Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak się zdarzyć,niewykluczone.

Niemniej jednak,kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi :D

Stasiu,Qqłki mają soczewki,są nowymi samochodami więc miśki nie zwracają uwagi na to.Powiem więcej,wiozłem kiedyś szwagra który służył w drogówce,zwrócił uwagę na światła po jakiejś chwili,ale nie na to że za mocne,nie na to że źle ustawione,tylko,że pięknie biało świecą,wyraźnie oświetlają i mają niesamowicie wyraźne odcięcie.Zdziwił się  powiedziałem co to za żarówki,nigdy w życiu nie przyszłoby mu do głowy sprawdzać coś co widać że jest dobre

A jak bedziesz jechal na stacje diagnostyczna to co wtedy?:) przekladasz na halogeny?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po przekładce świeciły trochę wyżej,a więc włożyłem z powrotem stare żarówki,porobiłem znaki na ścianie i według nich obniżyłem sobie już na ledach. Ale żeby mieć pewność,że nikomu nie świecę po oczach podjechałem wczoraj na stację diagnostyczną w celu dokładnego ustawienia.Pracownik sprawdził przyrządem i powiedział,że świecą idealnie i nic nie trzeba ustawiać i ani słowem się nie zająknął,że żarówki coś nie takie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a potem jadę sobie nocą i mrużę oczy, bo mnóstwo osób coś z tym oświetleniem kombinuje. Ja wiem, że niektórzy sprawdzali, że niby nic, a nic nie oślepia, ale prawda jest taka, że zapakujesz wieczorem 4 osoby do samochodu, plecak i zapomnisz obniżyć świateł to zaczynasz oślepiać innych kierowców z powodu braku samopoziomowania, a jak już oślepiasz swoim działem fotonowym to oślepiasz dużo mocniej niż w przypadku halogenów. To nie jest do końca OK.... 

100% racji. Dlatego nigdy nie zapominam o obniżeniu swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy full led jest samopoziomowanie? Pytam bo nigdy u siebie nie zauważyłem, żeby światła się jakoś regulowały po odpaleniu jak to ma miejsce przy ksenonach. Myślałem że przy ksenonach albo przy bardziej zaawansowanej technologi niż ta którą widzimy w nissanie :D:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupic Nightbreakery ale chyba tez skusze sie na te LEDy. 

@arturdj - i jak spisaly sie w trasie? :)

Właśnie nightbreakery zamieniłem na te LEDy i już zdążyłem o nich zapomnieć ;) Leżą teraz w schowku, będą do dyspozycji w razie konieczności. Co do wraźeń to oczywiście bardzo pozytywne, zimna barwa robi swoje i widać więcej detali niż dotychczas oraz pobocze bardzo dobrze widoczne. Barwa moim zdaniem jest jeszcze zimniejsza jak tych oryginalnych LEDów ze świateł do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy panowie mam.ledy wiec tez ponosze jakies ryzyko i tak naprawde ja osobicie nie boje sie mandatu czy zabrania dowodu bo to sie odkreci lub zaplaci i już. Zresztą nie wierze w kontrole pod kątem led w moim aucie. Bardziej boje sie innej sutuacji tzn. Wypadek nie zmojej winy a ten co zawinil mowi ze go oslepilem. Wowczas mam przestanę bo pp stwierdzeniu ze tak jest nawet nie dostane odszkodowania i to juz problem. :(

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tak zastanawiam czemu nie kupiliście samochodu wyposażonego w xenony lub ledy skoro przywiązujecie do tego tak dużą wagę? Taki Seat Leon ma je prawie w standardzie, dopłata do xenonów w Golfie to bodajże 1200,- i przypuszczam, że znajdzie się jeszcze parę samochodów gdzie za rozsądną cenę można dokupić dobre światła.

W golfie dopłata do świateł 1200zł.  W nissanie dopłata do modelu ze światłami to circa 10000zł...drobna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba nikt nie kupuje auta patrząc na to jakie ma światła. Może mniej to jakiś wpływ ale raczej nie to decyduje. Taniej wychodzi zmiana żarówek

Pomijam fakt dokładania xenonów metoda chałupnicza czyli bez spryskiwaczy i samopoziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w N-Connecta jedynie czego brakowalo w porownaniu do Tekna to fotele (to co teraz jest w N-Vision byloby idealne, skora + alcantara) i LED'y. Automatyczne parkowanie mi nie jest w ogole potrzebne wiec kompletnie na to nie zwracalem uwagi.

 

Co do LED'ow. Postanowilem tez sprobowac ten wynalazek, ktory zareklamowali Panowie w ostatnich postach tego watku.

Dzisiaj przyszla paczuszka - zarowki juz zalozone. W porownaniu do tych halogenow jest duuuza roznica:) 

 

Niestety o zdjeciu odciecia etc pomyslalem dopiero jak wjechalem do garazu juz umytym samochodem.. Wiec zrobilem tylko przod. Postaram sie wrzucic cos w weekend!

 

Pozdr

post-96256-0-87523000-1481918296_thumb.jpg

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata taka, bo w QQ LED były dostępne tylko w wersji Tekna. Choćbym się zesrał, to do N-Tec nie było możliwości. To samo było z relingami, w N-Tec tylko ze szklanym dachem, a w Teknie do wyboru. Taka polityka Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza ze jest to zgodne z prawem oczywiście, chociażby z racji tego ze brak autopoziomowania i spryskiwaczy przy jednoczesnej mocy powyżej 2000 lumenów na żarówkę 

Tekna i tak chyba nie ma spryskiwaczy reflektorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie na ten przykład Ruskie,mają!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostało to solidnie sprawdzone, ale z drugiej strony różne cuda na stacjach diagnostycznych się dzieją. Tak, czy owak te światła nie mają samopoziomowania, a emitują znacznie więcej światła. Ja naprawdę rozumiem, że w modelowych warunkach da się zrobić to tak by innym wielkiej krzywdy nie zrobić, ale moje doświadczenia z jazdy nocnej mówią mi, że jestem oślepiany przez różne oświetleniowe wynalazki coraz częściej. 

 

Moim zdaniem to bardziej tyczy się szrotów do których wkładają a'la xenony albo montują dlr, które później zamiast świecić mrugają jak koguty na dachu. Najgorsze jednak są tiry oświetlone jak bożonarodzeniowa choinka na konkursie "kto ma więcej lumenów". Wtedy żałuję że boczne lusterka nie są również samościemniające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardziej tyczy się szrotów do których wkładają a'la xenony albo montują dlr, które później zamiast świecić mrugają jak koguty na dachu. Najgorsze jednak są tiry oświetlone jak bożonarodzeniowa choinka na konkursie "kto ma więcej lumenów". Wtedy żałuję że boczne lusterka nie są również samościemniające

Zawsze można złożyć lusterka w trakcie jazdy i nie będzie przeszkadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że nie próbowałem? ;)  swoją drogą, powinna być blokada na złożenie ich podczas jazdy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej,jeszcze znajdzie się taki co złoży je bo będzie miał mniejszy opór powietrza i mniejsze spalanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wczoraj jadąc w gęstej mgle przekonałem się,że przy tej ilości lumenów nie ma potrzeby włączania świateł przeciwmgielnych bo wcale ich nie widać,natomiast ledy oświetlają doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wczoraj jadąc w gęstej mgle przekonałem się,że przy tej ilości lumenów nie ma potrzeby włączania świateł przeciwmgielnych bo wcale ich nie widać,natomiast ledy oświetlają doskonale :)

Mam takie samo odczucie, w poprzednich samochodach jak włączyłem przeciwmgielne to widziałem pobocze i rowy. W qq, niestety prawie nie ma różnicy czy są włączone czy nie. Ktoś już pisał na forum że są tylko ozdobą samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niektórych skubnie po kieszeni wymiana reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...