Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy zabezpieczaliście podwozie w swoich kaśkach? Moja jest z 2017 i się zastanawiam, czy tego na zaś nie zrobić. Ktoś wie jak jest z jakością fabrycznego zabezpieczenia podwozia?

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Quadro26 napisał:

Hej, czy zabezpieczaliście podwozie w swoich kaśkach? Moja jest z 2017 i się zastanawiam, czy tego na zaś nie zrobić. Ktoś wie jak jest z jakością fabrycznego zabezpieczenia podwozia?

Już przy odbiorze auta w salonie zauważyłem, że na sprawach wahaczy tylnych jest rdza (złotawy nalot).

Tydzień po zakupie, opryskałem jeszcze czyste podwozie farbą w sprayu do podwozi oraz na to jakimś mazidłem asfaltowym w sprayu.

Jakiś miesiąc temu, po 3 latach, zobaczyłem, że w niektórych miejscach odpada cała ta podwójna warstwa.

Chciałem cokolwiek zrobić, aby nie widzieć rdzy na nakrętka, profilach, itd.

Nie chciałem wszystkiego rozbierać w nowiutkim aucie.

Widziałem po 6-8 łatach kompletnie skorodowane podwozie w QQ.

Edytowane przez aquariusmax
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miał ktoś z Was problem z czujnikiem ciśnienia w kole?

Jechałem na remontowanym odcinku autostrady (bez możliwości zjazdu), gdy nagle wyskoczył błąd - czujnik pokazał w tylnym kole '--' Spanikowałem, że kapeć a nie ma gdzie zjechać. Pierwszy zjazd, patrzę a koło OK. Po krótkiej jeździe wróciło do normy, po czym znowu to samo....

Do dzisiaj (miesiąc po) alertu nie mam, za to tam gdzie wartość ciśnienia jest na stale "--" Zostaje kupić nowy czujnik czy jakaś reaktywacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to padła bateria w czujniku, a że te czujniki są "nierozbieralne" to raczej nowy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 21:42, Quadro26 napisał:

Hej, czy zabezpieczaliście podwozie w swoich kaśkach? Moja jest z 2017 i się zastanawiam, czy tego na zaś nie zrobić. Ktoś wie jak jest z jakością fabrycznego zabezpieczenia podwozia?

Ja mam z 2016/2017 i zabezpieczałem w czerwcu 2021 tak dla świętego spokoju/czystego sumienia :)
U mnie wyglądało to tak po tych 4 latach
obraz.thumb.png.2e7796094e6cb6b99ec52cb6699c0b00.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, a nawet trzeba zabezpieczyć. A progi wewnątrz i drzwi to samemu , środek  spray np. boll do profili zamkniętych - wyjąć  korki z progów  włożyć wężyk i gotowe.

Podobnie z drzwiami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
czy u Was również jest taka sytuacja, że jak uchylicie szyby w przednich drzwiach, o ok. 1/4 i trzaśniecie (oczywiście z rozsądną siłą) drzwiami, żeby je zamknąć, to szyby latają, jakby miały powypadać? - straszne to...

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysrob napisał:

Ja tak mam niestety. Sąd duże luzy przy uchylonych szybach.

Zamykanie drzwi w autach to dość kłopotliwy proces wbrew pozorom. Do tego stopnia, że nie które auta uchylają szyby samoczynnie aby to w ogóle było możliwe (najczęściej małe 3 drzwiówki). Stąd i szyby mogą latać, nie tylko z powodu luzów ale tez tego co dzieje się z ciśnieniami w aucie. We Fiacie z tego co pamiętam tez tak było, że latały. Stąd niektóre auta mają takie grzybki na ramce, które prowadza szybę przy zamykaniu żeby trafiła w rowek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy uchylona szyba lata. Czy to jest celowe?.  Podczas zamykania jest do przyjęcia, ale podczas jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, krzysrob napisał:

Podczas jazdy uchylona szyba lata. Czy to jest celowe?.  Podczas zamykania jest do przyjęcia, ale podczas jazdy? 

Zamknij (klima chyba jest już wszędzie w standardzie), otwórz bardziej lub wklej owiewkę, wtedy usztywni ona szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krzysrob napisał:

Ja trzymam dystans na samochody na " f ".😄

Czyli fszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aquariusmax napisał:

Zamknij (klima chyba jest już wszędzie w standardzie), otwórz bardziej lub wklej owiewkę, wtedy usztywni ona szybę.

może po prostu - nie używaj? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzysrob napisał:

Ja trzymam dystans na samochody na " f ".😄

A Nissan to niby jaki jest? Egipski? Wystarczy maskę otworzyć a wielkie napisy z kraju ślimaków i żabich udek się pojawią.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, krzysrob napisał:

Ja trzymam dystans na samochody na " f ".😄

To dziwne, że jeździsz [f]rancuskim produktem firmy renault z z naklejonym znaczkiem nissana. 🤑

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karminadel napisał:

To dziwne, że jeździsz [f]rancuskim produktem firmy renault z z naklejonym znaczkiem nissana. 🤑

Nie przesadzajmy. Aż tak to nie chociaż ten moment nieuchronnie się zbliża na przykład kolejna Micra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że Renault uratowało Nissana, ale czy Nissan to Renault? Raczej nie. Ile jeździ Kadjarów? A Ile QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze nie, ale ostatnie plany sugerują że powtórka z koncernu PSA się szykuje. Struktura właścicielska nie kłamie. Poza tym wystarczy otworzyć maskę albo zajrzeć na obudowę filtra oleju, żeby zobaczyć że się nie wyprze pochodzenia.

11 minut temu, Smakor napisał:

 Ile jeździ Kadjarów? A Ile QQ?

To ja zadam pytanie odwrotne. Zobacz ile jeździ Megane. A ile Pulsarów? Ile jeździ Micr a ile Clio?

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git, że pulsarów jest mało, może auto wiele niewarte (w sensie potencjalnej sprzedaży czy zainteresowania), ale jestem z niego zadowolony, a wielu nawet nie wie, że taki model jest. Prawie prestiżowa fura :) co do Renault, uważam, że Nissan przy segmentach niższych za dużo woła za samochody. Taka micra nawet za dopłatą nie ma ledów w wersji acenta i n-design. Halogeny przeciwmgielne w acencie to 2600 dopłaty, brak grzanej kierownicy, brak obecnie w Polsce kamer 360. Brak samościemniającego się lusterka wstecznego, brak podświetlanych lusterek osłon przeciwsłonecznych  brak czujników martwego pola. Clio ledy ma nawet w wersji ZEN, a w wersji intens za cene najbardziej dopakowanej micry w automacie clio ma wszystko czego nie można dokupić w micrze. Na dodatek clio jest z silnikiem 1,33 z mocą 130 koni, a wcześniej był również w automacie z mocą 140 koni i nie miał jakieś kosmicznej ceny. Tu upatruje porażki Nissana, w reklamie też. Juke, Qq ciągle reklamują, micre mają w d... nawet promocyjnych finansowań na to nie dają. Ja może jednak zostane posiadaczem clio, mimo, że micra bardziej mi się podoba, zwłaszcxa w środku wersji n-sport. W clio mi się zegary animowane nie podobają, jednak jest tańszy z większą ilością opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Tu upatruje porażki Nissana, w reklamie też. Juke, Qq ciągle reklamują, micre mają w d... nawet promocyjnych finansowań na to nie dają.

Tu się z Tobą zgadzam w 101 %. Swego czasu byłem na wielu prezentacjach Nissana. Wystawiali QQ i Żuczki, czasami X-a. Nigdy nie widziałem tam ani Pulsara, ani Micry. Więc trudno się dziwić, że sprzedaż tych modeli nie szła. Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem, że Pulsar wszedł na rynek w cenach dumpingowych, by odebrać klientów Golfowi i komuś tam jeszcze, więc na początku trochę autek sprzedali, ale gdy po roku podnieśli cenę, a na dodatek poskąpili na pijarze, to w efekcie rozłożyli Pulsara na łopatki. Ja z Pulsara jestem mega zadowolony i zamierzam go "dosiadać" do śmierci (jego lub mojej):banan:

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Ja może jednak zostane posiadaczem clio, mimo, że micra bardziej mi się podoba

Clio jest ładne, a Micra to taki Pulsar w wersji mini. Nie wiem czy aktualnie coś zmienili w kwestii tapicerki, bo gdy oglądałem Micrę chwilę po prezentacji, to poza OK wyglądem zewnętrznym, wewnątrz nawet podsufitce poskąpili materiału - wszechobecny plastik.

Tomku - a może wybierz się na jazdę testową Yarisem. Moim zdaniem super autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Clio czy Micra to małe auta do miasta, nie potrzebują wypasów jak z Lexusa. Mam w domu Swifta, wersja podstawowa, ma wszystko co potrzeba (silnik, kierownicę, radio z telefonem, klimatyzację 5 drzwi). Rozumiem, że są ludzie, którzy by chcieli malucha wypasionego jak Lexus, ale muszą i powinni za to zapłacić. Kiedyś na jeździe testowej i30 sprzedawca powiedział, że mają raz w miesiącu, czasem raz na 2 klienta (zwykle klientkę), która kupuje i10 lub i20 i chce mieć wszystkie bajery. Oni się cieszą a ona płaci jak jak za i40 w fajnej wersji. Kiedyś małe auta nie miały takich opcji dostępnych jak maja teraz. Czy to dobre i potrzebne nie wiem. Wg mnie nie. 

Co do Clio jakoś nigdy mnie nie pociągało. ma w sobie "to coś" co odpycha. Niby fajne, ale jednak wybieram zawsze cos innego. Micra wydaje się dużo fajniejsza, ale niestety jest droga. Dlatego wybrałem Swifta, jest duży i mały jednocześnie a to duża zaleta dla mnie.  Mogę pojechać w 5 osób a w garażu nie blokuje niepotrzebnie miejsca. 

No i Nissan w stosunku do renault to jednak prestiżowa marka co by nie mówić. Renault to taki Ford czy Skoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...