRmNDhkMjY4OTc4ODBlYWYzMjY3MWQ3NWU1ZTUyNg==

czas montażu 10 min, barwa  i ilość światła bez porównania ze standardowymi ....

linia świateł rozkłada się identycznie jak w przypadku halogenu ( do obu zdjęć porównawczych jako podstawka dla aparatu służyło lusterko kierowcy - wiec ta sama pozycja )

Co szanowna gawiedzi o tym sądzi?? :D

 

Teraz drogowe nie pasują :) tylko co w zamian :)

Daro , homologację mają świecą super biało więc rozumiem że nic tylko kupować i zakładać ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,jak założysz to już nie bedziesz chciał powrócić do zwykłych H,nie to światło,nie ta jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...